تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

نکاتی که باید قبل از خرید فرش ارزان قیمت بدانید

نام نویسنده: زینب انتخابی
نکاتی که باید قبل از خرید فرش ارزان قیمت بدانید

خصوصیات فرش ارزان قیمت چیست؟
آشنایی با انواع طرح و رنگ فرش های ارزان قیمت
تاثیر فرش های ارزان قیمت در دکوراسیون چیست؟
چند نکته در مورد فرش های ارزان قیمت

فرقی نمی کند به دنبال خرید چه دسته بندی از فرش های ماشینی هستید به هر حال در این زمینه به دنبال این سؤال هستید که از کجا فرش ارزان بخرم که در عین تنوعی از طرح و رنگ دارای کیفیت و قیمت مناسب باشد به ویژه در این شرایط حکم فرما در جامعه، که بیشترین تقاضا را به سمت خرید فرش های ارزان کشانده است و همین علتی بر این شده تا نکاتی که باید قبل از خرید فرش ارزان قیمت بدانید به عنوان یکی از مسائل حائز اهمیت در زمینه خرید مطرح شود، که اطلاع از آن به طور تضمینی کمک کننده در انتخاب و خرید به شما است که در ادامه به بیان پاره ای از توضیحات در این باره پرداخته ایم که با همراهی ما تا انتهای این مطلب می‌توانید اطلاعات خود در زمینه خرید فرش ارزان قیمت را ارتقا بخشید.

 

خصوصیات فرش ارزان قیمت چیست؟

قطعا وقتی انتخاب شما بر اساس شرایط جامعه، فرش های ارزان است قطعا این تردید در ذهن شما به وجود می‌آید آیا واقعا خرید فرش ارزان قیمت ماشینی خوب است یا نه؟ بدین جهت در ادامه به ویژگی های بافته های ارزان قیمت پرداخته ایم تا به این که هر خرید ارزانی خوب نیست، دست یابید. شاید با شنیدن این جمله تردید شما برای خرید بیشتر شود که چرا نباید هر ارزانی را خرید که این موضوع را می‌توان بدین شکل مطرح کرد که در این زمانه چه بسا برخی از تولید کنندگان هستند که برای جلب نظر مشتری فرش های ارزان قیمت و بی کیفیت را به فروش می‌رسانند.

آن ها از الیاف غیر مرغوب و بی کیفیت و با استفاده از دستگاه های قدیمی و با به کار بردن طرح های قدیمی و تکراری و از مد افتاده، محصولاتی را به عنوان بافته های ارزان در اختیار خریداران قرار می‌دهند که اصلا مناسب خرید نیستند؛ پس این که چگونه فرش ارزان و با کیفیت خریداری نماییم مستلزم آشنایی شما با ویژگی های این محصولات است که در ادامه بیان نموده ایم.

تراکم فرش

تراکم فرش یکی از خصوصیاتی است که هم در انتخاب و کاربری فرش شما و هم در قیمت این محصولات تاثیر دارد. اما این تاثیر را زمانی می‌توان شرح داد که با تعداد شانه و تراکم و تاثیر و نقش آن بر روی فرش آشنا باشید که در باب آن می‌توان این چنین گفت که تعداد گره های قرار گرفته در عرض فرش را شانه فرش می‌گویند که ظرافت و زیبایی این بافته ها را به همراه دارد در حالی که تراکم، تعداد گره های زده شده در طول است که استحکام و انسجام گره ای را برای محصول ایجاد می‌نماید؛ پس با این تفاسیر می‌توان گفت هرچه تراکم محصول بالاتر باشد زیبایی و ظرافت در عین داشتن دوام بالاتر برای فرش وجود دارد که به طبع این خصوصیات قیمت فرش افزایش می‌یابد.

با توصیفات بالا می‌توان به این نتیجه دست یافت که محصولی جزو ارزان ها قرار می‌گیرد که این خصوصیات در آن کم باشد یعنی فرش به صورت تراکم پایین بافت شود که در معرفی برخی از آن ها می‌توان به فرش های 500 شانه، 700 شانه و طرح 700 و حتی فرش ماشینی 350 و یا 440 شانه اشاره داشت.

در بخش اول این خصوصیات حتما به این موضوع برخورد نموده اید که این تراکم ها خود عامل تاثیرگذار در کاربری فرش دارند یعنی فرشی که دارای تراکم بالاست و ظرافت بیشتری دارد قطعا نباید در معرض پاخور شدن قرار گیرد و باید به عنوان فرش تزیینی و لوکس از آن استفاده شود. در حالی که در فرش تراکم پایین به دلیل این که ظرافت این بافته ها کم است به راحتی خرید و انتخاب آن در مکان های پرتردد صورت می‌گیرد در حالی که این محصولات برای کف پوش اتاق کودک مناسب نیستند.

نوع الیاف بافت فرش

قطعا می‌دانید که نوع الیاف بافت فرش از ویژگی هایی است که تاثیر مستقیمی را بر روی کیفیت فرش دارد و امروزه انواع مختلفی از این نوع الیاف ها در بافت استفاده می‌شوند که در کنار کیفیت متفاوت، قیمت های مختلفی را برای محصولات به همراه دارد. معمولا در فرش های ارزان نوع الیاف محصولات از نوع بی سی اف، پلی استر و ورژن است که به ترتیب ذکر شده از راست به چپ کیفیت نوع الیاف ها بیشتر شده و به طبع قیمت های بالاتری را نیز به همراه دارد؛ یعنی با این توضیحات می‌توان گفت که فرش ورژن نسبت به بی سی اف گران‌تر و کیفیت بالاتری را دارد ولی نسبت به نوع الیاف آکریلیک برای بافت فرش، قیمت ارزان‌تری دارد.

تعداد رنگ به کار رفته در فرش

معمولا به منظور زیبایی هر چه بیشتر طرح و رنگ فرش از ترکیب رنگ های مختلفی در پالت بافت فرش استفاده می‌نمایند که این تعداد از بین 7 تا 14 رنگ واقعی بسته به نقشه فرش و حتی تراکم متفاوت است و معمولا این تعداد رنگی در محصولات ارزان قیمت بین 8 تا 10 رنگ متغیر است که معمولا فرش 8 رنگ به علت قیمت ارزان‌تر نسبت به نوع 10 رنگ دارد جزو انتخاب و آیتم های پرفروش در این محصولات است.

نوع دستگاه بافندگی

قطعا بافت فرش های ماشینی با تراکم بالا نیازمند دستگاه های بروز و جدید برای بافت هستند و این موضوع در بافت فرش های مناسب قیمت به دلیل تراکم پایین الزامی نیست و با همان تکنولوژی های اولیه و قدیمی امکان بافت وجود دارد و همین موضوع از خصوصیاتی است که سبب شده تا این تفاوت قیمتی را در بازار شاهد باشید.

با توجه به خصوصیات بیان شده می‌توان گفت که فرش قیمت مناسب با این چنین ویژگی های جزو محصولات با کیفیت است و به راحتی می‌توانید اقدام به خرید آن نمایید. البته که باید به این که از مراکز فروش معتبر این محصول را تهیه نمایید، توجه داشته باشید تا از شر سودجویان و واسطه‌گر ها برای خرید در امان بمانید.

 

آشنایی با انواع طرح و رنگ فرش های ارزان قیمت

همان طور که در توضیحات بالا اشاره شد برخی از افراد طرح های قدیمی و از مد افتاده را به خریداران به عنوان فرش ماشینی ارزان قیمت می‌فروشند در حالی که این موضوع درست نیست و شما با آشنایی با انواع طرح و رنگ فرش های ارزان قیمت است که می‌توانید از این خطر در امان بمانید؛ پس با ما همراه باشید تا بتوانید به آشنایی هر چه بیشتری در این زمینه دست یابید.

همان طور که می‌دانید طرح هایی که در بافت فرش ماشینی به کار می‌روند یا جزو سبک های کلاسیک شامل فرش افشان، لچک و ترنج و خشتی و... هستند یا با سبک مدرن تولید می‌شوند که در نمونه فرش ارزان کاشان تنها طرح های کلاسیک است که برای بافت استفاده می‌شود؛ پس طرح قدیمی در این تولیدات به کار نمی‌رود و تنها سبک کلاسیک طرح های بافت است که برای این محصولات استفاده می‌شود.

در رنگ بندی این بافته ها نیز می‌توان گفت برخلاف این که سودجویان تنها رنگ های خاصی را برای فروش به عنوان محصولات ارزان قیمت معرفی می‌کنند شما در خرید فرش واقعی ارزان به هیچ وجه محدودیت رنگ بندی را نخواهید دید و به راحتی می‌توانید به رنگ بندی زمینه فرش تیره، روشن و حتی خنثی در این بافته ها بسته به سلیقه و دکوراسیون خود دست یابید.

 

تاثیر فرش های ارزان قیمت در دکوراسیون چیست؟

با توجه به آنچه که در بالا بیان شده است تراکم کم این بافته ها ظرافت کمتری را برای این محصولات در پی دارد و همچنین تعداد رنگ بندی قرار گرفته در پالت بافت این محصولات نیز به علت تعداد رنگ مصرفی کمتر نمی‌تواند زیبایی همسان با فرش های تراکم بالا را داشته باشد؛ پس این که بخواهید این چنین محصولی را به عنوان فرش زینتی یا برای مکان های لوکس مورد استفاده قرار دهید اصلا درست نیست و تنها تاثیر فرش های ارزان قیمت در دکوراسیون را می‌توان انتخاب این بافته ها برای مکان های پرتردد بیان نمود.

فرش ارزان در دکوراسیون فروشگاه فرش کاشان

تغییر دکوراسیون خانه با فرش های ارزان قیمت به راحتی امکان پذیر است. انتخاب این محصول به عنوان فرش پذیرایی با در نظر داشتن طیف رنگی مناسب با هارمونی رنگ دکوراسیون نیز در این زمینه بسیار تاثیرگذار است به طوری که می‌توان گفت اگر به دنبال فرش ارزانی هستید که فضای منازل شما را بزرگتر نشان دهد باید فرش های رنگ روشن را خریداری نمایید و از رنگ های تیره برای فضا های بزرگ‌تر برای ایجاد محیطی صمیمانه استفاده نمایید. از طیف رنگ های خنثی نیز به سبب قابلیت ست شدن با هر هارمونی رنگ می‌توانید در هر وسعتی از منازل استفاده نمایید.

 

چند نکته در مورد فرش های ارزان قیمت

قطعا اگر به دنبال انتخاب و خرید این سری از محصولات هستید باید به دنبال خرید اینترنتی فرش ارزان باشید زیرا در این روش با سرچ در دنیای بی کران اینترنت می‌توانید در کوتاه ترین زمان، انواع مختلفی از طرح های فرش ماشینی را ببینند و نسبت به خرید آن اقدام کنید. همچنین از مزیت این شیوه خرید که ارائه قیمت ارزانتر از بازار است، استفاده نمایید.

دلیل ارائه این شیوه خرید را می‌توان این گونه بیان نمود که چون فروشنده آنلاین، از دادن هزینه های اضافی از قبیل اجاره مغازه، قبوض آب و برق و تلفن مصون است بدین ترتیب ارزش افزوده ای را بر روی این محصول قرار نمی‌دهد و فرش ارزان قیمت را به مشتری تحویل می‌دهد؛ پس با جستجو در فروشگاه های آنلاین فرش، می‌توانید زیباترین فرش ماشینی را با کیفیت بالا و قیمت ارزان تهیه کنید. اما موضوعی که در این زمینه باید بدان توجه داشته باشید چند نکته در مورد فرش های ارزان قیمت است که توجه به آن می‌تواند لازمه خریدی مطمئن برای شما باشد که در ادامه به عنوان نکاتی ضروری قبل از خرید فرش ارزان بدان اشاره شده است:

  • توجه به داشتن ضمانت نامه و بیمه نامه برای فرش های ارزان قیمت ماشینی
  • دقت به داشتن برچسپ پشت فرش که به عنوان شناسنامه معرفی می‌شود و برخی از خصوصیات فرش در آن درج شده است.
  • خرید فرش ماشینی ارزان قیمت از مراکز و برند های معتبر
  • در نظر گرفتن سلیقه و مکان استفاده از فرش
خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی