تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

بهترین کیفیت فرش ماشینی

بهترین کیفیت فرش ماشینی

امروزه با وجود تنوع بسیار زیادی از محصولات که در بازار فرش ماشینی وجود دارد، چالش‌های بسیاری در رابطه با بهترین کیفیت فرش ماشینی مشتریان را درگیر نموده که در این راستا گروه تجاری فرش کاشان به معرفی و مقایسه انواع فرش ماشینی از لحاظ جنس و ماهیت الیاف، شانه و تراکم در مورد بهترین فرش ماشینی به لحاظ کیفی پرداخته است که امیدوارم با مطالعه این نوشتار بتوانید در پایان به یک انتخاب مناسب و مطلوب برسید. در ادامه همراه ما باشید.

اهمیت کیفیت در فرش ماشینی

بحث کیفیت برای افراد در خریداری هر محصولی از جمله کالاهای لوکس و گرانی چون فرش ماشینی در اولویت است. جهت بهره‌مندی از فرش ماشینی خوب و استاندارد باید به دنبال بهترین کیفیت آن باشید که در این زمینه آگاهی از اطلاعات مربوطه می‌توان بسیار موثر واقع شود. برخلاف اینکه این عقیده اشتباه بسیاری از افراد که همیشه گران‌ترین محصولات را باکیفیت‌ترین می‌دانند، می‌توان گفت که مقوله کیفیت در فرش ماشینی به عنوان کالایی ارزشمند و قیمتی حائز اهمیت است، چراکه اشتباهی کوچک در تشخیص بهترین کیفیت و خریداری محصول، منجر به پرداخت هزینه سنگینی در این زمینه خواهید شد. بدین منظور اهمیت کیفیت در فرش ماشینی بسیار مورد توجه خریداران و کارشناسان قرار دارد که در مطلب زیر به صورت کاملا واضح و شفاف بدان پرداخته شده است.

معیارهای کیفی انتخاب فرش ماشینی

معیارهای کیفی انتخاب فرش ماشینی شامل شاخص‌هایی قابل و غیرقابل اندازه گیری است که برای بهره‌مندی از فرش ماشینی با کیفیت باید بدان توجه داشت. مولفه‌های قابل اندازه‌گیری شامل مواردی چون تعداد شانه تراکم، جنس نخ، وزن و غیره است. در انتخاب بهترین کیفیت فرش لزوما بر اساس تراکم و جنس صورت نمی‌پذیرد‏؛ چراکه انتخاب فرش مناسب در هر خانه‌ای با هر سبک دکوراسیونی در بین سلیقه‌ها و فرهنگ‌های مختلف متفاوت است. پس بهترین فرش ماشینی برای منزل شما فرشی است که به لحاظ کاربری و ابعاد با فضاهای مختلفی چون پذیرایی، اتاق‌ها و آشپزخانه و راهرو تناسب داشته و قدرت خرید آن را نیز داشته باشید. اما از فاکتورهای غیر قابل اندازه گیری کیفیت فرش ماشینی می‌توان به موارد زیر اشاره داشت که در انتخاب بهترین فرش ماشینی منزل‌تان کمک کننده خواهد بود.

توجه به کارآیی

با توجه به تنوع بالایی از فرش ماشینی موجود در بازار، انواع کاربری مختلف برای هر یک از آنها تعریف شده که در صورت استفاده صحیح از آن طبق این مورد، می‌توانید از بهترین کیفیت و کارکرد آن نیز بهره‌مند شوید چرا که عدم توجه به کارآیی و تناسب میان نوع فرش و کاربری آن ممکن است رضایت لازم را برایتان به همراه نداشته باشد.

هماهنگی با دکوراسیون

این روزها بحث طراحی داخلی بسیار پررنگ‌تر از زمان گذشته شده است و به همین علت نمی‌توان از این گزینه به راحتی عبور کرد. هماهنگی با دکوراسیون و سایر اجزا به لحاظ سبک، طرح و رنگ مطابق با سلیقه مشتری است. پس در این مورد ابتدا سلیقه مشتری نقش اساسی را ایفا نموده که با توجه بدان باید موارد بعدی همچون هارمونی و همخوانی سبک، طرح و رنگ بین دکوراسیون و فرش را نیز در نظر گرفت تا بدین وسیله بتوان به انتخابی عالی در فرش ماشینی مناسب منزل دست یافت.

بهترین کیفیت فرش کدام شهر است؟

با وجود اینکه اخیرا صنعت فرش بافی در ایران بسیار گسترده و در سطح وسیع‌تری انجام می‌گیرد، بسیاری از خریداران می‌پرسند که بهترین کیفیت فرش کدام شهر است؟ برخی از کارشناسان این سوال را از پایه اشتباه می‌دانند؛ چرا که عقیده دارند بافت هر تراکم در شهرهای تولید کننده فرش در ایران با دستگاه مخصوص به خود به صورت یکسان انجام می‌شود. با صحت بر این مساله می‌توان بر اساس اینکه شهر فرش کاشان به عنوان اولین و دارنده بهترین برندهای فرش ماشینی شناخته می‌شود که با استفاده از نیروهای متخصص و کارآمد و مجرب در این زمینه و حتی تولید بهترین متریال، هنوز بیشتر از پیش در حال فعالیت است، پس می‌توان بر این اساس با کیفیت ترین فرش ماشینی ایران را مربوط به کاشان دانست که اخیرا هم به علت ارائه باکیفیت ترین فرش ماشینی ایرانی، توانسته عنوان پایتخت فرش جهان را از آن خود نماید که اصولا بهترین کیفیت فرش ماشینی کاشان نیز توسط باکیفیت ترین برند فرش ماشینی به جهت استفاده از بهترین متریال مصرفی و ماشین آلات ارائه می‌گردد.

بهترین فرش ماشینی چه ویژگی‌هایی دارد؟

از آنجایی که تنوع بالایی از برندهای مختلف فرش ماشینی در بازار موجود هست، در این قسمت از مطلب می‌خواهیم بگوییم که بهترین فرش ماشینی چه ویژگی‌هایی دارد؟ در بررسی ویژگی‌های بهترین فرش ماشینی علاوه بر موارد نام برده در زیر، در هنگام خرید دقت به شناسنامه و برخورداری آن از علامت استاندارد و جنس الیاف مصرفی در آن دارای اهمیت بسیاری است.

  • دارای خابی نرم و لطیف
  • برخوردار از طرحی زیبا و چشم نواز
  • دارای بافتی ظریف، منظم و طرح و نقشی واضح و شفاف
  • برخوردار از کمترین مزیان پرزدهی
  • مقاوم در برابر پوسیدگی، پاخور، پارگی و سوراخ شدن
  • دارای پاخوری مناسب و انعطاف پذیر
  • دارای تثبیت رنگ و عدم رنگ دهی در برابر شستشو
  • انواع تراکم فرش های ماشینی و کیفیت آن

با به روز شدن ماشین آلات بافندگی، امکان تولید انواع تراکم فرش های ماشینی و کیفیت آن، به جز جنس و متریال به محصولات فرش کاشان نیز افزوده گشته که در ادامه این قسمت به معرفی هر یک از آنها پرداخته شده است. با شناخت و آگاهی از انواع فرش ماشینی و کیفیت و نوع کاربری هر یک در نهایت خواهید توانست بهترین فرش ماشینی از نظر تعداد شانه و تراکم را به راحتی برای فرش خانه خود انتخاب و مورد خریداری قرار دهید.

فرش ماشینی 700 شانه

فرش ماشینی 700 شانه به عنوان محصولی اقتصادی و مناسب‌ترین فرش ماشینی از نظر ارزش خرید نسبت به قیمت در بین تولیدات فرش کاشان به علت برخورداری از کمترین تراکم گره، شناخته می‌شود که مورد استقبال بسیاری از خریداران است. نرمی و راحتی پاخور فرش برای عده زیادی از خریداران اهمیت دارد که این محصول از آن برخوردار است و از این لحاظ نیز طرفداران زیادی دارد. همچنین این مشخصه سبب تناسب کاربری فرش 700 شانه برای نشیمن، اتاق خواب، آشپزخانه و راهرو شده است. پاخور خوب این تراکم از فرش ماشینی برای منازل پرجمعیت و پرتردد بسیار مناسب است.

فرش ماشینی 1000 شانه

با پیشرفته شدن دستگاه‌های بافنده امکان تولید تراکم‌های بالاتر به محصولات قبلی افزوده شد که از جمله می‌توان فرش ماشینی 1000 شانه را معرفی نمود. این محصول از بافتی ظریف مشابه با قالی‌های دستبافت برخوردار است که بدین علت با عنوان فرش دستباف گونه متناسب به کارگیری در منازل کم جمعیت مانند فرش جهیزیه عروس و یا قسمت‌های کم تردد خانه مانند پذیرایی و نشمین معرفی شده است.

فرش 1200 شانه ماشینی

فرش 1200 شانه ماشینی یکی از رایج‌ترین محصولات پرتراکم در بازار فرش ماشینی به شمار می‌آید که از ظرافت و جلوه بسیار خوبی برخوردار است و بدین جهت مورد استقبال بسیاری از خریداارن فرش ماشینی واقع شده است. از این رو این محصول در تنوع بالایی از طرح، رنگ در مدلهای ساده و گل برجسته با سبکی مدرن و کلاسیک ارائه شده است. در جهت حفظ هرچه بیشتر ظرافت و ریزبافتی این محصول و هارمونی آن با فضاهای لوکس بهتر است از آن در فضاهای کم رفت و آمدی چون سالن پذیرایی استفاده شود.

فرش 1500 شانه ماشینی

اما در نهایت می‌توان به معرفی بالاترین شانه تراکم فرش ماشینی از بافته‌های فرش کاشان، یعنی فرش 1500 شانه ماشینی پرداخت که از نهایت ظرافت و زیبایی در طرح و نقش برخوردار بوده و به علت ارائه طرح با وضوح هرچه بیشتر در تولید تابلوفرش های ماشینی بسیار به کار گرفته می‌شود. هم چنین در تولید طرح‌های پر نقش و نگار اصیل ایرانی نیز بسیار کارآمد طراحان قرار گرفته است. ضخامت بسیار نازک این تراکم از فرش ماشینی اصلا مناسب استفاده در فضاهای پرتردد و بدون مبلمان به دلیل عایقی نامناسب در انتقال سرما و گرمای کف، به شمار نمی‌آید و بهتر است از آن در فضاهای لوکس و مجلل پذیرایی با سبک دکوراسیونی کلاسیک و یا مدرن با توجه به طرح فرش مورد استفاده قرار گیرد.

معرفی بهترین فرش ماشینی از نظر کیفیت

با توجه به مطالب فوق و تراکم‌هایی که در قسمت قبلی نام برده شد، در معرفی بهترین فرش ماشینی از نظر کیفیت، نمی‌توان شانه تراکمی خاص از محصولات فرش کاشان را نام برد، زیرا تراکم در بحث کیفیت تاثیر چندانی ندارد و به تنها به جهت کاربری‌های مختلف تنوع بالایی از تراکم فرش ماشینی ارائه شده است. پس با توجه به نوع کاربری خود می‌توانید به انتخاب بهترین فرش ماشینی به لحاظ کیفیت بپردازید. اما بهترین فرش ماشینی از نظر جنس الیاف، در حال حاضر فرش ماشینی اکریلیک است که از تمامی برترین ویژگی‌های جنس نخ خاب در فرش ماشینی همچون نرمی و لطافت، مقاومت، خاصیت ارتجاعی و ثبات رنگ و غیره برخوردار است. از این رو اکریلیک را می‌توان به عنوان بهترین جنس فرش ماشینی در بین انواع مختلف پلی استر، پلی پروپیلن، پلی لوژن، ورژن معرفی نمود. پس در پاسخ به سوال بهترین جنس الیاف فرش ماشینی چیست، می‌توان اکریلیک هیت ست را به عنوان بهترین فرش ماشینی از نظر نخ خاب معرفی نمود.

نکات مهم در خرید بالاترین کیفیت فرش ماشینی

در نظر داشتن نکات مهم در خرید بالاترین کیفیت فرش ماشینی از لحاظ موارد نام برده در زیر بسیار حائز اهمیت است که باید بدان توجه داشت. جهت انتخاب بهترین و با کیفیت ترین فرش ماشینی می‌بایست به نکات زیر که در برچسب پشت فرش نیز آمده است، توجه زیادی داشته باشید تا بهترین کیفیت فرش ماشینی را با توجه به نوع کاربری منزل‌ خود تضمین نمایید:

عمر و دوام فرش

عمر و دوام فرش ماشینی بر اثر عوامل متعددی ممکن است تغییر نماید. یکی از مهم‌ترین این عوامل در تعیین عمر فرش و تضمین باکیفیت ترین فرش ماشینی، جنس الیاف بافت فرش از جمله نخ تار، پود و نخ خاب فرش ماشینی است. الیاف اکریلیک در فرش ماشینی و پشم  طبیعی در محصولات دستبافت بالاترین عمر و دوام را دارد و برای مدت بیش از 30 سال قابل نگهداری و استفاده هستند. نخ پلی استر یا ابریشم مصنوعی و پلی پروپیلن نسبت به اکریلیک عمر کمتری دارند و برای محل‌های پر رفت و آمد زیاد مناسب نیستند. ضمنا پردازش‌های خاص مثل هیت ست شده نیز باعث افزایش عمر و دوام نخ خواهند شد.

تراکم و شانه فرش

هر چه تراکم و شانه فرش بیشتر باشد، می‎توان انسجام و استحکام فرش را تضمین کرد. چرا که در هر شانه از فرش ماشینی با احتساب سه ردیف پود، تراکم گره سه برابر نسبت به شانه عرضی در نظر گرفته شده که از تاثیر تراکم طولی می‌توان به استحکام و انسجام بافت فرش اشاره داشت که در نهایت منجر به کیفیت بالای محصول می‌شود.

شرکت تولید کننده فرش

شرکت تولید کننده فرش یکی از نقش‌های مهم در تعیین کیفیت بهترین فرش ماشینی را دارد، زیرا با به کارگیری از زبده‌ترین و مجرب‌ترین نیروهای متخصص در کنار به کارگیری از بهترین متریال مصرفی و جدیدترین ماشین آلات بافندگی به ارائه بهترین و با کیفیت‌ترین محصولات فرش کاشان می‌پردازد که بر این اساس می‌توان اذعان داشت، به کارگیری از بهترین‌ها منجر به ارائه بهترین کیفیت توسط بهترین شرکت‌ها و برندها شده است.

دستگاه بافت فرش

دستگاه های جدید و مدرن فرش می‌توانند فرش ماشینی با کیفیت‌تری تولید کنند و از استانداردهای روز دنیا در تولید فرش استفاده می نمایند. ماشین آلات بافندگی جدید با قابلیت تولید فرش در تراکم بالا و سرعت و دقت عمل بالاتری توسط بهترین کمپانی‌های دنیا ارائه شده‌اند که کمترین امکان خطا را داشته و به ندرت فرش را با عیب و نقص فنی تولید می‌نماید و دستگاه بافت فرش به محض برخوردار با مشکل سریعا توقف می‌نماید تا نقص برطرف شده و سپس به عملیات بافت جهت ارائه بهترین فرش ماشینی درجه یک ادامه می‌دهد.

قیمت بهترین فرش ماشینی کاشان

در بررسی قیمت بهترین فرش ماشینی کاشان نیز عواملی از جمله شانه و تراکم، تعداد رنگ بندی، سایز و وزن، جنس نخ، ماشین بافنده و برندینگ دخیل است که بر این اساس در حال حاضر در بین تراکم‌های موجود می‌توان بهترین قیمت فرش ماشینی را مختص به کمترین تراکم یعنی فرش 700 شانه با توجه به کاربرد و ویژگی‎‌های آن دانست. پایین‌ترین قیمت فرش ماشینی نیز مربوط به ارزان‌ترین الیاف به کار رفته در بافت است که از نظر کیفی نمی‌توان چنین محصولاتی را تضمین نمود. اما قیمت بهترین فرش ماشینی کاشان از لحاظ جنس را می‌توان محصولات اکریلیک معرفی نمود که از مناسب‌ترین قیمت بهترین فرش ماشینی ایرانی در مقایسه با محصولات خارجی نیز برخوردار است. از لحاظ سایز نیز قیمت بهترین فرش ماشینی ۱۲متری مربوط به محصولات کم تراکم مانند هفتصد شانه است که در مقایسه با محصولات پر تراکم دستبافگونه از قیمت مناسب‌تر و کاربرد بیشتری نیز برخوردار است.

خرید مستقیم بهترین کیفیت فرش ماشینی از کارخانه

به منظور خرید مستقیم بهترین کیفیت فرش ماشینی از کارخانه به جهت کاهش هزینه‌های خود و معافیت از پرداخت سود واسطه‌ها و هزینه‌های گزاف نمایشگاهی، می‌توانید فروشگاه اینترنتی فرش کاشان را به عنوان مرجعی معتبر از محصولات فرش کاشان در نظر بگیرید. این وب سایت فروشگاهی دارای تنوع بالایی از تراکم‌ها، مدل‌، سبک، طرح و رنگ از ابعاد مختلف فرش ماشینی با کیفیت و درجه یک است که افراد با دکوراسیون، سلیقه‌های مختلف می‌توانند از محصول متناسب با نوع کاربری‌شان بهره‌مند شوند. امکان خرید مستقیم و غیرحضوری از کارخانه سبب رفاه و صرفه جویی در هزینه و در نهایت رضایت مشتریان شده است. به منظور جلب اطمینان خاطر مشتری نیز تمامی محصولات با گارانتی معتبر کالا ارائه می‌گردد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی