سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» چگونه فرش ماشینی خراب می شود؟

فرش ماشینی باکیفیت

چگونه فرش ماشینی خراب می شود؟
برای اینکه فرش ماشینی با کیفیت داشته باشید و حتی المکان دیرتر خراب شود باید آنرا تمیز و سالم نگه داشته و از هر نوع آلودگی لکه زدایی کرد.
در این مقاله راهکارهایی برای این امر ارائه می گردد :
- تمیز کردن فرش ماشینی حتما با جاروبرقی باید انجام شود و البته برای جلوگیری از نامنظم شدن نخ خاب فرش ، جارو را باید از در جهت پرز فرش حرکت داد .
- شستشوی فرش ماشینی بهتر است در شرکتهای معتبر و دارای مجوز انجام شود . چنانچه فرش مرطوب شود حتما باید رطوبت فرش را کاملا از بین برد چرا که وجود رطوبت پیاپی در فرش باعث پوسیدگی الیاف آن می شود .
- برای حمل و نقل و جابجایی فرش ، باید فرش را رول کنیم . تاکردن فرش به تار و پود آن آسیب رسانده و ممکن است حتی آنرا پاره کند .
- برای انبار کردن فرش بهترین روش لوله کردن و قرار دادن آن در نایلون است . بهتر است هنگام خرید نایلون فرش را در جایی سالم نگهداری کنیم .
- در محل مرطوب یا در برابر نور مستقیم خورشید هم نباید فرش قرار بگیرد . حتی در منزل هم فرش را در محلی که مستقیما خورشید به آن می تابد نباید قرار داد چون رنگهای نخ خاب آسیب دیده و کیفیت فرش کاهش پیدا می کند .
- قبل از شستشوی کامل فرش باید ابتدا لکه هایی که ممکن است روی فرش وجود داشته باشد را پاک کرد .

چندین روش متداول برای از بین بردن لکه های معمولی عنوان می کنیم :
- کمتر چیزی است که با جوش شیرین و سرکه تمیز نشود . حتی لکه های فرش . کافیست کمی جوش شیرین روی لکه بریزیم و بعد سرکه سفید را با دستمال روی لکه کشیده و اجازه دهیم تا این قسمت خشک شود . سپس جاروبرقی بکشیم .
- استفاه از بخار : مخلوط آب و سرکه سفید را داخل دستگاه بخارشو ریخته و فرش را با آن تمیز می کنیم .
- برای لکه های چربی یا خون ، پراکسید هیدروژن فوق العاده موثر است .
- در صورت استفاده از شامپوفرش طبق دستور العمل شامپو فرش مقدار مناسبی از آن را در آب حل کرده و سطح مورد نظر را با اسفنج آغشته به محلول شوینده پاک می کنیم . بعد با یک دستمال کتانی نمدار و تمیز روی آن کشیده و پس از خشک شدن فرش از راه رفتن و نشستن روی فرش باید خودداری کرد . هر لکه ای را فورا باید پاک کنیم چرا که اگر بیش از 2 روز لکه بماند ، ثابت می شود .
- برای پاک کردن لکه چای و نسکافه در صورت تازه بودن ، ماست را روی فرش ریخته بعد با قاشق جمع کرده سپس با دستمال تمیز خوب خشک می کنیم .

- از بین بردن جای وسایل سنگین از روی فرش : یخ روی محل مورد نظر بگذارید . بعد دستمال خشکی روی آن قرار داده تا رطوبت آنرا بگیرد و پرزهای قالی را به حالت اول برگرداند .

- برای شفاف کردن رنگ فرش : تفاله چای و نمک را مخلوط کرده روی فرش پاشیده بعد جاروبرقی می کشیم .
- از بین بردن لکه شمع از روی فرش : ابتدا با چاقو پارافین سخت شده را برداشته سپس کاغذ روغنی روی لکه گذاشته و اتوی داغ را چندین بار روی لکه حرکت می دهیم تا پارافین کاملا ذوب شده و جذب کاغذ شود .
- پاک کردن چسب ، بستنی و کاکائو از روی فرش : کمی مایع ظرفشویی را در آب حل کرده پنبه یا دستمالی تمیز روی محل قرار داده و به آرامی لکه را تمیز می کنیم . سپس با دستمال مرطوب آنجا را تمیز می کنیم .

امیدواریم همین نکات ریز و مختصر راهگشای شما باشد.

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
•  روش های از بین بردن لکه های فرش بدون نیاز به قالیشویی
•  از بین بردن لکه چایی روی فرش ماشینی
•  همه چیز در مورد وزن فرش های ماشینی
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان