سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» صادرات فرش ماشینی کاشان به دیگر کشورها

صادرات فرش ماشینی کاشان

کشورهای دیگر ، ایران را با قالی های دستباف و فرش های ماشینی باکیفیت می شناسند . قالی هایی که نشانگر و سمبل هنر و فرهنگ اصیل ایرانی است . از بین شهرهای تولید کننده ، شهرستان کاشان توانسته است در صادرات فرش ماشینی ایرانی ، سهم بالایی را به خود اختصاص دهد . به راستی چرا از میان شهرهای مختلف ، کاشان توانسته است عنوان قطب برتر جهان را در زمینه تولید فرش به خود اختصاص دهد ؟
صادرات فرش ماشینی کاشان
یکی از بزرگترین صادرکننده فرش ماشینی ایرانی  ، کاشان است . صادرات فرش ماشینی کاشان به دیگر کشورها ، سبب رشد و توسعه اقتصادی صنعت فرش ایرانی شده است و کارخانجات این شهرستان با تولید فرش های اصیل ایرانی توانسته اند جایگاه بسیار بالایی را داشته باشند و سهم بسیاری در ارزآوری کشور پدید آورند . به راستی دلیل این همه محبوبیت فرش های ماشینی کاشان چیست  ؟ با وجود این همه شهرهای تولید کننده در سراسر ایران ، چرا توجه بیشتر کشورهای آسیایی و حوزه خلیج فارس بر فرش های ماشینی کاشان معطوف است ؟
تعداد زیاد کارخانه و تولید کننده فرش در کاشان باعث شده است تا تولید کنندگان برای جذب نظرات مشتریان داخلی و خارجی ، فرش های اصیل و باکیفیت با طرح و نگاره های بسیار زیبا تولید کنند .
 - اولین قدم در تولید محصولات ماشینی باکیفیت  ، واردات ماشین آلات به روز و مدرن و پیشرفته است . دستگاه تولید کننده تاثیر بسزایی در تولید محصولات باکیفیت دارد . hcix2 از شرکت وندویل و تکسیما و آلفا از شرکت شونهر آلمان از برترین دستگاه های تولید کننده فرش های ماشینی با شانه و تراکم بالا می باشد .
- طرح های قالی های کاشان هم از نوع دستباف و هم از نوع ماشینی ، مورد علاقه جهانیان است . طرح ها و نگاره های فرش کاشان ، الهام گرفته از طرح های سنتی اصفهان و نقشه و نگاره های ایرانی قدیمی و سنتی است و یکی از دلایل محبوبیت فرش های ماشینی کاشان ، طرح های و نگاره های آن می باشد که بسیار هنرمندانه و زیبا و با استفاده از رنگبندی جذاب طراحی شده است . طرح لچک و ترنج ، محرابی ، شکارگاه ، اسلیمی از طرح های معروف قالی های دستباف کاشان بوده است که تولید کنندگان به دلیل علاقه جهانیان به این طرح ها ، این نقشه و نگاره ها را به صورت فرش های ماشینی درآوردند و توانستند مشتریان خوش ذوق را به سمت خود جذب کنند . فرش ترنج مرکزی همراه با لچک یکی از پرطرفداترین طرح های کاشان است .
- توجه به زیبایی مهم است ولی نباید از مقوله کیفیت نیز غافل ماند چه بسا محصولاتی هستند که ظاهری زیبا دارند ولی کیفیت بالایی ندارند و پس از استفاده ممکن است ماهیت خود را از دست بدهند و یا با پرزدهی زیاد ، برای ساکنان خانه ، مشکلات تنفسی و ریوی ایجاد کنند . یکی از بهترین الیاف برای بافت نخ خاب ، الیاف آکریلیک هیت ست شده است که استفاده از آن در بافت ، زیبایی ، کیفیت و مقاومت محصول را بیشتر می کند . این الیاف شبیه پشم طبیعی است و بسیار جایگزین خوبی به جای الیاف طبیعی است . کم تولید کننده ای در کاشان می باشد که الیاف نامرغوب پلی استر یا نایلونی را به کار گیرد و اگر هم کارخانه ای با این الیاف بی کیفیت ، فرش ماشینی را تولید کند ، محصولات آن کارخانه جزء فرش های صادراتی محسوب نمی شود .
- ظهور اولین قالی های دستباف در کاشان بود . قالی هایی که زیبایی و اصالت دارد و ریز نقشی آن مثال زدنی است . قیمت این قالی های نفیس بالاست . تولید کنندگان کاشانی با الهام گرفتن از طرح های بسیار زیبا و منظم بودن ریشه های آن  قالی ها ، اقدام به تولید فرش های دستبافتگونه کاشان کردند . محصولاتی که با بالا بودن تعداد ریشه در طول و عرض ، سبب کیفیت بالا و ریز نقشی آن شده است . بدین صورت فرش های ماشینی کاشان با بهترین طرح های قالی های دستباف سنتی و قدیمی به کشورهای دیگر صادر شد . بدین ترتیب تولید کنندگان تمامی طرح های مورد علاقه دیگر کشورها از جمله ترنج و لچک ، طرح افشان ، اسلیمی و دیگر طرح های سنتی را توانستند به صورت فرش های 1200 شانه کاشان و یا فرش های 1500 شانه کاشان درآورند .
- برخی از کشورها هستند که به فرهنگ سنت خود پایبند هستند و خواهان فرش هایی با طرح های مطابق با فرهنگ کشور خود می خواهند . کارخانه ای در امر صادرات فرش ایرانی موفق است که بتواند به فرهنگ و اصالت دیگرکشورها اهمیت دهد و محصولاتی مطابق با طرح و رنگ آن ها تولید کند . بدین ترتیب می تواند نظرات برخی از کشورها را به خود جلب کند .
- توجه به ملاک دیگر کشورها نیز یکی دیگر از دلایل ازدیاد صادرات فرش کاشان می باشد . برای مثال ، کشور افغانستان خواستار فرش های ارزان قیمت است و طرح و نگاره و الیاف مرغوب ، جز آیتم های انتخابی آن ها نیست . رنگ های مورد پسند آن ها قرمز و گلی است . کشور ایتالیا  فرش های لایت و روشن را می پسندند . کشورهای عربی علاقه مند به فرش های بزرگ پارچه با طرح های سنتی و اصیل ایرانی هستند .
برخی از کارخانجات فرش ماشینی کاشان با رعایت موارد بالا توانسته اند در صادرات فرش ماشینی کاشان ، پیشگام باشند . یکی از این کارخانجات ، فروشگاه فرش کاشان است که با تولید  فرش ماشینی کاشان با طرح های بسیار و فرش های ابعاد برزگ توانسته است توجه دیگر کشورها را به خود جلب کند و بهترین فرش های صادراتی کاشان را تولید کند .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  فرش خوب چی بخرم ؟
•  آیا قیمت فرش ماشینی 1200 شانه 8 رنگ تاثیری در کیفیت آن دارد یا نه؟
•  راهنمای انتخاب بهترین شانه و تراکم برای فرش های ماشینی
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  فرش ماشینی شبیه فرش دستباف

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان