تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

چیدمان دکوراسیون مینیمال با فرش

چیدمان دکوراسیون مینیمال با فرش

دکوراسیون مینیمال چیست ؟
دکوراسیون مینیمال در اتاق نشیمن و پذیرایی
چینش دکوراسیون مینیمال در آشپزخانه
دکوراسیون مینیمال در اتاق خواب
استفاده از فرش در دکوراسیون مینیمال
فرش های مدرن برای استفاده در دکوراسیون مینیمال
سخن آخر در مورد چینش دکوراسیون مینیمال با فرش

احتمالاً کلمه مینیمال زیاد به گوشتان برخورد کرده است. کلمه مینیمال یا مینی مال به معنای حداقل و ساده گرایی است. سبک مینی مال هم به ساده بودن در عین حال مدرن و شیک بودن اشاره دارد. اگر در زندگی خود به دنبال سادگی و آرامش هستید، این نوع سبک میتواند گزینه خوبی برای شما باشد.

 

دکوراسیون مینیمال چیست ؟

دیوار های سفید، مبلمان راحتی سفید یکدست و یکپارچه اینها نمونه هایی برای دکوراسیون مینیمال هستند. اغلب برای دکوراسیون مینیمال از رنگ های خنثی استفاده می کنند، زیرا رنگ های خنثی آرامش خاصی در خود به همراه دارد و یکی از عنصر های اصلی در این سبک به شمار می رود. اولین قدم در راستای ایجاد خانه به سبک دکوراسیون مینیمال، حذف دکوری ها و اشیاء طرح دار از خانه است. باید از گلدان های پر نقش و طرح دار در گوشه کنار میز تلوزیون و اطراف مبلمان هستند، فرش های طرح دار و کلاسیک و لوستر های بزرگ و پر زرق و برق و هر چیزی که نمای خانه را شلوغ می کند پرهیز کنید.

 

دکوراسیون مینیمال در اتاق نشیمن و پذیرایی

همانطور که گفتیم از دکوری ها و تزئینات پر نقش و نگار در دکوراسیون مینیمال پرهیز کنید، به جای این موارد سعی کنید از فرش های فانتزی و ساده استفاده کنید، کفپوش های کرکی و خز دار، فرش های ساده و با رنگ های خنثی نمونه های زیبایی برای استفاده به عنوان فرش در دکوراسیون مینیمال هستند. هرچند که در دکوراسیون مینیمال از فرش ها و قالیچه ها استفاده نمی شود اما بد نیست که در اتاق نشیمن و پذیرایی رو به روی شومینه یا میز تلوزیون از این نمونه فرش ها استفاده کنید.
نکته مهم در دکوراسیون مینیمال در اتاق نشیمن و پذیرایی این است که باید علاوه بر همه ی این نکات، روی مبلمان نیز تمرکز داشته باشید زیرا که مبلمان مانند پادشاهی هستند که بر دیگر وسایل حکومت می کنند. اهمیت موضوع به طراحی اتاق بستگی دارد چون بر اساس طراحی اتاق ها مبلمان مخصوص آن طرح در اتاق قرار داده می شوند.

 

چینش دکوراسیون مینیمال در آشپزخانه

چینش دکوراسیون مینیمال در آشپزخانه هم مانند دیگر اتاق های خانه بسیار ساده و کاربردی هستند. در آشپزخانه به سبک مینیمال نباید از دکوری ها و وسایل برقی آشپزخانه روی میز استفاده شود و هم چیز باید ساده و منظم باشد. از دکوراسیون مینیمال بیشتر در آشپزخانه های مدرن و امروزی استفاده می شود.
برای کابینت ها به سبک مینیمال در آشپزخانه های مدرن باید از کابینت های بدون دستگیره استفاده کرد زیرا نمایی صاف و یکدست به اشپزخانه شما می دهد و نظم خاصی در ظاهر کابینت ها ایجاد می کند. بهترین نوع کابینت مدرن و جدید، کابینت از نوع هایگلاس است. این نوع کابینت به تازگی جایگاه ویژه ای در دکوراسیون مینیمال در آشپزخانه به دست آورده است. سطح این کابینت ها براق است و انعکاس نور را به خوبی انجام می دهد و فضای آشپزخانه را روشن می کند. مدرن بودن این سبک بسیار مناسب برای خانه های جوانان و کسانی که تازه ازدواج کرده اند، می باشد. چون در کنار زیبایی و شیک بودن این نوع دکوراسیون آشپزخانه فرهنگ ساده گرایی را بین مردم پخش می کند که همراه با هزینه های پایینی می باشد.

 

دکوراسیون مینیمال در اتاق خواب

اتاق خواب محل استراحت کردن، مطالعه و انجام کار های شخصی هر فرد است که باید حس آرامش و راحتی را به شما منتقل کند و باید در آن محل حس خوبی داشته باشید. پس دکوراسیون مینیمال در اتاق خواب برای علاقه مندان به سبک های مینیمالیسم بهترین است.
با قرار دادن تخت خوابی ساده که با روکش های روشن پوشانده شده باشد و کف اتاق از پارکت های طرح چوب با رنگی روشن استفاده شده، نمای بسیار خوبی از سبک مینیمال به شما می دهد. برای کمد هم از کمد دیواری از جنس ام دی اف که با روکش های مات و براق مانند هایگلاس ها است استفاده شود و در سبک مینیمال در کنار تخت خواب از یک کشوی کوچک یا میز که روی آن چراغ خواب یا ساعت قرار گرفته استفاده می شود.

 

استفاده از فرش در دکوراسیون مینیمال

استفاده از فرش در دکوراسیون مینیمال قابل انجام نیست و در اغلب طرح های چینش به سبک مینیمال از فرش استفاده نمی شود، ولی در بعضی طرح ها می توان از فرش ها و موکت های فانتزی و ساده استفاده کرد.

برای مثال فرش های مدل شگی انتخابی مناسب برای استفاده در طرح های مینیمال است، که می توان آن را در اتاق خواب یا در پذیرایی استفاده کرد. در پذیرایی می توان رو به روی شومینه از این فرش های فانتزی استفاده کرد تا فضای کنار شومینه دوستانه تر شود، و در اتاق خواب می توان از موکت های فانتزی یا فرش های شگی استفاده کرد. البته این را هم در نظر داشته باشید که اگر اتاق خواب شما کمی بزرگ بود و احساس کردید که فضای اتاق کمی بی روح و خالی است می توانید از فرش های شگی که خوشبختانه مدل اشکال هندسی آن ها موجود هستند و می توان استفاده کرد.

قبلاً هم گفتیم که استفاده از فرش در دکوراسیون مینیمال توصیه نمی شود، ولی می توان برای اینکه کمی خانه از بی روح بودن و خالی بودن در بیاید از فرش یا موکت استفاده کرد. برای استفاده از فرش، می توانید از فرش های پرز بلند شگی استفاده کنید که هم طرح های متنوعی دارند هم ساده و مدرن هستند. حتی استفاده از فرش یا موکت در خانه هایی با دکوراسیون مینیمال هستند می تواند سرمای کف خانه را بگیرد، البته در صورتی که فضا کمی بیش از اندازه خالی باشد تا با استفاده از فرش ها و موکت های مدرن، هم خانه شلوغ به نظر نرسد و هم دکوراسیون مینیمال را به هم نریزد. در این حالاتی که گفتیم شما می توانید از فرش ها و موکت های مدرن استفاده کنید و لذت ببرید.

 

فرش های مدرن برای استفاده در دکوراسیون مینیمال

فرش های مدرن برای استفاده در دکوراسیون مینیمال این است که از فرش ها و موکت هایی با رنگ های روشن استفاده کنید. رنگ های خنثی بهترین رنگ ها را برای استفاده در خانه هایی با دکوراسیون مینیمالیستی هستند. فرش های روشن لکه ها و کثیفی ها را راحت تر از فرش های تیره نشان می دهند. با این حال برخی از فرش ها به گونه ای هستند که مقاومت بیشتری در برابر ایجاد لکه ها دارند و می توان به راحتی آن ها را از بین برد. فرش های خاکستری رنگ، بهترین رنگ برای خانه ها به سبک دکوراسیون مینیمال هستند و ترکیب این رنگ با یک رنگ روشن تر احساس بهتری را به محیط خانه می دهد. اگر این رنگ فرش را برای پذیرایی خود انتخاب کردید بهتر است از مبلمان چوبی استفاده کنید، رنگ هایی نظیر  زرد، قرمز، سیاه، آبی تیره، سفید، خاکستری، بهترین رنگ ها برای ترکیب با رنگ خاکستری هستند.

 

سخن آخر در مورد چینش دکوراسیون مینیمال با فرش

در کل از فرش در دکوراسیون مینیمال زیاد استفاده نمی شود ولی اگر خواستید که از فرش استفاده کنید از فرش های پرز بلند و مدرن استفاده کنید. برای خرید فرش های مدرن برای دکوراسیون مینیمال از فرش های مدرن شگی استفاده کنید، زیرا این مدل فرش ها با پرز های بلند و طرح های ساده و اشکال هندسی مناسب برای دکوراسیون مینیمال هستند و استفاده از آنها با رنگ هایی که در مقاله ذکر کردیم بی نظیر می شود.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی