تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

بررسی درجه کیفیت فرش ماشینی

کیفیت فرش ماشینی

امروزه به دلیل گسترش خرید های اینترنتی فرش ، خریداران قبل از خرید باید اطلاعات و دانش و آگاهی خود را نسبت به کیفیت فرش های ماشینی بالا ببرند تا بتوانند بهترین محصول را خریداری کنند . کیفیت فرش های ماشینی به عوامل مختلفی از جمله  جسن الیاف ، شانه و تراکم ،  طرح ها و نقشه های جدید و غیر تکراری ، نوع دستگاه بافت بستگی دارد و این عوامل هستند که فرش های ماشینی را درجه بندی می کنند . کارخانه ای موفق می شود که قبل از تولید به همه این عوامل توجه کند .
بررسی کیفیت فرش ماشینی
نخ پرز یا نخ خاب فرش : منظور از نخ پرز یا نخ خاب همان گره هایی است که در سطح قالی قابل مشاهده است . جنس این الیاف خیلی حایز اهمیت است و در کیفیت فرش ماشینی تاثیر بسزایی دارد . در واقع یکی از عوامل موثر در تعیین کیفیت فرش های ماشینی و درجه بندی محصول ، نوع نخ خاب است . نخ خاب که به شکل U دور نخ پود قرار می گیرد آکریلیک ، پلی پروپلین ، مخلوطی از آکریلیک و پلی پروپلین و پلی استر است . بهترین نوع نخ خاب الیاف آکریلیک هیت ست شده است که بسیار شبیه پشم طبیعی است و مقاومت بالایی در برابر گرما ، حرارت ، فشارهای وسایل منزل و پاخور شدن دارد . فرش هایی که با الیاف آکریلیک بافته می شود جزء محصولات درجه یک به حساب می آیند و به مرور زمان ماهیت و شکل خود را از دست نمی دهند . در بافت نخ تار محصولات آکریلیک  مخلوط پنبه و پلی استر و در بافت نخ پود 100 در صدر پنبه به کار می گیرند . این فرش های بدون پرز ، ضد حساسیت و ضد آلرژی می باشند .
• بالا رفتن شانه و تراکم فرش ، سبب ارتقاء کیفیت فرش های ماشینی می شود . اگر بخواهیم تعریف مختصری از شانه و تراکم داشته باشیم باید بگوییم که به تعداد گره هایی که در یک متر از عرض فرش زده می شود شانه و به تعداد گره هایی که در یک متر از طول محصول زده می شود تراکم می گویند . برای برخی از خریداران این سوال پیش می آید که چرا محصولات پر شانه و پر تراکم دارای کیفیت بالا می شوند ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بالا رفتن تعداد گره در یک محصول ، تولید کننده را مجبور به استفاده از نخ های ظریف و نازک و با استحکام می کند و بافت محصولات با شانه و تراکم بالا از جمله فرش های 1200 شانه ، فرش های 1500 شانه و فرش های 1000 شانه مستلزم استفاده از دستگاه های HCIX2 از شرکت وندویل می باشد . سرعت این دستگاه ها بالاست و اگر کیفیت نخ پایین باشد . در حین بافت ، نخ پاره می شود . پس لازم است که در بافت این محصولات از الیاف خیلی نازک و ظریف و مستحکم استفاده شود . نخ های ظریف و نازک ، فرش هایی با طرح ها و نگاره های زیبا را به وجود می آورد . در حقیقت همین نخ های نازک و ظریف باعث می شود تا فرش ماشینی ظریف تر و زیباتر شود . پس می توان نتیجه گرفت که محصولات 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه جزء فرش های باکیفیت به حساب می آیند . در این محصولات به دلیل تعداد گره های بالا و فشرده بودن بین گره ها ، توپری و مستحکم شدن در فرش را به وجود می آورد .
بررسی کیفیت فرش از نظر طرح و اندازه : اختلاف در اندازه فرش های ماشینی عیب و نقص به حساب می آید . در قالی های دستباف می توان از این اختلاف چشم پوشی کرد ولی در محصولات ماشینی چون با ماشین بافت و بدون دخالت دست بافته می شود ، نباید در اندازه و ابعاد محصول تخلف صورت گیرد .
خریداران می توانند در هنگام خرید و یا بعد از تحویل محصول درب منزل ، با تا کردن فرش از قسمت میان و روی هم قرار دادن ، پی به تقارن طرح ببرند .
طرح ها نیز باید به درستی روی فرش اعمال شده باشند و هر طرحی امتداد طبیعی داشته باشد و در میان طرح های دیگر قطع نشده باشد .
• دو رنگی روی نخ خاب وجود نداشته باشد بالاخص در فرش های کف ساده .
بررسی کیفیت پرزهای فرش ماشینی : فرش هایی که پرزدهی بالایی دارند بی کیفیت و بافته شده با الیاف نامرغوب می باشند . محصولاتی درجه یک و باکیفیت هستند که دارای پرزدهی کم و یا بدون پرز باشند و همین اندک پرزهایی که در سطح قالی وجود دارند باید بادام ، درخشان و انعطاف پذیر باشند .
بررسی کیفیت فرش از نظر پوسیدگی و رفو : قسمت هایی که رفو می شوند زبر تر و بافت سخت تری دارند و با کمی تامل می توان جای سوزن خودرگی را در آن ها مشاهده کرد . پارگی ، جای سوختگی از عیوب مهم قالی تلقی می شود  و جایگاه محصول را به درجه سه و چهار می رساند .
خرید فرش باکیفیت
فروشگاه ها و کارخانه هایی که فرش های باکیفیت و درجه یک را تولید می کنند همراه تمامی محصولات چه در فروش حضوری و چه در فروش اینترنتی ، گارانتی و ضمانت نامه و بیمه نامه  قرار می دهند . در حقیقت فروشنده از کیفیت بالای محصول خود باخبر است و این ضمانت نامه گواهی بهترین کیفیت است تا اگر خریدار در آن ، هرگونه عیب با نقص دید بتواند آن را ارجاع دهد . فروشندگانی که از دادن ضمانت نامه و گارانتی امتناع می کنند هدف از آن ها فروختن محصول مورد نظر و کسب سود است و هیچ تضمینی برای کیفیت بالای محصولاتش وجود ندارد .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی