تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

کاشان پایتخت فرش جهان

شهر کاشان پایتخت فرش ماشینی و فرش دستباف جهان

شهرستان کاشان از گذشته تا به حال در صنعت نساجی و بافندگی سرآمد سایر شهر ها بوده و به لحاظ داشتن قدمت طولانی ، سابقه درخشان ، تولیداتی ناب و درجه یک ، تعداد زیاد تولید کنندگان و ... همواره در نظر خریداران خوش درخشیده و یکی از مهمترین و معتبرترین گزینه های خرید فرش و قالی دستبافت و ماشینی محسوب می شده است . فرش های ماشینی کاشان در سراسر جهان شهرت داشته و هر کجا نام خرید فرش خوب به میان می اید تولیدات کاشان و فرش های درجه یک برند های کاشانی در ذهن ها می نشیند . شاید دلیل این همه شهرت قرار گرفتن این شهر در مسیر راه ابریشم بوده است ، آن زمان ها که حمل نخ و پارچه و ابریشم از این راه تجاری سرریز هایی را برای شهر کاشان داشته است ، شروعی بوده برای آنکه کاشان بتواند عنوان دار پایتخت فرش در جهان شود . رقبای فرش های ایرانی کم نیستند ، کشور های ترکیه ، پاکستان ، هند ، ارمنستان و ... از جمله تولید کنندگان فرش و قالی هستند که در جهان به شهرت رسیده اما همچنان نمی توانند بازار فرش های کاشان را قبضه کرده و می توان گرفت به گرد پای تولیدات کاشان به عنوان کاشان پایتخت فرش جهان نخواهند رسید .
اختصاص چنین عنوانی در سطح جهانی موردی نیست که به اتفاق یا بر اساس دست روزگار اتفاق بیافتد . بی شک در طول تاریخ و طی سابقه ای که تولید کنندگان کاشانی دارند چنان عملکرد خوبی از خود ارائه داده اند که شهر تاریخی کاشان پایتخت فرش جهان نام گرفته است . حتی در مورد تابلو فرش ها هم که در ابتدا توسط بافندگان شهر سردرود آذربایجان شرقی بافته می شده است ، تولید کنندگان کاشانی پیشی گرفته و با تولیدات درجه یک تابلو فرش ها در این زمینه هم جهانی شده و محصولاتی در بازار های داخلی و خارجی عرضه کرده که عمده خریداران را به خود جلب نموده است .
محصولات نساجی شهر کاشان با دوام ، با کیفیت ، درجه یک ، زیبا و در عین حال دارای قیمتی مناسب و مقرون به صرفه هستند . ادامه مقاله حاضر با بررسی فرش های ماشینی کاشان در پی پاسخ به این سوال احتمالی است که چرا کاشان پایتخت فرش جهان نام گرفته است ؟ ریشه این نام گذاری به ویژگی هایی بر میگردد که فرش های کاشان دارند چراکه محصول به لحاظ خدمات و مطلوبیتی که برای خریدار دارد تقاضا شده و ویژگی های فرش است که مطلوبیت و خدمت رسانی را خلق می کند .

فرش های ماشینی کاشان
هر فرشی که در شهر کاشان تولید شده و به بهره وری می رسد ، زیر مجموعه فرش های کاشان است . فرش ها می توانند در هر کجای دنیا عرضه شوند ، اما همین که در شهر کاشان تولید شده باشند اعتبار فرش های ماشینی کاشان را خواهند داشت . تعداد تولید کنندگان کاشانی و به همین طبع تعداد فرش هایی که در پایتخت فرش جهان تولید می شوند کم نیست . در حال حاضر بیش از 700 برند به ثبت رسیده در شهرک های این شهر در حال فعالیت هستندحال به این امار تعداد بافندگان خانگی ، کارخانه ها و کارگاه های ثبت نشده و ... را هم اضافه نمایید . تنوع و تعدد فرش های کاشان بیش از تصور بالا ست ، دلیل اصلی این امر رقابت بالایی ست که در بین تولید کنندگان وجود دارد . تولید کنندگان در ارائه محصولات با دوام و با کیفیت شاید بسیار جزئی متفاوت باشند و در صورت اندکی کم کاری یا کوتاهی در هر مرحله از تولید خریداران سریعا کاهش کیفیت را حس کرده و به علت جانشینی فوق العاده بین فرش های ماشینی کاشان ، تغییر موضع داده و به راحتی به سراغ خرید از برندی دیگر رهنمون خواهند شد . پس تولید کنندگان می دانند که جای خطا نداشته و ریسک خطا ممکن است به قیمت ورشکستی یا افت برند منتهی شود .
رقابت در کیفیت برای تولید کنندگان کاشان به عنوان پایتخت فرش جهان کافی نبوده و هر برند در پی تولیداتی ست که در ظاهر و زیبایی هم سرامد باشد . در کل می توان همین رقابت بالا را دلیلی برای بهترین بودن برند های کاشان و گرفتن عنوان پایتخت فرش جهان دانست .

ویژگی فرش های تولید شده در پایتخت فرش جهان
فرش های کاشان همگی درجه یک و مرغوب هستند چراکه دارای ویژگی های زیر هستند :
1-    استفاده از نخ خاب مرغوب : نخ خاب بکار رفته در تولیدات کاشان اکرولیکی ست که فرآیند هیت ست را گذرانده و بهترین فرش از نظر زیبایی و کیفیت می باشد . نخ خاب صددرصد اکرولیک هیت ست شده در تولیدات کاشان قابل رویت بوده و سایر تولید کنندگان با ترکیب سایر الیاف و بکارگیری اکرولیک ناخالص از کیفیت محصولات خود کاسته و فرش های تولید می کنند که در رده پایین تر از فرش ماشینی کاشان قرار دارد .
2-    تولید کنندگان کاشانی از دستگاه تولید با بهترین فناوری و بیشترین بازدهی کمک می گیرند . فرش ها اگر با دستگاه فرسوده و قدیمی تولید شوند هزینه تولید بالا تر و ظاهر و کیفیتی نازل تر از تولیدات بیرون امده ازدل دستگاه های مدرن را دارند .
3-    کاشان پایتخت فرش ماشینی ست و این پایتخت در هنرپروری و داشتن هنرمندانی در زمینه معماری ، طراحی و دکور یکی از برترین ها می باشد . داشتن هنرمندان قدر و حرفه ای در شهر  و ایجاد تیم طراحی قوی فرش هایی به ارمغان خواهد آورد که در طرح و نقشه فرش به خوبی فرهنگ و هنر آریایی را به تصویر می کشند . فرش های کاشان در ارائه جدید ترین طرح ها ، اصیل ترین نقشه ها و هارمون ترین نگاره ها از سایر کشور ها بهتر عمل کرده اند . حتی کشور ترکیه که در مد و فشن حرف اول را می زند به دنبال طراحان و هنرمندان ایرانی ست تا بتواند در فرش های خود طرح هایی فاخر و مشتری پسند ارائه دهد .
4-    تنوع رنگ ، عدم هیچ گونه عیب و نقصی مانند نخ در رفتگی ، تکرار سیلندر در بافت ، هارمونی رنگ ، تقاون کامل رنگ و طرح خصوصا تقارن بودن نگاره های ریز ، یک سطح بودن سطح فرش و ...  مواردی ست که به دقت در فرش های کاشان رعایت می شود . فرش های ماشینی پس از تولید و قبل از وارد شدن به بازار از محله ای با نام پردازش یا آهار رد می شود . این مرحله در تولیدات کاشان که پایتخت فرش جهان نام گرفته است بسیار وسواس انگارانه و سخت گیرانه انجام می شود . حضور متخصصین هر رشته  از طراحی گرفته تا تولید و رفوگری بررسی فرش را دقیق تر کرده و موجب ان شده تا فرش در صورت داشتن کوچک ترین عیبی به گروه ترمیم سپرده شده تا در صورت امکان عیب رفع شود اگر عیب فرش قابل رفع نباشد ، محصول از رده فرش های درجه یک کاشان خارج خواهد شد .
5-    بد نیست بدانیم که علت ارزان قیمت بودن فرش های تولید شده در پایتخت فرش جهان تکنیک هایی ست که تولید کنندگان به علت تخصص در این زمینه کسب کرده اند و هیچ دلیلی بر کاهش کیفیت وجود ندارد . فرش های کاشان از مواد اولیه ای تولید شده اند که مستقیما توسط تولید کننده از صادر کننده خریداری کرده و بدون هیچ واسطه ای به کارخانه وارد می شود در زنجیره تأمین خرید بی واسطه و مستقیم هر فرشی هم ارزان تر و هم اصیل تر خواهد بود . در ادامه تولید توسط نیروی کار خبره و عوامل تولید پر بازده از کانال کاهش خطا و ضرر و زیان سود تولید کننده را بالا برده و تولید کننده کاشانی نیازی به افزایش قیمت جهت کسب سود یا جبران زیان نخواهد داشت . از همه مهم تر محصولات ناب پایتخت فرش جهان در بازارهای اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ ها عرضه شده و خریداران در هر کجای دنیا می توانند به راحتی محصولات کاشان را از فروشگاه های اینترنتی معتبر خریداری نمایند . حذف واسطه های فروش به روش سنتی در مبادله فرش های ماشینی ناب به قیمت ارزان بسیار موثر است .
خرید فرش از پایتخت فرش جهان
برند مورد نظر خود را انتخاب کرده و در گوگل سرچ نمایید تا فروشگاه اینترنتی معتبری را که زیر نظر تیم کارشناسان فروش برند است پیدا کنید . وارد فروشگاه شده و در کمال آرامش بدون هیچ عامل مزاحمی از محصولات دیدن نمایید . مهم ترین مزیت فروشگاه های اینترنتی برند های کاشان قدرت چانه زنی بالای مشتریان است ، در این روش خریدار در یک زمان می تواند به چند فروشگاه رفته و به مقایسه قیمت ها و مشخصات محصولات بپردازد بدین ترتیب جایی برای گران تر فروختن کالا باقی نمی ماند .
خرید فرشی که زیر نظر برند های پایتخت فرش جهان تولید شده است ، از روش اینترنتی بیشترین مزیت را داشته ، ارزان تر از سایر فروشگاه ها بوده ، با کیفیت ترین محصول در سراسر جهان است و زیبایی و وجاهت اریایی را به همراه دارد .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی