تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

مشخصات یک فرش ماشینی خوب

فرش ماشینی خوب کاشان

در تمام منازل ایرانیان حداقل یک تا چند تخته فرش ماشینی وجود دارد و یکی از مهم ترین وسایل چه از لحاظ کاربرد و چه از لحاظ نقشی که در زیبایی دکوراسیون ایفا می کند همین فرش های ماشینی است که در شهرک های صنعتی فرش کاشان ، در بهترین کیفیت و بالاترین درجه زیبایی تولید می شود . طبیعی ست که همواره در خرید فرش های ماشینی به عنوان کالای ضروری و مهم خانه ، به مواردی مانند کیفیت ، زیبایی ، قیمت و ویژگی هایی که در کل خوب بودن فرش نامیده می شوند ، دقت نماییم . خرید فرش های ماشینی در حال حاضر به یکی از دغدغه های مهم برای خریداران بدل گشته است که توجه به مواردی مانند آنچه در این نوشتار امده است ، ذغذغه را به لذت تبدیل می نماید .
در نوشتار حاضر در پی پاسخ به سوالاتی برآمده ایم که هر خریدار هنگام مراجعه به فروشگاه و روبرو شدن با انواع مختلف فرش ها در ذهن خود ایجاد کرده و به دنبال پاسخی برای این سوالات می گردد . سوالاتی از قبیل :

مشخصات یک تخته فرش ماشینی خوب چیست ؟
چگونه می توان فرش ماشینی را انتخاب کرد که از نظر ویژگی های کیفی و ظاهری مناسب باشد ؟
بهترین مارک و برند و فروشگاه برای خرید فرش ماشینی کدام است ؟
هنگام خرید فرش چه اطلاعاتی لازم است و دانستن چه نکاتی به خرید بهتر کمک خواهد نمود ؟
 سوالات مطرح شده در بالا تنها تعداد اندکی از ده ها سوالی ست که برای خریداران پیش می آید . گاها قدرت و توان پاسخگویی به سوالات را داشته و با استفاده از اطلاعات بدست آمده دست به انتخاب صحیح خواهند زد و گاها بدون توجه به پاسخ به سوالات فرش ماشینی خریداری می کنند که مناسب نخواهد بود . برای دریافت پاسخ سوالات نیازمند منبع خوب و آگاهی هستیم که در زمینه فرشهای ماشینی تخصص داشته باشد . پاسخ های نادرست و ناکامل بیش از پیش ما را نگران و گمراه خواهد کرد .
در مقاله حاضر سعی شده است تا حد امکان به مهم ترین سوالات در زمینه فرش های ماشینی پاسخ داده شود . تمرکز مقاله در معرفی فرش ماشینی خوب می باشد . اگر بتوانیم تمامی مواردی عنوان شده در ادامه را هنگام خرید رعایت کرده و مد نظر قرار دهیم ، قطعا به خوب و مناسب بودن فرش ماشینی خریداری شده امیدوار خواهیم بود . بهترین موقع خرید فرش ، بهترین مکان برای خرید فرش ، بهترین برند فرش یا بهترین مارک فرش و بهترین انتخاب زمانی رخ می دهد که ما علاوه بر اطلاع از نیاز خود انواع مختلف فرش های خوب را بشناسیم و بدانیم خرید کدام محصول برای ما مطلوب تر خواهد بود .

ویژگی های مهم فرش های ماشینی خوب کدام است ؟
فرش جزء لاینفک هر خانه و منزلی خصوصا برای ایرانیان می باشد . تاثیر گذاری فرش بر دکوراسیون منزل در سال های اخیر علاوه بر عایق نمودن ، پوشش کف خانه و محیا کردن مکانی برای زندگی ، بر کاربرد های فرش افزوده شده است . طرح و رنگ مناسب ، کیفیتی دوام بالا ، انتخاب سایز و ابعاد صحیح از سری ویژگی هایی است که تعیین کننده خوب یا بد بودن فرش ماشینی است . در این قسمت به تک تک این ویژگی ها اشاره خواهد شد .

الیاف فرش به عنوان مواد اولیه تولید : مهم ترین قسمت هر حصولی مواد تشکیل دهنده آن است ، اگر از مواد اولیه مرغوب تولید شده باشد ، محصولی با کیفیت و مرغوب است و اگر از مواد اولیه ضعیف و کم کیفیت تولید شده باشد ، محصولی درجه دو یا سه خواهد بود . این صحبت به معنای آن نیست که در خوب بودن فرش ماشیین تنها مواد اولیه نقش دارد بلکه بدین معنا است که در تعیین خوب بودن مه مترین عامل مواد تشکیل دهنده هستند که در فرشهای ماشینی الیاف این وظیفه را بر عهده دارند . یک فرش ماشینی درجه یک از محصولات فروشگاه فرش کاشان از نخ خاب اکرولیک هیت ست و نخ تار و پود به جنس پلی استر و پنبه تولید شده است . فرش های ماشینی درجه یک و خوب فروشگاه فرش کاشان در کیفیت ، درخشندگی ، دوام و زیبایی نسبت به سایر محصولات سرآمد هستند .
فرش های ماشینی تولید شده تحت نظارت برندهای کاشان اکثرا از الیاف خاب اکریلیک تولید شده اند و این مورد به تنهایی دلیلی ست بر برتری بافته های کاشان البته در تولید فرش های فانتزی و فرش های پلی استر استفاده از الیاف اکرولیک موضوعیت ندارد .
در توضیح و معرفی الیاف اکرولیک باید بدانیم که اکریلیک الیافی ست مصنوعی که از پلیمری تحت عنوان پلی اکریلو نیتریل در شرایط آزمایشگاهی بدست می آید . الیاف اکریلیک مرغوب بکار رفته در محصولات فروشگاه فرش کاشان سبک ، گرم و تا حدودی شبیه به پشم می باشند . 
می دانیم که فرشهای ماشینی خوب از الیاف هیت ست تولید شده اند اما آیا با فرایند هیت ست آشنایی دارید ؟

فرآیند هیت ست فرش چیست ؟
‌امروزه با پیشرفت دستگاه های بافندگی فرش و رونق گرفتن بیش از پیش بازار فرش های ماشینی و صنعت نساجی ، استفاده از نخ هایی که فرآیند هیت ست را گذرانده اند موضوعیت یافته است . الیاف هیت ست شده جایگاه برتری در بین انواع الیاف دارند . تولید کنندگان فرش های ماشینی به خوبی می دانند که برای تولید فرش خوب باید از الیاف هیت ست استفاده کنند . فرایند هیت ست که نوعی بخار دهی به نخ ها می باشد ، به منظور افزایش کیفیت نخ ، درخشندگی ، مقاومت ، عدم پرزدهی ، مقاومت در برابر حرارت و نور و براق شدن فرش صورت می گیرد .
تولید فرش ماشینی خوب با استفاده از الیاف خوب بصورت موردی موارد زیر را در بر می گیرد :
۱ . پفکی شدن الیاف و اصطلاحا بالک بیشتر که موجب مصرف کم تر الیاف برای پوشاندن سطح مشخصی خواهد شد .
۲ . کاهش پرزدهی فرش
۳ . تثبیت و مقاومت فرش در برابر حرارت غیر مستقیم و نور خورشید
4 . احساس نرمی و لطافت در هنگام لمس فرش
۵ . پارگی کمتر نخ ها در هنگام بافت فرش و کشیدگی
۶ . تشخیص سرنخ ها در بافت که اصطلاحا دانه اناری بودن نامیده می شود
7 . قابلیت شستشوی زیاد با ثبات رنگ و عدم شل شدن فرش
۹ . توان عدم جذب آلودگی و گرد و غبار فرش

پس از توضیح در مورد الیاف و تاکید بر اهمیت آن ها در بافت نوبت به شانه و تراکم فرش می رسد : فرش های ماشینی در انواع شانه ها و تراکم ها تولید می شوند . خوب یا بد بودن هر شانه و تراکم به نوع کاربرد آن و مکانی که قرار است فرش در آن پهن شود بستگی دارد . در مورد فرش های کم شانه و کم تراکم اگر مکان پرتردد باشد و نیازی به دکوراسیون لوکس نداشته باشیم ، فرش از نظر شانه و تراکم خوب خواهد بود اما برای مکان های کم رفت و آمد و فضاهایی که نیازمند دکوراسیون شیک هستند ، فرش های 1200شانه و فرش 1500 شانه فروشگاه فرش کاشان خوب و بهترین انتخاب خواهند بود .
در تعریفی ساده جهت آشنایی شما خوانندگان عزیز با مفهوم شانه و تراکم می توان چنین عنوان داشت که منظور از شانه تعداد گره های زده شده در هر متر عرض فرش و منظور از تراکم تعداد گره های زده شده در هر متر طول فرش است . انواع شانه و تراکم شامل فرش های 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه در فروشگاه فرش کاشان موجود می باشد .
طرح و نگاره پس از دو مورد بالا در تعیین خوب بودن فرش ماشینی نقش دارد . برای خرید فرش ماشینی فروشگاهی را انتخاب نمایید که از لحاظ تنوع و گستردگی طرح و رنگ دست شما را برای انتخاب بهترین محصول باز بگذارد . فروشگاه اینترنتی فرش کاشان در بر گیرنده تمامی فرش های ماشینی است که در انواع و اقسام مدل ها تولید و عرضه شده اند . خوب بودن فرش از نظر طرح و رنگ بر اساس موارد زیر تعیین می شود :
1-    هماهنگ بودن طرح و رنگ و نگاره فرش با سایر اجزاء دکوراسیون
2-    ست بودن رنگ فرش با مبلمان و پرده ها
3-    برای فضاهای کوچک فرش های ماشینی با رنگ زمینه روشن و برای فضاهای بزرگ فرش های ماشینی با رنگ زمینه تیره خوب خواهند بود . چراکه ایجاد خطای دید ابعاد فضا را تحت تأثیر قرار می دهد .
ابعاد و سایز فرش ماشینی هم بر خوب بودن بی تأثیر نیست . جالب انکه تأثیر ابعاد فرش های ماشینی هم بر زیبایی فضا و هم بر کیفیت محصول اثر دارد . بدین ترتیب که بهتر است فرش اندکی کوچک تر از ابعاد اتاق باشد ، وجود فاصله و قرار گرفتن فرش در مرکز اتاق جذابیت بسزایی در دکور خلق می کند . از طرفی بزرگ بودن فرش و تاخوردگی یا قرار گرفتن قسمتی از بافته در کنار دیوار به مرور زمان ، فرش را پاره کرده و آسیب های جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت .
برای خرید فرش ماشینی خوب ، فروشگاه اینترنتی فرش کاشان مکان مناسبی است . از منوهای بالای همین صفحه وارد فروشگاه شوید و از امکانات بی نظیر آن بهره مند شوید .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی