تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی تقلبی نخرید

خرید فرش اصل کاشان

امروزه برخی از افراد به دلیل رکود بازار و افزایش قیمت دلار به دنبال اهداف سود جویانه خود دست به فروش فرش های تقلبی با نام برند های معروف زده اند . خریداران فرش ماشینی نیز به دلیل بی اطلاعی از مشخصات فرش خوب ، به صورت کاملا نا آگاهانه ، اقدام به خرید فرش تقلبی می نمایند . این افراد با خرید محصول تقلبی یا غیر اصل هزینه خود را بی دلیل صرف کرده اند و پس از مدتی که از محصول استفاده نمایند با فرش بی کیفیت و نا مرغوب و ظاهری بد روبرو خواهند شد . ما جهت افزایش اطلاعات مورد نیاز در زمینه خرید فرش اصل کاشان مقاله زیر را ارائه داده ایم تا از اهداف سود جویی دلالان فرش ماشینی نیز از این طریق جلوگیری کرده باشیم . قبل از بیان ویژگی فرش های تقلبی ، خریداران باید شناخت کافی از فرش های ماشینی خوب داشته باشند .
مشخصات فرش خوب
برای تشخیص فرش اصل از تقلبی باید ابتدا با مشخصات و ویژگی های فرش ماشینی خوب آشنا شوید . مشخصات فنی محصول باید هم در برچسب پشت فرش و هم از نظر ظاهری با کالا مطابقت داشته باشد . از ویژگی های فرش اصل می توان به موارد زیر اشاره نمود :
-    شانه و تراکم : مقدار گره های موجود در یک متر مربع از عرض و طول قالی ماشینی شانه و تراکم فرش را تشکیل می دهد که برای تشخیص درست بودن شانه و تراکم می توانید گره های موجود در اندازه ده سانت عرضی و طولی را بر طبق شانه و تراکم در برچسب فرش را محاسبه نموده و گره ها را که مانند قالی های دستباف باید در پشت محصول مشخص باشد را شمرده و از این گزینه مهم و اثر گذار در کیفیت اطمینان لازم را حاصل نمایید . برای مثال در فرش 700 شانه تراکم 2550 در یک متر مربع از قالی تعداد هفتصد و 2550 گره بافته شده است ولی برای اینکه بتوانید تعداد گره ها را در هنگام خرید راحت تر و سریع تر تشخیص دهید ، تعداد گره ها را در اندازه کمتر مثلا ده سانتی متر محاسبه کنید که برای فرش هفتصد شانه تعداد گره یا ریشه ها در ده سانتی متر عرض قالی 70  و در یک متر از طول قالی 255 گره می باشد و اگر از این مقدار کمتر باشد به عنوان فرش تقلبی محسوب می شود . فرش اصل باید تعداد گره یا ریشه هایش مطابق با شانه و تراکم نوشته شده بر روی برچسب فرش باشد .
-    الیاف مصرفی : در بافت نخ خاب فرش های ماشینی ( الیافی که روی قالی هستند و دیده می شوند ) می توان از آکریلیک هیت ست شده و یا پلی استر و یا پلی پروپلین استفاده کرد که هر کدام ویژگی های خاصی دارند ولی بهترین الیاف ، آکریلیک است که کیفیت و مقاومت فرش ماشینی را بالا میبرد . محصولاتی که با الیاف آکریلیک بافته می شوند نمی توان جزء فرش های تقلبی قرار داد . این محصولات بدون پرزدهی هستند و ضد حساسیت می باشند . در فرش اکریلیک بوی پلاستیک نفت نباید استشمام شود .
-    پرداخت فرش : در مرحله پرداخت فرش ماشینی که پس از مرحله بافت صورت می پذیرد ، ریشه های فرش ماشینی که به صورت U شکل بافته شده اند با استفاده از دستگاه های مخصوص در قسمت تکمیل محکم می شوند و هم چنین پرز های اضافی در سطح قالی در این مرحله گرفته می شود . قالی های ماشینی در مرحله بافت از ظاهری نامطلوب برخوردار هستند که در قسمت تکمیل و آهار تمامی عیوب قسمت قبلی بر طرف می گردد . در فرش های تقلبی این عیوب و نقص ها به طور کامل و حرفه ای رفع نشده است و قالی ماشینی تقلبی از ظاهری بسیار بد و نا مرتب برخوردار است که با دقت کردن به سطح فرش می توان به نا منظمی خاب ریشه ها و سطح فرش پی برد .
-    تعداد رنگ بندی : فرش های ماشینی اصل دارای همان تعداد رنگ موجود در لیبل فرش هستند که به صورت واقعی و شفاف و زنده در نقشه فرش خود نمایی می کند ولی در قالی های تقلبی وجود رنگ های کمتر از تعداد نوشته شده در برچسب و رنگ های بی روح و کدر در نقوش موج می زند .
-    ارتفاع نخ خاب : انواع فرش ماشینی سنتی متنوع از لحاظ شانه وتراکم مختلف باید از نظر وزنی با هم یکسان باشند . به همین دلیل تولید کنندگان برای تثبیت وزن فرش ارتفاع نخ خاب را برای قالی های ماشینی متفاوت تنظیم می نمایند . به عنوان مثال فرش 1200 شانه اصل به علت بافت تعداد گره های بیشتر ، وزن زیاد تری هم نسبت به فرش 700 شانه و هزار شانه پیدا می کند . اما به دلیل این که فرش های ماشینی با شانه و تراکم متفاوت نباید از نظری وزنی با یکدیگر فرق داشته باشند ، ارتفاع نخ خاب فرش ماشینی 1200 شانه را کوتاه تر می گیرند تا محصول به وزن ایده آل برسانند . این اندازه در فرش های 1200 معمولا بین 5 تا 7 میلی متر در نظر گرفته می شود که این مشخصه نیز در برچسب پشت فرش مورد پسندتان باید نوشته شده باشد که اگر با اندازه ریشه های موجود در سطح فرش مطابقت نداشت باید به اصل بودن فرش ماشینی شک نمایید .
تشخیص فرش تقلبی
جهت تشخیص فرش اصل از غیر اصل می توانید نکات زیر و روش تشخیص اصل بودن آن را مطالعه نمایید تا در هنگام خرید فرش مورد نیاز خانه خود را با اطمینان کامل و با آگاهی کامل تهیه نمایید تا بی دلیل متحمل هزینه های سنگین خرید نشوید :
جنس الیاف : فرش های اکریلیک از سطحی نرم و لطیف و با رنگ های روشن برخوردار هستند که در هنگام لمس کردن خاب فرش نباید دستتان حالت چسبندگی پیدا کند . هم چنین اگر با راه رفتن روی فرش احساس کردید دیگر خاب فرش به حالت اولیه باز نمی گردد این می تواند نشانه ای از تقلبی بودن محصول باشد . الیاف اکریلیک مقاومت بالایی در برابر گرما و حرارت زیاد دارند و در برابر دمای زیاد از خود واکنشی نشان نمی دهند و تغییر شکلی در آن ایجاد نمی شود . رنگ های فرش اکریلیک هیت ست شده بسیار زنده و جذاب و براق هستند که این مشخصه در محصولات تقلبی کاملا بر عکس است . الیاف اکرلیک هیت ست شده فاقد پرز دهی و ضد حساسیت است که در اوایل زمان استفاده از فرش میزان پرز دهی آن بسیار کم بوده که با جارو کردن آن این مساله برطرف می شود ولی اگر به دفعات جارو کشیدن قالی پرز دهی آن رفع نشد ، دلیل تقلبی بودن و الیاف مورد استفاده در فرش است .
شانه و تراکم فرش : تعداد گره های موجود در یک متر از عرض و طول قالی تقلبی با تعداد نوشته شده در شناسنامه فرش مطابقت ندارد . برای مثال فرش 700 شانه را به جای فرش 1000 شانه اصل می فروشند و یا فرش 500 شانه را به عنوان فرش 700 شانه به بازار عرضه می نمایند و یا تراکم فرش کمتر از آن مقداری است که در برچسب محصول ذکر شده است .

سریال فرش : در هنگام خرید حتما به سریال موجود در لیبل و بیمه نامه و ضمانتنامه یا گارانتی فرش دقت نمایید تا همه با هم یکسان باشد و اگر سریال یکی از آن ها با دیگری فرق داشت باید بررسی بیشتری در اصل بودن قالی ماشینی انجام دهید .

عیوب ظاهری فرش : در بعضی از کارخانجات بافندگی به علت مشکلاتی که در دستگاه بافنده به وجود می آید و یا عدم توجه بافنده فرش و یا اشکالات دیگر در بافت فرش عیب و نقص های ایجاد می شود . تولید کننده این فرش های عیب دار را به دلالان می فروشد تا از این طریق بتوانند جلوی ضرری که به سرمایه شان وارد آمده است را بگیرند . عیب هایی که در حین بافت به قالی ماشینی وارد می شود عبارتند از : ناهمواری یا کم شدن ارتفاع خاب فرش به علت تنظیم اشتباه تیغه جدا کننده ، مخلوط شدن الیاف با هم در صورت بی توجهی بافنده ، خرابی تیغ و خاب کندگی ، دو پود شدن و نامنظم شدن بافت ، پاره شدن و تنظیم اشتباه نخ های خاب و چله قالی در صورت نداشتن کیفیت در حین بافت ، كاهش تراكم پود و افزايش طول فرش به دلیل خرابی شانه ، تو خالی بودن سطح قالی به علت ريختگي و خرابي ژاكارد ، تکرار نقشه و ثابت ماندن بافت رج ها به دلیل متوقف شدن یا گیر کردن سیلندر کارت ، واضح نبودن نقشه فرش و تداخل رنگ بندی به علت به هم ریخته شدن و اشتباه خوانده شدن نقشه و اشتباه بافته شدن نقشه به دلیل ناهماهنگی در چیدن کارت ها .
فروشگاه فرش کاشان ارائه دهنده انواع فرش ماشینی درجه یک بافته شده با الیاف بافت اکرلیک ضد پرز و ضد حساسیت و قابل شست و شو با مواد شوینده و با لطافت و نرمی و مقاومت بالا می باشد که تمامی محصولات این شرکت معتبر از لحاظ ضمانت کیفیت دارای دارای علامت استاندارد ملی ایران و گارانتی اصالت و سلامت فیـزیکی فـرش می باشد که در صورت مشکل دار بودن محصول ضمانت 7 روز بازگشت فرش را به خریداران فرش ماشینی تخصیص می دهند که اگر با عیب و نقص فنی در سطح قالی مواجه شدند ، امکان بازگرداندن محصول را دارند . هم چنین تمامی محصولات این شرکت معتبر با قیمت مناسب درب کارخانه و ارسال رایگان به مشتری تحویل داده می شود .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی