تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم؟

هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم؟

 

برای خرید اینترنتی فرش چطور اعتماد کنم؟

با گسترش دنیای وب و روی کار آمدن انواع شبکه‌های اجتماعی و اینترنت، روش‌های مختلفی به ارائه کالا و محصولات افزوده شده که صنعت فرش نیز از آن بی نصیب نمانده و جای خود را در این زمینه هم باز نموده و همواره در تلاش است تا با روش‌های اصولی و قانونی، اعتماد مشتریان را برای خریداری این کالای لوکس و ارزشمند و در عین حال بسیار کاربردی جلب نماید. چرا که با وجود کم هزینه بودن روش خرید اینترنتی فرش ماشینی، باز هم به دلیل نداشتن اعتماد و آگاهی کافی ترجیح به خرید به روش سنتی و حضوری می‌دهند. در همین راستا با توجه به شک و سوالات زیادی که در حوزه خرید اینترنتی مطرح است، به عنوان کارشناس فرش مایلم نکات کاربردی بیان کنم تا خرید فرش برای شما مشتریان محترم آسان‌تر و قابل اعتماد گردد و پاسخگوی این سوال مشتریان که می‌پرسند برای خرید اینترنتی فرش چطور اعتماد کنم، باشم.

امروزه با وجود کلاهبرداران بسیاری که در صنعت‌های مختلف از جمله صنعت سودآور فرش ماشینی هست، وب سایت و یا فروشگاه‌های اینترنتی که در بستر وب وجود دارند، جهت عرضه محصولات و تولیدات خود ملزم به دریافت مجوزهای لازم از سوی مراجع معتبر و مربوطه هستند تا به صورت رسمی بتوانند فعالیت خود آغاز نمایند. از این رو می‌توان گفت که هر فروشگاه آنلاینی که برای خریداری محصولات فرش کاشان در نظر می‌گیرید، باید از این مجوزها برخوردار باشد تا بتوان از آن به عنوان بستری امن و قابل اعتماد برای خرید غیرحضوری فرش استفاده نمود. بررسی مجوزهای هر فروشگاه برای داشتن خریدی مطمئن قبل از اقدام بسیار مهم است که باید توسط مشتریان مد نظر قرار گیرد. دریافت مجوزهای لازم توسط مدیران یک فروشگاه آنلاین نشان دهنده صداقت آنها برای ارائه محصولاتی عالی از هر لحاظ است که آنها را ملزم به این کار داشته است.

علاوه بر آن فروشگاهی که دارای اعتبار لازم است، قطعا از تنوع بالای محصولی نیز برخوردار است تا بدین واسطه بتواند نیاز مشتریان در هر زمینه و با هر سبک و سلیقه‌ای را مرتفع سازد؛ چرا که دغدغه مدیران متعهد و سرلوحه شرکت‌های معتبر جلب رضایت و فراهم سازی زمینه رفاه مشتری در هنگام خرید است. با وجود اینکه تنوع محصولی سبب قسمتی از اعتماد سازی توسط مشتری می‌گردد اما چالش‌هایی را نیز دربر دارد که سبب تردید مشتری برای انتخابی ایده آل در بین حجم بالایی از محصولات با سبک و مدلهای مختلف می‌شود. این چالش سبب درگیر شدن ذهن خریدار با سوالات زیادی خواهد شد که از جمله سوالاتی که معمولا خانم یا آقا در در هنگام خرید فرش ماشینی می‌پرسند:

چه فرشی بخرم؟ فرش چند شانه بخرم؟ فرش خوب چی بخرم؟ فرش چند متری بخرم؟ ویژگی‌های فرش ماشینی مناسب چیست؟ برای خرید اینترنتی فرش چطور به یک سایت یا فروشگاه اعتماد کنم؟ و این سوالات باعث تردید در خرید فرش می‌شود. همچنین برای خرید فرش همواره این سوال مطرح بوده است که فرش 700 شانه، فرش 1000 شانه یا  فرش 1200 شانه بخرم؟ فرش 700 شانه بهتر است یا فرش 1200 شانه؟ فرش 1500 شانه چه تفاوتی با فرش 1200 شانه دارد؟ اندازه متعارف و مناسب فرش برای دکوراسیون منزل چه ابعادی است؟ فرش 9 متری بهتر است یا فرش 12 متری؟ بهترین سایز فرش چیست؟ فرش چه رنگی بخرم؟ و سوالاتی نظیر آن که ذهن خریدار فرش را به خود مشغول می‌کند!

در حقیقت باید حق داد که فرش یک کالای لوکس محسوب می‌شود و فرد هزینه زیادی را متحمل می‌شود و اگر بر حسب اتفاق در هنگام خرید فرش فرد اشتباه کند با مشکل و پرداخت هزینه زیادی در این زمینه مواجه خواهد شد که شاید در برخی موارد اصلا قابل برگشت و جبران نباشد و این بین مشتری متضرر خواهد شد. از این رو وسواس و دغدغه خریداران فرش ماشینی بسیار به‌جا و قابل احترام برای ما است که بدین جهت سعی داشته‌ایم تا با ارائه مطالبی مفید در این زمینه هم به نوعی سوالات آنان را پاسخگو باشیم و هم چالش‌ها آنها را در این زمینه برطرف نموده و هم در فرآیند خرید بتوانیم راهنمای خوبی برای انتخاب فرش مناسب منزل‌شان باشیم. در ادامه می‌توانید اطلاعات خود را در زمینه فرش ماشینی افزایش داده تا در هنگام خرید بتوانید همانند یک کارشناس فرش به خریدی مطلوب برسید.

برای خرید اینترنتی فرش چطور اعتماد کنم؟

 

نکات مهم در خرید فرش ماشینی

پس از بحث اعتماد سازی در خرید اینترنتی فرش ماشینی، نکاتی که در خریدی از سر آگاهی و آشنایی کامل با محصولات فرش کاشان حائز اهمیت هستند شامل موارد زیر است که با در نظر داشتن این نکات مهم در خرید فرش ماشینی، می‌توانید به صورت آگاهانه به خریدی مطمئن چه از لحاظ کیفی و چه قیمت و تضمین کالا دست یابید؛ زیرا گسترده شدن صنعت فرش بافی و روی کار آمدن ماشین آلات بافندگی پیشرفته و به روز سبب تولید و ارائه محصولات بسیار متنوعی شده که در این بین از اهداف مقرضانه سودجویان جهت دستیابی به منافع شخصی خود نیز نمی‌توان غافل شد و به علت نداشتن آگاهی لازم و شناخت کافی محصولات، با پرداخت هزینه‌ای قابل توجه فرش نامرغوب و یا غیر اصل را توسط این افراد سودجو و کلاهبردار خریداری نماییم. برای خرید فرش ماشینی اصل و درجه یک از مراکز معتبر در ابتدا باید به نکات زیر توجه کنیم:

شناسایی بهترین برند فرش ماشینی و انتخاب فروشگاه اینترنتی معتبر:

تولید کنندگان و فروشگاه‌های خوب ایرانی کم نیستند، در غرب ایران تولید کنندگان تبریز و در شرق ایران تولید کنندگان مشهد و در مرکز ایران کاشان از تولید کنندگان فرش های ماشینی درجه یک محسوب می‌شوند و معمولا می‌توانید از تولید کنندگان معتبر مشاوره رایگان برای خرید فرش بگیرید. ابتدا باید برند معتبری که در بازار تولید فرش است از طریق سوال از دوست و آشنایان که از برند معتبری خرید و استفاده کرده‌اند را شناسایی کنید و همچنین با مراجعه به سایت آن از دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی اطمینان حاصل کنید و پس از شناسایی بهترین برند فرش ماشینی و انتخاب فروشگاه اینترنتی معتبر با خیال راحت به جستجوی فرش مورد نظر خود در سایت مربوطه بپردازید. در کنار زیبایی به کیفیت فرش ماشینی نیز توجه داشته باشید!

مشخص کردن هزینه ای که برای خرید فرش لازم دارید:

برای این موضوع شما با مشخص کردن هزینه‌ای که برای خرید فرش لازم دارید، می‌توانید تصمیم بگیرید که فرش با چه شانه و تراکمی را می‌توانید انتخاب کنید فرش 700 شانه در رنج خرید شما قرار می‌گیرد یا فرش 1000 شانه یا 1200 شانه. اگر قصد خرید فرش 1500 شانه یا فرش گل برجسته را دارید هزینه نسبتا بالاتری باید پرداخت کنید با توجه به اینکه تعداد شانه فرش بالاتر می‌رود، فرش ریزبافت‌تر و دستباف گونه خواهد بود پس مبلغ پرداختی بیشتری باید هزینه کنید.مشخص کنید فرش را اینترنتی خرید کنید یا حضوری:

با توجه به بعد مسافتی تولید کنندگان فرش ماشینی به محل زندگی شما و همچنین صرف هزینه و زمان زیادی که خرید فیزیکی دارد بعضی ترجیح می‌دهند خرید اینترنتی انجام دهند. با توجه به این موضوع فروشگاهها و تولید کنندگان این کالای لوکس، برای تسهیل در خرید، فروشگاه‌های اینترنتی راه اندازی نموده اند تا مشتری با صرف زمان و هزینه ی کمتری مشاوره رایگان گرفته و با امکاناتی که در تحویل فرش با پرداخت بیعانه به مشتری ارائه می‌دهند مشتری با اعتماد کامل و بدون نگرانی فرش را بصورت اینترنتی خریداری می نماید و در اکثر موارد فرش را بصورت رایگان درب منزل تحویل می‌گیرد اما با این وجود هنوز هم کسانی هستند که دوست دارند خرید را بصورت حضوری انجام دهند و با لمس فیزیکی فرش خرید می‌کنند! انتخاب با شماست که مشخص کنید فرش را اینترنتی خرید کنید یا حضوری.

انتخاب فرش قبل از انتخاب اجزاء دکوراسیون:

اگر خرید فرش را به آخر موکول کنید سختی انتخاب طرح و رنگ فرش برای شما یک معضل خواهد بود. اگر بعد از انتخاب آخرین کوسن اقدام به خرید فرش کنید برای ست کردن رنگ و طرح فرش زمان زیادی را باید صرف کنید. به عنوان یک کارشناس فرش ماشینی توصیه می‌کنم ابتدا فرش مورد نظرتان را انتخاب نموده و سپس اقدام به خرید مابقی دکوراسیون کنید و معمولا از فرش های با رنگ خنثی در دکوراسیون خود استفاده کنید که بتوانید هر رنگی را با آن ست کنید و بدین طریق انتخاب فرش قبل از انتخاب اجزاء دکوراسیون در بین تنوع بالای محصولی فروشگاههای معتبر برایتان بسیار آسان خواهد شد.

مشخص کردن متراژ فرش :

متراژ فرش بستگی به نیاز و سلیقه هر فرد دارد. بعضی افراد دوست دارند طبق گذشته فرشها را لب به لب کنار هم پهن کنند و کل فضای منزل مفروش باشد؛ اما بعضی فقط با پر کردن فضای خالی دکوراسیون موافق هستند؛ ولی در کل مطالبی که در مورد انتخاب متراژ و ابعاد فرش باید در نظر بگیرد این است که سعی کنید فرش از کناره‌های دیوار اندکی فاصله داشته باشد اگر در دکوراسیون خود از مبلمان استفاده می‌کنید، سعی کنید پایه‌های جلویی مبل بر روی فرش قرار گیرد. این امر باعث می‌شود هم برای تمیز کردن فرش کمتر انرژی مصرف کنید و هم جای پایه‌های مبل بر روی فرش کمتر می‌ماند و اینکه نمای زیباتری از فرش در دکوراسیون جلوه خواهد نمود. با این توضیح مشخص است که شما برای مشخص کردن متراژ فرش باید مساحت فضای خالی دکوراسیون منزل خود را اندازه گرفته و اینکه چند تخته فرش 9 متری استفاده کنید یا فرش 12 متری یا حتی فرش 6 متری را معین می‌کند.

انتخاب بهترین رنگ فرش بر اساس دکوراسیون و ابعاد منزل :

همانطور که پیش‌تر توضیح دادم معمولا رنگ‌های خنثی در انتخاب بهترین رنگ فرش بر اساس دکوراسیون و ابعاد منزل بهتر جواب می‌دهد؛ اما بهتر است انتخاب رنگ را با توجه به متراژ و فضای منزل خود و همچنین رنگ کاغذ دیواری یا رنگ کفپوش انتخاب کنید. اگر فضای منزل شما کوچک است با انتخاب فرش های روشن و رنگی باعث بازتر به نظر رسیدن فضای مورد استفاده خود می‌کنید. اما اگر متراژ منزل و فضای شما بزرگ است بهتر است از فرش با رنگ تیره در دکوراسیون خود بهره ببرید و در کل سعی کنید فرشی انتخاب کنید که اصطلاحا در دکوراسیون شما بنشیند. به کنتراست و تضاد رنگی در دکوراسیون خود توجه کنید. تضاد رنگها در دکوراسیون بخصوص در رنگ فرش با دکوراسیون باعث زیباتر به نظر رسیدن منزل شما می‌شود. سعی کنید مطالب مربوط به روانشناسی رنگها و تضادها را در وب‌سایتهای معتبر به خصوص وب سایتهای فرش ماشینی مطالعه بفرمایید.

جستجو برای انتخاب مدل فرش و طرحهای خاص در حراج فصلی:

اینجاست که اینترنت به یاری ما می‌آید و می‌توانیم از فروشگاههای اینترنتی و مشاوران رایگان آنها کمک بگیریم. معمولا برای تعویض فرش منزل به دلیل تغییر دکوراسیون یا خرید فرش جهیزیه زمان کمی داریم و همچنین نقدینگی در دست ما کم است، اما توجه به این امر که در طول این پروسه جستجو برای انتخاب مدل فرش و طرحهای خاص در حراج فصلی اینترنتی که فروشگاههای فرش عمدتا در نظر می گیرند برای ما بسیار مفید و مناسب خواهد بود پس با دنبال کردن صفحات اجتماعی برند مورد نظرمان یا جستجو کردن سایت آن می‌توانیم خرید بسیار مناسبی داشته باشم کما اینکه با خرید فرش مورد نظرمان هدایایی نظیر گلیم، گبه یا پادری به صورت هدیه دریافت کنیم که این از نظر صرفه اقتصادی به نفع ما خواهد بود. در واقع می‌توانیم با یک تیر دو نشان بزنیم هم فرش مورد نظرمان را با هزینه اندک خرید کنیم و شاید هدیه ای در کنار فرش دریافت کنیم.

انتخاب شانه و تراکم فرش ماشینی:

قبل از انتخاب شانه و تراکم فرش ماشینی و خرید با مشاورین آنلاین فروشگاههای معتبر حتما صحبت کنید. اینکه شما چه مدت زمانی را بر روی فرش می‌گذرانید و یا اینکه عادت دارید بر روی فرش بنشینید و از مبل استفاده کمتری می‌کنید، بهتر است فرش ماشینی 700 شانه تهیه کنند، زیرا پرز فرش یا همان نخ خاب فرش بلندتر است و فرش نرمی و لطافت بیشتری را خواهد داشت. همین‌طور می‌توانند از فرش های 1000 شانه که متراکم تر هستند استفاده کنند. اما با افزایش شانه و تراکم فرش ماشینی مانند فرش های 1200 شانه و بالاتر، ضخامت فرش کمتر شده درست است فرش لطیف است اما کمی سفت‌تر خواهد بود و برای فضاهایی که مبلمان استفاده می‌شود بهتر جواب می‌دهد.

انتخاب بهترین جنس فرش ماشینی بر اساس کاربرد آن:

اگر فرش فقط برای تزئین منزل استفاده می‌شود و ساعات کمتری در آن مکان صرف می‌کنید، می‌توانید از فرش های با لطافت و تراکم بالاتر مثل فرش های 1500 شانه یا فرش های ابریشم گونه استفاده کنید که در بافت فرش از الیاف نرم و لطیف پلی استر یا ابریشم مصنوعی استفاده می کنند. اما اگر بر روی فرش ساعت زیادی وقت می گذرانیم یا کودک دلبند شما بر روی فرش بازی می‌کند یا مشغول تماشای تلوزیون است بهتر است از فرشهایی که پاخور خوبی دارند و از الیاف اکریلیک هیت ست شده در آن به کار رفته است استفاده کنید. زیرا دیرتر خاب فرش کوتاه می‌شود. انتخاب بهترین جنس فرش ماشینی بر اساس کاربرد آن باعث بهره‌مندی از محصولی با دوام و ماندگار برای منزل‌تان خواهد شد.

انتخاب فرش بر اساس نوع دکوراسیون و پاخور فرش:

اینکه فرش کجا استفاده می‌شود و چه اندازه رفت و آمد دارید و نوع دکوراسیون مدرن است یا سنتی بسیار در انتخاب فرش بر اساس نوع دکوراسیون و پاخور فرش اهمیت دارد. معمولا در راهروها و ورودی منزل و اتاق نشیمن که رفت و آمد زیاد است از فرش ها یا گلیم های ماشینی استفاده می شود که پاخور خوبی دارند و معمولا فرش های 700 شانه و هزار ماندگارتر خواهند بود. گبه و گلیم و فرش های فانتزی به عنوان فرش آشپزخانه به علت سبکی و قابل شستشو بودن بهتر جواب می دهد و فرش های ترک و فرشهای 1200 شانه و فرش های 1500 شانه برای اتاق پذیرایی که رفت و آمد در آنجا کمتر است بهتر خواهد بود و ست کردن رنگ فرش با دکوراسیون به سلیقه و اطلاعات رنگ شناسی خانم و آقای منزل بر می گردد.

 

سخن آخر:

تمام موارد ذکر شده بر اساس تجربیات خرید فرش ماشینی و مسائل مطرح شده در حوزه خرید غیر حضوری یا آنلاین فرش ماشینی مطرح می‌باشد که به عنوان کارشناس فرش کاشان لازم دیدم آنها را بیان کنم. نکته‌ای دیگر که در مورد خرید اینترنتی فرش مطرح است برخی افراد گمان می‌کنند، خرید حضوری فرش باعث می‌شود خریدی موفق‌تری نسبت به خرید آنلاین فرش داشته باشند درحالی که با توجه به تجریه ای که در این زمینه دارم فقط و فقط شناسایی برند معتبر است که باعث خرید فرش ماشینی خوب می‌شود سایتها و فروشگاههای معتبری که در حوزه فرش فعالیت می‌کنند اگر بر روی برندسازی خود کار کرده باشند خرید با اعتماد بیشتری صورت می‌گیرد و تبلیغ خوب آن مجموعه تبلیغ زبانی خریداران فرش خواهد بود و این همان رضایت‌مندی مشتری از خرید است. در آخر باید اضافه کنم گروه تجاری فرش کاشان تمام تمرکز خود را برای رضایت در خرید مشتری گذاشته است و رضایت‌مندی مشتری هدف نهایی ماست.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی