تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

ضمانت اصل بودن فرش ماشینی

ضمانت اصل بودن فرش ماشینی

اهمیت اصالت فرش ماشینی چیست؟

این روزها که متأسفانه وجود سودجویان و کلاهبرداران در حرفه‌های مختلف از جمله صنعت سودآور فرش ماشینی بسیار زیاد است، بهتر است که محصولات دارای اصالت باشند تا بتوان از کیفیت و قیمت مناسب و مطلوب آن اطمینان حاصل نمود؛ چرا که ممکن است بسیاری از افراد سودجود با تولید و یا ارائه محصولات تقلبی و بی کیفیت و جا زدن به عنوان فرش درجه یک و اصل، سبب گمراهی خریداران گردند و بدین واسطه صاحب سودهای کلانی از این طریق گردند که در این جا است که می‌توان به این سؤال که شاید بسیاری از افراد بپرسند اصلا اهمیت اصالت فرش ماشینی چیست، پاسخ داد نه تنها این مقوله بی اهمیت نبوده، بلکه از حساسیت بسیار زیادی هم برخوردار است که اگر مشتریان در هنگام خرید آن را جدی نگیرند ممکن است، باعث پرداخت هزینه‌های بسیار سنگین در برابر خرید کالایی نامرغوب و بی ارزش گردند. از این رو در ادامه با ارائه مطالبی در این زمینه سعی داشته‌ایم، شما عزیزان را در این امر یاری سازیم. امید است که مفید واقع گردد.

 

ویژگی‌های فرش ماشینی اصل

امروزه با گسنرش یافتن صنعت فرش بافی و روی کار آمدن ماشین آلات بافندگی، فرش های ماشینی در تنوع بالایی از تراکم ارائه می‌گردد که بهتر است در ابتدا با ویژگی‌های فرش ماشینی اصل از هر تراکم آشنا شوید. به صورت کلی مشخصات فرش ماشینی شامل موارد زیر است که مقادیر آن در تراکم‌های مختلف فرق می‌کند و این مشخصات بر روی لیبل پشت فرش و یا همان شناسنامه فرش نیز جهت آشنایی و اعتماد مشتری حک شده است. در زیر تمامی این مشخصات به صورت جداگانه همراه با مقادیری که برای هر یک ممکن است در نظر گرفته شود جهت آشنایی هرچه بیشتر شما، ذکر شده است.

تراکم

به صورت کلی فرش های ماشینی در دسته بندی‌های مختلفی از تراکم گره قرار می‌گیرد که به ترتیب از کمترین تا بیشترین تراکم می‌توان به فرش 700 شانه، هزار، 1200 و 1500 شانه اشاره داشت که استاندارد تراکم طولی که برای تمامی موارد مذکور در نظر گرفته می‌شود نیز با احتساب سه ردیف پود، به ترتیب 2100، 3000، 3600 و 4500 در یک متر طولی است. اما تراکم‌های طولی مختلفی بین 2100 تا 3300 نیز برای محصول هفتصد شانه به عنوان محصولی قیمت مناسب و پرفروش در نظر گرفته می‌شود که سبب ارائه آن با میزان استحکام و انسجام متفاوتی در بازار شده که مسلما هرچه این مقدار بیشتر باشد، فرش از استحکام و انسجام بسیار بیشتری برخوردار است، اما فرش 700 شانه با تراکم 2550 واقعی و اصل از متداول‌ترین نوع تولیدی این محصول است.

جنس

امروزه کارخانجات فرش بافی تولیدات خود را با جنس الیاف بافت مصنوعی مختلفی روانه بازار می‌نمایند که هر یک از ویژگی‌های خاص خود برخوردار است. از جمله این الیاف که به ترتیب در تولید ارزان‌ترین تا گران‌ترین محصولات به کار گرفته می‌شود، می‌توان به پلی‌پروپیلن، پلی‌استر، پلی‌اوژن، ورژن و اکریلیک اشاره داشت که در حال حاضر اکریلیک هیت ست شده به عنوان بهترین الیاف فرش ماشینی اصل در تولیدات فرش بافی مورد استفاده تولید کنندگان به جهت ارائه باکیفیت‌ترین محصولات قرار می‌گیرد که این الیاف از نوع وارداتی بوده و با اعمال هزینه‌های گمرکی بر آن سبب افزایش قیمت فرش ماشینی می‌شود، اما با وجود برخورداری از خصوصیات بافتی مشابه با پشم طبیعی ارزش خریداری دارد.

رنگبندی

در تولید فرش‌های ماشینی، رنگرزی الیاف خود واحدی جداگانه است که از هزینه‌های مربوط به خود برخوردار بوده و به همین علت این محصولات با محدودیت رنگی بین 6 تا 12 رنگ متنوع تولید و ارائه می‌گردد که با افزایش رنگبندی قیمت نهایی فرش نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد. اما اخیرا محصولات جدیدی با روشی متفاوت ارائه شده که در رنگبندی محدودیت نداشته و به علت چاپ بودن رنگها در قیمت فرش ماشینی تاثیری ندارد.

دستگاه بافت

اخیرا در تولید محصولات فرش کاشان به ویژه تراکم‌های بالا از پیشرفته‌ترین تکنولوژی روز دنیا یعنی دستگاه بافت وندویل ساخت شرکت بلژیک در انواع مدل‌های HCPX2 و HCIX2 به کار گرفته می‌شود که هر دوی آن از سرعت و دقت عمل بسیار بالایی برخوردار است که اولی در تولید محصولات با تراکم پایین‌تر و دومی نیز برای تولید تراکم‌های بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. تولیدات چنین ماشین آلاتی بدون هیچ گونه عیب و نقصی ارائه می‌شود، در صورتی که در گذشته محصولات تولید شده با استفاده از دستگاه‌های ماکویی، تکسیما و یا شونهر آلمان گاهی از عیوب فنی و ظاهری برخوردار بود.

 

روش‌های تشخیص اصل بودن فرش

روش‌های تشخیص اصل بودن فرش در هنگام خرید متعدد است که از جمله می‌توان استناد به گفته‌های فروشنده با مراجعه به مراکز معتبر، مشاهده برچسب و یا لیبل پشت فرش اشاره داشت که باز هم متأسفانه در برخی از این موارد تقلب‌هایی صورت می‌پذیرد. اما در ادامه به ارائه مواردی از ویژگی‌های فرش ماشینی و تشخیص صحت و واقعی بودن آن می‌پردازیم که در تکمیل روش‌های فوق می‌تواند بسیار مؤثر واقع شود. با مطالعه موارد زیر می‌توانید در حد یک کارشناس فرش ماشینی در هنگام خرید تمامی موارد زیر را در نظر گرفته و صحت و واقعیت فرش ماشینی اصل که در کیفیت آن نیز بسیار مؤثر است را بدین طریق تشخیص دهید.

تعداد گره‌های شانه و تراکم

با شمارش تعداد گره‌های شانه و تراکم عرضی و طولی در هنگام خرید و بررسی صحت و سقم آن، می‌توانید به اطلاعاتی که فروشنده در اختیارتان قرار داده و یا بر روی لیبل فرش ماشینی حک شده استناد نمایید؛ بدین طریق که چون در هر یک متر از تراکم عرضی و طولی فرش با توجه به شانه تراکم محصول، همان تعداد گره به کار رفته، پس برای شمارش باید آن را تقسیم بر 100 نموده و تعداد گره‌های یک سانتی‌متر از آن را در نظر بگیریم. برای مثال تعداد گره‌های موجود در یک سانتی‌متر از فرش 1200 شانه تراکم 3600 اصل در قسمت عرضی باید برابر 12 و در قسمت طولی نیز برابر 36 گره باشد که در این صورت می‌توان واقعی بودن تراکم آن را تضمین نمود.

جنس نخ خاب

همانطور که در بالا اشاره شد، در حال حاضر اکریلیک به عنوان بهترین و رایج‌ترین الیاف بافت فرش ماشینی اصل شناخته و به کار گرفته می‌شود که در تشخیص آن می‌توانید از لمس کردن با دست کمک بگیرید؛ چرا که به کارگیری از این الیاف در بافت فرش سبب خابی نرم و لطیف و سر خوردن دست روی خاب بدون چسبندگی شده و با قرارگیری اجسام سنگین روی آن خاب فرش سریع به حالت اولیه خود بازمی‌گردد. موجب بافتی یکنواخت و بدون پرزدهی و مقاوم در برابر حرارت مستقیم مثل اتو شده است. جنس نخ خاب اکریلیک بوی مواد نفتی نمی‌دهد و غیر پلاستیکی است. دارای رنگ‌هایی شاد و زنده و طرح و نقش جدید است.

برند تولید کننده

از موارد دیگری که می‌توانید آن را در هنگام خرید مورد بررسی قرار دهید، اعتبار مارک و یا برند تولید کننده فرش اصل و درجه یک است که لیبل و یا شناسنامه فرش باید حاوی اطلاعاتی شامل لوگو و علامت تجاری و شماره ثبت شرکت، تلفن و آدرس کارخانه یا نمایشگاه در این زمینه باشد. جهت بررسی صحت اعتبار این موارد نیز می‌توانید با یک جستجوی کوچک در اینترنت و به دست آوردن اطلاعاتی در رابطه با شرکت و یا تماس با شماره‌ کارخانه و یا در صورت امکان مراجعه حضوری اقدام نمایید. در فروشگاه‌های اینترنتی نیز باید برخورداری و صحت نمادهای اعتماد الکترونیکی، ضمانت پرداخت و ستاد ساماندهی شرکت را مورد بررسی قرار دهید.

 

تضمین کیفیت فرش ماشینی اصل

همانگونه که قبلا نیز ذکر شد، کلیه محصولات فرش ماشینی با جدیدترین دستگاه‌های بافندگی روز دنیا با بهترین الیاف نخ صد در صد آکریلیک بایر آلمان و یا نخ ترکیه‌ای اصل تولید و بافته می‌شود که در این صورت ضمانت فرش ماشینی به لحاظ کیفی صد در صد خواهد بود. علاوه بر آن تضمین کیفیت فرش ماشینی اصل بر اساس برخورداری از تراکم واقعی، جنس الیاف بافت مرغوب، دستگاه بافنده پیشرفته و به‌روز انجام می‌شود که پس از بررسی و تایید کارشناسان از علامت کیفیت و استاندارد نیز برخوردار خواهد شد که در برچسب پشت فرش نیز می‌توانید آن را مشاهده نمایید. ارائه ضمانت نامه فرش به همراه محصول نیز در جهت تضمین کیفیت درجه یک آن به مشتریان از دیگر مواردی است که خود به نوعی در ضمانت اصالت و سلامت فرش نقش بسیار موثری دارد.

 

تضمین قیمت فرش ماشینی اصل

قیمت به عنوان عاملی بسیار مهم در اولویت بسیاری از خریداران است که افراد می‌خواهند از این لحاظ نیز خیالشان آسوده باشد که برخی از شرکت‌ها در این زمینه نیز با عرضه مستقیم و بی واسطه محصولات و حذف هزینه‌های اضافی توانسته‌اند قیمت بسیار مطلوب و حتی زیر قیمت بازار را ارائه نمایند. همچنین برخی از شرکت‌های تولیدی با برخورداری از سالها تجربه و سابقه در زمینه تولید، توانسته‌اند با در نظر گرفتن تمهیداتی هزینه‌های اضافی در تولید را نیز حذف و یا کاهش داده که بدین طریق بهترین قیمت فرش اصل کاشان را نیز ارائه داده و به نوعی تضمین قیمت نموده‌اند تا در هزینه‌های مشتریان خود صرفه جویی نموده و با تضمین قیمت فرش ماشینی اصل رضایت آنان را از محصولات و خدمات خود جلب نمایند.

 

فرش ماشینی اصل از کجا بخرم؟

با وجود ذکر تمامی موارد بالا اینکه فرش ماشینی اصل از کجا بخرم نیز بسیار حائز اهمیت است که در این قسمت بدان پرداخته شده است. برندهای معتبری در صنعت فرش بافی در حال فعالیت هستند که می‌توانید مستقیما به آدرس کارخانه و نمایشگاه آن به صورت حضوری مراجعه نمایید و از محصولات اصل و درجه یک آن دیدن نموده تا به محصول مورد نظر خود دست یابید. اما در صورت نداشتن امکان برای مراجعه حضوری می‌توانید به صورت آنلاین و یا غیرحضوری اقدام نموده و با مراجعه به فروشگاه فرش اصل از مراکز اینترنتی معتبری چون فروشگاه فرش کاشان، به خریداری فرش ماشینی مورد پسند خود بپردازید. دقت داشته باشید که فروشگاه‌های اینترنتی معتبر نیز باید دارای مجوزهای معتبر از سوی سازمان‌های مربوط همچون نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت، معدن و تجارت باشد که فروشگاه اینترنتی فرش کاشان علاوه بر آن از دیگر نمادهای معتبر جهت فعالیت رسمی خود برخوردار است.

یکی از بزرگترین افتخارات فرش کاشان این است که سالها با تجربه‌ای پربار بهترین تولید کننده فرش ماشینی کاشان در سراسر کشور بوده و به همین دلیل فروش عمده و صادراتی فرش ماشینی در حد خیلی بالایی را انجام داده است و در این شرکت، تولیدات با درجه کیفی فرشهای ماشینی سوپر درجه یک تولید می‌شود و دارای ضمانت‌نامه 36 ماهه فرش ماشینی و ارسال رایگان فرش به سراسر کشور است.

 

خرید فرش اصل کاشان

به منظور خرید فرش اصل کاشان با قیمت درب کارخانه می‌توانید به فروشگاه آنلاین فرش کاشان مراجعه نمایید. این فروشگاه معتبر فرش با عرضه مستقیم و بی واسطه محصولات توانسته قیمت تولیدی را برای قیمت نهایی محصول در نظر بگیرد. همچنین کلیه محصولات فرش کاشان دارای ضمانت‌نامه اصل بودن و گارانتی اصالت فرش کاشان و سلامت فیزیکی کالا است و کارخانه فرش کاشان موظف و متعهد به بافت و ارائه فرش اصل طبق معیارهای استاندارد خواهد بود. ضمنا کلیه فرش ها در صورت معیوب بودن، ضمانت‌نامه 7 روزه بازگشت یا عودت وجه یا تعویض فرش معیوب با هزینه شرکت فرش کاشان را دارد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی