سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» روش های ست کردن انواع مبلمان با فرش های ماشینی در طرح ها و رنگ های متنوع

ست کردن فرش ماشینی با مبلمان

در هر خانه ای فرش ها به عنوان کف پوش ، بیشترین توجه مخاطبین را به خود جلب می کنند . پوشش سطح زیادی از کف خانه با رنگ و طرح و نگاره موجب شده تا فرش های ماشینی نقش مهمی در دکوراسیون خانه بر عهده بگیرند . این نقش در فضاهایی از خانه مانند پذیرایی و ... خاص تر از سایر فضاها است . چراکه پذیرایی قسمت مهمان نشین خانه به حساب آمده و مهم است در زیبایی و داشتن دکور ناب سرآمد سایر فضاها باشد . زیبایی دکوراسیون خانه از طریق تصاویر بصری که در ذهن بیننده ایجاد می کند موجب آرامش و یا اختشاش در روان فرد خواهد شد . همچنین دکوراسیون خانه و زیبایی فرش ماشینی به عنوان مهم ترین عنصر دکور نشان دهنده سلیقه صاحب خانه است .
طراحان دکور از فرش های ماشینی به عنوان قلب دکور نام برده اند و می توانند با استفاده از این محصول فضای خانه را متحول سازند . به راحتی می توان با تغییر رنگ زمینه یا سبک فرش زیر پا فضای خانه را متحول ساخت و تنوع اساسی در فضا به وجود آورد .
هنگامی فرش ماشینی دکوراسیون را زیبا می کند که درست و بر اساس اصول زیبایی شناسی انتخاب شده باشد . به همان اندازه که از اهمیت و زینت فرش در دکوراسیون صحبت می شود ، انتخاب غلط فرش های ماشینی هم خواهد توانست نازیبایی به بار آورد و تأثیرات منفی بر فضای خانه داشته باشد .
پس در انتخاب طرح و رنگ فرش ماشینی دقت نمایید و با شناخت تمام مواردی که بر انتخاب صحیح فرش ماشینی اثر گذار است ، سعی در خلق فضایی جذاب نمایید . در تمام مقالات و توصیه های خرید فرش ماشینی به رنگ و طرح پرده ها و مبلمان و هماهنگی بین آن ها با طرح و رنگ فرش ماشینی اشاره شده است . مبلمان و پرده ها پس از فرش ماشینی بزرگ ترین وسیله در دکوراسیون هستند که توجه بیننده را به خود جلب می کنند . از طرفی نزدیکی مبلمان و پرده ها به فرش ماشینی موجب شده تا تاثیر رنگ و طرح این سه محصول بر یکدیگر مهم تر از سایرین تلقی شود .
مقاله در دست به ارائه نکاتی در رابطه با انتخاب صحیح رنگ و طرح فرش های ماشینی با توجه به رنگ و طرح مبلمان و پرده ها پرداخته است . موارد زیادی بر انتخاب یک تخته فرش ماشینی اثر گذار هستند . از سایز و ابعاد فرش گرفته تا جنس و شانه و تراکم که در ادامه بدان اشاره خواهد شد . اما تمرکز نوشتار حاضر ست کردن فرش ماشینی با مبلمان می باشد .
طرح و رنگ فرش های ماشینی
حدود 48 سال است که کارخانه های تولید فرش و قالی به ارائه محصول و عرضه فرش های ماشینی مشغول هستند . فرش های ماشینی موجود در بازار در طول این 48 سال تغییرات فراوانی داشته اند و عمده تغییرات به ظاهر و زیبایی فرش ها مربوط بوده است . ناگفته نماند کیفیت و جنس فرش های ماشینی نیز دست خوش تغییرات فراوانی شده است اما آنچه بیش از سایرین به نظر می رسد تنوع و تحولی است که در طرح و رنگ فرش ها ایجاد شده است .
در تولیدات اولیه تعداد رنگ های بکار رفته محدود بوده است ، رنگ زمینه فرش های ماشینی به لاکی و قرمز و روناسی منتهی می شده است و جالب آنکه نگاره هایی تکراری بر روی فرش ها بافته می شده است که همان طرح و رنگ های محدود به خوبی پاسخگوی نیاز مشتریان بوده اند . اندکی پس از تأسیس اولین کارخانه و رشد روز افزودن تولیدات آن ، شاهد رشد بسیار کارخانه های فرش ماشینی در شهر کاشان و بعد ها در سراسر کشور بودیم .
تولید کنندگان و کارخانه ها برای فروش بیشتر و کسب سود و شهرت دست به تولیدات متنوع زده و روز به روز به تعداد محصولات عرضه شده از کارخانه های مختلف افزوده می شد .
کم نیستند تعداد کارخانه هایی که در ارائه بهترین محصولات تنوع بالایی را تجربه کرده و به خوبی می توانند تمامی نیاز بازار را از نظر تنوع کیفیت و جنس و رنگ و طرح تأمین نمایند . یکی از این کارخانه ها کارخانه فرش کاشان است . نگاهی به فروشگاه اینترنتی فرش کاشان بیاندازید و با تنوع بالای این برند نامی و خوش سابقه آشنا شوید .
درحال حاضر با گذشت کم تر از 5 دهه از تأسیس اولین کارخانه فرش ماشینی تنوع رنگ و طرح محصولات به حدی است که توان تولید فرش های ماشینی در رنگ زمینه های مختلف و 8 ، 10 و 12 رنگ اصلی زمینه امکان پذیر است . سه دسته کلی طرح در بازار وجود دارد که شامل طرح های سنتی ، کلاسیک و فانتزی می شوند . هر دسته دارای نگاره های مختلفی هستند . چالب است بدانید در انتخاب هر دسته باید به سبک معماری خانه و سبک زندگی توجه نمود . برای مثال فرش طرح های فانتزی بهترین گزینه برای سبک معماری های مدرن هستند و برای خانه هایی که بصورت سنتی ساخته شده اند مناسبت ندارند . اما فرش با طرح های کلاسیک و سنتی تا حدود زیادی جایگزین یکدیگر خواهند بود .
مقاله مربوطه : فرش های مدرن برای دکوراسیون های مدرن
ست کردن انواع مبلمان با فرش های ماشینی
برای خرید وسایل خانه بهتر است از فرش های ماشینی شروع کنیم . ست کردن سایر وسایل از جمله مبلمان با فرش ماشینی به مراتب راحت تر از ست کردن فرش های ماشینی با سایر وسایل است . هنگام خرید فرش ماشینی مهم ترین نکته هایی که باید در نظر داشت ؛ ابعاد فرش ، شانه و تراکم فرش ، رنگ زمینه و طرح و نگاره فرش است .
ابعاد فرش ماشینی : لزومی ندارد فرش تمامی فضای اتاق را بپوشاندن خصوصا در پذیرایی وجود فضای خالی و پیدا بودن کف پوش ها زیبایی فضا را چند برابر می کند . هنگامی که تمامی فضای اتاق را با فرش پر می کنیم فضا کوچک تر از آنچه هست به نظر می رسد و به اصطلاح احساس خفگی در فضاهای کوچک ایجاد می شود . برای پذیرایی و مکان هایی که مبلمان وجود دارد لازم است فرش زیر میز قرار گرفته و تا پایه مبل پیش بیاید اما لزومی به قرار گرفتن فرش زیر پایه های مبل نیست . هم از لحاظ اصول نگهداری و هم از لحاظ زیبایی خالی بودن زیر مبلمان جذاب است . در واقع مبلمان باید به دور فرش چیده شوند اما دقت نمایید که فرش آنقدر کوچک نباشد که پای مهمان هنگام نسشتن روی مبل با زمین تماس داشته باشد .
شانه و تراکم : فرش پذیرایی بهتر است با شانه و تراکم بالا باشد . هال ، آشپزخانه و اتاق خواب ها را با فرش هایی بپوشانید که شانه و تراکم پایینی دارد . فرش های 700 شانه فروشگاه فرش کاشان به عنوان فرش ها با شانه و تراکم پایین مقاوم بوده و برای مکان های پرتردد و در معرض آلودگی مفید هستند اما فرش های 1000 شانه و 1200 شانه فروشگاه فرش کاشان زیبایی خاصی داشته و باید پذیرای مهمان باشند . فرش های 1200 شانه در طرح و نگاره شلوغ تر و جذاب تر از فرش های 700 شانه هستند و به راحتی با هر مبلمانی ست نمی شوند .
رنگ و طرح فرش : انتخاب رنگ و طرح به سلیقه خریداران بستگی دارد برای مثال برخی تضاد بین رنگ ها را نمی پسندند در حالی که برای برخی دیگر جذابیت دارد . اما نکاتی کلی در انتخاب رنگ و طرح وجود دارد . برای مثال :
1- اگر فرش ماشینی طرحی شلوغ و تنوع رنگی بالایی دارد باید از مبلمان تک رنگ و ساده استفاده نمود تا نمای فرش بیشتر شود و شلوغی بیش از حد بیننده را خسته نکند .
2- می توانید رنگ زمینه را با رنگ کوسن ها یا گل ها و طرح های مبلمان ست کنید . اما ست کردن رنگ زمینه مبلمان با رنگ زمینه فرش جذاب نخواهد بود . برای انتخاب رنگ توجه نمایید که رنگ های سیر و نیم سیر یا تیره و روشن نمای بیشتری نسبت به رنگ های همرنگ دارند . برای مثال انتخاب رنگ مبلمان لیمویی با فرش های سرمه ای زیبایی بیشتری خواهد داشت نسبت به دکوراسیونی که هم مبلمان و هم فرش به رنگ سرمه ای دارد .
برای داشتن و خرید فرش های ماشینی در  طرح ها و رنگ های متنوع به فروشگاه و برندی مراجعه کنید که بتواند تمامی رنگ ها و نگاره ها را پوشش دهد . فروشگاه فرش کاشان تنوع بی نظیری دارد و می توان گفت در این فروشگاه هر رنگ زمینه و هر طرح و نگاره ای پیدا می شود . برای انتخاب و دیدن طرح ها فروشگاه های اینترنتی بهترین مکان هستند چراکه محدودیت ورود و خروج نداشته و در 24 ساعت شبانه روز پذیرای مشتریان هستند . امکان دیدن طرح ها و رنگ ها متنوع در کم ترین زمان ممکن موردی ست که تنها و تنها از فروشگاه های اینترنتی بر می آید .
برای خرید و ست کردن مبلمان و پرده ها حتما از طرح ها و رنگ های مختلف فرش  های ماشینی فروشگاه فرش کاشان دیدن نمایید .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  خانه تکانی و نکاتی مهم برای تمیز کردن انواع فرش
•  فرش ماشینی خوب از کجا بخرم ؟
•  استخدام در فرش کاشان
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  چرا در اروپا از قالیچه های ایرانی استفاده می شود ؟

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان