تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

بهترین فرش از نظر کیفیت ، تراکم و نخ چیست ؟

بهترین فرش ماشینی از نظر کیفیت

عنوان بهترین فرش ماشینی وقتی به محصولی اطلاق می شود که هم از نظر بافت ، جنس نخ خاب ، جنس نخ تار و پود و تعداد تراکم عرضی و طولی باکیفیت باشد . ما در این قسمت سعی داریم تا به معرفی بهترین فرش ماشینی بپردازیم تا خریداران حضوری و یا آنلاین قبل از خرید خودشان یه کارشناس باشند .
بهترین فرش ماشینی از نظر جنس نخ
منظور از نخ خاب نخی است که روی سطح قالی است و در تماس مستقیم با بدن افراد است . محصولات ماشینی با الیاف مختلفی از جمله پلی استر ، پلی پروپلین ، الیاف نایلونی و یا آکریلیک بافته می شوند . الیاف آکریلیک در مقایسه با دیگر الیاف از کیفیت بالاتری برخوردار است . این الیاف که شبیه پشم طبیعی است در برابر اجسام منزل ، حرارت ، گرما ، پاخور شدن و شست و شو مقاوم است و به راحتی دچار سوختگی ، پارگی و یا آسیب دیدگی نمی شود . پرزدهی فرش های آکریلیک نزدیک به صفر است . محصولاتی که با پلی استر بافته می شوند دارای پرزدهی بیشتر می باشند و عمر کمتری دارند و ارزانتر از محصولات آکریلیک هستند . محصولات پلی پروپلین نسبت به دگیر محصولات رطوبت کمتری به خود جذب می کنند ولی یکی از بزرگترین عیب های آن این است که با ریختن لکه روغن روی آن خیلی دیر و سخت پاک می شوند .
بهترین فرش های ماشینی آکریلیک کاشان در شانه و تراکم های مختلف در وب سایت فرش کاشان موجود است .
مقاله های مربوطه : مقایسه فرش پلی استر و فرش آکریلیک
 فرش پلی پروپلین
بهترین فرش ماشینی از نظر تراکم
تراکم فرش که شامل تراکم طولی و عرضی است . در حقیقت همان تعداد گره در طول و عرض محصول است . تراکم عرضی که همان شانه فرش است به تعداد گره هایی می گویند که در یک متر از عرض فرش و تراکم طولی که در زبان عامیانه همان تراکم است ، به تعداد گره هایی که در یک متر از طول فرش زده می شود گفته می شود . بالا بودن تراکم کیفیت و زیبایی قالی را بالا می برد . امروزه محصولاتی که با تراکم 2550 به بالا بافته می شوند از بهترین فرش های ماشینی تلقی می شوند . تولید کنندگان تراکم طولی را بر اساس شانه ایجاد می کنند و برای مثال فرش های 700 شانه اغلب در تراکم 2550 ، فرش 1000 شانه در تراکم 3000 ، 1200 شانه در تراکم 3600 و محصول 1500 شانه در تراکم 4500 بافته می شود . این گونه می شود که فرش های ظریف و لوکس با کیفیت تولید می شوند .
نکته : خریداران باید دقت کنند که در انتخاب محصولات دقت کنند و فرش متناسب با فضای منزلشان را انتخاب کنند . فرش های 1500 شانه به دلیل اینکه بسیار ظریف و نازک هستند برای مکان های پررفت و آمد مناسب نیستند . این فرش های لوکس را باید در مکان های پذیرایی و جاهای کم رفت و آمد پهن کرد . فرش های 700 شانه به دلیل ضخامت بیشتری که دارند باید در مکان نشیمن پهن شوند .
بهترین ماشین بافت فرش ماشینی
بهترین ماشین بافت فرش های ماشینی ، وندویل و شونهر است که محصولاتی ظریف با کیفیت بالا و بدون عیب یا نقص تولید می کنند . دستگاه  HCPX از شرکت وندویل است که فرش های دستبافتگونه و ودستبافنما را تولید می کند . سرعت این دستگاه ها بسیار بالاست به همین دلیل نخ و الیافی که در دستگاه قرار داده می شود باید مستحکم و دارای مقاومت بالایی باشد تا نخ در حین بافت پاره نشود .
 تمامی فرش های 1500 شانه ، 1200 شانه ، 1000 شانه و 700 شانه گروه تجاری فرش کاشان با دستگاه HCPX وندویل بافته می شود .
دستگاه شونهر می تواند تولید کننده فرش های فانتزی و مدرن باشد . دستگاه ALPHA از بهترین دستگاه های این شرکت می باشد .
نکته : فرش های با شانه و تراکم بالا را خریداری کنید چون دستگاه های پیشرفته تنها می توانند این فرش های دستبافتگونه را تولید کنند و دستگاه های قدیمی و ماکویی قادر هستند که محصولات با شانه و تراکم پایین را تولید کنند .
بهترین طرح و نگاره فرش
همه می دانند که کاشان سرزمینی است که اولین تولیدات قالی های دستباف و فرش های ماشینی در آن به وجود آمده است . طرح ها و نقشه های قالی های دستباف و به دنبال آن محصولات ماشینی زبانزد عام و خاص است . قالی هایی با طرح و نگاره های خاص سنتی که به صورت ترنج مرکزی ، طرح افشان ، طرح شکارگاه ، طرح اسلیمی ارائه می شود . طرح های قالی های کاشان اغلب شلوغ با گل های ریز و پراکنده است . این طرح ها وقتی جلوه زیباتری خواهند داشت که به صورت شانه و تراکم بالا بافته شوند . بیشتر تولید کنندگان این شهرستان ، طرحهای اصیل کاشان را در به صورت 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه تولید می کنند . اگر به دنبال زیباترین فرش های باطرح ها و نگاره های سنتی جدید و زیبا هستید توصیه می کنیم که در دنیای مجازی به فروشگاه های آنلاین فرش های کاشان سری بزنید .
بهترین نوع خرید فرش
این روزها دلالان و واسطه گرانی در سطح شهر هستند که فرش های تقلبی با برندهای معرووف را به فروش می رسانند . اگر خریداران قبل از خرید ، در انتخاب فروشنده و یا کارخانه دقت کنند می توانند بهترین فرش ماشینی را خریداری کنند . خرید از بهترین کارخانه فرش می تواند بهترین جنس و بهترین شانه و تراکم را به وجود آورد . بهترین نوع خرید فرش ماشینی آن است که مستقیم از کارخانه فرش انجام شود . وقتی با کارخانه به صورت مستقیم در تماس باشید می دانید که قرار است فرش اصل برند همان کارخانه را خریداری کنید . کارخانه های تولید کننده علاوه بر اینکه محصول اصل را ارائه می دهند ، فروش فرش به قیمت کارخانه را نیز انجام می دهند . در حقیقت کارخانه به دلیل رابطه مستقیم و بدون واسطه ای که با خریدار دارد و از هزینه های اضافی از جمله اجاره فروشگاه در سطح شهر و هزینه های جانبی دیگر در امان است ، می تواند محصول را به قیمت عمده و به قیمت تولیدی ارائه دهد . این رابطه مستقیم می تواند به صورت حضوری و یا اینترنتی باشد . خرید اینترنتی فرش نیز یک خرید بی واسطه است البته به شرطی که از فروشگاه آنلاینی خریداری کنید که خود تولید کننده باشد نه عرضه کننده  و واسطه گر .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی