تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

راهنمای انتخاب بهترین شانه و تراکم برای فرش های ماشینی

نام نویسنده: فرش کاشان
خرید بهترین فرش ماشینی با شانه و تراکم مناسب

بازار فرش ، همواره مشتریان خود را دارد چراکه هر روزه افراد بسیاری به دلیل صاحب خانه شدن ، تغییر دکوراسیون ، تغییر وسایل منزل ، خرید جهیزیه و ... متقاضی فرش های ماشینی هستند و خرید از فروشگاه هایی که محصولات فرش کاشان را عرضه می کند برایشان اولویت خواهد بود . انتخاب فرش ماشینی بر اساس ملاک ها و معیار های استاندارد جهانی ، کیفیت بالا ، زیبایی ظاهری و تنوع از سوی هر خریداری توجیه پذیر خواهد بود . اما نکته مهم در این انتخاب ، آشنایی لازم خریداران و مشتریان با انواع فرش های ماشینی و همچنین نیاز خود است . با وجود آنکه ازدیاد و تنوع فرش های ماشینی نوعی مزیت برای تولید کننده به حساب می آید اما برای مشتریانی که بدون هیچ آگاهی اقدام به خرید می کنند نوعی نگرانی و دغدغه خواهد بود . از آنجایی که پویایی و پیشرفت در فرش های ماشینی کاشان در طول زمان اثبات شده است و این تولید کنندگان با توان و قدرت بالا در پی عرضه محصولات بهتر هستند ، به خریداران توصیه می شود تا قبل از خرید در مورد کلی ترین ویژگی های فرش اطلاعاتی کسب کنند خصوصا ویژگی هایی مانند شانه و تراکم .
توشته ها و مقالات متعددی در رابطه با راهنمای انتخاب بهترین شانه و تراکم برای فرش های ماشینی نوشته شده است که می تواند در بالا بردن آگاهی مشتریان و انتخاب شایسته مثمر ثمر واقع شود در این بین خرید از فروشگاه ها و برند های معتبر ، مراجعه به متخصصصین این حرفه و تکیه بر تجربه خبرگان مواردی است که در انتخاب بهترین شانه و تراکم برای فرش های ماشینی می تواند کمک کننده باشد . جذابیت فرش های ماشینی خصوصا آن هایی که در شانه و تراکم بالا تولید می شوند به حدی است که توجه مشتریان را جلب کرده و بسیاری از مشتریان محصولات دارای شانه و تراکم بالا را در اولویت خرید خود قرار می دهند . این در حالی است که کارکرد هر محصول بنا بر شانه و تراکم مشخص شده و نباید زیبایی ظاهری جایگزین ویژگی های مورد نیاز ما باشد . این انتخاب نا اگاهانه بر اساس باور غلطی شکل گرفته است که بیان می دارد هرچه شانه و تراکم بیشتر باشد و فرش گران قیمت تر خریداری شود ارزش بیشتری داشته و انتخاب بهترین خواهد بود . اما همانطور که در ادامه این نوشتار توضیح می دهیم ، در انتخاب فرش های ماشینی کاشان توجه به المان های مختلف خصوصا کاربرد و مکانی که قرار است فرش ماشینی کاشان در آن قرار بگیرد اهمیت فوق العاده ای دارد .
شانه و تراکم برای فرش های ماشینی
بسیاری از حاضران در بازار فرش ، با معنای واژگان شانه و تراکم آشنا نیستند در حالی که بار ها و بار ها این وازگان به گوش ما خورده است و می دانیم در انتخاب شانه و تراکم اهمیت دارد . از این رو بد نیست در شروع مقاله اندکی در رابطه با شانه و تراکم فرش های ماشینی صحبت کنیم و بیشتر با این معانی آشنا شویم . شانه و تراکم تعداد ریشه هایی هستند که وظیفه اتصال نخ های خاب را به نخ های تار و پود محصول دارند . در واقع این گره ها که تعیین کننده شانه و تراکم هستند به سان مصالح ساختمانی می مانند که مواد اولیه را در کنا هم نگه داشته و بنا را به پا می دارد . شانه تعداد گره های موجود در هر متر عرض فرش و تراکم تعداد گره های موجود در هر متر طول فرش است . شانه و تراکم بیش از هر چیز بر ظاهر فرش و ریز بافی و ظرافت تأثیر می گذارد و انتخاب بهترین شانه و تراکم زمانی امکان پذیر خواهد بود که ما بتوانیم متناسب با نیاز فضا فرش مناسب را انتخاب نماییم . هر چند شانه و تراکم بر دوام و کیفیت هم بی اثر نخواهد بود . در راهنمای انتخاب بهترین شانه و تراکم برای فرش های ماشینی اشاره می نماییم که فرش های دارای شانه و تراکم بالا برای فضاهای لوکس و محصولاتی که شانه و تراکم پایین تری دارند برای فضاهای پر تردد و شلوغ منزل مناسبت بیشتری دارند .
ویژگی فرش های ماشینی بر اساس شانه و تراکم
همانطور که اشاره شد تعداد گره های عرضی و طولی یا همان شانه و تراکم در وهله اول بر ظاهر فرش و سپس بر کیفیت و دوام فرش اثر مستقیمی خواهند داشت . از این رو هنگام بررسی ویژگی محصولات به تفاوت در ظاهر و کیفیت آن توجه خواهیم نمود . برای راحتی در مقایسه فرش 1500 شانه با تراکم 4500 فرش کاشان به عنوان پر شانه و پر تراکم ترین محصول را با فرش 700 شانه با تراکم 2550 به عنوان یکی از شاخه های پر فروش فرش کاشان مقایسه می نماییم . در پس این قیاس شاهد آن هستیم که :
1-  فرش 1500 شانه فرش کاشان ظاهری بسیار ظریف دارد که تمیز آن را از فرش های دستبافت دشوار کرده است . در حالی که هر چه از تعداد شانه و تراکم کاسته شود ، ظرافت فرش به سمت درشتی و ضمختی رفته و از شباهت محصول به فرش های دستبافت کم می شود . فرش هایی که تعداد گره های بیشتری دارند در به نمایش گذاشتن نگاره های شلوغ و در هم دست و دلباز تر عمل کرده و طرح های پیچیده را به خوبی به نمایش در می آورند ، پس می تواند تفاوت در نقشه را نیز از دیگر تفاوت های محصولاتی دانست که بر اساس شانه و تراکم در دسته های مختلفی جای گرفته اند .
2-  مورد دیگر آنکه کیفیت و دوام فرش های 700 شانه در مقایسه با محصولاتی که بنا بر داشتن شانه و تراکم بالا فرش لوکس نامیده می شوند ، بیشتر و گیرا تر است . محصولات 700 شانه ، شاخه پر فروش فرش های موجود در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان هستند چراکه به علت دوام و مقاومت در برابر تردد ، شست و شو ، فشار و سایش و ... باب مکان های مختلف خانه از جمله آشپزخانه ، راهرو ، اتاق خواب ، هال و ... می باشند و از نظر قیمت هم مناسب هستند . هر چند از فرش های 700 شانه با تراکم 2550 برای اماکن عمومی هم استفاده می شود .
3-  فرش های لوکس یا همان فرش های 1200 شانه و 1500 شانه ارتفاع نخ خابی کم تر از محصولات 500 شانه و 700 شانه دارند.  در واقع ارتفاع نخ خاب که ضخامت فرش را تعیین می کند با تعداد گره های عرضی و طولی رابطه عکس دارد .
4-  قیمت بالا تر در فرش های لوکس هم به دلیل گران قیمت تر بودن الیاف ، متفاوت بودن طرح و نقشه ، لوکس بودن محصول و نوین بودن کالا قابل قبول است .

راهنمای انتخاب بهترین شانه و تراکم برای فرش های ماشینی
اگر در انتخاب بهترین شانه و تراکم برای فرش ماشینی دچار سردرگمی شده اید ، ترتیب گام های زیر شما را در انتخاب بهترین شانه و تراکم راهنمایی خواهد نمود .
گام اول :
تعیین کنید فرش را برای چه فضایی و با چه کاربردی می خواهید . این که انتخاب فرش گران قیمت بهترین خواهد بود درست نیست چراکه در تعیین قیمت فرش های ماشینی اولویت متفاوت از کاربرد فرش می باشد . اگر فرش را برای مکانی می خواهید که رفت و آمد زیادی دارد و یا بر اثر آلودگی و ... مرتبا باید شست و شو داده شود ، دوام و کیفیت برایتان مهم خواهد بود . دوام و کیفیت فرش و مقاومت با بالا رفتن شانه و تراکم ، کم تر شده و کاهش ضخامت محصول را در فرش های لوکس شاهد هستیم . این در حالی است که محصولات لوکس بهترین شانه و تراکم برای مکان های لوکس و کم تردد خانه هستند مانند پذیرایی ، آفیس ادارات و حتی تابلو فرش هایی که قرار است آذین بخش منزل ما باشند .
گام دوم :
متناسب با بودجه خود خرید کنید . فرش های لوکس با شانه و تراکم بالا دارای قیمتی به مراتب بالا تر از محصولات کم شانه و کم تراکم هستند . با وجود آنکه فروشگاه اینترنتی فرش کاشان محصولات ناب و درجه یک خود را در قیمتی ارزان و مناسب عرضه می کنند اما همچنان اختلاف قیمت به علت اختلاف در تعداد گره های طولی و عرضی وجود دارد . بودجه لازم برای خرید فرش ماشینی قابل توجه است ، از این رو بهترین انتخاب شانه و تراکم برای مکان هایی مانند اتاق خواب که در معرض دید نیست و یا راهروهای میانی خانه و .. فرش های 700 شانه می باشند .
گام سوم :
در انتخاب و خرید فروشگاه های معتبر و برند های نام آشنا را مد نظر قرار دهید . بررسی انواع روش ها و فروشگاه ها نشان می دهد که خرید فرش ماشینی به روش مستقیم و از فروشگاه های اینترنتی ، بهترین و پر مزیت ترین روش خرید فرش ماشینی است که هم احتمال تقلب را به صفر رسانده و هم مقرون به صرفه خواهد بود . ناگفته نماند که در امر خرید برند هم اهمیت دارد و فروشگاه اینترنتی فرش کاشان با در دست گرفتن سهم بالایی از بازار فرش و قالی بهتر بودن خود نسبت به سایر رقبا را به اثبات رسانده است .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی