تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

چگونه فرش ماشینی خراب می شود؟

فرش ماشینی باکیفیت

چگونه فرش ماشینی خراب می شود؟
برای اینکه فرش ماشینی با کیفیت داشته باشید و حتی المکان دیرتر خراب شود باید آنرا تمیز و سالم نگه داشته و از هر نوع آلودگی لکه زدایی کرد.
در این مقاله راهکارهایی برای این امر ارائه می گردد :
- تمیز کردن فرش ماشینی حتما با جاروبرقی باید انجام شود و البته برای جلوگیری از نامنظم شدن نخ خاب فرش ، جارو را باید از در جهت پرز فرش حرکت داد .
- شستشوی فرش ماشینی بهتر است در شرکتهای معتبر و دارای مجوز انجام شود . چنانچه فرش مرطوب شود حتما باید رطوبت فرش را کاملا از بین برد چرا که وجود رطوبت پیاپی در فرش باعث پوسیدگی الیاف آن می شود .
- برای حمل و نقل و جابجایی فرش ، باید فرش را رول کنیم . تاکردن فرش به تار و پود آن آسیب رسانده و ممکن است حتی آنرا پاره کند .
- برای انبار کردن فرش بهترین روش لوله کردن و قرار دادن آن در نایلون است . بهتر است هنگام خرید نایلون فرش را در جایی سالم نگهداری کنیم .
- در محل مرطوب یا در برابر نور مستقیم خورشید هم نباید فرش قرار بگیرد . حتی در منزل هم فرش را در محلی که مستقیما خورشید به آن می تابد نباید قرار داد چون رنگهای نخ خاب آسیب دیده و کیفیت فرش کاهش پیدا می کند .
- قبل از شستشوی کامل فرش باید ابتدا لکه هایی که ممکن است روی فرش وجود داشته باشد را پاک کرد .

چندین روش متداول برای از بین بردن لکه های معمولی عنوان می کنیم :
- کمتر چیزی است که با جوش شیرین و سرکه تمیز نشود . حتی لکه های فرش . کافیست کمی جوش شیرین روی لکه بریزیم و بعد سرکه سفید را با دستمال روی لکه کشیده و اجازه دهیم تا این قسمت خشک شود . سپس جاروبرقی بکشیم .
- استفاه از بخار : مخلوط آب و سرکه سفید را داخل دستگاه بخارشو ریخته و فرش را با آن تمیز می کنیم .
- برای لکه های چربی یا خون ، پراکسید هیدروژن فوق العاده موثر است .
- در صورت استفاده از شامپوفرش طبق دستور العمل شامپو فرش مقدار مناسبی از آن را در آب حل کرده و سطح مورد نظر را با اسفنج آغشته به محلول شوینده پاک می کنیم . بعد با یک دستمال کتانی نمدار و تمیز روی آن کشیده و پس از خشک شدن فرش از راه رفتن و نشستن روی فرش باید خودداری کرد . هر لکه ای را فورا باید پاک کنیم چرا که اگر بیش از 2 روز لکه بماند ، ثابت می شود .
- برای پاک کردن لکه چای و نسکافه در صورت تازه بودن ، ماست را روی فرش ریخته بعد با قاشق جمع کرده سپس با دستمال تمیز خوب خشک می کنیم .

- از بین بردن جای وسایل سنگین از روی فرش : یخ روی محل مورد نظر بگذارید . بعد دستمال خشکی روی آن قرار داده تا رطوبت آنرا بگیرد و پرزهای قالی را به حالت اول برگرداند .

- برای شفاف کردن رنگ فرش : تفاله چای و نمک را مخلوط کرده روی فرش پاشیده بعد جاروبرقی می کشیم .
- از بین بردن لکه شمع از روی فرش : ابتدا با چاقو پارافین سخت شده را برداشته سپس کاغذ روغنی روی لکه گذاشته و اتوی داغ را چندین بار روی لکه حرکت می دهیم تا پارافین کاملا ذوب شده و جذب کاغذ شود .
- پاک کردن چسب ، بستنی و کاکائو از روی فرش : کمی مایع ظرفشویی را در آب حل کرده پنبه یا دستمالی تمیز روی محل قرار داده و به آرامی لکه را تمیز می کنیم . سپس با دستمال مرطوب آنجا را تمیز می کنیم .

امیدواریم همین نکات ریز و مختصر راهگشای شما باشد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی