تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش دستبافت کرک

فرش کرک

یکی از مهم ترین معیار ها در تعیین سطح کیفیت فرش را می توان نوع جنس الیاف به کار رفته در فرش جهت بافت و کارخانه فرش بافی یا محل تولید فرش بیان نمود که در بحث کیفیت فرش بسیار تاثیر گذار می باشد . در بافت فرش ها که در دو دسته فرش های دستبافت و فرش های ماشینی دسته بندی می شوند بر اساس این موضوع که بافت آن بر اساس هنر دست است یا دستگاه فرش بافی نوع الیاف مصرفی متفاوت خواهد بود . و همین موضوع در به وجود آمدن فرش هایی چون فرش کرک ، فرش آکریلیک و ... تاثیرگذار خواهد بود . ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با فرش دستبافت با جنس الیاف کرک و ابریشم به نام فرش کرک و ابریشم آشنا نماییم تا بتوانید با به دست آوردن اطلاعاتی در این زمینه سطح آگاهی خود را ارتقا دهید .

فرش کرک
فرش دستبافت را به نام فرش کرک معرفی می نمایند که الیاف به کار رفته در بافت آن از جنس کرک باشد . کرک نوعی الیاف طبیعی می باشد که از مو و پشم نرم بدن گوسفند و بز و شتر به دست می آید . روش تهیه این نوع الیاف شانه کردن موی این حیوانات بوده که سبب می شود تا قسمتی از این پشم ها در شانه باقی بماند یا به اصطلاح گیر کند که به این پشم های باقی مانده در شانه کرک می گویند . با توجه به این موضوع می توان بیان نمود فرش کرکی ، فرشی است که از این دسته از الیاف تولید شود . اما نکته ای را که در اینجا باید به آن توجه نمود این مطلب است که چگونه با این روش سخت تهیه کرک می توان اطمینان حاصل نمود که فرش کرکی است یا نه ؟ همین مطلب را می توان در انتخاب فرش کرک در نظر داشت و با دقت به خرید فرش کرک پرداخت . البته موضوعی که باید توجه داشت این مطلب است که امروزه به جای پشم کرک طبیعی از حیوانات بیان شده در ایران از پشم ظریف خارجی مرینوس در بافت این فرش ها استفاده می شود که این دسته از فرش ها را نیز فرش کرکی معرفی می کنند . حال مطلبی که در اینجا مطرح می شود پشم چیست که در کنار نام فرش کرک به کار برده می شود ؟

پشم
یکی از پرکاربرد ترین مواد جهت فرش بافی پشم می باشد . پشم یا به اصطلاح همان پوشش موی حیواناتی نظیر گوسفند را می گویند که با توجه به نژاد آن ها  در ایران نوع جنس آن ضخیم و مستحکم می باشد و همین امر در دسترسی به فرش مقاوم و با دوام بسیار تاثیر گذار می باشد . رنگ پشم این دسته حیوانات با یکدیگر متفاوت می باشد به همین منظور مرغوب ترین نوع این پشم را می توان پشم با رنگ سفید معرفی نمود . پشم را می توان الیاف کمکی در بافت فرش کرک بیان نمود که در جهت زیبایی فرش کرک از آن استفاده می شود . بحث دیگر در بررسی فرش کرک که گاها با ابریشم همراه می شود تعریف ابریشم می باشد .

ابریشم
ابریشم که از دو نوع مصنوعی و طبیعی به دست می آید به مراتب از الیاف پشم مستحکم تر بوده و بافت با این نوع الیاف دشوار تر خواهد بود و از لحاظ کیفی و زیبایی فرش بافته شده با کرک و ابریشم بهترین گزینه نسبت به فرش کرک و پشم خواهد بود . ابریشم نیز که جهت زیباتر ساختن فرش کرک به کار می رود به دلیل براقیت بیشتر آن به عنوان الیاف ترکیبی با کرک در فرش کرک مورد استفاده قرار می گیرد .

با توجه به مطالب بیان شده می توان بیان نمود که برای بافت فرش های دستبافت از الیاف طبیعی استفاده می شود که این الیاف از سه نوع کرک و پشم و ابریشم می باشد که نخ قالب در هر کدام کرک و نخ کمک کننده به آن جهت زیباتر ساختن فرش ، ابریشم و پشم می باشد  و همین سبب معرفی فرش کرکی به نام فرش کرک و پشم یا فرش کرک و ابریشم می شود .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی