تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

روش های از بین بردن جای مبلمان از روی فرش ماشینی

ترفندهای از بین بردن جای مبلمان از روی فرش ماشینی

می خواهیم در این مقاله در مورد روش های از بین بردن جای مبلمان از روی فرش مطالبی را بیان کنیم . برای این که از یک فرش ماشینی به صورت مناسب نگهداری کنیم باید موارد زیادی را رعایت نماییم . این موارد شامل موارد زیر می باشد .
نحوه مراقب از ریشه های فرش ماشینی ، نحوه قرار گیری فرش ، موارد اصولی در هنگام حمل و نقل فرش ، اصول جارو کردن فرش ، جلوگیری از بید خوردگی فرش و اصول انبار داری آن ، چگونگی از بین بردن لکه های فرش و از بین بردن جای مبلمان از روی فرش ، چگونگی شست و شوی فرش .
در ادامه تمام این موارد را به صورت دقیقی بررسی می کنیم .

قراری گیری فرش درجای مناسبی از خانه
هنگامی که نور خورشید به یک شی می تابد به صورت خواه یا ناخواه باعث تاثیر گذاری بر روی آن می شود .که این تاثیر مخرب است . فرش ها نیز از قاعده مستثنی نمی باشند . سعی کنید فرش را در جای از خانه پهن کنید که دور از نور خورشید است و یا نور مسقیم خورشید بر روی آن نتابد . اگر نور خورشید به صورت مستمر بر روی فرش بتابد باعث می شود که فرش دچار رنگ پریدگی شود و به بافت آن نیز آسیب برسد . می توانید آن قسمت از خانه یتان که دارای نور مستقیم می باشد را با پرده بپوشانید تا از شدت نور کاسته شود .
فرش ها را دور از رطوبت نگهدارید :

می توان گفت رطوبت یک عامل خطرناک است و به تدریج باعث پوسیده شدن فرشتان می شود . اکثر فرش های که به کارگاه های رفوگری فرستاده می شوند فرش های هستند که در اثر رطوبت به تدریج دچار پوسیدگی شده اند .
برای جلوگیری از پوسیدگی فرش بر اثر رطوبت چند راه کار وجود دارد که عبارتند از :
گذاشتن گلدان به صورت مستقیم بر روی فرش خود داری نمایید سعی کنید گلدان با سطح فرش نیم متر فاصله داشته باشد .
اگر لیوان آب و یا ظرف آب بر روی فرش ریخت سریعا آن را از روی فرش خشک کنید تا آب به عمق فرش نفوذ نکند . زیرا اگر آب به عمق نفوذ کند باعث ایجاد بوی نامطبوع می شود و همچنین به مرور زمان دچار پوسیدگی می شود .
اگر آب به هر دلیلی به فرش شما نفوذ کرد اولین کاری که باید انجام دهید این است که با یک قاشق سریعا آب را جمع کنید به این صورت که قاشق را در جهت مخالف خاب فرش بکشید  تا بتوانبد آب را تا جایی که امکان دارد از روی قالی جمع کنید . دومین کاری که لازم است انجام دهید این است که یک دستمال خشک را به صورت رفت و برگشت بر روی فرش بکشید . سومین کار این است که با حرارت میلایم و با فاصله زیاد پشت فرش را خشک کنید .
در خانه یتان از کف پوش های مناسب استفاده کنید :
هنگامی که حرف از مراقبت از فرش می شود اکثر افراد مراقبت از رویه فرش به فکرشان می رسد و یا فکر می کنند که تنها مراقبت از رویه فرش کافی است در صورتی که این چنین نمی باشد و مراقبت از پشت فرش نیز دارای اهمیت زیادی است . استفاده از یک کف پوش مناسب در منازل مانند موکت ، پارکت و سرامیک باعث می شود که پشت فرش شما دچار آسیب نشود .
آسیب های فرش را جدی بگیرید : ممکن است فرش به مرور زمان دچار آسیب شود که این آسیب ها عبارتند از پارگی ، سوختگی ، پوسیدگی و غیره در صورتی که فرش شما به هر دلیلی دچار یکی از این آسیب ها شد بهتر است که سریعا آنرا تعمیر کنید . زیرا اگر سریعا آن را تعمیر نکنید در اثر پا خوردگی ممکن است ریشه های فرش از هم بپاشد و قسمت آسیب دیده بیشتر شود و یا فرش دیگر قابل استفاده نباشد .
روش های از بین بردن جای مبلمان و وسایل از روی فرش
استفاده از وسایل سنگین و مبلمان بر روی فرش ها ممکن است باعث ایجاد فرو رفتگی های بر روی فرش شود . وجود یک چاله بر روی فرش می تواند برای شما ایجاد نگرانی کند اما نگران نباشید زیرا می توانید با کمی تلاش این فرورفتگی ها را  بر طرف نماید . برای این کار روش های مختلفی وجود دارد که عبارتند از :
روش اول :
قرار داردن یک پارچه مرطوب بر روی فرورفتگی . برای این کار می توانید از حوله و یا پارچه های قدیمی تمیز نیز استفاده کنید . که حوله به دلیل ضخامت بیشتر برای این کار بهتر است . پارچه و یا حوله مرطوب را بر روی فورورفتگی قرار دهید و سپس با یک اتو که درجه گرما آن متوسط می باشد را به مدت 30 تا 60 ثانیه بر روی پارچه و یا حوله قرار دهید . دقت کنید که حرارت اتو زیاد باشد زیرا ممکن است باعث آسیب رساندن به حوله و یا فرش شود و حتما اتو را بر روی حوله حرکت دهید و آن را بر روی حوله ثابت نگه ندارید .  بعد از 30 تا 60 ثانیه اتو و حوله را  از روی فرش بردارید باید جای فرورفتگی از بین رفته باشد .
روش دوم :
شما می توانید با استفاده از یخ فرورفتگی ایجاد شده بر روی فرش را از بین ببرید به این صورت که ابتدا یخ را در قسمت فرورفته فرش قرار  دهید اگر فرورفتگی بزرگ است می توانید از چند قالب یخ استفاده نماید دقت داشته باشید که روی تمام قسمت های فرورفته یخ وجود داشته باشد . و اجازه دهید تا یخ ذوب شود و برای این کار بهتر است چند ساعتی صبر کنید تا یخ به طور مطلوب اثر کند . سپس با استفاده از یک مسواک قدیمی بر روی قیمت فرورفته بکشید و دقت داشته باشید که قسمت فرورفته مرطوب باشد . اما اگر قسمت فرورفته زیادی خیس است می توانید با استفاده از یک حوله آب  های اضافی آن را بگیرید . اگر مسواک ندارید می توانید از برس قالیشویی نیز استفاده نماید .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی