سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» راهنمای انتخاب بهترین شانه و تراکم برای فرش های ماشینی

خرید بهترین فرش ماشینی با شانه و تراکم مناسب

بازار فرش ، همواره مشتریان خود را دارد چراکه هر روزه افراد بسیاری به دلیل صاحب خانه شدن ، تغییر دکوراسیون ، تغییر وسایل منزل ، خرید جهیزیه و ... متقاضی فرش های ماشینی هستند و خرید از فروشگاه هایی که محصولات فرش کاشان را عرضه می کند برایشان اولویت خواهد بود . انتخاب فرش ماشینی بر اساس ملاک ها و معیار های استاندارد جهانی ، کیفیت بالا ، زیبایی ظاهری و تنوع از سوی هر خریداری توجیه پذیر خواهد بود . اما نکته مهم در این انتخاب ، آشنایی لازم خریداران و مشتریان با انواع فرش های ماشینی و همچنین نیاز خود است . با وجود آنکه ازدیاد و تنوع فرش های ماشینی نوعی مزیت برای تولید کننده به حساب می آید اما برای مشتریانی که بدون هیچ آگاهی اقدام به خرید می کنند نوعی نگرانی و دغدغه خواهد بود . از آنجایی که پویایی و پیشرفت در فرش های ماشینی کاشان در طول زمان اثبات شده است و این تولید کنندگان با توان و قدرت بالا در پی عرضه محصولات بهتر هستند ، به خریداران توصیه می شود تا قبل از خرید در مورد کلی ترین ویژگی های فرش اطلاعاتی کسب کنند خصوصا ویژگی هایی مانند شانه و تراکم .
توشته ها و مقالات متعددی در رابطه با راهنمای انتخاب بهترین شانه و تراکم برای فرش های ماشینی نوشته شده است که می تواند در بالا بردن آگاهی مشتریان و انتخاب شایسته مثمر ثمر واقع شود در این بین خرید از فروشگاه ها و برند های معتبر ، مراجعه به متخصصصین این حرفه و تکیه بر تجربه خبرگان مواردی است که در انتخاب بهترین شانه و تراکم برای فرش های ماشینی می تواند کمک کننده باشد . جذابیت فرش های ماشینی خصوصا آن هایی که در شانه و تراکم بالا تولید می شوند به حدی است که توجه مشتریان را جلب کرده و بسیاری از مشتریان محصولات دارای شانه و تراکم بالا را در اولویت خرید خود قرار می دهند . این در حالی است که کارکرد هر محصول بنا بر شانه و تراکم مشخص شده و نباید زیبایی ظاهری جایگزین ویژگی های مورد نیاز ما باشد . این انتخاب نا اگاهانه بر اساس باور غلطی شکل گرفته است که بیان می دارد هرچه شانه و تراکم بیشتر باشد و فرش گران قیمت تر خریداری شود ارزش بیشتری داشته و انتخاب بهترین خواهد بود . اما همانطور که در ادامه این نوشتار توضیح می دهیم ، در انتخاب فرش های ماشینی کاشان توجه به المان های مختلف خصوصا کاربرد و مکانی که قرار است فرش ماشینی کاشان در آن قرار بگیرد اهمیت فوق العاده ای دارد .
شانه و تراکم برای فرش های ماشینی
بسیاری از حاضران در بازار فرش ، با معنای واژگان شانه و تراکم آشنا نیستند در حالی که بار ها و بار ها این وازگان به گوش ما خورده است و می دانیم در انتخاب شانه و تراکم اهمیت دارد . از این رو بد نیست در شروع مقاله اندکی در رابطه با شانه و تراکم فرش های ماشینی صحبت کنیم و بیشتر با این معانی آشنا شویم . شانه و تراکم تعداد ریشه هایی هستند که وظیفه اتصال نخ های خاب را به نخ های تار و پود محصول دارند . در واقع این گره ها که تعیین کننده شانه و تراکم هستند به سان مصالح ساختمانی می مانند که مواد اولیه را در کنا هم نگه داشته و بنا را به پا می دارد . شانه تعداد گره های موجود در هر متر عرض فرش و تراکم تعداد گره های موجود در هر متر طول فرش است . شانه و تراکم بیش از هر چیز بر ظاهر فرش و ریز بافی و ظرافت تأثیر می گذارد و انتخاب بهترین شانه و تراکم زمانی امکان پذیر خواهد بود که ما بتوانیم متناسب با نیاز فضا فرش مناسب را انتخاب نماییم . هر چند شانه و تراکم بر دوام و کیفیت هم بی اثر نخواهد بود . در راهنمای انتخاب بهترین شانه و تراکم برای فرش های ماشینی اشاره می نماییم که فرش های دارای شانه و تراکم بالا برای فضاهای لوکس و محصولاتی که شانه و تراکم پایین تری دارند برای فضاهای پر تردد و شلوغ منزل مناسبت بیشتری دارند .
ویژگی فرش های ماشینی بر اساس شانه و تراکم
همانطور که اشاره شد تعداد گره های عرضی و طولی یا همان شانه و تراکم در وهله اول بر ظاهر فرش و سپس بر کیفیت و دوام فرش اثر مستقیمی خواهند داشت . از این رو هنگام بررسی ویژگی محصولات به تفاوت در ظاهر و کیفیت آن توجه خواهیم نمود . برای راحتی در مقایسه فرش 1500 شانه با تراکم 4500 فرش کاشان به عنوان پر شانه و پر تراکم ترین محصول را با فرش 700 شانه با تراکم 2550 به عنوان یکی از شاخه های پر فروش فرش کاشان مقایسه می نماییم . در پس این قیاس شاهد آن هستیم که :
1-  فرش 1500 شانه فرش کاشان ظاهری بسیار ظریف دارد که تمیز آن را از فرش های دستبافت دشوار کرده است . در حالی که هر چه از تعداد شانه و تراکم کاسته شود ، ظرافت فرش به سمت درشتی و ضمختی رفته و از شباهت محصول به فرش های دستبافت کم می شود . فرش هایی که تعداد گره های بیشتری دارند در به نمایش گذاشتن نگاره های شلوغ و در هم دست و دلباز تر عمل کرده و طرح های پیچیده را به خوبی به نمایش در می آورند ، پس می تواند تفاوت در نقشه را نیز از دیگر تفاوت های محصولاتی دانست که بر اساس شانه و تراکم در دسته های مختلفی جای گرفته اند .
2-  مورد دیگر آنکه کیفیت و دوام فرش های 700 شانه در مقایسه با محصولاتی که بنا بر داشتن شانه و تراکم بالا فرش لوکس نامیده می شوند ، بیشتر و گیرا تر است . محصولات 700 شانه ، شاخه پر فروش فرش های موجود در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان هستند چراکه به علت دوام و مقاومت در برابر تردد ، شست و شو ، فشار و سایش و ... باب مکان های مختلف خانه از جمله آشپزخانه ، راهرو ، اتاق خواب ، هال و ... می باشند و از نظر قیمت هم مناسب هستند . هر چند از فرش های 700 شانه با تراکم 2550 برای اماکن عمومی هم استفاده می شود .
3-  فرش های لوکس یا همان فرش های 1200 شانه و 1500 شانه ارتفاع نخ خابی کم تر از محصولات 500 شانه و 700 شانه دارند.  در واقع ارتفاع نخ خاب که ضخامت فرش را تعیین می کند با تعداد گره های عرضی و طولی رابطه عکس دارد .
4-  قیمت بالا تر در فرش های لوکس هم به دلیل گران قیمت تر بودن الیاف ، متفاوت بودن طرح و نقشه ، لوکس بودن محصول و نوین بودن کالا قابل قبول است .

راهنمای انتخاب بهترین شانه و تراکم برای فرش های ماشینی
اگر در انتخاب بهترین شانه و تراکم برای فرش ماشینی دچار سردرگمی شده اید ، ترتیب گام های زیر شما را در انتخاب بهترین شانه و تراکم راهنمایی خواهد نمود .
گام اول :
تعیین کنید فرش را برای چه فضایی و با چه کاربردی می خواهید . این که انتخاب فرش گران قیمت بهترین خواهد بود درست نیست چراکه در تعیین قیمت فرش های ماشینی اولویت متفاوت از کاربرد فرش می باشد . اگر فرش را برای مکانی می خواهید که رفت و آمد زیادی دارد و یا بر اثر آلودگی و ... مرتبا باید شست و شو داده شود ، دوام و کیفیت برایتان مهم خواهد بود . دوام و کیفیت فرش و مقاومت با بالا رفتن شانه و تراکم ، کم تر شده و کاهش ضخامت محصول را در فرش های لوکس شاهد هستیم . این در حالی است که محصولات لوکس بهترین شانه و تراکم برای مکان های لوکس و کم تردد خانه هستند مانند پذیرایی ، آفیس ادارات و حتی تابلو فرش هایی که قرار است آذین بخش منزل ما باشند .
گام دوم :
متناسب با بودجه خود خرید کنید . فرش های لوکس با شانه و تراکم بالا دارای قیمتی به مراتب بالا تر از محصولات کم شانه و کم تراکم هستند . با وجود آنکه فروشگاه اینترنتی فرش کاشان محصولات ناب و درجه یک خود را در قیمتی ارزان و مناسب عرضه می کنند اما همچنان اختلاف قیمت به علت اختلاف در تعداد گره های طولی و عرضی وجود دارد . بودجه لازم برای خرید فرش ماشینی قابل توجه است ، از این رو بهترین انتخاب شانه و تراکم برای مکان هایی مانند اتاق خواب که در معرض دید نیست و یا راهروهای میانی خانه و .. فرش های 700 شانه می باشند .
گام سوم :
در انتخاب و خرید فروشگاه های معتبر و برند های نام آشنا را مد نظر قرار دهید . بررسی انواع روش ها و فروشگاه ها نشان می دهد که خرید فرش ماشینی به روش مستقیم و از فروشگاه های اینترنتی ، بهترین و پر مزیت ترین روش خرید فرش ماشینی است که هم احتمال تقلب را به صفر رسانده و هم مقرون به صرفه خواهد بود . ناگفته نماند که در امر خرید برند هم اهمیت دارد و فروشگاه اینترنتی فرش کاشان با در دست گرفتن سهم بالایی از بازار فرش و قالی بهتر بودن خود نسبت به سایر رقبا را به اثبات رسانده است .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  فرش ماشینی شبیه فرش دستباف
•  فرش چند متری بخرم ؟
•  فرش ماشینی خوب از کجا بخرم ؟
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  چگونه فرش ماشینی خراب می شود؟

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان