تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

روش های ست کردن انواع مبلمان با فرش های ماشینی در طرح ها و رنگ های متنوع

ست کردن فرش ماشینی با مبلمان

در هر خانه ای فرش ها به عنوان کف پوش ، بیشترین توجه مخاطبین را به خود جلب می کنند . پوشش سطح زیادی از کف خانه با رنگ و طرح و نگاره موجب شده تا فرش های ماشینی نقش مهمی در دکوراسیون خانه بر عهده بگیرند . این نقش در فضاهایی از خانه مانند پذیرایی و ... خاص تر از سایر فضاها است . چراکه پذیرایی قسمت مهمان نشین خانه به حساب آمده و مهم است در زیبایی و داشتن دکور ناب سرآمد سایر فضاها باشد . زیبایی دکوراسیون خانه از طریق تصاویر بصری که در ذهن بیننده ایجاد می کند موجب آرامش و یا اختشاش در روان فرد خواهد شد . همچنین دکوراسیون خانه و زیبایی فرش ماشینی به عنوان مهم ترین عنصر دکور نشان دهنده سلیقه صاحب خانه است .
طراحان دکور از فرش های ماشینی به عنوان قلب دکور نام برده اند و می توانند با استفاده از این محصول فضای خانه را متحول سازند . به راحتی می توان با تغییر رنگ زمینه یا سبک فرش زیر پا فضای خانه را متحول ساخت و تنوع اساسی در فضا به وجود آورد .
هنگامی فرش ماشینی دکوراسیون را زیبا می کند که درست و بر اساس اصول زیبایی شناسی انتخاب شده باشد . به همان اندازه که از اهمیت و زینت فرش در دکوراسیون صحبت می شود ، انتخاب غلط فرش های ماشینی هم خواهد توانست نازیبایی به بار آورد و تأثیرات منفی بر فضای خانه داشته باشد .
پس در انتخاب طرح و رنگ فرش ماشینی دقت نمایید و با شناخت تمام مواردی که بر انتخاب صحیح فرش ماشینی اثر گذار است ، سعی در خلق فضایی جذاب نمایید . در تمام مقالات و توصیه های خرید فرش ماشینی به رنگ و طرح پرده ها و مبلمان و هماهنگی بین آن ها با طرح و رنگ فرش ماشینی اشاره شده است . مبلمان و پرده ها پس از فرش ماشینی بزرگ ترین وسیله در دکوراسیون هستند که توجه بیننده را به خود جلب می کنند . از طرفی نزدیکی مبلمان و پرده ها به فرش ماشینی موجب شده تا تاثیر رنگ و طرح این سه محصول بر یکدیگر مهم تر از سایرین تلقی شود .
مقاله در دست به ارائه نکاتی در رابطه با انتخاب صحیح رنگ و طرح فرش های ماشینی با توجه به رنگ و طرح مبلمان و پرده ها پرداخته است . موارد زیادی بر انتخاب یک تخته فرش ماشینی اثر گذار هستند . از سایز و ابعاد فرش گرفته تا جنس و شانه و تراکم که در ادامه بدان اشاره خواهد شد . اما تمرکز نوشتار حاضر ست کردن فرش ماشینی با مبلمان می باشد .
طرح و رنگ فرش های ماشینی
حدود 48 سال است که کارخانه های تولید فرش و قالی به ارائه محصول و عرضه فرش های ماشینی مشغول هستند . فرش های ماشینی موجود در بازار در طول این 48 سال تغییرات فراوانی داشته اند و عمده تغییرات به ظاهر و زیبایی فرش ها مربوط بوده است . ناگفته نماند کیفیت و جنس فرش های ماشینی نیز دست خوش تغییرات فراوانی شده است اما آنچه بیش از سایرین به نظر می رسد تنوع و تحولی است که در طرح و رنگ فرش ها ایجاد شده است .
در تولیدات اولیه تعداد رنگ های بکار رفته محدود بوده است ، رنگ زمینه فرش های ماشینی به لاکی و قرمز و روناسی منتهی می شده است و جالب آنکه نگاره هایی تکراری بر روی فرش ها بافته می شده است که همان طرح و رنگ های محدود به خوبی پاسخگوی نیاز مشتریان بوده اند . اندکی پس از تأسیس اولین کارخانه و رشد روز افزودن تولیدات آن ، شاهد رشد بسیار کارخانه های فرش ماشینی در شهر کاشان و بعد ها در سراسر کشور بودیم .
تولید کنندگان و کارخانه ها برای فروش بیشتر و کسب سود و شهرت دست به تولیدات متنوع زده و روز به روز به تعداد محصولات عرضه شده از کارخانه های مختلف افزوده می شد .
کم نیستند تعداد کارخانه هایی که در ارائه بهترین محصولات تنوع بالایی را تجربه کرده و به خوبی می توانند تمامی نیاز بازار را از نظر تنوع کیفیت و جنس و رنگ و طرح تأمین نمایند . یکی از این کارخانه ها کارخانه فرش کاشان است . نگاهی به فروشگاه اینترنتی فرش کاشان بیاندازید و با تنوع بالای این برند نامی و خوش سابقه آشنا شوید .
درحال حاضر با گذشت کم تر از 5 دهه از تأسیس اولین کارخانه فرش ماشینی تنوع رنگ و طرح محصولات به حدی است که توان تولید فرش های ماشینی در رنگ زمینه های مختلف و 8 ، 10 و 12 رنگ اصلی زمینه امکان پذیر است . سه دسته کلی طرح در بازار وجود دارد که شامل طرح های سنتی ، کلاسیک و فانتزی می شوند . هر دسته دارای نگاره های مختلفی هستند . چالب است بدانید در انتخاب هر دسته باید به سبک معماری خانه و سبک زندگی توجه نمود . برای مثال فرش طرح های فانتزی بهترین گزینه برای سبک معماری های مدرن هستند و برای خانه هایی که بصورت سنتی ساخته شده اند مناسبت ندارند . اما فرش با طرح های کلاسیک و سنتی تا حدود زیادی جایگزین یکدیگر خواهند بود .
مقاله مربوطه : فرش های مدرن برای دکوراسیون های مدرن
ست کردن انواع مبلمان با فرش های ماشینی
برای خرید وسایل خانه بهتر است از فرش های ماشینی شروع کنیم . ست کردن سایر وسایل از جمله مبلمان با فرش ماشینی به مراتب راحت تر از ست کردن فرش های ماشینی با سایر وسایل است . هنگام خرید فرش ماشینی مهم ترین نکته هایی که باید در نظر داشت ؛ ابعاد فرش ، شانه و تراکم فرش ، رنگ زمینه و طرح و نگاره فرش است .
ابعاد فرش ماشینی : لزومی ندارد فرش تمامی فضای اتاق را بپوشاندن خصوصا در پذیرایی وجود فضای خالی و پیدا بودن کف پوش ها زیبایی فضا را چند برابر می کند . هنگامی که تمامی فضای اتاق را با فرش پر می کنیم فضا کوچک تر از آنچه هست به نظر می رسد و به اصطلاح احساس خفگی در فضاهای کوچک ایجاد می شود . برای پذیرایی و مکان هایی که مبلمان وجود دارد لازم است فرش زیر میز قرار گرفته و تا پایه مبل پیش بیاید اما لزومی به قرار گرفتن فرش زیر پایه های مبل نیست . هم از لحاظ اصول نگهداری و هم از لحاظ زیبایی خالی بودن زیر مبلمان جذاب است . در واقع مبلمان باید به دور فرش چیده شوند اما دقت نمایید که فرش آنقدر کوچک نباشد که پای مهمان هنگام نسشتن روی مبل با زمین تماس داشته باشد .
شانه و تراکم : فرش پذیرایی بهتر است با شانه و تراکم بالا باشد . هال ، آشپزخانه و اتاق خواب ها را با فرش هایی بپوشانید که شانه و تراکم پایینی دارد . فرش های 700 شانه فروشگاه فرش کاشان به عنوان فرش ها با شانه و تراکم پایین مقاوم بوده و برای مکان های پرتردد و در معرض آلودگی مفید هستند اما فرش های 1000 شانه و 1200 شانه فروشگاه فرش کاشان زیبایی خاصی داشته و باید پذیرای مهمان باشند . فرش های 1200 شانه در طرح و نگاره شلوغ تر و جذاب تر از فرش های 700 شانه هستند و به راحتی با هر مبلمانی ست نمی شوند .
رنگ و طرح فرش : انتخاب رنگ و طرح به سلیقه خریداران بستگی دارد برای مثال برخی تضاد بین رنگ ها را نمی پسندند در حالی که برای برخی دیگر جذابیت دارد . اما نکاتی کلی در انتخاب رنگ و طرح وجود دارد . برای مثال :
1- اگر فرش ماشینی طرحی شلوغ و تنوع رنگی بالایی دارد باید از مبلمان تک رنگ و ساده استفاده نمود تا نمای فرش بیشتر شود و شلوغی بیش از حد بیننده را خسته نکند .
2- می توانید رنگ زمینه را با رنگ کوسن ها یا گل ها و طرح های مبلمان ست کنید . اما ست کردن رنگ زمینه مبلمان با رنگ زمینه فرش جذاب نخواهد بود . برای انتخاب رنگ توجه نمایید که رنگ های سیر و نیم سیر یا تیره و روشن نمای بیشتری نسبت به رنگ های همرنگ دارند . برای مثال انتخاب رنگ مبلمان لیمویی با فرش های سرمه ای زیبایی بیشتری خواهد داشت نسبت به دکوراسیونی که هم مبلمان و هم فرش به رنگ سرمه ای دارد .
برای داشتن و خرید فرش های ماشینی در  طرح ها و رنگ های متنوع به فروشگاه و برندی مراجعه کنید که بتواند تمامی رنگ ها و نگاره ها را پوشش دهد . فروشگاه فرش کاشان تنوع بی نظیری دارد و می توان گفت در این فروشگاه هر رنگ زمینه و هر طرح و نگاره ای پیدا می شود . برای انتخاب و دیدن طرح ها فروشگاه های اینترنتی بهترین مکان هستند چراکه محدودیت ورود و خروج نداشته و در 24 ساعت شبانه روز پذیرای مشتریان هستند . امکان دیدن طرح ها و رنگ ها متنوع در کم ترین زمان ممکن موردی ست که تنها و تنها از فروشگاه های اینترنتی بر می آید .
برای خرید و ست کردن مبلمان و پرده ها حتما از طرح ها و رنگ های مختلف فرش  های ماشینی فروشگاه فرش کاشان دیدن نمایید .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی