تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

شیرینگ فرش

شیرینگ فرش در تولید فرش ماشینی

همان طور که از نام مقاله مشخص است ، این عملیاتی است که در جهت تکمیل فرش ماشینی یا به طور کلی فرش های دستباف به کار می رود . شیرینگ فرش یا نام دیگر آن آهار زنی ، برای صاف و یک دست کردن فرش ماشینی به کار می رود .
فرش های ماشینی در کارخانه ی تولیدی ، به همین شکلی که ما در منازل و فروشگاه های فرش می بینیم ، بافته نمی شوند .
مراحل مختلفی در جهت بافت فرش ماشینی و پرداخت آن وجود دارد که در طی این مراحل است که فرش تکمیل شده و برای استفاده به دست ما می رسد .
مرحله ی ریسندگی ، بافت و تکمیل فرش و بسته بندی از جمله مراحل آماده سازی فرش ماشینی است .
مرحله ی ریسندگی فرش
در این مرحله نخ مورد نیاز برای بافت فرش های ماشینی تهیه می شود . روش تهیه می تواند شامل تولید نخ و یا ریسندگی و اصلاح آن باشد . بسته به این که سیاست کاری تولید کنندگان فرش ماشینی در کارخانه ی تولیدی چه باشد ، برخی از تولید کنندگان اقدام به خرید مواد اولیه برای تولید نخ می کنند و با آن به تولید نخ می پردازند و عده ای دیگر فاقد این بخش از تولید هستند و نخ های آماده را از سایر تولید کنندگان خریداری می نمایند .
مورد دیگر در این بخش اصلاح کیفیت نخ های ماشینی می باشد .
هیت ست از جمله این موارد است که در روند تولید نخ انجام می گیرد . در پی شکایت هایی که برخی خریداران مبنی بر پرزدهی زیاد فرش های ماشینی کردند . تولید کنندگان به فکر روشی برای کاهش پرزدهی فرش های ماشینی افتادند . عملیات هیت ست که بر روی نخ ها انجام می گیرد به این روش است که نخ ها تحت فشار بخار آب داغ و حرارت قرار می گیرند تا سطح بیرونی نخ ها یک دست شده و پرزدهی آن کاهش یابد .
سپس فرش ها به محل رنگرزی رفته و با توجه به پالت رنگی که باید فرش با آن بافته شود رنگ آمیزی شده و در درون دستگاه قرار می گیرند .
مرحله ی بافندگی
در این مرحله است که با دستگاه های صنعتی و ماشین آلات نساجی نخ ها در دل هم تنیده شده و فرش های ماشینی را می بافند .
فرش ها در دستگاه های بافت فرش ماشینی ، به صورت زیر و رو یا همان دو رو بافته می شود و در نهایت به وسیله ی تیغ های بسیار تیز ما بین این دو بریده می شود و در هر بار حرکت دندانه های ماشین ، طبق نقشه ی رایانه ای دو عدد ، فرش بافته می شود که در نهایت از هم جدا می گردند .
 مرحله ی تکمیل
این مرحله ی آخر است که فرش را آماده ی ارائه به بازار فرش ماشینی می کند . در این مرحله فرش از لحاظ ظاهری و کیفیت و براقیت هیچ شباهتی به آنچه ما در فروشگاه ها می بینیم ندارد و باید سطح آن یکدست شده و به آن درخشندگی برسد .
در فرش های دستباف به وسیله ی قیچی ها و وسایل دستی کار آهار زنی یا شیرینگ فرش را انجام می دهند و در فرش های ماشینی این کار به صورت صنعتی به وسیله ی ماشینی آلات شیرینگ انجام می گیرد .
فرش ها بعد از بافت آن یکدستی سطح را ندارند و برای اینکه به این سطح صاف و یکدست برسند ، باید عمل آهار زنی و تیغ زنی روی آن انجام گیرد .
شاید این سوال برایتان پیش بیاید که شیرینگ فرش ماشینی به وسیله ی دستگاه انجام می گیرد پس ، فرش های گل برجسته چگونه تولید می گردند که بخشی از آن برجسته می باشد و برخی دیگر آن فرو رفته است ؟
برای تولید فرش های گل برجسته ، بعد از این که عملیات تیغ زنی یا شیرینگ انجام گرفت ، سطوحی که قرار است پایین تر از بخش دیگر انجام گیرد ، در معرض دمای بالا قرار می گیرند و الیاف آن دچار ذوب شدگی قرار می گیرد و این گونه است که فرورفتگی و برجستگی در فرش ایجاد می گردد .
در روش دستی شیرینگ فرش ، افراد زبر دست با قیچی سطح فرش را صاف کرده و یا برجسته سازی انجام می دهند .
مرحله ی کنترل کیفی
بعد از اینکه بوم فرش آماده شد ، پشت فرش را با عملیات چسب زنی محکم می کنند تا الیاف فرش در برابر رطوبت و یا نفوذ مواد از پشت به دل فرش ، نگهداری گردد .
سپس عملیات ریشه زنی ، انجام می شود و در قسمت عرض فرش ریشه های مرغوب ابریشمی ، به فرش وصل می شود و در قسمت طولی فرش با نخ های همرنگ بوم فرش عملیات زیگزاگ دوزی یا دور دوزی انجام می گیرد .
این جاست که فرش تکمیل شده و باید توسط کارشناسان زیر دست عملیات کنترل نهایی انجام گیرد و فرش آماده ی بسته بندی و رول شدن و برچسب زنی گردد .
در برچسبی که در پشت فرش نصب می شود تمام ویژگی ها و مشخصات فرش نوشته می شود و به مثابه ی شناسنامه ی فرش است .
و سپس درون بسته های کارخانه ی تولیدی قرار می گیرد ، یا در انبار دپو می شود یا از طریق فروشگاه و یا از طریق فروش اینترنتی به دست مشتریان می رسد .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی