تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

عواملی که روی قیمت فرش 1200 شانه گل برجسته تاثیر دارند

نام نویسنده: زینب انتخابی
عواملی که روی قیمت فرش 1200 شانه گل برجسته تاثیر دارند

عوامل تاثیرگذار بر قیمت فرش 1200 شانه کاشان

علت تفاوت قیمت فرش های ۱۲۰۰ شانه گل برجسته با مدل های ساده

راهنمای خرید فرش 1200 شانه گل برجسته با بهترین قیمت

در چند ساله اخیر صنعت فرش ماشینی با رشد چشمگیری مواجه بوده است و هر روز خریداران شاهد تنوعی از طرح و نقشه ها در تراکم های مختلفی از این بافته ها هستند که در بازار ارائه شده است. آخرین دستاورد این صنعت را می‌توان تولید فرش های ماشینی گل برجسته بیان نمود که با خلاقیت همراه بوده و توانسته به نوعی شکل سه بعدی گونه ای را برای این بافته ها به همراه داشته باشد که معمولا بافت آن در تراکم های بالا انجام می‌پذیرد.

یکی از محصولات گل برجسته که زیبایی طرح و نگاره های آن چشم هر بیننده ای را به خود جذب می‌کند، فرش گل برجسته 1200 شانه تراکم 3600 است که در رنگ و طرح های مختلف در بازار شاهد آن هستیم و به دلیل همین تنوع بوده که گرایش افراد به نسبت قالی دستباف به سمت این سری از محصولات است، البته که قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته نیز در این زمینه بی تاثیر نبوده و با وجود نوسانات ارزی و افزایش قیمت آن هنوز هم از استقبال بی نظیر هموطنان برخوردار است.

مقاله‌ی گردآوری شده زیر نیز بدین منظور ارائه شده است تا بتوانید در رابطه با عواملی که روی قیمت فرش 1200 شانه گل برجسته تاثیر دارند، مطلع شوید و با آگاهی کامل از این موضوع تصمیم نهایی برای خرید را بگیرید که با همراهی ما در ادامه می‌توانید بدان دست یابید.

 

عوامل تاثیرگذار بر قیمت فرش 1200 شانه گل برجسته کاشان

همان طور که می‌دانید یک سری از عوامل تولیدی فرش های ماشینی هستند که بر اساس آن قیمت گذاری محصول انجام می‌شود و به نوعی یک فاکتور مشترک بین تمامی فرش های ماشینی است که بر اساس آن قیمت کلی محصول تعیین می‌گردد و اطلاع از آن خود می‌تواند به شما کمک نماید تا به نوعی حتی علت تفاوت قیمت بین تراکم های مختلف را به دست آورید که به عنوان عوامل تاثیرگذار بر قیمت فرش 1200 شانه گل برجسته کاشان این موارد را بیان نموده ایم:

شانه و تراکم فرش

شانه و تراکم فرش که در اصل تعداد گره های زده شده در طول و عرض فرش هستند و پیچیده شدن آن به دور هم بوده که یک فرش ماشینی را تولید می‌نماید، خود از بارزترین عواملی است که در تعیین قیمت اثر دارد. در فرش 1200 شانه همان طور که از نامش پیداست 1200 گره در عرض فرش زده می‌شود و تراکم طولی آن تعداد گره های برابر با 3600 است که به نسبت تراکم عرضی یا شانه سه برابر است.

تراکم طولی فرش توپری و انسجام را به همراه دارد در حالی که تعداد شانه ظرافت و زیبایی را به دنبال دارد. هر چقدر به تناسب، این تراکم بیشتر شود به قطع قیمت بافته ها بالاتر می‌رود و همین مبنایی است که به نسبت دیگر انواع فرش از جمله فرش 700 شانه این تراکم فرش ماشینی 1200 شانه گل برجسته قیمت بالاتری را داشته باشد. البته به نسبت 1500 و نوع دستباف قیمت این محصول کمتر است.

الیاف فرش 1200 شانه برجسته

همان طور که می‌دانید انواع نخ های بافت فرش، مختلف هستند برخی از الیاف های وارداتی و برخی از الیاف های تولید داخل و به سبب همین موضوع و این که نوع نخ مصرفی چیست تفاوت قیمتی را برای فرش به دنبال دارد. معمولا فرش های تراکم بالا با الیاف وارداتی آکریلیک هیت ست شده بافت می‌شوند که این خود سبب گشته تا به نسبت دیگر الیاف های تولید داخل قیمت بالاتر در عین برخورداری از کیفیت بیشتر برای فرش رقم بخورد.

البته باید به این موضوع توجه کنید که نوع الیاف فرش 1200 شانه برجسته با نوع ساده کمی متفاوت است و این تفاوت مربوط به نخ هایبالکی است که برای فرش های گل برجسته استفاده می‌شود و به قطع وجود همین نخ در کنار آکریلیک به نسبت نوع ساده تفاوت قیمت اندکی را برای آن به دنبال دارد.

نخ هایبالک از سری الیاف هایی است که خاصیت جمع شوندگی دارد و این در اثر دیدن حرارت بوده که برای این الیاف پدید می‌آید و در فرش گل برجسته این نوع نخ در کنار آکریلیک یا برای زمینه فرش به کار برده می‌شود که در این صورت فرش دارای زمینه فرورفته و گل های آن برجسته است و یا در طرح های فرش استفاده می‌شود که در این صورت گل ها فرورفته و زمینه برجسته می‌شود.

روش تولید فرش گل برجسته 1200 شانه

بر خلاف عده ای که تصور می کنند محصولات گل برجسته توسط دستگاه های مخصوص بافته می‌شود باید گفت که اصلا این چنین نیست و این محصولات همانند دیگر فرش های ماشینی با دستگاه فرش بافی hcix2 که از فناوری های به روز شرکت وندویل بلژیک است به صورت ساده تولید می‌شوند و در مرحله و پروسه آهار که مرحله گرما دیدن فرش است، بوده که نوع الیاف هایبالک واکنش نشان داده و در نتیجه فرش به صورت گل برجسته ارائه می‌شود.

 بر همین اساس بوده که می‌توان گفت به هیچ وجه روش تولید فرش گل برجسته 1200 شانه مبنایی بر تفاوت قیمتی در بین تراکم های مختلف نیست بلکه نوع دستگاه که برای تراکم های بالا hci بوده و برای تراکم های کمتر hcp از محصولات شرکت وندویل بلژیک است که سبب شده تا قیمت فرش بر این اساس نیز تعیین شود.

به طور کلی در باب روش تولید فرش گل برجسته 1200 شانه می‌توان این گونه گفت که برای بافت فرش های ماشینی گل برجسته از دو نخ آکریلیک و نخ هایبالک استفاده می‌نمایند. تولید فرش های گل برجسته ماشینی با دیگر محصولات ماشینی تا مرحله ریشه، زیگزاگ، چرم لبه فرش، آهار و شیرینگ، یکسان است ولی در مرحله تکمیل فرش، بعد از اینکه آهار (چسب زدن به پشت فرش برای نگه داشتن ریشه ها) زده شد، محصول مورد نظر را از روی غلطک هایی داغ عبور می‌دهند و نخ های هایبالک که به دما بسیار حساس هستند از خود واکنش نشان داده و منقبض و جمع می‌شوند این در حالی است که نخ های آکریلیک هیت ست شده در برابر این گرما و دمای زیاد مقاومت دارند.

به دلیل این فرآیند و به دلیل استفاده از نخ های هایبالک است که قیمت فرش های گل برجسته ماشینی به نسبت ساده با تفاوتی کم، بالاتر است. محصولات گل برجسته در شانه های 700، 1000 و 1200 تولید می‌شود که فرش ماشینی 1200 شانه برجسته بسیار زیباتر و ظریف تر هستند و این امکان را دارند که طرح های سنتی و نگاره های اصیل ایرانی در آن ها به کار رود.

طرح و نقشه فرش

شاید شنیده باشید که برخی می‌گویند طرح و نقشه فرش یا هر فرشی بر روی قیمت اثر دارد و برخی دیگر این موضوع را نادرست می‌دانند، در حالی که هر دوی این افراد درست می‌گویند و این موضوع در هر دو حالت بیان شده صحت دارند که در باب توضیح بیشتر آن می‌توان این چنین گفت:

همان طور که می‌دانید طرح و نقشه های مختلفی از نوع کلاسیک گرفته تا مدرن، وینتج و ترک برای بافت فرش های ماشینی به کار می‌روند که به نوعی وقتی طرح جدیدی روانه بازار می‌شود، طرح و نقشه های قدیمی تر کمتر مورد خریدای قرار می‌گیرند. اگر این طرح جدید طرحی اختصاصی برای یک شرکت باشد به قطع قیمت بالاتری را دارد؛ اما اگر طرح جزو طرح های روتین و پروفرش فرش چون فرش افشان، هالیدی، خشتی یا... باشد، قیمت این بافته به همان میزان است؛ پس به همین دلیل بوده که صحت و سقم هر دو گفته تایید می‌شود.

البته باید بدانید طرح های استوک و قدیمی که در انبار ها می‌مانند و توقف تولید شده اند به قطع قیمتی کمتری را برای فروش دارد و این خود از عللی است که باید در تعیین قیمت بین فرش ها و تفاوت آن ها بدان توجه داشته باشید.

تعداد رنگ قرار گرفته در پالت بافت فرش 1200 شانه

همان طور که می‌دانید تعداد رنگ بندی که در پالت بافت فرش قرار می‌گیرد در اصل مربوط به رنگ های نقش و نگار فرش است که بسته به نقشه فرش و حتی تراکم، از 8 تا 14 رنگ برای تولید محصولات استفاده می‌شود که هر چه این تعداد بیشتر باشد، قیمت بافته فرش بیشتر خواهد گشت و این خود از عوامل دیگر مشترک برای تعیین قیمت فرش هستند که در فرش 1200 شانه گل برجسته یا ساده معمولا با پالت 8 رنگ بافته می شود.

 

علت تفاوت قیمت فرش های ۱۲۰۰ شانه گل برجسته با مدل های ساده

وقتی به سراغ خرید فرش 1200 شانه گل برجسته در بازار می‌روید، شاهد این موضوع خواهید بود که با وجود مطالب بیان شده در بالا که باید قیمت فرش های گل برجسته با یک قیمت مشخص ارائه شود با این حال تفاوت قیمتی را می‌بینید و این سبب می‌شود تا به دنبال پاسخ این سوال باشید که علت تفاوت قیمت فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته با مدل های ساده موجود در بازار چیست که در پاسخ به آن می‌توان این چنین گفت:

ابعاد فرش

یکی از المان های بسیار مهم انتخاب و حتی تاثیرگذار بر قیمت فرش، توجه به ابعاد و سایز است چه بسا که خرید فرش با ابعاد مناسب زیبایی دکوراسیون را به همراه دارد، در حالی که باید در این انتخاب به ابعاد مناسب با فضا و کاربری فرش توجه نمایید، چرا که در فرش های گل برجسته که ظرافت بالایی به سبب تراکمشان دارند، ضخامت فرش برای قسمت های برجسته در حدود 6 میلی و برای قسمت های فرورفته برابر با 5 ملیمتر است و این نازکی و ضخامت کم است که مسبب انتخاب این فرش برای قسمت های کم تردد و لوکس گشته است.

همین عامل موثر بر زیبایی در دکوراسیون خود مسبب تفاوت قیمت در بین این بافته در بازار است به گونه ای که می‌توان در مورد آن، این چنین گفت که قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته 12 متری به عنوان بزرگترین سایز استاندارد فرش، دارای قیمتی بالاتر است و این محاسبه قیمت بر این اساس انجام می‌شود که قیمت یک متر مربع از این بافته در 12 ضرب می‌شود و همین موضوع در فرش 6 متری که نصف سایز 12 متری است سبب شده تا قیمت آن نیز نصف باشد.

در باب بررسی قیمت فرش های 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته 9 متری، کمی این اختلاف قیمت بر اساس آن چه انتظار می‌رود، متفاوت است و دلیل آن متراژ 2.5 در 3.5 این محصول است که خود در تولید دارای پرتی از نظر عرضی است و این پرتی فرش بر روی قیمت محصول محاسبه می‌شود و سبب گشته تا از حد انتظار قیمت این ابعاد بالاتر باشد.
با این تفاسیر ابعاد کوچکتر قیمت کمتری را دارند؛ در حالی که ابعاد سفارشی به دلیل همین سفارشی بودن، قیمت بیشتری را در بر می‌گیرد که خود جزو عوامل تفاوت قیمتی این محصولات در بازار است.

برند تولیدکننده

عامل دیگری که می‌تواند تاثیرگذار بر تفاوت قیمت یک فرش در بازار باشد، برند تولیدکننده است. برخی از برند ها به سبب دست یافتن به شهرت محصولات خود را با قیمت بالاتری عرضه می‌کنند تا سود بیشتری را به جیب زنند، در حالی که می‌توانید از برند های معتبری که شناخته شده اند، اما به شهرت دست نیافته اند همین سری از محصولات را با قیمت مناسب تری خریداری نمایید و این خود مسبب دیگری برای تفاوت قیمتی محصولات در بازار است.

روش خرید فرش

این که روش خرید فرش شما چگونه است، نیز از دیگر مواردی است که عامل تفاوت قیمت فرش در بازار بوده و سبب گشته تا بر این اساس سود های افزوده ای که هر نحوه خرید بر روی محصول دارد، متفاوت باشد و اختلاف قیمت مشهودی را ببینید. برخی به صورت نمایشگاهی اقدام به خرید می‌کنند که این خود به دلیل بحث اجاره و هزینه های ناشی از آن ارزش افزوده بیشتری را برای فرش به دنبال دارد و سبب می‌گردد تا قیمت بیشتری برای فرش لحاظ شود.

برخی دیگر در بازار فرش به دنبال خرید هستند که شاید به نسبت نمایشگاه ها قیمت کمتری را داشته باشد؛ ولی به نوبه خود باز هم دارای قیمت بالایی برای خرید است و دلیل آن وجود واسطه ها در این میان برای ارائه فرش در این اماکن است. اگر بتوانید به شکل مستقیم و بدون واسطه اقدام به خرید کنید به حتم خواهید توانست به فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته با قمیت کارخانه دست یابید که کمترین ارزش افزوده را دارد.

 

راهنمای خرید فرش 1200 شانه گل برجسته با بهترین قیمت

فروشگاه فرش کاشان به دلیل این که ایرانیان خواستار قالی های زیبای ایرانی هستند و از آنجا که قیمت این قالی ها زیبا از جمله فرش های گل برجسته ماشینی بسیار بالاست امکان فروش مستقیم این محصولات را فراهم نموده اند تا هموطنان بتوانند با خیالی آسوده به خرید فرش 1200 شانه گل برجسته با بهترین قیمت دست یابند.

این خرید مستقیم برای هموطنان هم به صورت خرید حضوری و هم به شکل خرید اینترنتی فرش های گل برجسته 1200شانه مهیا شده است تا بسته به شرایط خود بتوانیدبدان دست یابید. البته که به همراه این قیمت مناسب به جهت ارائه خدمات هر چه بهتر، عرضه ضمانت نامه، بیمه نامه، شناسنامه کامل فرش همراه تمامی محصولات در کارخانه اصلی فرش کاشان ارائه می‌شود.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی