تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

چالش‌های خرید فرش دستباف نسبت به فرش ماشینی

خرید فرش ماشینی یا خرید فرش دستباف

قالی های دستباف از دیرباز مورد توجه تمامی ایرانیان بوده است . خرید قالی های دستباف در گذشته بیشتر بوده است و در اکثر خانه های مادربزرگ ها ، فرش دستباف وجود دارد . این نوع قالی ، علاوه بر زیبایی و کیفیت بالا ، یک نوع سرمایه نیز به حساب می آید . استفاده از الیاف طبیعی در بافت آن و رنگ های شفاف و درخشان طبیعی ، کیفیت و زیبایی آن ها را بالا برده است . ولی امروزه ، خرید فرش های دستباف ، کمتر از گذشته شده است و با تولید فرش های دستبافتگونه که از نظر زیبایی در ردیف قالی های دستباف است ، حضور قالی های دستباف در منازل کمتر شده است و با توجه به اینکه سبک دکوراسیون ها متفاوت شده است و هر دکوراسیونی ، طرح و رنگ خاص خود را می خواهد . طرح های فرش های ماشینی بیشتر از دستباف می باشد و رنگبندی آن نیز متنوع تر است . قیمت بالای فرش های دستباف نیز ، مزید بر علت افت خرید این محصولات نفیس شده است . امروزه خانوارها توانایی خرید قالی های دستباف را ندارند و ترجیح می دهند که از زیبایی فرش های دستبافتگونه بهره مند شوند . فرش هایی که زیبایی و اصالت ایرانی را به زیبایی تمام به تصویر می کشد به گونه ای که بیننده بین یک فرش دستبافتگونه با قالی دستباف نتواند تفاوت را احساس کند .
فرش دستباف یا فرش ماشینی
در گذشته ، از فرش های ماشینی تنها به عنوان کف پوش استفاده می شد ولی کسانی که قالی های زیبا برای دکوراسیون می خواستند باید به سراغ قالی های دستباف می رفتند و قیمت گزافی را می پرداختند . تولید کنندگان از بافت قالی های دستباف و طرح های زیبای آن ، الهام گرفتند و فرش های ماشینی دستبافتگونه تولید کردند که بسان قالی های دستباف بود . آن ها شانه و تراکم محصول را بالا بردند . شانه و تراکم با تعداد گره در طول و عرض ربط دارد . به عبارتی ، اگر شانه فرش بالا رود زیبایی فرش بیشتر و اگر تراکم آن زیاد شود ، فرش فشرده تر و منسجم تر می شود . در بافت قالی های دستباف از الیاف طبیعی پشم و یا کرک و ابریشم طبیعی استفاده می شود که در تابستان ها خنک و در زمستان گرم است ولی شست و شو و تمیز کردن این الیاف باید  بر طبق اصول و قوایدی باشد تا به الیاف قالی آسیب نرسد . ولی فرش های ماشینی دستبافتگونه از الیاف آکریلیک هیت ست شده که شبیه پشم طبیعی است و در برابر شست و شو بسیار مقاوم هستند و نسبت به انواع مواد شوینده مقاوم است . این الیاف بر اثر هیت ست شدن ، در برابر انواع حرارت ها و نور خورشید مقاوم هستند و با هر نوع شست وشو تغییر نمی کنند .
قیمت فرش های ماشینی ریز بافت دلیل دیگر برتری آن نسبت به قالی های دستباف است . فرش های دستبافتگونه ، با زیبایی و ظرافت بالا و ریز بافتی و توپری ، از قیمت مناسب نیز برخوردار می باشند . افراد می توانند با پرداخت هزینه کم از زیباترین فرش ماشینی برای دکوراسیون بهره مند شوند و حتی نسبت به تعویض فرش برای چند سال بعد ، اقدام کنند و قیمت مناسب محصولات ماشینی می تواند دلیلی برای روی آوردن خریداران به آن ها باشد .
فرش های ماشینی به دلیل استفاده الیاف مصنوعی در بافت آن ، از بیدخوردگی در امان هستند ولی قالی های دستباف ، ممکن است در برخی از جاهای گرم دچار بیدخوردگی شوند و این نوع قالی ها برای مکان هایی که رطوبت دارند مناسب نمی باشند .
امکان تولید فرش های ماشینی در ابعاد مختلف وجود دارد . این محصولات به دلیل بافته شدن با دستگاه های پیشرفته ، در ابعاد و اندازه های مختلف می توانند تولید شود .  ابعاد بزرگ پارچه ، قالی های نامتقارن متناسب بافضاهای غیر استاندارد به صورت ماشینی بافته می شود . زمان تولید یک فرش ماشینی نسبت به یک قالی دستباف بسیار کم است و برای بافت قالی دستباف باید زمان زیادی صرف شود .
اگر فرش های ماشینی الیاف پنبه در بافت نخ تار و پود و الیاف آکریلیک هیت ست شده در بافت نخ خاب آن به کار رود بسیار نرم و لطیف می شوند ولی قالی های دستباف در صورتی نرم و لطیف هستند که در بافت نخ خاب آن ها ، الیاف ابریشم بافته شود .
طرح های فرش ماشینی ، بسیار متنوع  می باشد . طرح های سنتی با ریز ترین گل ها ، طرح های مدرن و فانتزی مناسب برای دکوراسیون های مدرن ، به صورت ماشینی می باشد . طرح های قالی های دستباف ، تنوع چندانی ندارد .
خرید فرش ماشینی کاشان
کاشان یکی از بزرگترین تولید کننده فرش های دستباف و فرش های ماشینی می باشد . زیبایی و اصالت قالی های دستباف کاشان ، کیفیت بسیار عالی فرش های ماشینی دستبافتگونه کاشان ، زبانزد تمامی جهانیان است . امروزه به دلایل ذکر شده در بالا ، سمت و سوی خربدارن به سمت فرش های ماشینی کاشان بیشتر از قالی های دستباف است . تولید کنندگان این شهرستان با استفاده از نظرات هنرمندان قالی های دستباف و با استفاده از دستگاه های پیشرفته و مجهز شانه و تراکم محصولات را بالا بردند وتوانستند فرش هایی شبیه قالی های دستباف تولید کنند که زیبایی و اصالت در این فرش ها در کنار کیفیت بالا از ویژگی های منحصر به فرد این محصولات می باشد . فروشگاه فرش کاشان ، در تولید و عرضه محصولات دستبافتگونه موفق عمل کرده است و توانسته است زیباترین فرش های ماشینی کاشان را با به کارگیری طرح های قالی های دستباف ، علاقه مندان به قالی های دستباف را به سمت خود بکشاند . برای مشتریانی که امکان حضوری در کارخانه و دیدن انواع طرح ها را ندارند ، خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان صورت می گیرد .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی