تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

علت زردی ریشه در فرش ماشینی و چگونگی رفع آن

نام نویسنده: فرش کاشان
علت زردی ریشه در فرش ماشینی

همه ی افراد بعد از خریداری فرش و استفاده از آن طی یک سال برای تمیز کردن و طراوت بخشیدن به فرش به دنبال شستشوی آن هستند اما نکته ایی که باید در هنگام شستشو به آن توجه داشت روش شستشو و نگه داری فرش ماشینی است و در این باره می توانید به مقاله مربوط به این موضوع رجوع کرده و اطلاعات کامل را به دست آورید . اما موضوع مهمی که در هنگام شسشتوی فرش گاها برای خریدار پیش می آید زردی ریشه فرش بوده که بسیار امری ناپسند می باشد به همین دلیل برخی به دنبال کسب اطلاعات در مورد علت زردی ریشه در فرش ماشینی و چگونگی رفع آن هستند ؟ ما در این مقاله قصد داریم شما را با علت زردی ریشه فرش و برطرف نمودن این مشکل آشنا نماییم .

علت زردی ریشه در فرش ماشینی

زرد شدن ریشه فرش ماشینی بعد از شستشوی فرش نمایان می شود و دلیل این امر را می توان نکاتی دانست که در شسستشوی فرش رعایت نکرده و همین موضوع سبب ایجاد زردی فرش می شود . از عواملی که می توان در به وجود آمدن این زردی ریشه فرش موثر دانست می توان به موارد زیر اشاره نمود :
1. اولین عامل را می توان انتخاب نامناسب شوینده فرش بیان نمود که خود از عوامل ایجاد کننده زردی فرش علی الخصوص در قسمت ریشه آن می باشد بیان نمود . منظور از شوینده نامناسب شوینده ای با خاصیت اسیدی بالاست که سبب می شود تا بافت فرش آسیب دیده و لکه و زردی بر روی فرش ایجاد شود . برای این کار استفاده از شوینده با خاصیت اسیدی کمتر پیشنهاد می شود .
2. دومین عاملی را که می توان در ایجاد زردی ریشه فرش ماشینی موثر دانست غبار گیری نکردن فرش ماشینی می باشد . منظور از غبارگیری فرش ، گرفتن گرد و خاکی است که در تار و پود فرش قرار دارد و در گذشته به وسیله چوب زدن به فرش آن را انجام می دادند . اما امروزه برای این کار به وسیله جارو چوپی یا جارو برقی این کار را انجام می دهند . اگر قبل از شستشوی فرش غبار گیری انجام نشود همین گرد و خاکی که در بافت فرش قرار دارد سبب ایجاد زردی ریشه در فرش می شود .
3. سومین عاملی که در ایجاد زردی فرش نقشی مهمی دارد نحوه آبکشی فرش بوده که اگر به درستی انجام نشود باعث به وجود آمدن زردی در ریشه فرش می شود . پس در مورد آبکشی فرش برای ایجاد نشدن زردی باید بعد از آبکشی آب را از داخل فرش خارج کرده و سپس فرش را پهن نموده تا خشک شود در غیر این صورت آبی که با پهن کردن بدون خارج کردن از فرش بیرون می آید سبب ایجاد زردی فرش می شود . بدین منظور ابتدا آب را خارج کرده یا فرش را به صورت لوله ای شکل در آورده و به صورت شیب دار قرار دهید تا آب آن کاملا خارج شده و این مشکل ایحاد نشود .

چگونگی برطرف نمودن زردی ریشه فرش ماشینی
در صورت عدم رعایت نکات بالا و ایجاد زردی در ریشه فرش برای برطرف نمودن آن می توانید به روش های زیر اقدام به رفع آن نمایید .
برای رفع زردی ریشه فرش می توانید از شوینده با خاصیت اسیدی کم با استفاده از آب ولرم نه آب سرد و نه آب گرم به وسیله یک ابر یا اسفنج زردی ریشه ها را شستشو داده و آن را برطرف نمایید . بعد از شستشو باید نم فرش را با انداختن آن در فضایی باز تبخیر کرده و اگر این کار برای شما مقدور نیست می توانید با گرفتن سشوار بر روی آن نم آن را تبخیر نمایید تا قسمت های زرد شده که مورد شستشو قرار گرفته خشک شود . البته فاصله گرفتن سشوار با فرش باید از فاصله دور باشد تا به ریشه ها آسیبی وارد نشود .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی