تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

چرا در اروپا از قالیچه های ایرانی استفاده می شود ؟

چرا قالیچه های ایرانی در اروپا معروف اند

همانطور که از عنوان این مطلب مشخص است، بنا به سلیقه ی اروپاییان آنها بیشتر خواستار سادگی در منزل و پوشش می باشند . علت این امر فاصله گرفتن آنها از زندگی ماشینی و تکنولوژی و رسیدن به آرامش است . با صنعتی شدن جوامع فاصله گرفتن از صنعت و محیط صنعتی اجتناب ناپذیر است . پس طبیعی است که افراد بخواهند محیط زندگی و محل آرامش و آسایش خود را به صورت ساده و سنتی چیدمان کنند تا مدت زمانی را که در منزل می باشند ، با آرامش سپری کنند .
از آنجایی که ایران فرش کل جهان و خود ایران را تهیه و تامین می کند ، اروپاییان چه برای خرید فرش دستباف و چه برای خرید فرش ماشینی به ایران و فروشگاه های ایرانی مراجعه می کنند .
اروپاییان از آنجایی که طرح های ساده و کلاسیک را بیشتر می پسندند ، طبیعی است که مشتاق و خواهان فرش های ماشینی شلوغ نباشند . کشورهای عربی و آسیایی بیشتر طرفدار فرش های لوکس ماشینی ایرانی هستند .
فرش های ساده که اروپاییان از آنها بیشتر خوششان می اید ، فرش های ترک و طرح ترک ، گلیم ، گبه و فرش های ساده و نازک ابریشمی با طرح های خاص می باشد .
آنها به دنبال چیزی هستند که بتواند امضای درونی ، افکار و احساسات آنها را بازتاب کرده و به محیط منزل شان معنی سبک شخصی شان را ببخشد .
انواع فرش که می تواند مورد پسند اروپاییان واقع گردد
اول از همه اروپاییان تمام منزل خود را با فرش نمی پوشانند . علت این امر مدرن بودن سبک زندگی آنهاست . در قدیم ایرانیان تمام منزل خود را با فرش و موکت می پوشاندند که امروزه با تاثیر گرفتن از دکوراسیون غربی این سبک از چیدمان منسوخ شده و به جز روستاهایی که منازلشان به سبک قدیمی وجود دارد و فرهنگ قدیمی خود را نگه داشته اند ، کسی از این سبک چیدمان استفاده نمی کند .
اروپاییان دوست دارند ، فرششان بسیار کوچک و متناسب با فضایی باشد که در آن زندگی می کنند . مگر اینکه بخواهند منزل بزرگ شان را به صورت فاخر و کلاسیک مفروش کنند در آن صورت است که از فرش های لوکس ماشینی و یا دستباف ایرانی سنتی استفاده می کنند .
از جمله فرش های قطع کوچک که مورد استفاده آنها قرار می گیرد ، گلیم های دستباف است . زیرا آنها به آثار دستی و هر چه که بوی هنر بدهد ارزش زیادی داده و برایش اهمیت قائل اند .
مورد دیگر گبه هاست ، که اگر هم در کف منزل شان از آن استفاده نکنند حتما برای پوشش دیوارهایشان از آن استفاده کرده و از آن به عنوان یک تابلوی هنری استفاده می کنند .
گبه ها دارای نقش های ساده و زیبا و طبیعی هستند و جزء آثاری می باشند که بدون طرح اولیه بافته می شوند . زنان عشایر با الهام از طبیعت نقش درختان و حیوانات و بوته ها را بر دار قالی زده و فرش های بداهه را تولید می کرده اند .
همین در هم آمیختن رنگ ها و طرح های ساده خود مورد علاقه و سلیقه ی اروپاییان است و بیشتر از این سبک فرش ها در دکوراسیون های خود استفاده می کنند .
دکوراسیون مدرن اروپاییان
برخی دیگر نیز هستند که از هرچه بوی کهنگی و چارچوب بدهد بیزارند . دوست دارند ، در محیطی کاملا نو و زاییده ذهن خودشان زندگی کنند . ساده تر از آنچه که بتوان بر روی آن اسمی گذاشت .
آنها هستند که با کنار هم قرار دادن طیف های رنگی فضایی می آفرینند که درون سادگی و نو بودن آن بتوانند اندکی بیاسایند و از زندگی شان لذت ببرند .
دکوراسیون های مدرن و فانتزی به گونه ای هستند که در آن وسایل ساده و پرده ها و مبلمان از رنگ های متنوع و جیغ و یا با تنالیته ملایم در کنار هم قرار می گیرند و سعی می کنند با طرح ها و نقش های انتزاعی و یا شکل های هندسی در پارچه ها و یا رنگ ها و تابلو های زینتی منزل شان وام بگیرند .
فرشی که مناسب این محیط و دکور می باشد ، فرش های فانتزی می باشند که فرش های تک رنگ و ساده ترک و یا طرح ترک تولیدی ایران و یا فرش های فانتزی که ایران به صورت ماشینی تولید می کند از این دست هستند .
انواع قالیچه های فانتزی
فرش های شنل ، شگی، فریز و فرش های عروسکی از جمله فرش های فانتزی هستند که شاید بارها در بازار فرش آنها را دیده باشید اما نتوانید Hن را به خصوصیات خودشان و نامی که دارند از هم تفکیک کنید .
فرش های شنل ، فرش های گل برجسته هستند که با طرح های ساده ای از گل های درهم و یا اشکال هندسی بافته شده و قسمت های از آن برجسته تر از سایر قسمت ها می باشد . این فرش در برابر شست و شو مقاوم بوده در عین حال بسیار نرم و لطیف می باشد .
در کنار آن فرش های شگی هستند که به فرش های پرزبلند موسوم می باشند. این فرش ها تراکم کمی داشته و به دلیل پرزهای بلندی که دارند در برابر شست وشو مقاوم نبوده و ممکن است بعد از چندین بار شست و شو نخ هایشان کنده شده و از بین بروند. برای محیط های کم رفت و آمد مناسب بوده و در عین حال با گیر کردن مواد غذایی درون آنها محل مناسبی برای رشد میکروب و باکتری می باشند .
اما اروپاییان از این دست از فرش ها برای ورودی ها و لابی هایشان به وفور استفاده می کنند.
فرش های فریز شبیه گلیم هستند، به گونه ای که پرز نداشته و تنها از ، در هم تنیدن تارو و پود به وجود امده اند. این فرش بسیار مستحکم بوده و در برابر شست و شو مقاومت قابل قبول دارد. این فرش ها در محیط اشپزخانه بیشتر استفاده می شود. چون به دلیل جنس اش در برابر رطوبت بسیار دوام می اورد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی