تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

شناسایی عیوب فرش های ماشینی هنگام خرید فرش

عیوب فرش ماشینی قبل از خرید فرش

خرید فرش ماشینی یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشیم . چرا که ممکن است فرشی که خریداری می کنیم دارای یک سری عیوب و ایراد هایی باشد . اگر در هنگام خرید فرش یک کارشناس باشیم و با نهایت دقت فرش خود را انتخاب کنیم می توانیم بهترین فرش ماشینی را بدون هیچ گونه عیبی خریداری کنیم و سال های سال از آن استفاده کنیم . معمولا در هنگام خرید فرش و یا هر محصول دیگری بیشترین حق به مشتری داده می شود چرا که مشتری برای محصولی که خریداری کرده است ، هزینه پرداخت کرده است . پس سخت است بعد از صرف وقت و پرداخت هزینه بالا برای فرش ماشینی مورد نظر خود ، به این نتیجه برسیم که فرش ماشینی که انتخاب و خریداری کرده ایم از کیفیت و جنس خوبی برخوردار نیست . پس خریداران بهتر است قبل از خرید فرش های ماشینی عیوب و نقش های فنی فرش را بشناسند تا بتوانند بهترین فرش ماشینی را خریداری کنند .

در نظر داشتن نکاتی در هنگام خرید فرش ماشینی
از آن جایی که این روزها فرش های ماشینی در کنار فروش حضوری خود ، فروش به صورت اینترنتی هم دارند بهتر است در خرید فرش مورد نظر خود بیشترین دقت را داشته باشیم . خرید فرش ماشینی در شانه و تراکم های متنوع ، تفاوت چندانی با هم ندارد ولی به دلیل این که خرید از طریق اینترنت و به صورت آنلاین انجام می شود بهتر است قبل از خرید فرش ماشینی مورد نظر خود ، یک سری مشخصات فنی در رابطه با فرش ماشینی را از کارشناسان فرش و مشاوران سایت مربوطه بپرسید ، تا هم از کیفیت فرش خود اطمینان کافی را داشته باشید و هم یک خرید مطمئن را تجربه کنید .
برای این که فرش شما هیچ گونه مشکل و عیبی نداشته باشد بهتر است فرش خود را از فروشگاه ها و شرکت های معتبر فرش سفارش دهید ، خرید فرش از یک شرکت معتبر به این معنا نیست که شما هزینه زیادی را برای خرید فرش پرداخت خواهید کرد ، بلکه به این معنا است که شما یک فرش با کیفیت و درجه یک را خریداری خواهید کرد . اگر شما به طور کلی با مشخصات یک فرش ماشینی خوب آشنا باشید می توانید یک فرش خوب را خریداری کنید . در هنگام خرید فرش با مواردی مانند شانه و تراکم فرش ، تشخیص جنس نخ فرش و سلامت ظاهری فرش آشنایی داشته باشید تا هنگامی که می خواهید فرش ماشینی خریداری کنید با توجه به این موارد بتوانید عیوب فرش را تا حدودی تشخیص دهید .

شناسایی معایب فرش های ماشینی قبل از خرید
1- در یک شرکت فرش ممکن است یک فرش با الیاف پشمی و یک فرش با الیاف آکریلیک تولید شود . پس ممکن است عدم بی توجهی باعث شود تا در هنگام بافت فرش این الیاف با یک دیگر مخلوط شود و این یکی از عیوب فرش های ماشینی است .
2- توجه داشته باشید که فرش ماشینی که برای خرید انتخاب می کنید دارای ارتفاع خاب بلندی باشد . داشتن نخ خاب کم تاثیر زیادی روی کیفیت و زیبایی فرش خواهد داشت .
3- در هنگام خرید فرش مورد نظر خود به نقشه و طرح فرش دقت کنید ، گاهی اوقات به دلیل تنظیمات اشتباه دستگاه ها و یا ماشین آلات و یا حتی بی دقتی کارگران ، ممکن است طرح و یا نقشه ای که روی فرش پیاده می شود دارای تداخل رنگ و ... باشد که این یکی از مهم ترین عیوب فرش های ماشینی است . چرا که مشتریان براساس سلیقه خود فرش مورد نظرشان را سفارش می دهند پس از شرکت و تولیدکننده فرش توقع دارند آن چه را که پسند کرده اند را تحویل بگیرند .
4- خرابی شانه فرش یکی از مواردی است که ممکن است بر اثر مشکلات فنی که در دستگاه بافت وجود دارد ، ایجاد شود . خرابی شانه فرش بر اثر کار زیاد شانه و مستهلک شدن آن و شکستگی برخی از دندانه ها ی شانه به وجود می آید و باعث می شود تا فرش مورد نظر در تراکم پایین و شانه بالا بافته شود و یا برعکس که این یکی از مشکلات رایج می باشد . این ایراد باعث می شود تا کیفیت و درجه قالی کاهش پیدا کند .
5- یکی دیگر از عیب هایی که در فرش های ماشینی وجود دارد ، ناهمواری های موجود روی فرش است . این ناهمواری ها به دلیل نقض های موجود در دستگاه ها و ماشین آلات بافندگی است که باعث یکسان نبودن نخ تار در قسمت های مختلف فرش می شود . در هنگام خرید فرش به قسمت های مختلف فرش دقت کنید و هر گونه ناهمواری را یک ایراد در نظر بگیرید و انتخاب خود را تغییر دهید .
6- از زمان ورود دستگاه های بافندگی فرش های ماشینی 700 شانه ، سیستم بافت فرش به صورت کامپیوتری صورت گرفت . از آن به بعد تمام دستگاه های بافندگی فرش های 1000 شانه ، فرش های 1200 شانه و فرش های 1500 شانه با اتصال به اینترنت و از راه دور کنترل می شود و نقشه روی فرش پیاده می شود . قطعا هنگامی که حافظه سیستم به هم بریزد ممکن است یک کارت چند بار تکرار شود و نقشه فرش ایراداتی داشته باشد .
با توجه به نکاتی که گفته شد ، شما می توانید فرش مورد نظر خود را در بهترین کیفیت و بهترین نقشه و طرح از شرکت فرش کاشان سفارش و خریداری کنید و در صورت مواجه با هر گونه مشکل می توانید بر اساس قراردادی که بین شما و شرکت فرش بسته شده است ، فرش خود را در صورتی که عیب و نقضی در آن وجود داشت ارجاع دهید .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی