تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

نکات مهم و ضروری برای رفع کیسی فرش

چگونه کیسی فرش از بین می رود

یکی از عیوبی که برای فرش می توان نام برد کیسی فرش است . شاید برای شما این سوال پیش بیاید که کیسی فرش به چه معناسی ؟ آیا حالت فرش را نیز عوض می کند ؟ به طور کلی می توان گفت که به جمع شدگی ها یا چین خوردگی ها در حاشیه و متن فرش و همچنین حالت اضافی و برجستگی در بخش های کناری فرش را کیسی می گویند . این موارد سبب می شود تا فرش ظاهر زیبای خود را از دست بدهد و فرش بیشتر مورد سایش و پاخوردگی قرار بگیرد . بنابراین شما هنگام خرید باید اطلاعاتی را در این باره داشته باشید تا فرشی خوب خریداری کنید .
کیسی فرش بیشتر در چه نوع فرش هایی به وجود می آید؟
با توجه به این که خریداران بابت فرش های خود ممکن است بهای زیادی را بپردازند بنابراین انتظار دارند که فرشی با کیفیت و خوب خریداری کنند از این جهت لازم است بدانید که کیسی در چه فرش هایی دیده می شود . بیشتر مواقع کناره های جانبی فرش های ماشینی از فرش های پرکار و وند از جمله فرش های کاشان و اصفهان می باشند که به صورت لول و پیچیده هستند و این در حالتی است که به ندرت و خیلی کم در بافت این فرش ها پیش می آید .
اهمیت رفع کیسی فرش
زیبا بودن فرش نکته بسیار مهمی است که از اولویت بالایی برخوردار است و بسیاری از خریداران به آن خیلی اهمیت می دهند . اما باید در کنار زیبا بودن به کیفیت بافت و سالم بودن آن نیز در انتخاب فرش خوب و درجه یک نیز اهمیت بدهیم . باید بدانید که در صورت وجود این گونه مشکلات فرشی که خریداری می کنید نه تنها زیبا نیست بلکه دوام و ماندگاری نیز ندارد . به عنوان مثال : فرشی که دارای کیسی باشد پرز هایی که در کنار حاشیه ها قرار دارد زود تر از بین می رود و این موضوع سبب می شود تا عمر فرش کم شود . به طور کلی می توان بیان کرد که کیسی دلایل مختلف و گوناگونی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم :
1- اگر در هنگام بافت فرش در بین ریشه ها و دار فرش چیز هایی قرار بگیرد سبب می شود تا به آن محل از فرش فشار وارد کرده و باعث کیسی در فرش شود .
2- همچنین هنگام چله کشی و پایین کشی ممکن است اشیا اضافه ایی در بافت فرش قرار بگیرد که سبب به وجود آمدن کیسی می شود .
3- استفاده نکردن از مواد اولیه درجه یک و مرغوب علاوه بر این که کیفیت فرش را از بین می برد باعث می شود کیسی به وجود بیاید چرا که برخی از مواد مصنوعی به گونه ایی هستند که در برابر حرارت و گرما جمع می شوند و موجب برآمدگی فرش می شوند .
رفع کیسی فرش
با توجه به نکاتی که گفته شد باید به دنبال راه کار هایی برای حل این مشکل باشیم . برای انجام این کار شما باید صبر و حوصله به خرج بدهید تا این مشکل به اسانی برطرف شود . شما باید نوار هایی به عرض تقریبی 4 سانتی متری از جنس لینولئوم یا دیگر نوار هایی با جنس های مختلف اما مشابه تهیه کنید و قسمت هایی حاشیه پشت فرش با استفاده از نخ و سوزن ماسب برای دوخت به صورت زیزاگ بدوزید . همچنین شما می توانید با یک پارچه مرطوب و اتو قسمت های لوله شده را صاف کنید اما به نکته نیز باید توجه داشته باشید که اگر اتو حرارت زیادی داشته باشد بافت فرش را نیز از بین خواهد برد .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی