تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

صادرات فرش ماشینی کاشان به دیگر کشورها

صادرات فرش ماشینی کاشان

کشورهای دیگر ، ایران را با قالی های دستباف و فرش های ماشینی باکیفیت می شناسند . قالی هایی که نشانگر و سمبل هنر و فرهنگ اصیل ایرانی است . از بین شهرهای تولید کننده ، شهرستان کاشان توانسته است در صادرات فرش ماشینی ایرانی ، سهم بالایی را به خود اختصاص دهد . به راستی چرا از میان شهرهای مختلف ، کاشان توانسته است عنوان قطب برتر جهان را در زمینه تولید فرش به خود اختصاص دهد ؟
صادرات فرش ماشینی کاشان
یکی از بزرگترین صادرکننده فرش ماشینی ایرانی  ، کاشان است . صادرات فرش ماشینی کاشان به دیگر کشورها ، سبب رشد و توسعه اقتصادی صنعت فرش ایرانی شده است و کارخانجات این شهرستان با تولید فرش های اصیل ایرانی توانسته اند جایگاه بسیار بالایی را داشته باشند و سهم بسیاری در ارزآوری کشور پدید آورند . به راستی دلیل این همه محبوبیت فرش های ماشینی کاشان چیست  ؟ با وجود این همه شهرهای تولید کننده در سراسر ایران ، چرا توجه بیشتر کشورهای آسیایی و حوزه خلیج فارس بر فرش های ماشینی کاشان معطوف است ؟
تعداد زیاد کارخانه و تولید کننده فرش در کاشان باعث شده است تا تولید کنندگان برای جذب نظرات مشتریان داخلی و خارجی ، فرش های اصیل و باکیفیت با طرح و نگاره های بسیار زیبا تولید کنند .
 - اولین قدم در تولید محصولات ماشینی باکیفیت  ، واردات ماشین آلات به روز و مدرن و پیشرفته است . دستگاه تولید کننده تاثیر بسزایی در تولید محصولات باکیفیت دارد . hcix2 از شرکت وندویل و تکسیما و آلفا از شرکت شونهر آلمان از برترین دستگاه های تولید کننده فرش های ماشینی با شانه و تراکم بالا می باشد .
- طرح های قالی های کاشان هم از نوع دستباف و هم از نوع ماشینی ، مورد علاقه جهانیان است . طرح ها و نگاره های فرش کاشان ، الهام گرفته از طرح های سنتی اصفهان و نقشه و نگاره های ایرانی قدیمی و سنتی است و یکی از دلایل محبوبیت فرش های ماشینی کاشان ، طرح های و نگاره های آن می باشد که بسیار هنرمندانه و زیبا و با استفاده از رنگبندی جذاب طراحی شده است . طرح لچک و ترنج ، محرابی ، شکارگاه ، اسلیمی از طرح های معروف قالی های دستباف کاشان بوده است که تولید کنندگان به دلیل علاقه جهانیان به این طرح ها ، این نقشه و نگاره ها را به صورت فرش های ماشینی درآوردند و توانستند مشتریان خوش ذوق را به سمت خود جذب کنند . فرش ترنج مرکزی همراه با لچک یکی از پرطرفداترین طرح های کاشان است .
- توجه به زیبایی مهم است ولی نباید از مقوله کیفیت نیز غافل ماند چه بسا محصولاتی هستند که ظاهری زیبا دارند ولی کیفیت بالایی ندارند و پس از استفاده ممکن است ماهیت خود را از دست بدهند و یا با پرزدهی زیاد ، برای ساکنان خانه ، مشکلات تنفسی و ریوی ایجاد کنند . یکی از بهترین الیاف برای بافت نخ خاب ، الیاف آکریلیک هیت ست شده است که استفاده از آن در بافت ، زیبایی ، کیفیت و مقاومت محصول را بیشتر می کند . این الیاف شبیه پشم طبیعی است و بسیار جایگزین خوبی به جای الیاف طبیعی است . کم تولید کننده ای در کاشان می باشد که الیاف نامرغوب پلی استر یا نایلونی را به کار گیرد و اگر هم کارخانه ای با این الیاف بی کیفیت ، فرش ماشینی را تولید کند ، محصولات آن کارخانه جزء فرش های صادراتی محسوب نمی شود .
- ظهور اولین قالی های دستباف در کاشان بود . قالی هایی که زیبایی و اصالت دارد و ریز نقشی آن مثال زدنی است . قیمت این قالی های نفیس بالاست . تولید کنندگان کاشانی با الهام گرفتن از طرح های بسیار زیبا و منظم بودن ریشه های آن  قالی ها ، اقدام به تولید فرش های دستبافتگونه کاشان کردند . محصولاتی که با بالا بودن تعداد ریشه در طول و عرض ، سبب کیفیت بالا و ریز نقشی آن شده است . بدین صورت فرش های ماشینی کاشان با بهترین طرح های قالی های دستباف سنتی و قدیمی به کشورهای دیگر صادر شد . بدین ترتیب تولید کنندگان تمامی طرح های مورد علاقه دیگر کشورها از جمله ترنج و لچک ، طرح افشان ، اسلیمی و دیگر طرح های سنتی را توانستند به صورت فرش های 1200 شانه کاشان و یا فرش های 1500 شانه کاشان درآورند .
- برخی از کشورها هستند که به فرهنگ سنت خود پایبند هستند و خواهان فرش هایی با طرح های مطابق با فرهنگ کشور خود می خواهند . کارخانه ای در امر صادرات فرش ایرانی موفق است که بتواند به فرهنگ و اصالت دیگرکشورها اهمیت دهد و محصولاتی مطابق با طرح و رنگ آن ها تولید کند . بدین ترتیب می تواند نظرات برخی از کشورها را به خود جلب کند .
- توجه به ملاک دیگر کشورها نیز یکی دیگر از دلایل ازدیاد صادرات فرش کاشان می باشد . برای مثال ، کشور افغانستان خواستار فرش های ارزان قیمت است و طرح و نگاره و الیاف مرغوب ، جز آیتم های انتخابی آن ها نیست . رنگ های مورد پسند آن ها قرمز و گلی است . کشور ایتالیا  فرش های لایت و روشن را می پسندند . کشورهای عربی علاقه مند به فرش های بزرگ پارچه با طرح های سنتی و اصیل ایرانی هستند .
برخی از کارخانجات فرش ماشینی کاشان با رعایت موارد بالا توانسته اند در صادرات فرش ماشینی کاشان ، پیشگام باشند . یکی از این کارخانجات ، فروشگاه فرش کاشان است که با تولید  فرش ماشینی کاشان با طرح های بسیار و فرش های ابعاد برزگ توانسته است توجه دیگر کشورها را به خود جلب کند و بهترین فرش های صادراتی کاشان را تولید کند .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی