تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

تفاوت فرش ۱۵۰۰ شانه با فرش ۱۲۰۰ شانه

نام نویسنده: مهدیه زارع
تفاوت فرش ۱۵۰۰ شانه با فرش ۱۲۰۰ شانه

بررسی قالی 1500 شانه گل برجسته
بررسی فرش 1200 شانه گل برجسته و ساده
تفاوت فرش 1500 شانه گل برجسته با فرش 1200 شانه
شباهت فرش 1500 شانه با فرش 1200 شانه
خرید فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه

فرش های ماشینی تولید شده در کارخانجات فرش ماشینی کاشان در ابعاد و طرح های مختلفی بافته می شوند. فرش ماشینی علاوه بر این جزییات دارای تراکم و شانه های متفاوتی نیز می باشد. شانه فرش را به تعداد گره یا ریشه در یک متر از عرض فرش ماشینی می گویند که در ظرافت و لطافت فرش تاثیر بسزایی دارد. با پیشرفت تکنولوژی شانه در فرش ماشینی با مقدار بالاتری تولید و بافته می شود که از مهم ترین آن ها می توان به فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه اشاره کرد. در حال حاضر فرش های ۱۵۰۰ شانه با فرش های ۱۲۰۰ شانه در حال رقابت می باشند. فرش های ۱۵۰۰ شانه به دلیل ظرافت و زیبایی بالایی که دارند نظر بسیاری از خریداران فرش ماشینی را به خود جلب کرده اند.

این روز ها فرش های تراکم بالا به دلیل داشتن ظرافت و زیبایی خاص و بی نظیری که دارند مناسب ترین فرش سالن پذیرایی شیک و لوکس می باشند که نمایی خاص و ویژه به فضای منازل نیز می بخشند. در این مقاله ما به بررسی ویژگی ها و تفاوت فرش ۱۵۰۰ شانه با فرش ۱۲۰۰ شانه پرداخته ایم چرا که این دو قالی گل برجسته از دسته پر فروش ترین فرش های ماشینی می باشند که بخش عمده ای از صادرات را نیز به خود اختصاص داده اند که ما در ادامه به شما کمک کرده ایم تا بتوانید مناسب ترین و شیک ترین فرش مناسب سالن های پذیرایی را برای منازلتان خریداری کنید!

 

بررسی قالی ۱۵۰۰ شانه گل برجسته

در بیان بررسی مشخصات قالی ۱۵۰۰ شانه گل برجسته باید بگوییم که فرش های ۱۵۰۰ شانه از جمله فرش های سبک کلاسیک به حساب می آیند و همچنین از دسته فرش های دستباف گونه نیز محسوب می شوند که دلیل این نامگذاری این است که این بافته از ظرافت بسیار بالایی بر خوردار می باشد. فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰ بافته می شود که بالابودن تراکم در این گونه از فرش های ماشینی باعث شده است که این نمونه از قالی ها دارای بافت توپر تر و زیباتری باشند. طرح و نقشه فرش هزار و پانصد شانه ریز بافت تر و زیباتر از دیگر فرش های ماشینی می باشد. این فرش کلاسیک ایرانی به دلیل ظرافت بسیار بالایی که دارد برای مکان های شلوغ مناسب نمی باشد و به همین دلیل باید همه چیز در مورد فرش ۱۵۰۰ شانه قبل از خرید بدانید تا بعد از مدتی از انتخاب خود پشیمان نشوید.

انواع مدل فرش ۱۵۰۰ شانه برای دکوراسیون

فرش ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰ بافته ای می باشد که در عرض آن ۱۵۰۰ گره بافته شده که سبب بالا رفتن ظرافت فرش شده است و همچنین ۴۵۰۰ ریشه در تراکم طولی بافته به کار برده اند که تعداد بالای گره های زده شده در قالی گل برجسته سبب بالا رفتن استحکام و ایجاد بافتی فشرده نیز در بافت فرش ۱۵۰۰ شده است. برای بافت فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته به دلیل داشتن شانه و تراکمی بالا از نمره نخ خاب هایی نازک 50، 55 و 60 استفاده می کنند تا بافت توپر با ظرافت بسیار بالایی صورت بگیرد و همچنین ضخامت فرش ۱۵۰۰ شانه را برابر با 6 میلی متر در نظر می گیرند که این ضخامت کم باعث شده است تا فرش ۱۵۰۰ شانه جزء پر فروش ترین فرش های گل برجسته به حساب بیایند.

 

ویژگی های فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه

در باب بیان ویژگی های فرش ماشینی ۱۵۰۰ شانه همانطور که گفتیم برای بافت این فرش از ظریف ترین نخ ها استفاده می شود زیرا این قالی ماشینی با تراکم بالایی که دارد باعث می شود که گل و طرح های قالی در هم پیچیده شوند و نقش آن ها در فرش نمایان نباشد، به همین خاطر از نخ آکریلیک هیت ست برای بافت این قالی ها استفاده می شود. نخ آکریلیک نخی است که دارای دوامی بالا و بی نظیر می باشد و با پشم طبیعی رقابت می کند. اصطلاح هیت ست هم به این معنا می باشد که نخ آکریلیک پس از فرایند بخار دهی به نخی با فرسایش و مقاومت بالا تبدیل می شود.

به علت پر تراکم بودن فرش ۱۵۰۰ شانه نمی توان آن را با الیاف ضخیم بافت، بدین جهت تولید کنندگان الیاف آکریلیک را طی فرآیند گذراندن از تونل آب و بخار که با اصطلاح هیت ست شناخته می شود، از ضخامت کمی برخوردار می باشند و بدین واسطه جزء فرش های بدون پرزدهی و ضد حساسیت شناخته می شوند. از ویژگی های نخ آکریلیک می توان موارد زیر را نام برد که سبب کیفیت و دوام و ماندگاری بالای محصول می گردد:

 • پفکی و سبک بودن الیاف منجر به توپری و فشردگی گره ها در فرش ۱۵۰۰ شانه می شود.
 • رنگ پذبری بالای الیاف سبب از دست نرفتن رنگ های فرش ۱۵۰۰ شانه پس از سالیان استفاده از آن می شود.
 • جذب هیچ گونه لکه و کثیفی به جهت دانه اناری بودن گره های فرش آکریلیک ۱۵۰۰ شانه و قابلیت جارو زدن آسان و راحت
 • عدم پرزدهی الیاف و براق بودن آن ها به جهت گرفته شدن فلس الیاف در هنگام حرارت دهی و شفاف و براق شدن آن

دستگاه hcix2 تولید کننده فرش ۱۵۰۰ شانه می باشد که از پیشرفته ترین دستگاه های صنعت فرش ماشینی می باشند. این دستگاه با وجود نخ آکریلیک فرشی ریز بافت و زیبا تولید می کند. این ماشین آلات پیشرفته از قابلیت تولید فرش با بیش ترین تراکم بدون هیچ گونه خطا و عیب و نقص در بالاترین سرعت ممکن برخوردار هستند که هم سبب افزایش راندمان کارخانجات فرش بافی و هم به نوعی سبب افزایش کیفیت محصولات تولیدی شهر فرش کاشان شده است. فرش هزار و پانصد شانه با ۸ رنگ واقعی بافته می شود. طرح های زیبا و خاص فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته با تلفیق این ۸ رنگ زیبا با هم به وجود می آیند. پالت های رنگ واقعی به کار رفته در این فرش پر تراکم، بسیار شفاف و براق، از تثبیت بالا و عدم رنگ دهی برخوردار است که سبب زیبایی نقش فرش برجسته ۱۵۰۰ شانه شده است.

قیمت فرش ۱۵۰۰ شانه تحت تاثیر عواملی مثل، جنس نخ خاب، شانه و تراکم، و ابعاد فرش است. از معایب فرش ۱۵۰۰ شانه در مقایسه با فرش ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه ماشینی می توان گفت چون کمترین ارتفاع خاب را دارد نمی توان از آن به عنوان کف پوشی مناسب برای نشستن روی زمین استفاده کرد و به خاطر ظرافت نخ خاب و تراکم بالای بافت نسبت به فرش ۱۲۰۰ شانه نازکتر است زیرا هر چه به تعداد شانه و تراکم یک فرش زیاد شود سایز نخ خاب بیشتر و فرش نازک تر می شود اما شاید زیبایی بسیار زیاد آن باعث شود نقص آن به چشم نیاید و همین طور قیمت بالای آن که باعث می شود امکان خرید آن برای همگان ممکن نباشد.


بررسی فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته و ساده

برای بیان مشخصات فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته و ساده ابتدا باید به بیان ویژگی این فرش ماشینی خاص بپردازیم. فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه، فرشی است که برای انواع منازل سبک کلاسیک، مدرن و سنتی مناسب می باشد که با تراکم ۳۶۰۰ تولید می شود. فرش های ۱۲۰۰ شانه، فرش هایی هستند که با تراکم بالای خود ظرافت خاصی دارند و به همین علت محبوبیت بالایی در بین خریداران دارند. فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰ با نخ تمام آکریلیک تولید می شود که این الیاف با خاصیت ضد آلرژی از بهترین نوع نخ به کار رفته در فرش های ماشینی می باشند. برای اینکه جزئیات فرش ۱۲۰۰ شانه بدانید باید بگوییم که این بافته به دلیل اینکه به صورت ساده و گل برجسته بافته می شوند، از فرش های ۱۵۰۰ شانه پر فروش تر نیز می باشند چرا که ضخامت و دوام فرش ۱۲۰۰ شانه بیشتر است.

فرش ۱۲۰۰ شانه کاشان با تنوع بالایی از سبک و طرح بافته می شوند که دست شما به این شکل برای داشتن انتخابی مناسب باز خواهد بود چرا که انواع این بافته عبارتند از: فرش ۱۲۰۰ شانه ساده، گل برجسته، فرش ۱۲۰۰ شانه ۸ رنگ، فرش ۱۲۰۰ شانه ۱۰ رنگ، فرش ۱۲۰۰ شانه ۱۲ رنگ که هر کدام از این پالت های رنگی سبب افزایش زیبایی بیشتر فرش ۱۲۰۰ گشته اند که شما به راحتی می توانید رنگ مبلمان و پرده های خود را از بولد ترین رنگ داخل فرش ۱۲۰۰ شانه جدید انتخاب کنید، همچنین فرش ۱۲۰۰ شانه وینتیج یا پتینه نیز از دسته جدیدترین فرش ۱۲۰۰ شانه می باشند که برای منازل سبک مدرن نیز انتخابی ایده آل هستند.
کلکسیون فرش ۱۲۰۰ شانه و تفاوت آن با فرش ۱۵۰۰ شانه

فرش ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰ با ۱۲۰۰ گره در عرض و ۳۶۰۰ گره در طول بافته می شود که به دلیل داشتن شانه و تراکمی مناسب با پالت های رنگی مختلف و همچنین با تنوع بالایی از سبک و طرح های جدید به تولید می رسند که برای بافت این قالی ۱۲۰۰ شانه از نخ هایی با نمره 36 تا 40 استفاده می کنند که علت محبوبیت فرش ۱۲۰۰ شانه تنوع بالای طرح و نگاره های این بافته می باشد. کسانی که به دنبال فرشی جایگزین بافته های دستباف هستند اغلب فرش ۱۲۰۰ برجسته را خریداری می کنند چرا که همانند بافته های دستباف می باشند و ظرافتی مناسب دارند که محدودیتی در استفاده از فرش ۱۲۰۰ نسبت به بافته های خیلی ظریف ۱۵۰۰ وجود ندارد.

 

تفاوت فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته با فرش ۱۲۰۰ شانه

تراکم عرضی فرش یا همان تعداد ریشه در عرض را شانه فرش می گویند. شانه فرش عامل اصلی تعیین کننده قیمت در فرش ماشینی می باشد چرا که هر چه مقدار شانه در فرش بالا رود نقشه ها در فرش ماشینی ظریف تر می شوند. مقدار تراکم در فرش نیز مانند مقدار گره در طول فرش اما با احتساب سه ردیف پود می باشد که باعث انعطاف پذیری بالا و استحکام و انسجام گره های شانه فرش می شود. فرش ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰ تولید می شود در حالی که فرش ۱۵۰۰ شانه با تراکم ۴۵۰۰ تولید می شود. از مهم ترین تفاوت فرش ۱۵۰۰ شانه با فرش ۱۲۰۰ شانه ارتفاع نخ خاب بافته ها می باشد که فرش ۱۵۰۰ تنها بافته سبک کلاسیک می باشد و همچنین فرش ۱۲۰۰ شانه دارای تنوع سبک و طرح زمینه بیشتری می باشد که دست شما برای انتخاب بازتر خواهد بود.

 • فرش ۱۲۰۰ شانه ساده و یا فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته دارای قیمتی ارزان تر از فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته می باشد و در اصل قالی ۱۵۰۰ جزء گران ترین فرش ماشینی تراکم بالا به حساب می آید.
 • فرش ۱۵۰۰ شانه به دلیل تراکم بالایی که در بافت خود دارد، نقشه این بافته نسبتا ظریف تر و دقیق تر از فرش ۱۲۰۰ می باشد.
 • ضخامت فرش ۱۵۰۰ شانه کمتر از 6 میلی متر می باشد که این فرش زیبا برای پذیرایی های کم رفت و آمد می باشد و در اصل برای منازلی مناسب هستند که از فرش به عنوان عنصر زینت بخش استفاده می کنند! اما فرش ۱۲۰۰ شانه کاشان دارای ضخامتی، کمی بیشتر از 6 میلی متر می باشد که از این رو قالی ۱۵۰۰ شانه نازک تر می باشد که قرار دادن اجسام سنگین می تواند به بافت فرش آسیب وارد کند.
 • قالی ۱۵۰۰ شانه تنها به صورت گل برجسته بافته می شود ولی فرش ۱۲۰۰ شانه به دو روش ساده و برجسته به تولید می رسد.
 • قالی ۱۵۰۰ شانه گل برجسته بافته ای بسیار آسیب پذیر تر از فرش های تراکم پایین می باشد.

 

شباهت فرش ۱۵۰۰ شانه با فرش ۱۲۰۰ شانه

تقریبا شباهت فرش ۱۵۰۰ شانه با فرش ۱۲۰۰ شانه زیاد می باشد و در اصل چیزی که باعث ایجاد تفاوت هایی بین این دو بافته شده است شانه و تراکم فرش و ضخامت آن می باشد. عده ای از مشتریان هستند که فرش شبه دستباف می خواهند اما مخالف خرید فرش گل برجسته هستند چرا که فرش های گل برجسته به مراقبت خیلی زیادی برای نگهداری و شستشو احتیاج دارند که از این رو فرش ۱۲۰۰ شانه ساده را به جای فرش دستباف نما گل برجسته خریداری می کنند.

 • فرش ۱۲۰۰ شانه و فرش ۱۵۰۰ شانه به دلیل داشتن شانه و تراکمی بالا و بافتی بسیار ظریف هر دو این بافته ها به عنوان فرش دستباف گونه شناخته شده اند.
 • برای بافت این دو نوع فرش ماشینی تراکم بالا، از طرح های جدید، پر نگاره و شلوغ استفاده می شود.
 • تنوع بالایی در پالت های رنگی و رنگ بوم زمینه دارند.
 • این دو فرش لوکس علاوه بر اینکه به عنوان فرش شیک سالن پذیرایی هستند، در ابعاد قالیچه و تابلو فرش نیز بافته می شوند.

 

خرید فرش ۱۲۰۰ شانه و فرش ۱۵۰۰ شانه

با توجه به اینکه قیمت فرش های تراکم بالا گران می باشد شما باید قبل از خرید فرش ۱۲۰۰ شانه یا فرش ۱۵۰۰ شانه با ویژگی های این دو فرش ماشینی آشنا باشید و بافته ای برای منازل خود خریداری کنید که بعد چند سال ظاهر و کیفیت خود را از دست ندهند. فرش ۱۵۰۰ شانه لوکس تنها برای منازل کم رفت و آمد و مبله انتخابی درست می باشد و همچنین می توانید انواع فرش ۱۲۰۰ شانه ساده، گل برجسته، فرش ۱۲۰۰ شانه ۸ رنگ، ۱۰ و ۱۲ رنگ را نیز در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان مشاهده کرده و بهترین فرش مناسب سالن پذیرایی را با توجه به سبک و رنگ دکوراسیونی که دارید خریداری نمایید. فرش ماشینی کاشان تحت نام های بسیار متنوعی تولید می گردند.

امروزه راهی که به وسیله آن تولیدکنندگان فرش ماشینی، محصولاتشان را به فروش می رسانند، از طریق فروشگاه های اینترنتی است که خوشبختانه شما برای خرید فرش ماشینی اگر تنها کلمه ی خرید فرش را جستجو کنید، انواع برند ها و تولیدکنندگان فرش ماشینی برای شما لیست می شوند که در بین آن ها می توانید نام فرش کاشان را به عنوان برندی معتبر و شناخته شده ببینید و از طریق آن به خرید آنلاین فرش ماشینی کاشان با قیمت کارخانه در تراکم های مختلف همراه با گارانتی معتبر بپردازید. با توجه به اینکه قیمت فرش ۱۵۰۰ شانه گل برجسته و قیمت فرش ۱۲۰۰ شانه بسیار گران می باشد شما می توانید با خرید مستقیم از درب کارخانه با حذف واسطه ها این بافته های لوکس را بسیار ارزان تر خریداری نمایید.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی