تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

مقایسه فرش های ماشینی دستباف گونه با فرش های دستباف

نام نویسنده: الهه شاهمیری
مقایسه فرش های ماشینی دستباف گونه با فرش های دستباف

فرش دستباف گونه چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
مزایا و معایب فرش ماشینی دستباف گونه چیست؟
مقایسه فرش دستباف و فرش ماشینی دستبافگونه
معرفی انواع فرش دستباف گونه
مقایسه قیمت فرش ماشینی دستباف گونه با فرش دستباف
فرش دستباف بهتر است یا فرش ماشینی دستباف گونه؟

امروزه شاهد پیشرفت صنعت و تکنولوژی در همه حرفه‌ها و صنایع هستیم. فرش ماشینی نیز به عنوان یک وسیله مهم و لاینفک زندگی که امروزه از لحاظ تزئینی نیز مورد اهمیت قرار گرفته، با پیشرفت‌های چشمگیری رو به رو بوده است. در گذشته این محصول به صورت دستبافت تولید می‌شد که به علت محبوبیت و با وجود تولید فرش های ماشینی قیمت مناسب‌تر، هنوز تولید قالی دستبافت ادامه دارد که به دلیل تولید به وسیله نیروی بافنده انسانی، از قیمت بالایی برخودار است که تولیدکنندگان در کارخانجات فرش بافی را بر آن داشت تا محصولی مشابه با آن را تولید و روانه بازار نمایند تا بدین طریق متقاضیان و طرفداران این محصولات را با پرداخت هزینه بسیار کمتری صاحب فرش ماشینی شبیه دستباف نمایند.

این محصول که از لحاظ بافت و طرح بسیار شبیه به دستبافت است، از ویژگی های بسیار خوب و منحصر به فردی به لحاظ کیفی نیز برخوردار است که در ادامه به توصیف آن همراه با مقایسه فرش های ماشینی دستباف گونه با فرش های دستباف به منظور آشنایی هرچه بیشتر شما عزیزان و خریدی مطلوب و آگاهانه پرداخته شده که پیشنهاد می‌نماییم در ادامه ما را همراهی نمایید.

 

فرش دستباف گونه چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

اگر شما در زمره افرادی هستید که نمی‌دانید فرش دستباف گونه چیست و چه ویژگی‌هایی دارد، بهتر است در ابتدا جهت تفهیم بهتر به ماطلعه این بخش از مطلب بپردازید. پیشرفته شدن صنایع بافندگی و ورود آن به کارخانه های فرش بافی، باعث شده محصولاتی تحت عنوان دستبافگونه تولید و روانه بازار گردد. دلیل نام گذاری این محصول بدین عنوان این است که از لحاظ بافت بسیار شبیه به قالی‌های دستبافت و از طرح و نقشه‌های دستبافت در آن استفاده می‌شود.

دستگاه های بافنده جدید و پیشرفته قابلیت تولید فرش در شانه تراکم‌های بالا را دارند به این صورت که انواع فرش 1200 شانه، 1500 و هزار شانه توسط این دستگاه‌های بافندگی به روز و پیشرفته تولید می‌شود. ماشین‌های بافت جدید قابلیت بافت فرش ریزبافت با الیاف بسیار نازکی را دارند که به همین سبب تولیدکنندگان ضخامت الیاف آکرولیک را تحت فرآیند هیت ست، قابل بافت با این مدل دستگاه‌های به روز می‌نمایند. دستگاه های بافنده جدید از نظر سرعت و دقت عمل بسیار خوب عمل می‌نمایند و به دلیل درصد خطای پایین، فرش دستباف گونه درجه یک را بدون هیچ گونه عیب و نقصی تولید می‌نماید.

تاثیر تعداد بالای گره‌ها در یک متر عرضی یا شانه فرش در ظرافت و زیبایی آن است و استحکام بالای محصول نیز با افزایش تعداد گره‌ها در تراکم طولی فرش امکان پذیر می‌گردد. ظرافت و ریزنقشی بافته‌های ماشینی جدید بسیار مشابه با دستبافته‌های ایرانی برابر رچ شمار بالا است که ریز بافت و دارای طرح های بسیار زیبا و چشم نواز هستند. اهمیت تراکم در فرش دستبافت گونه بسیار زیاد است به طوری که تولیدکنندگان به همان میزان که ظرافت و ریزبافتی را به این محصولات بخشیده‌اند، به همان اندازه هم سعی داشته‌اند تا استحکام و انسجام بالایی را در برابر پاخور شدن و در آمدن گره‌ها با احتساب سه ردیف پود و سه برابر گره طولی نسبت به عرض بدان ببخشند.

فرش های دستبافگونه در شرکت‌های تولیدی فرش کاشان همان‌طور که در بالا ذکر شده، با استفاده از الیاف بافت آکریلیک هیت ست شده تولید می‌شوند. این الیاف به دلیل نرمی و سبک وزنی، جایگزین بسیار خوبی برای پشم طبیعی است که از این لحاظ نیز می‌توان محصولات را به قالی‌های دستبافته شبیه دانست؛ اما قیمت الیاف مصنوعی اکریلیک بسیار ارزان‌تر از پشم است و این باعث ارزان قیمت شدن فرش های ماشینی دستباف‌گونه می‌شود که به همین علت خریداران از آن استقبال بسیار بیشتری به عمل آورده‌اند.

این الیاف به عنوان یک عایق حرارتی بسیار خوب در برابر نور و برخورد با اجسام داغ عمل می‌کند و از لحاظ برگشت پذیری بسیار خوب و از خاصیت ارتجاعی با قرار گرفتن اجسام سنگین وزن روی آن برخوردار است که باعث بازگشت خاب فرش به حالت اولیه خود می‌شود و این باعث سال‌ها ماندگاری فرش به شکل و ظاهر ابتدایی خود می‌گردد.

علاوه بر آن این الیاف به لحاظ پرزدهی بسیار ناچیز بوده و بدین سبب بسیار مناسب تولید فرش ضد حساسیت است. هم چنین از تثبیت رنگ پذیری بالایی برخوردار است که در شست و شوی فرش با مواد شوینده یا در اثر تابش نور مستقیم خورشید روی آن، رنگ خود را از دست نمی‌دهد. این الیاف از مقاومتی بسیار خوبی در برابر عوامل محیطی و فرسایشی مثل جذب گرد و غبار، آلودگی و رطوبت برخوردار است که موجب دوام و افزایش طول عمر فرش دستباف‌گونه می‌شود. فرش های ماشینی دستبافگونه به علت ظرافت بافت و زیبایی و ضخامت بسیار کمی که در خود دارند، بسیار مناسب برای انتخاب فرش پذیرایی هستند.

 

مزایا و معایب فرش ماشینی دستباف گونه چیست؟

با وجود اینکه تا به اینجای مطلب به صورت مفصل با خصوصیات و مشخصات محصولات دستباف‌گونه آشنا شدید، شاید بخواهید جهت آگاهی بیشتر بخواهید بدانید که در کل مزایا و معایب فرش ماشینی دستباف گونه چیست؟ در این قسمت لازم دانستیم تا در رابطه با این موضوع به صورت مجزا مواردی را ارائه نماییم. از مزایای فرش ماشینی طرح دستبافت می‌توان به قیمت بسیار مناسب آن نسبت به دستبافته‌های اصیل ایرانی اشاره داشت که در کنار آن کیفیت و مقاومت بالای الیاف مصنوعی اکریلیک نیز در جلب توجه خریداران به این تولیدات بی تاثیر نبوده است.

همچنین عدم پرزدهی این الیاف در ارائه محصولی ضد حساسیت نیز به عنوان یک مزیت محسوب می‌شود. وزن سبک محصولات ماشینی دستباف گونه در راحتی شست و شوی فرش و طریقه حمل فرش ماشینی نسبت به دستبافته‌های سنگین وزن بسیار اثر گذار بوده و این نیز مزیتی عالی به شمار می‌آید. اما از معایب فرش ماشینی طرح دستبافت نیز تنها می‌توان به این مورد اشاره داشت که هیچگاه طرح و نقشه بافته‌های ماشینی به طور صد در صد شبیه دستبافت نخواهد شد.

 

مقایسه فرش دستباف و فرش ماشینی دستبافگونه

تا به اینجای مطلب با خصوصیات، مزایا و معایب محصولات ماشینی دستباف نما آشنایی پیدا کردید. اما از آن‌جایی که موضوع اصلی این نوشتار مقایسه فرش دستباف و ماشینی دستباف است، بهتر است در این زمینه نیز با ارائه مواردی مهم و اثر گذار در جلب نظر مشتریان به عنوان اولویت‌های خرید و تشریح هر یک به صورت مجزا، در نهایت به این دست یابیم که فرش دستباف بخریم یا ماشینی؟ کدام برای خانه ما مناسب‌تر است؟ در ادامه این بخش با ارائه موارد مهم برای خریداران این دو محصول مشابه را مورد بررسی و مقایسه بیشتری قرار داده‌ایم که امیدواریم برایتان مفید واقع گردد.

قیمت

به طور کلی قیمت دستبافته‌های ایرانی بسته به مواد رنگ‌رزی، تعداد رچ و گره‌ها، نوع بافت و خامه به کار رفته در آن است که تعیین می‌شود و از موثرترین آن که نیروی بافنده انسانی است که نمی‌توان گذشت. تراکم، تعداد رنگ، دستگاه بافنده و کیفیت الیاف مصرفی نیز از موارد اثر گذار در قیمت بافته‌های ماشینی است که مسلما به علت برخورداری از مواد مصنوعی و نبود نیروی انسانی در آن حتی بالاترین شانه تراکم یعنی فرش 1500 شانه تراکم 4500 از قیمت بسیار مناسب‌تری نسبت به نوع دست بافت برخوردار است.

طرح و نقشه

اگر بدانید تنوع طرح و نقش فرش دستبافت گونه چگونه است، مسلما بسیار راحت‌تر می‌توانید از دکوراسیونی با هارمونی بالا بهره‌مند شوید. با توجه به نقشه‌های قالی‌های دستبافت می‌توان نسبتا تمامی آن‌ها را در طراحی یکسان و با نقش و نگاری شلوغ و سنتی دانست، در صورتی که در میان محصولات ماشینی تنوع بالایی از طرح‌های مدرن، خلوت و سنتی و کلاسیک را می‌توان یافت و متناسب با سبک دکوراسیون به کار برد. رنگ‌بندی بسیار جذاب‌تر و متنوع‌تر نقشه‌های ماشینی که دیگر نیازی به تعریف ندارد.

بافت و دوخت

با توجه به پشت قالی می‌توان دریافت که طریقه بافت فرش دستباف گونه چگونه است و اصالت دستبافت بودن آن را نیز بدین گونه تشخیص داد. بافت فرش ماشینی طرح دستبافت همان‌طور که از پشت آن مشخص بسیار منظم و با قاعده و ریشه‌های انتهایی جدا از بافت برخوردار بوده، در صورتی که در محصولات دستبافت گره‌ها کمی به صورت نامنظم و ریشه‌ها به بافت بوم اصلی متصل بوده و جزئی از آن به شمار می‌آید. پود‌های زده شده به صورت افقی در راستای عرضی قالی‌های دستبافت به رنگ آبی یا قرمز هستند، در صورتی که پود تولیدات ماشینی از نخ‌های پنبه سفید رنگ تشکیل شده است. گره‌ها در محصولات ماشینی به صورت U شکل به دور نخ تار زده می‌شود و با سه ردیف پود مستحکم می‌شود، در صورتی که در محصولات دستبافت نخ به دور تار توسط انسان گره زده می‌شود و تنها با دو ردیف پود زیر و رو که به لحاظ ضخامت متفاوت هستند، مستحکم می‌شود.

مقایسه بافت فرش دستباف با فرش ماشینی دستبافگونه کاشان

معرفی انواع فرش دستباف گونه

همان‌طور که قبلا اشاره شد، محصولات ماشینی به علت برخورداری از نحوه تولید سریع و آسان از تنوع بالایی در تراکم، سبک، مدل، طرح و رنگ‌بندی نیز برخوردار بوده که دست خریداران را در انتخابی مناسب و مطابق با سبک و سلیقه خود باز گذاشته است. در اینجا لازم می‌دانیم به معرفی انواع فرش دستباف گونه ماشینی بپردازیم تا بسیار بهتر تصمیم به انتخاب در بین این تنوع بالای محصولی ماشینی بگیرید.

اگر بخواهیم به صورت کامل به معرفی انواع تراکم‌های ارائه شده در قالب فرش دستبافگونه متناسب با هر سبک و سیلقه، بودجه و نوع نیاز و کاربری بپردازیم، می‌توان همزمان با ورود ماشین آلات پیشرفته صنعتی وندویل بلژیک، تولیداتی همچون تراکم های همچون فرش 700 شانه، فرش 1000 شانه، 1200 و 1500 شانه را معرفی نمود که هر یک با افزایش تراکم گره‌ از هزینه‌های مصرفی بیشتر و قطعا قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند که افراد با توجه به شرایط خود می‌توانند مورد مناسب در مدل ساده و مسطح و یا نقش برجسته در طرح و رنگ دلخواه تهیه و خریداری نمایند.

طرح و نقش فرش دستبافت گونه بسیار متنوع و از این قابلیت برخوردار است که بتوان در آن خلوت‌ترین تا پیچیده‌ترین نقشه‌ها را تولید و با ان ارائه نمود. از نمونه محبوب‌ترین و اصیل‌ترین طرح های معروف فرش دستبافت گونه می‌توان به معرفی طرح و نقشه گردان و لچک به همراه گل کرم و نیز فرش های زمینه لاکی متعلق به فرش دستباف کاشان، طرح‌های خشتی و آجری و نقش‌های هندسی و زمینه لاکی مختص به فرش ترکمن، فرش دستباف تبریز با نخ ابریشمی و نقش نگاری شلوغ به عنوان محصولاتی گران‌بها و اعیانی، نقوش گل و برگ و درخت با رنگ‌های بسیار متنوع مخصوص فرش دستباف کرمان، نقشه لچک و ترنج شاه عباسی، محرمات، محرابی و شکارگاه با زمینه روشن فرش از نقشه فرش دستباف قم که قابلیت تولید تمامی این‌ها توسط فرش ماشینی امکان‌پذیر شده است.

 

مقایسه قیمت فرش ماشینی دستباف گونه با فرش دستباف

در مورد بررسی و مقایسه قیمت فرش ماشینی دستباف گونه با فرش های دستباف می‌توان به مواردی همچون جنس الیاف مصرفی و بافت آن توسط نیروی انسانی و ماشینی اشاره داشت که سبب تفاوت چشمگیری در این زمینه در بین این دو نوع بافته شده است. اگر از آن دسته افرادی هستید که علاقمند به فرش های دستبافت بوده اما نمی‌خواهید در این اندازه هم هزینه نمایید، پیشنهاد ما به شما خرید فرش ماشینی دستبافگونه است که به هر لحاظ سودمند و ارزشمند نیز خواهد بود.

 

فرش دستباف بهتر است یا فرش ماشینی دستبافگونه؟

حال با این تفاسیر می‌توان نتیجه گرفت که فرش دستباف گونه بهتر است یا فرش ماشینی. با توجه به ویژگی‌های از فرش دستباف نما همچون قیمت مناسب‌تر، مقاومت بالا، طراحی جذاب و متنوع، نرمی و لطافت بافت قطعا می‌توان اذعان داشت که تهیه محصولات ماشینی دستبافت گونه بسیار ارزشمندتر و مقرون به صرفه‌تر هم به لحاظ کیفی و هم قیمت و زیبایی ظاهری در تمامی مصارف است.

شرکت های بافندگی در شهر کاشان با تولید محصولات دستباف گونه و به کارگیری از بهترین مواد و متریال در تولید آن، توانسته است جایگاه بسیار خوبی را در بین خریداران پیدا نمایند؛ زیرا از فرش های ماشینی باکیفیت و درجه یک برخوردار است و به عنوان بهترین مرکز خرید فرش دستباف گونه کاشان شناخته می‌شود؛ چرا که دارای انواع مدل‌های متنوع این محصولات لوکس و پرفروش در شانه تراکم‌های مختلف و با تنوع طرح و رنگ زمینه بالا متناسب برای انواع سلیقه‌ها و دکوراسیون‌ها است. با خرید اینترنتی از سایت فرش کاشان، می‌توانید امکان خرید فرش دستباف گونه به قیمت درب کارخانه را به همراه ضمانت نامه معتبر و کتبی ده ساله را به بهترین نحو و دسترسی آسان و سریع به عنوان خریدی لذت بخش و مطمئن تجربه نمایید. تولید فرش ماشینی شبیه فرش دستباف در کارخانه اصلی فرش کاشان با کیفیت بالا و خرید اینترنتی فرش دستباف گونه به قیمت کارخانه و ارسال رایگان فرش درب منزل خود، در خریدهای بالای شش میلیون تومان از جمله خدمات خوب این شرکت محسوب می‌شود.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی