سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» بررسی درجه کیفیت فرش ماشینی

کیفیت فرش ماشینی

امروزه به دلیل گسترش خرید های اینترنتی فرش ، خریداران قبل از خرید باید اطلاعات و دانش و آگاهی خود را نسبت به کیفیت فرش های ماشینی بالا ببرند تا بتوانند بهترین محصول را خریداری کنند . کیفیت فرش های ماشینی به عوامل مختلفی از جمله  جسن الیاف ، شانه و تراکم ،  طرح ها و نقشه های جدید و غیر تکراری ، نوع دستگاه بافت بستگی دارد و این عوامل هستند که فرش های ماشینی را درجه بندی می کنند . کارخانه ای موفق می شود که قبل از تولید به همه این عوامل توجه کند .
بررسی کیفیت فرش ماشینی
نخ پرز یا نخ خاب فرش : منظور از نخ پرز یا نخ خاب همان گره هایی است که در سطح قالی قابل مشاهده است . جنس این الیاف خیلی حایز اهمیت است و در کیفیت فرش ماشینی تاثیر بسزایی دارد . در واقع یکی از عوامل موثر در تعیین کیفیت فرش های ماشینی و درجه بندی محصول ، نوع نخ خاب است . نخ خاب که به شکل U دور نخ پود قرار می گیرد آکریلیک ، پلی پروپلین ، مخلوطی از آکریلیک و پلی پروپلین و پلی استر است . بهترین نوع نخ خاب الیاف آکریلیک هیت ست شده است که بسیار شبیه پشم طبیعی است و مقاومت بالایی در برابر گرما ، حرارت ، فشارهای وسایل منزل و پاخور شدن دارد . فرش هایی که با الیاف آکریلیک بافته می شود جزء محصولات درجه یک به حساب می آیند و به مرور زمان ماهیت و شکل خود را از دست نمی دهند . در بافت نخ تار محصولات آکریلیک  مخلوط پنبه و پلی استر و در بافت نخ پود 100 در صدر پنبه به کار می گیرند . این فرش های بدون پرز ، ضد حساسیت و ضد آلرژی می باشند .
• بالا رفتن شانه و تراکم فرش ، سبب ارتقاء کیفیت فرش های ماشینی می شود . اگر بخواهیم تعریف مختصری از شانه و تراکم داشته باشیم باید بگوییم که به تعداد گره هایی که در یک متر از عرض فرش زده می شود شانه و به تعداد گره هایی که در یک متر از طول محصول زده می شود تراکم می گویند . برای برخی از خریداران این سوال پیش می آید که چرا محصولات پر شانه و پر تراکم دارای کیفیت بالا می شوند ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بالا رفتن تعداد گره در یک محصول ، تولید کننده را مجبور به استفاده از نخ های ظریف و نازک و با استحکام می کند و بافت محصولات با شانه و تراکم بالا از جمله فرش های 1200 شانه ، فرش های 1500 شانه و فرش های 1000 شانه مستلزم استفاده از دستگاه های HCIX2 از شرکت وندویل می باشد . سرعت این دستگاه ها بالاست و اگر کیفیت نخ پایین باشد . در حین بافت ، نخ پاره می شود . پس لازم است که در بافت این محصولات از الیاف خیلی نازک و ظریف و مستحکم استفاده شود . نخ های ظریف و نازک ، فرش هایی با طرح ها و نگاره های زیبا را به وجود می آورد . در حقیقت همین نخ های نازک و ظریف باعث می شود تا فرش ماشینی ظریف تر و زیباتر شود . پس می توان نتیجه گرفت که محصولات 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه جزء فرش های باکیفیت به حساب می آیند . در این محصولات به دلیل تعداد گره های بالا و فشرده بودن بین گره ها ، توپری و مستحکم شدن در فرش را به وجود می آورد .
بررسی کیفیت فرش از نظر طرح و اندازه : اختلاف در اندازه فرش های ماشینی عیب و نقص به حساب می آید . در قالی های دستباف می توان از این اختلاف چشم پوشی کرد ولی در محصولات ماشینی چون با ماشین بافت و بدون دخالت دست بافته می شود ، نباید در اندازه و ابعاد محصول تخلف صورت گیرد .
خریداران می توانند در هنگام خرید و یا بعد از تحویل محصول درب منزل ، با تا کردن فرش از قسمت میان و روی هم قرار دادن ، پی به تقارن طرح ببرند .
طرح ها نیز باید به درستی روی فرش اعمال شده باشند و هر طرحی امتداد طبیعی داشته باشد و در میان طرح های دیگر قطع نشده باشد .
• دو رنگی روی نخ خاب وجود نداشته باشد بالاخص در فرش های کف ساده .
بررسی کیفیت پرزهای فرش ماشینی : فرش هایی که پرزدهی بالایی دارند بی کیفیت و بافته شده با الیاف نامرغوب می باشند . محصولاتی درجه یک و باکیفیت هستند که دارای پرزدهی کم و یا بدون پرز باشند و همین اندک پرزهایی که در سطح قالی وجود دارند باید بادام ، درخشان و انعطاف پذیر باشند .
بررسی کیفیت فرش از نظر پوسیدگی و رفو : قسمت هایی که رفو می شوند زبر تر و بافت سخت تری دارند و با کمی تامل می توان جای سوزن خودرگی را در آن ها مشاهده کرد . پارگی ، جای سوختگی از عیوب مهم قالی تلقی می شود  و جایگاه محصول را به درجه سه و چهار می رساند .
خرید فرش باکیفیت
فروشگاه ها و کارخانه هایی که فرش های باکیفیت و درجه یک را تولید می کنند همراه تمامی محصولات چه در فروش حضوری و چه در فروش اینترنتی ، گارانتی و ضمانت نامه و بیمه نامه  قرار می دهند . در حقیقت فروشنده از کیفیت بالای محصول خود باخبر است و این ضمانت نامه گواهی بهترین کیفیت است تا اگر خریدار در آن ، هرگونه عیب با نقص دید بتواند آن را ارجاع دهد . فروشندگانی که از دادن ضمانت نامه و گارانتی امتناع می کنند هدف از آن ها فروختن محصول مورد نظر و کسب سود است و هیچ تضمینی برای کیفیت بالای محصولاتش وجود ندارد .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  آیا قیمت فرش ماشینی 1200 شانه 8 رنگ تاثیری در کیفیت آن دارد یا نه؟
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  آنچه باید در مورد خرید فرش ماشینی ارزان بدانید
•  فرش چند متری بخرم ؟
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان