سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» شیرینگ فرش

شیرینگ فرش در تولید فرش ماشینی

همان طور که از نام مقاله مشخص است ، این عملیاتی است که در جهت تکمیل فرش ماشینی یا به طور کلی فرش های دستباف به کار می رود . شیرینگ فرش یا نام دیگر آن آهار زنی ، برای صاف و یک دست کردن فرش ماشینی به کار می رود .
فرش های ماشینی در کارخانه ی تولیدی ، به همین شکلی که ما در منازل و فروشگاه های فرش می بینیم ، بافته نمی شوند .
مراحل مختلفی در جهت بافت فرش ماشینی و پرداخت آن وجود دارد که در طی این مراحل است که فرش تکمیل شده و برای استفاده به دست ما می رسد .
مرحله ی ریسندگی ، بافت و تکمیل فرش و بسته بندی از جمله مراحل آماده سازی فرش ماشینی است .
مرحله ی ریسندگی فرش
در این مرحله نخ مورد نیاز برای بافت فرش های ماشینی تهیه می شود . روش تهیه می تواند شامل تولید نخ و یا ریسندگی و اصلاح آن باشد . بسته به این که سیاست کاری تولید کنندگان فرش ماشینی در کارخانه ی تولیدی چه باشد ، برخی از تولید کنندگان اقدام به خرید مواد اولیه برای تولید نخ می کنند و با آن به تولید نخ می پردازند و عده ای دیگر فاقد این بخش از تولید هستند و نخ های آماده را از سایر تولید کنندگان خریداری می نمایند .
مورد دیگر در این بخش اصلاح کیفیت نخ های ماشینی می باشد .
هیت ست از جمله این موارد است که در روند تولید نخ انجام می گیرد . در پی شکایت هایی که برخی خریداران مبنی بر پرزدهی زیاد فرش های ماشینی کردند . تولید کنندگان به فکر روشی برای کاهش پرزدهی فرش های ماشینی افتادند . عملیات هیت ست که بر روی نخ ها انجام می گیرد به این روش است که نخ ها تحت فشار بخار آب داغ و حرارت قرار می گیرند تا سطح بیرونی نخ ها یک دست شده و پرزدهی آن کاهش یابد .
سپس فرش ها به محل رنگرزی رفته و با توجه به پالت رنگی که باید فرش با آن بافته شود رنگ آمیزی شده و در درون دستگاه قرار می گیرند .
مرحله ی بافندگی
در این مرحله است که با دستگاه های صنعتی و ماشین آلات نساجی نخ ها در دل هم تنیده شده و فرش های ماشینی را می بافند .
فرش ها در دستگاه های بافت فرش ماشینی ، به صورت زیر و رو یا همان دو رو بافته می شود و در نهایت به وسیله ی تیغ های بسیار تیز ما بین این دو بریده می شود و در هر بار حرکت دندانه های ماشین ، طبق نقشه ی رایانه ای دو عدد ، فرش بافته می شود که در نهایت از هم جدا می گردند .
 مرحله ی تکمیل
این مرحله ی آخر است که فرش را آماده ی ارائه به بازار فرش ماشینی می کند . در این مرحله فرش از لحاظ ظاهری و کیفیت و براقیت هیچ شباهتی به آنچه ما در فروشگاه ها می بینیم ندارد و باید سطح آن یکدست شده و به آن درخشندگی برسد .
در فرش های دستباف به وسیله ی قیچی ها و وسایل دستی کار آهار زنی یا شیرینگ فرش را انجام می دهند و در فرش های ماشینی این کار به صورت صنعتی به وسیله ی ماشینی آلات شیرینگ انجام می گیرد .
فرش ها بعد از بافت آن یکدستی سطح را ندارند و برای اینکه به این سطح صاف و یکدست برسند ، باید عمل آهار زنی و تیغ زنی روی آن انجام گیرد .
شاید این سوال برایتان پیش بیاید که شیرینگ فرش ماشینی به وسیله ی دستگاه انجام می گیرد پس ، فرش های گل برجسته چگونه تولید می گردند که بخشی از آن برجسته می باشد و برخی دیگر آن فرو رفته است ؟
برای تولید فرش های گل برجسته ، بعد از این که عملیات تیغ زنی یا شیرینگ انجام گرفت ، سطوحی که قرار است پایین تر از بخش دیگر انجام گیرد ، در معرض دمای بالا قرار می گیرند و الیاف آن دچار ذوب شدگی قرار می گیرد و این گونه است که فرورفتگی و برجستگی در فرش ایجاد می گردد .
در روش دستی شیرینگ فرش ، افراد زبر دست با قیچی سطح فرش را صاف کرده و یا برجسته سازی انجام می دهند .
مرحله ی کنترل کیفی
بعد از اینکه بوم فرش آماده شد ، پشت فرش را با عملیات چسب زنی محکم می کنند تا الیاف فرش در برابر رطوبت و یا نفوذ مواد از پشت به دل فرش ، نگهداری گردد .
سپس عملیات ریشه زنی ، انجام می شود و در قسمت عرض فرش ریشه های مرغوب ابریشمی ، به فرش وصل می شود و در قسمت طولی فرش با نخ های همرنگ بوم فرش عملیات زیگزاگ دوزی یا دور دوزی انجام می گیرد .
این جاست که فرش تکمیل شده و باید توسط کارشناسان زیر دست عملیات کنترل نهایی انجام گیرد و فرش آماده ی بسته بندی و رول شدن و برچسب زنی گردد .
در برچسبی که در پشت فرش نصب می شود تمام ویژگی ها و مشخصات فرش نوشته می شود و به مثابه ی شناسنامه ی فرش است .
و سپس درون بسته های کارخانه ی تولیدی قرار می گیرد ، یا در انبار دپو می شود یا از طریق فروشگاه و یا از طریق فروش اینترنتی به دست مشتریان می رسد .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  روش های از بین بردن جای مبلمان از روی فرش ماشینی
•  آیا قیمت فرش ماشینی 1200 شانه 8 رنگ تاثیری در کیفیت آن دارد یا نه؟
•  چه فرش ماشینی بخریم ؟
•  راهنمای انتخاب بهترین شانه و تراکم برای فرش های ماشینی
•  سوالاتی که قبل از خرید فرش ماشینی باید بدانید

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان