تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

روش های از بین بردن لکه های فرش بدون نیاز به قالیشویی

نام نویسنده: فرش کاشان
پاک کردن لکه از روی فرش ماشینی

روش های از بین بردن انواع لکه فرش
فرش های ماشینی از مهمترین کالاهای مورد نیاز و پرمصرف در هر خانه می باشند . تمیز کردن فرش و نحوه پاک کردن فرش از مسایل بسیار مهم است . تعیین نوع لکه در فرش ماشینی از مهمترین جنبه های تمیزکردن فرش است . انواع لکه بر روی فرش های ماشینی شامل لکه های طبیعی ، لکه جوهر معمولی ، لکه های سنگین ، لکه های چربی ، لکه تنباکو و نیکوتین ، لکه پروتئین ، لکه های موم و آدامس و لکه های مصنوعی و یا پلاستیک است .
برای تمیز کردن فرش لازم نیست که از مواد شوینده قوی و شیمیایی و حتی قالیشویی استفاده کرد . هر فرد می تواند بهترین مواد را بدون نیاز به مواد شیمیایی برای از بین انواع لکه های فرش تهیه نماید .
برای درست کردن بهترین محلول و پاک کننده می توان مخلوطی از یک فنجان جوش شیرین، یک فنجان پودر بوراکس ، یک قاشق غذا خوری سبزیجات خشک و چند قطره روغن کمک گرفت و لکه های فرش را از بین برد .
مخلوط سرکه سفید و جوش شیرین نیز از دیگر محلول های پاک کننده فرش ماشینی است . این دو مواد دارای خواص شیمیایی متفاوتی از هم هستند و تمیزی بی نظیری را به دنبال دارند . ترکیب سرکه با آب گرم بوی نامطبوع و لکه های فرش را از بین برده و فرش را بسیار تمیز می کند .
یکی از پر کاربرد ترین محلول ها برای از بین بردن انواع لکه بر روی فرش ، مخلوط آب لیمو و پراکسید هیدروژن است . از این محلول برای از بین بردن لکه ها و ذرات چسبنده سطح فرش استفاده می شود . جوش شیرین با ترکیب نشاسته ذرت و پودر تالک از بهترین تمیزکننده های لکه فرش محسوب می شود .
مخلوط سرکه و امونیاک از بهترین روش ها برای تمیز کردن لکه فرش و بوی بد فرش می باشد و موادی مانند شکر قهوه ای و پوست لیمو از بهترین پاک کننده های خانگی جهت از بین بردن لکه فرش هستند .
برای از بین بردن لکه های طبیعی در فرش های ماشینی که شامل مواد خوراکی و آب میموه ها می شود می توان با استفاده از کمی مواد شوینده مایع و یا سرکه سفید و مخلوطی از آب گرم ، فرش را تمیز کرد . لکه هایی چون نوشیدنی ها ، جوهرخودکار و ژله از دسته لکه های آبی برروی فرش هستند که به همین روش تمیز می شوند .
ماست از بهترین حالال ها برای از بین بردن لکه جوهر بر روی فرش ماشینی می باشد . در این روش می توان ماست را بر روی لکه ریخت . پس از این که ماست با جوهر مخلوط شد با یک قاشق آن را از روی فرش برداشته و این کار را چند بار تکرار می کنیم .
لکه های قهوه و خون از لکه های پردردسر در فرش ماشینی می باشند که با آب و مواد شوینده به راحتی پاک نمی شوند . برای از بین بردن این لکه ها می توان از ترکیب آب و نوشابه استفاده نمود .
لکه های چربی فرش ماشینی را باید با استفاده از پارچه و اتو از بین برد . گرمای اتو باعث انتقال چربی به پارچه شده و به سرعت از سطح فرش محو می شود .
بهترین روش برای از بین بردن لکه های گلیسیرین در فرش استفاده کردن از خود گلیسیرین است . در این روش باید کمی از گلیسیرین را بر روی لکه ریخته و به آرامی آن را تمیز کرد . باید دو بار این کار را انجام داد و پس از نیم ساعت محل را شست .
برای تمیز کردن لکه های پروتینی مانند تخم مرغ ، خون، مدفوع یا استفراغ باید از پاک کننده های پروتئینی استفاده کرد . برای پاک کردن لکه تخم مرغ فرش می توان از محلول آب نیمه گرم ، صابون و سرکه سفید استفاده کرد .
بهترین ماده برای تمیز کردن و از بین بردن لکه دوده ، نمک است . با پاشیدن نمک بر روی لکه دوده و جارو کشیدن می توان لکه دوده را از سطح فرش پاک کرد .
جهت تمیز کردن لکه های آدامس و موم از روی فرش می توان از تکه ای یخ و پارچه ای نازک ، لکه را حذف نمود .
لکه های قهوه و چای را نیز می توان با آب نیمه گرم و مقداری پودر لباسشویی و اسفنج تمیز کرد . در صورتی که با این کار لکه از روی فرش پاک نشد باید از اب اکسیژنه و کمی آب لکه را از بین برد . با این روش می توان انواع لکه های غذاها و نوشیدنی ها، نظیر آب انگور، کچاپ، خردل و بیشتر ادویه جات را نیز از فرش پاک نمود .
لکه های مانند ادار سگ خانگی را می توان با استفاده از کمی دستمال کاغذی و مایع ظرفشویی و پراکسید هیدروژن از فرش پاک کرد . دستمال کاغذی رطوبت ادار را از بین برده و مخلوط مایع ظرفشویی با پراکسید هیدروژن باعث از بین رفتن میکروب فرش می شود و بوی نامطبوع فرش را بر طرف می کند .
لکه های رنگ را می توانید با مخلوط سرکه سفید و مقداری آب و صرف وقت از فرش پاک کنید . این روش تنها بر لکه های جدید کار ساز می باشد و لکه های قدیمی را از بین نمی برد .
لکه های بستنی از بدترین لکه های فرش ماشینی می باشد زیرا بستنی هم باعث تغییر رنگ فرش می شود و هم چسبندگی در سطح فرش به وجود می آورد . برای از بین بردن لکه بستنی از سطح فرش می توان نصف قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی و خمیر ریش ترکیب نمود و سپس با یک دستمال تمیز سطح را خشک کرد .
آسان ترین و سریعترین روش برای از بین بردن لکه شکلات از روی فرش استفاده از محلول سه لیوان آب ، یک قاشق وایتکس و حدود یک لیوان سرکه سفید است .
برای از بین لکه از سطح فرش های تیره می توان از حلال های شیمیایی و آمونیاک استفاده نمود . برای این روش باید حدود ۵۰ میلی لیتر آمونیاک و ۲۰۰ میلی لیتر آب گرم را مخلوط کرده و با استفاده از یک برس آن را روی لکه مالید و سریع سطح را خشک نمود زیرا امونیاک سبب پوسیدگی فرش می شود .
لکه های لاک بر روی فرش ماشینی از بدترین لکه ها می باشند که پاک کردن آن ها نیز بسیار دشوار و سخت است . برای این کار باید تا حد ممکن لاک را از روی سطح برداشته و با استفاده از الکل ، آب اکسیژنه و شیشه پاک کن لکه را از بین برد .
لکه های قیر از دیگر لکه های سر سخت فرش ماشینی هستند . برای از بین بردن لکه قیر از فرش ماشینی می توانید کاغذ کاهی را روی لکه قیر قرار داده و اتویی گرم را روی ان بکشید . این کار را تا ان جا باید انجام داد که لکه به کاغذ بچسبد . در روش دوم می توان مقداری از یخ را به مدت دو ساعت بر روی لکه قیر قرارداد . سپس ترکیب یک قاشق غذاخوری کره و روغن اوکالیپتوس را بر روی لکه قیر ماساژ داد . در اخر با مقداری مایع ظرفشویی و اب گرم محل را ابکشی کنید .
بهترین روش برای از بین بردن انواع چسب مایع بری روی فرش استفاده از استون می باشد . سرکه نیز یکی از دیگر از حلال های پاک کننده لکه های چسب است . با کمک پارچه آغشته به سرکه می توان چسب های خشک شده را از روی فرش پاک نمود .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی