تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

6 گام انتخاب بهترین فرش ماشینی

انتخاب بهترین فرش ماشینی

خرید فرش های ماشینی از گذشته های دور در سبد مصرفی خانوار به عنوان نوعی کالای که علاوه بر ضروری بودن ، در دسته  کالاهای با دوام نیز قرار دارد ، وجود داشته است . ابتدا فرش های دستبافت یا بافته هایی شبیه به آن و سپس فرش های ماشینی محبوب ترین کف پوش  هایی بودند که در طول سال ها مورد استفاده خانوار ها قرار گرفته اند . در بین تمامی فرش های ماشینی موجود ، محصولات بافته شده در کارخانه ها و شهرک های صنعتی کاشان از رونق و شهرت بیشتری برخوردار بوده اند . فرش هایی ناب و درجه یک که موجب شده اند شهر کاشان نام پایتخت تولید فرش های ماشینی را به خود بگیرد .
انتخاب فرش ماشینی کار آسانی می تواند باشد به شرط آنکه شما به عنوان خریدار و مشتری با آگاهی وارد بازار شوید از طرفی احتمال خرید غلط و ریسکی بسیار بالا ست اگر بدون علم و اطلاع از انواع محصولات وارد بازار شوید . آن هنگام که فرش های ماشینی برای نخستین بار تولید شدند ، مشتریان زیادی را به خود جلب نمودند و علت اصلی این افزایش تقاضا و رونق چیزی جز قیمت ارزان و مطلوب بودن فرش برای گسترانده شدن در کف خانه نبود . رفته رفته تنوع و کیفیت فرش های ماشینی به حدی بالا رفت که امروزه دیگر استفاده از فرش های ماشینی تنها به علت قیمت ارزان نخواهد بود بلکه زیباییی بی نظیر ، شباهت ظاهری بالا به فرش های دستبافت ، تنوع و گستردگی از بعد سایز و ابعاد ، شانه و تراکم ، جنس الیاف و ... توانسته است جایگاه فرش های ماشینی را ارتقا دهد و به عنوان بهترین جایگزین برای فرش های دستبافت معرفی نماید .
اگر در هنگام خرید فرش ماشینی ، خرید فرش خوب یا به عبارتی خرید بهترین فرش ماشینی مد نظرتان است ، لزوم داشتن اطلاع از ویژگی بهترین فرش های ماشینی را متذکر می شویم . هرچند توان خرید تشخیص و تمییز بهترین فرش ماشینی از فرش های تقلبی  و بی کیفیت برای خریداران بازار های فرش و قالی کار راحتی نخواهد بود اما بکار گیری راه کار هایی که در این نوشتار و نوشتار های دیگر تحت عنوان نکته و موارد لازم جهت انتخاب معرفی شده است برای انتخاب بهتر کمک کننده خواهد بود . در نوشتار پیش رو مواردی ذکر شده است که توجه به آن ها برای مشتریان عام نیز قابل انجام بوده و ما را به خرید بهترین فرش ماشینی رهنمون خواهد داشت .
6 گام انتخاب بهترین فرش ماشینی
گام اول
هدف از خرید فرش ماشینی چیست ؟
اگر در هر مرحله ای از انجام کار ، هدف خود را بدانیم و نسبت به نیاز خود آگاه باشیم بی شک خواهیم توانست از بین گزینه های موجود ، موردی را انتخاب نماییم که به هدف و نیاز ما نزدیک تر بوده و رضایت خاطر ما را در خرید بالا خواهد برد . مهم ترین اصل در هنگام خرید فرش های ماشینی آن است که بدانیم چه چیزی لازم داریم تا بتوانیم از بین انواع و اقسام فرش های ماشینی موجود محصولی بهتر انتخاب کنیم . برای مثال ، قالی های خیلی ظریف و ریز بافت از جمله فرش های 1500 شانه و فرش های 1200 شانه برای قسمت پذیرایی منزل مناسب هستند . ضخامت کمتر این محصولات ، بافته شده با الیاف ریز تر و نازکتر ، آن ها را از مفروش کردن در مکان های پررفت و آمد منع می کند . فرش های 500 شانه و فرش های 700 شانه بهتر است در مکان های پررفت و آمد و مکان هایی که پاخور شدن آن ها زیاد است پهن شود .
گام دوم 
آیا از تنوع فرش های ماشینی آگاه هستیم و آیا تفاوت فرش های مختلف را می شناسیم ؟
بی دلیل ، بازار فرش های ماشینی نام دنیای فرش به خود نگرفته اند . تنوع و انواع زیاد فرش های ماشینی در بازار موجب شده تا خریداران به هنگام خرید دنیایی از محصولات را روبروی خود داشته باشند که شناخت این محصولات و داشتن آگاهی حداقلی از ویژگی های هر محصول ، مناسب بودن هر محصول برای چه فضایی ، تفاوت هر تخته فرش با دسته های دیگر و ... گام دومی است که جهت خرید بهترین فرش ماشینی باید مد نظر قرار داد . در بین کارخانه های بزرگ فرش ماشینی چنان رقابت و حس خدمت رسانی وجود دارد که هراز چند گاهی شاهد ارائه محصولی نوین و جدید از کارخانه جات مطرح هستیم . برای مثال فرش های فانتری ، فرش های 1500 شانه ، فرش های گل برجسته و ... همگی از محصولات جدیدی هستند که طی چند سال اخیر توسط تولید کنندگان قدر و حرفه ای وارد بازار شده اند .
گام سوم
توجه به کیفیت و الیاف نخ خاب :
کیفیت فرش های ماشینی به مواد اولیه و دستگاه های تولید بستگی دارد . مواد اولیه فرش های ماشینی سه نوع نخ تار ، پود و خاب هستند . نخ تار و پود در بین عمده فرش های بافته شده یکسان و از جنس پنبه ، پلی استر ، نخ جوت و ... می باشند اما بهترین فرش های ماشینی موجود در بازار که دوام ، ماندگاری و درخشندگی خاصی دارند از جنس الیاف اکرولیک هیت ست می باشند . خرید فرش از جنس اکرولیک هیت ست می تواند ما را به هدف داشتن بهترین فرش ماشینی نزدیک کند . محصولات آکریلیک ، ضد حساسیت هستند .
مقاله مربوطه : فرش های ضد حساسیت
گام چهارم
توجه به ظاهری و زیبایی فرش
ظاهر فرش در چند بعد رنگ زمینه ، رنگ های اصلی بکار رفته در بافت ، طرح و نگاره و ... متحلی می شود . رقابت تولید کنندگان قدر و مطرح دنیای تنها به کیفیت فرش محدود نمی شود . خرید و انتخاب از بین طرح های زیبا و جذاب مانی امکان پذیر است که انتخاب خود را به برند های درجه یک و نوآور محدود کرده باشیم . فرش های ماشینی مهم ترین عنصر دکوراسیون خانه ما هستند . خانه ای که مأمن آرامش و تجلی گاه و خواستگاه صمیمیت اعضا خانه است . وارد فروشگاه فرش ماشینی شوید و هنگام انتخاب دکوراسیون خانه ، رنگ های موجود در دکور ، سبک سلیقه و معماری خانه و ... را در نظر بگیرید . فرش ماشینی زمانی بهترین خواهد بود که علاوه بر کیفیت و دوام ، متناسب با زیبایی های دکور تعریف شده باشد و بتواند جلوه گر فضا باشد . فرش هایی که به علت ناهماهنگ بودن با خانه و فضا زیبایی چندانی به همراه ندارد حتی اگر از بهترین نخ خاب هم باشند ، نمی توانند ویژگی های بهترین فرش ماشینی را به همراه داشته باشند .
گام پنجم
انتخاب برند و تولید کننده
موارد مختلفی برای انتخاب بهترین فرش ماشینی وجود دارد اما اگر بتوانیم محصول را از برندی نام آشنا و مرغوب خریداری کنیم ، اطمینان خواهیم داشت که ویژگی های بهترین فرش ماشینی تا حد زیادی تأمین شده است . کارخانه های مختلفی در سراسر دنیا به تولید فرش ماشینی مشغول هستند اما کارخانه های فرش کاشان سرآمد تمامی تولید کنندگان شده اند . توجه نمایید که در شهر کاشان بالغ بر 700 برند و تولید کننده ثبت شده و تعداد زیادی کارگاه و بافنده ثبت نشده مشغول فعالیت است . حتی در انتخاب بهترین برند و تولید کننده از بین تولید کنندگان کاشان هم باید نهایت دقت و توجه با نمود .
گام ششم
انتخاب بهترین روش خرید فرش ماشینی
فرش ماشینی بنابر ویژگی هایی که دارد با سایر محصولات متفاوت بوده و عمده نگرانی ها برای خرید فرش ماشینی به مواردی مانند حمل و نقل ، خرید ارزان قیمت ، کیفیت بالای محصول ، عدم خرید فرش های تقلبی و بی کیفیت تحت عنوان برندهای معروف و معتبر جهانی و ... می باشد . تا چندی پیش این نگرانی ها به قوت خود باقی بود اما به لطف متخصصین شبکه های IT و پیشرفت های گسترده در شبکه های مبادلاتی و اینترنتی ، استفاده و راه اندازی فروشگاه های اینترنتی که زیر نظر تولید کننده اداره می شود تا حدود زیادی ایرادات وارده بر روش های سنتی و فیزیکی را رفع نموده است . فرش های ماشینی که در بازار های اینترنتی خریداری می شوند به لحاظ اصالت محصول و کیفیت بالا کاملا تضمین شده هستند . به عنوان یکی از گام های مهم می توان انتخاب روش خرید مناسب را در نظر گرفت . بارها و بارها در مورد خرید و انتخاب بهترین فرش ماشینی با مراجعه به فروشگاه های اینترنتی صحبت شده است اما آنچه این بازار ها و فروشگاه های را مهم و مطمئن نموده است مواردی ست از جمله :
1- پشت تمام این مبادلات و محصولات ناب و درجه یک تولید کننده ای است که در نقش فروشنده ظاهر شده و به خوبی می داند که اندکی کاهش کیفیت ، افزایش قیمت و حتی کم کاری در تنوع و زیبایی محصولات مشتریان او را به دیگر برند ها هدایت نموده و در واقع رقابت در بازارهای اینترنتی بسیار بیشتر از بازار های فیزیکی است .
2- راحتی خرید به روش آنلاین بر کسی پوشیده نیست . حتی کسانی که آشنایی اندکی با شبکه های مجازی و دنیای اینترنتی داشته باشند به خوبی می توانند برای خرید و انتخاب بهترین فرش ماشینی به فروشگاه های اینترنتی مراجعه نمایند .
3- همچنین دلیل دیگری که فروشگاه های اینترنتی را برای انتخاب بهترین فرش ماشینی مناسب نموده است ، تنوع بالا در این فروشگاه هاست . تمامی محصولات ارائه شده توسط برند مد نظر را می توان در فروشگاه اینترنتی رویت و در صورت تمایل خریداری نمود .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی