تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش چند متری برای خانه بخریم بهتره؟

نام نویسنده: مهدیه زارع
فرش چند متری برای خانه بخریم بهتره؟

فرش چند متری برای سالن پذیرایی مناسب است؟
نقش شکل هندسی فرش ماشینی در بزرگنمایی منزل
انتخاب رنگ فرش ماشینی مناسب متراژ منازل

یکی از سوالاتی که اکثر خریداران هنگام خرید فرش با آن مواجه می شوند، این سوال است که برای منزل خود برای زیبایی هر چه بیشتر اندازه فرش برای پذیرایی را چگونه انتخاب کنند؟ در بازار فرش ماشینی، فرش های دوازده متری، فرش های نه متری و فرش های شش متری در شکل هندسی مستطیل به طور رایج در دسترس می باشد اما به این معنا نیست که شما نتوانید مطابق با سلیقه و خواست خود فرشی خارج از عرف بازار و فرش شکل های هندسی متفاوت خریداری کنید. تولید کنندگان امروزی ایران توانسته اند به کمک تکنولوژی و تجربه ی بالا در تولید فرش های ماشینی، فرش هایی بزرگتر و با شکل های هندسی متفاوت بافته و به بازار ارائه دهند.

حتی هستند کسانی و یا مکان هایی که خواستار مفروش کردن کل پلان منزل خود به صورت سفارشی هستند و بافندگان و طراحان فرش ماشینی می توانند سلیقه ی این افراد را پاسخ گو بوده و به گونه ای به بافت فرش بپردازند که کل پلان به هر شکلی که هست را پوشش دهد. اما برای خرید فرش قوانینی وجود دارد که با رعایت آن می توانید به هر چه زیباتر به نظر رسیدن اتاق و محل زندگی و اقامتتان کمک کنید.

 

فرش چند متری برای سالن پذیرایی مناسب است؟

اتاق شما دارای هر متراژی که باشد، شما باید از لحاظ قوانین دکوراسیون فرشی را که از مساحت اتاق تان کمتر است انتخاب کنید. این موضوع عللی دارد که برای شما ذکر می گردد. بسته به اینکه کف پوش شما چیست شما می توانید این قانون را در منزل رعایت کنید به این شکل که اگر منزل شما با سرامیک، پارکت و یا سنگ و موکت پوشیده شده بهتر است که دور تا دور و اطراف فرش شما، کمی تا دیوار خالی بماند. این امر به بزرگتر به نظر رسیدن فضای شما کمک خواهد کرد و ظاهری آراسته و شکلیل تر به منزل شما می دهد. اگر شما متناسب با مساحت اتاق تان کل آن را فرش کنید و هم اندازه ی محیط آن را فرش کنید شاید آن اتاق گرم تر و پرتر به نظر برسد اما فضایی کاملا سنتی به اتاق تان خواهد داد.

در جواب به اینکه فرش چند متری برای خانه بخریم بهتره باید بگوئیم که شما به راحتی می توانید از هر طرف فاصله بین فرش تا دیوار تا به اندازه 30 تا 50 سانتی متر در نظر بگیرد و به راحتی سایز فرش مناسب سالن پذیرایی خود را به دست بیاوید که با این کار ممکن است نیازمند داشتن فرش هایی با سایز ها کوچکتر مثل فرش های 6 متری و فرش 9 متری شوید که از این رو هر چه ابعاد وسایز فرش کاهش پیدا کند قیمت ان ها نیز کم خواهد شد. شما می توانید اگر فضای سالن پذیرایی بزرگی دارید فرش را وسط سالن پهن کرده و مبلمان را دور تا دور فرش ها چیدمان کنید و همچنین اگر فضای سالن پذیرایی که دارید کم استف پایه های جلویی مبلمان را روی فرش قرار دهید تا فضا بزرگتر به نظر برسد.

پیشنهاد می گردد برای فضای پذیرایی خود این عوامل را رعایت کنید و با فرش به فضای خانه خود هویت بدهید به این صورت که قالی در قسمت های مختلف فضا قرار می گیرد می تواند به مثابه دیوار های فرضی عمل کند و کاربری های مختلفی را برای شما در یک فضای یک دست ایجاد کند. مثلا قسمت پذیرایی شما، از ناهار خوری و نشیمن تان با پهن کردن فرش های کوچکتر محدود به میان مبلمان آن قسمت، جدا می گردد و این امر کاملا از لحاظ بصری این احساس را به شما القا می کند.

اگر که می خواهید فضای سالن پذیرایی که دارید بسیار زیبا و شکیل جلوه کند حتما به این نکات توجه کنید و ابتدا ابعاد فرش مناسب سالن پذیرایی خود را به دست بیاورید و با توجه به متراژی که دارید فضا را به چند قسمت تقسیم کنید و برای سالن های پذیاریی بزرگ قسمت نشیمن، غذاخوری و فضای سر میهمان را در نظر بگیرید و با انتخاب درست سایز و ابعاد فرش ها نمایی شیک به خانه خود ببخشید و همچنین اگر فضای سالنتان کوچک بود به ترتیب طبق سلیقه ای که دارید هر کدام از فضا ها را در منازل خود ایجاد کنید.

 

نقش شکل هندسی فرش ماشینی در بزرگنمایی منزل

بسته به اینکه پلان معماری شما به چه گونه ای طراحی شده است می توانید با کمی خلاقیت فضایی خاص برای محیط زندگی خود بیافرینید و اصلا از تاثیر شکل هندسی فرش در دکوراسیون خود غافل نشوید چرا که می توانید فضایی خاص در منزل با انتخاب درست فرش به وجود بیاورید. مثلا در برخی از منازل پلان فضایی که قرار است مفروش گردد به صورت مربع می باشد که شما اگر فرش مربعی سفارش دهید به زیباتر به نظر رسیدن این فضا و هارمونی میان پلان و فرش کمک بسزایی می کنید و یا در قسمت ورودی یا پاگرد ها می توانید از فرش های دایره ای شکل استفاده نمایید.

شکل هندسی فرش ماشینی در بزرگنمایی منزل تاثیر به سزایی دارد. فرش گرد فضا را دنج تر و صمیمی تر جلوه می دهد و آن را گرم تر می کند زیرا کسانی که دور این فضا قرار می گیرند، همه به نقطه ی مرکزی آن متمایل هستند و از لحاظ روانی هم بستگی جمعی به محیط و افراد القا می شود. علاوه بر این در بخش هایی از منزل، مثل بالکن های متصل به پذیرایی و یا نشیمن که به صورت نیم دایره طراحی شده اند، می توانید آن بخش انتخابی فضا را در صورت امکان متناسب با خطوط پلان معماری تان، همخوان با شکل هندسی آن مفروش کنید. این باعث آفرینش محیطی خاص در آن بخش از منزل تان می گردد.

پیشنهاد دیگر، فرش کردن کف منزل متناسب با طراحی سقف اتاق است به این صورت که سقف های کاذب یا گچ بری و طراحی های روی سقف امروزه به صورت شکل های هندسی برجسته یا فرو رفته در سقف طراحی و اجرا می شوند که شما می توانید این قسمت را که زیر سقف طراحی شده قرار می گیرد را به صورت آینه ای، فرش کنید. به این معنی که اگر سقف شما چهارگوش، چند ضلعی، دایره ای و یا بیضی شکل می باشد، فرش تان و یا طرحی که در آن بافته شده را بی تاثیر از این عنصر خاص در منزل تان انتخاب نکنید و با چاشنی خلاقیت طراحی و هویت منزل تان را خاص خودتان کنید که فرش مربعی، فرش دایره ای و فرش های بیضی از نمونه بافته های مناسب سالن پذیرایی و یا اتاق خواب ها هستند.

 

انتخاب رنگ فرش ماشینی مناسب متراژ منازل

انتخاب رنگ فرش ماشینی مناسب متراژ منازل تاثیر به سزایی در بزرگ و یا کوچک نشان دادن سالن های پذیرایی دارند. شما زمانی که با پر کاربرد ترین رنگ های فرش ماشینی آشنا باشید به راحتی می توانید با انتخابی درست، هارمونی بی نظیری از رنگ در منزل خود به وجود بیاورید. در واقع فرش یکی از عناصر اصلی و قدرتمند منزل به شمار می رود و رنگ آن در روح جاری در منزل تاثیر گذار است.

سبک طرحی که در بافت آن به کار رفته نیز خود در سبک به کار رفته در دکور منزل تاثیر می گذارد و بر آن تاثیر قدرتمندی می گذارد. پالت رنگی فرش شما باید مکمل و متناسب با پالت رنگی ای باشد که در دکور منزلتان در نظر گرفته اید. قبل از خرید وسایل منزل بهتر است که سبک و طرح مورد پسند و رنگ مورد علاقه تان را مشخص کنید و سپس به خرید وسایل تان بپردازید اما به طور کلی:

  • رنگ فرش بهتراست که از سایر وسایل منزل پر تر و قالب تر باشد و درجه بندی پالت رنگی وسایل از کف به سقف از پر رنگ به کمرنگ تغییر کند.
  • اگر فضای مفروش شده کوچک است و نسبتا پر از وسایل است، از فرش رنگ روشن و دارای طرح خلوت استفاده کنید، این کار خود باعث خلوت تر و بزرگتر به نظر رسیدن فضا می شود.
  • اگر برعکس، منزل تان بزرگ است و وسایل تان نتوانسته اند قسمت های خالی منزل را پر کنند، فرش رنگ تیره با طرح های شلوغ می تواند این خلوتی را تحت تاثیر قرار داده و از لحاظ بصری آن را پرتر به نظر برساند.
  • و در مورد رنگ ها نیز می توانید با مطالعه تاثیراتی که می توانند بر روان بگذارند رنگی را انتخاب کنید که باعث آرامش و یا هیجان شما گردد.

 

سبک های فرش ماشینی

در زمان خرید فرش حتما به سبک های آن نیز دقت فرمایید. انواع سبک فرش موجود در بازار فرش، فرش های مدرن و فانتزی، کلاسیک، سنتی می باشند. در فضا هایی که از پشتی و مبلمان سنتی و دکور سنتی استفاده کرده اید بهتر است از فرش دستباف و یا فرش های ماشینی بافته شده با نقشه های اصیل سنتی استفاده کنید و یا اگر دکور شما کلاسیک و لوکس و تجملاتی است و شامل مجسمه ها و مبلمان استیل است، بهتر است از فرش های لوکس ماشینی که با طرح های امروزی بافته می شوند، خریداری کنید. در فضاهای کلاسیک از گلیم ها و گبه ها نیز استفاده می کنند که به زیبایی محیط می افزاید.

اما نوع دیگر دکوراسیون که امروزه مورد استقبال افراد بسیاری قرار گرفته است، سبک مدرن و فانتزی است که اکثر تازه عروسان و یا فرهنگ های اروپایی و غربی از آن لذت می برند شامل کاناپه های ساده با رنگ های فانتزی است که این محیط با فرش های فانتزی و مدرن مثل شگی، فریز، فرش های ترک، شنل که دارای رنگ های جیغ، تک رنگ و طرح های گل دار و شکل های هندسی می باشند، کامل می گردد و در آخر این سلیقه ی شماست که تعیین می کند منزل شما چگونه چیده شود تا به شما آرامش بیشتری دهد. اما در حالت کلی از فرش تیره و شلوغ در سالن های بزرگ و از رنگ های روشن با طرح های خلوت در سالن های پذیرایی کوچک خود استفاده نمائید.

طرح های فرش ماشینی

فرش های ماشینی نیز با طرح های مختلفی به تولید می رسند که نمونه آن فرش لچک و ترنج دار می باشد که اگر از این فرش ماشینی در سالن های پذیرایی کوچک استفاده شود فضا بسیار گرفته خواهد شد ولی اگر با رنگ خنثی طوسی بافته شده باشد فضا نمایی بهتر به خود خواهد گرفت و همچنین برای سالن های پذیرایی کوچک نیز از فرش های سبک مدرن و یا اگر می خواهید از فرش کلاسیک استفاده کنید، از فرش های طرح افشان و یا فرش طرح خشتی با رنگ روشن، خنثی یا لایت استفاده کنید تا فضای سالن زیباتر دیده شود. تمامی موارد ذکر شده روی متراژ و ابعاد فرش های منزل تاثیر گذارند و باعث خوب یا بد دیده شدن فضا می شوند.

گروه تجاری فرش کاشان انواع فرش های ماشینی را با سبک و طرح و شانه و تراکم های مختلف به تولید رسانده و همچنین تمامی فرش های ماشینی را با سایز های استاندارد فرش 12 متری، فرش ماشینی 9 متری و 6 متری تولید و عرضه می دارد که شما می توانید بهترین سبک و طرح فرش ماشینی را بدون واسطه و به صورت مستقیم از خود تولید کننده از درب کارخانه خریداری کنید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی