تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

تاثیر فرش ماشینی در دکوراسیون داخلی منازل

فرش در دکوراسیون منزل

تا چندی پیش هرگاه از فرش های ماشینی صحبت می شد ، تصویری از کف پوشی محکم و مقاوم در برابر انواع آسیب ها و حفاظی برای خانه در نظر ما مجسم می شد اما در سال های اخیر کاربردی جذاب و جدید به کاربرد های فرش های ماشینی اضافه شده است . کاربردی که توسط تیم طراحی به تصویر کشیده شد ، توسط تولید کنندگان کف و به بهر برداری رسید و توسط طراحان دکور در معرض نمایش قرار داده شد . فرش های ماشینی علاوه بر پوشاندن کف خانه ها توانایی آن را دارند که به بهترین شکل ممکن دکور را تحت تأثیر قرار داده و زیبایی بی نظیری به فضای خانه ببخشند .
اگر از دکوراسین خانه خود خسته شده اید ، اگر حس می کنید اندکی تغییر در خانه می تواند شرایط را بهتر کند و اگر نیازمند تغییر و تحول هستید کافی است تنها فرش زیر پایتان را عوض کنید . تأثیر رنگ ، طرح و حتی ابعاد فرش های ماشینی به حدی زیاد است که پهن نمودن فرش های مختلف در دکوراسیون خانه شما تحولاتی شگفت و چشم گیر را به بار خواهد آورد .
شاید در مورد کیفیت و جنس فرش های ماشینی و کاربرد فنی این محصول بی نظیر زیاد خوانده باشد چراکه سال هاست از فرش های ماشینی برای پوشاندن کف خانه ها به عنوان عایق و ایجاد محلی نرم و گرم برای زندگی استفاده می شود اما در مورد انواع فرش های ماشینی و تأثیر آن ها بر دکوراسیون داخلی منازل آنطور که باید و شاید صحبت نشده است . هرچند این موضوع به میزان والایی به سلیقه صاحب خانه بستگی دارد اما اگر اصول زیبا شناسی در انتخاب فرش های ماشینی رایت نشود ، نمی توان انتظار زیبا شدن دکوراسیون خانه را داشت .
محبوبیت و استقبال مردم خصوصا ایرانیان از فرش های ماشینی به حدی است که به جرئت می توان گفت تمام فضاهای خانه ایرانیان نیازمند فرش هستند و چون فرش های ماشینی دارای قیمت بالایی بوده و از توان خرید بسیاری از مشتریان خارج هستند ، فرش های ماشینی به عنوان بهترین جایگزین برای فضاهای مختلف خانه خریداری می شوند .
با این توضیحات و دانستن اینکه که تاثیر فرش های ماشینی بر زیبایی خانه و دکوراسیون داخلی منازل قابل انکار نیست ، متن مقاله حاضر را به موضوع تاثیر فرش ماشینی در دکوراسیون داخلی منازل اختصاص داده ایم . در ادامه با ما همراه شوید تا علاوه بر آگاهی از اصول و نحوه خرید فرش زیبا ، در مورد تاثیر اشکال مختلف فرش بر دکوراسیون هم اطلاعاتی کسب نمایید .
تأثیر فرش بر دکوراسیون
هنگام ورود به بازار اولین چیزی که توجه ما را جلب می کند ، تنوع و تعدد محصولات است . در اولین تولیدات فرش های ماشینی تنها خروجی کارخانه فرش های 350 شانه ای بود در رنگ زمینه روناسی ، لاکی و یا قرمز اما در حال حاضر هزاران طرح و رنگ و مدل در بازار وجود دارد . دلیل اصلی این همه تنوع رقابت بازار هاست و معلول این تنوع چیزی جز توجه به زیبایی خانه و تحولات اساسی در دکوراسیون نخواهد بود .
نکته مهم آن است که تنوع مدل های مختلف تأثیر منفی بر خرید ما نگذارد . برند ها و کارخانه های نامی و درجه یک تنوع و تعدد بیشتری در طر ح ها و رنگ های محصولات خود دارند چراکه خلاقیت را یکی از اصل های رقابت دانسته و با تولید مدل های جدید توانسته اند گوی سبقت را از سایر تولید کنندگان بربایند .
برای خریدارانی که از نیاز مندی خود مطلع هستند و می دانند فرش با چه ویژگی های ظاهری برای دکوراسین منزلشان بهتر است ، فروشگاه های اینترنتی با تنوع بالا مناسب تر است اما اگر خریداری بدون علم و آگاهی از آنچه نیاز دارد وارد بازار شود ، تنوع و تعدد موجب سردرگمی وی خواهد شد و اینجاست که تنوع بار منفی به دنبال خواهد داشت .
حال در پاسخ به این سوال که چطور گرفتار بار منفی انتخاب نشویم و یارای انتخاب صحیح را داشته باشیم باید به نکات زیر تحت عنوان تأثیر انواع فرش های ماشینی بر دکوراسیون داخلی منازل توجه نمود :
1- فرش های ماشینی در رنگ زمینه و طرح و نگاره بسیار دست و دلباز هستند . از همین رو انواع رنگ ها چه در رنگ زمینه و چه در رنگ های اصلی بافت دیده می شود . بر اساس کاربرد و مکان قرار گرفتن فرش باید از بین رنگ های مختلف ، متناسب ترین را انتخاب نمود . در کلی ترین حالت می توان چنین گفت که فرش های رنگ روشن فضا را نورانی تر ، خلوت تر ، بزرگ تر و شاد تر نشان می دهند . فرش هایی که رنگ زمینه روشن دارند در دکوراسیون های جذاب خواهند بود که فضا زیاد بزرگ نیست و به علت نبود نور کافی نیازمند کف پوش با انعکاس قوی هستیم . بر عکس فرش هایی که رنگ زمینه تیره دارند ، فضا را گرم و صمیمی نموده و برای فضاهای بزرگ مناسب هستند . پهن شدن کف پوش تیره می تواند خلوتی فضا را در نگاره ها و رنگ خود محو نماید و خلوتی دکوراسیون را به گرما مبدل سازد .
برای جستجو فرش بر اساس رنگ و متناسب با دکوراسیون کلیک کنید .
2- تأثیر فرش های شلوغ و پر نگاره برای مکان های بزرگ و خلوت جذاب تر از فرش های خلوت خواهد بود . در انتخاب طرح شلوغ و یا خلوت حتما شانه و تراکم فرش را مد نظر قرار دهید . فرش با شانه و تراکم پایین به حد کافی ظرافت بافت ندارد که بتواند از پس طرح های شلوغ بر آید ، برعکس برای طرح های خلوت با نگاره های درشت نیازی به خرید فرش های لوکس با شانه و تراکم بالا نداریم و می توان در یک تخته فرش 500 شانه یا 700 شانه نیز همان زیبایی را بدست آورد .
3-از دیگر اشکال فرش های ماشینی و تاثیر بر دکوراسین باید به ابعاد و انتخاب صحیح سایز فرش توجه نمود . تا چند سال پیش که فلسفه تولید فرش پوشاندن کف خانه ها بود ، ابعاد فرش دقیقا با ابعاد اتاق منطبق بود اما در حال حاضر خرید فرش هایی که دارای ابعاد کوچک تری نسبت به ابعاد اتاق هستند فضا را زیبا تر نموده و تأثیر بیشتری بر دکوراسیون دارند . برای مثال اگر فضای 9 متری در اختیار دارید ، فرش 6 متری خریداری نمایید و در وسط فضا پهن کنید . برای تأثیر بیشتر اطراف را با وسایل زینتی زیبا جلوه دهید .
4- اشکال مختلف فرش های ماشینی و تأثیری که بر دکوراسیون دارند ، بیش از هر فضایی در پذیرایی مهم است . زیبایی دکوراسیون پذیرایی به عنوان قلب خانه و قسمت مهمان نشین منزل کاملا به فرش های ماشینی بستگی دارد . در فرش های خریداری شده برای پذیرایی جنس الیاف و نخ خاب مصرفی هم مهم خواهد بود . فرش های گل برجسته ، فرش هایی که در متن خود بافته های از جنس ابریشم دارند و ... از انواع مختلف فرش های مناسب برای پذیرایی هستند . انتخاب شانه و تراکم بالا زیبایی دکوراسیون پذیرایی چند برابر خواهد نمود . در هنگام خرید فرش های 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه به یاد داشته باشید که این سه محصول در دسته فرش های لوکس قرار دارند و فرش های لوکس نسبت به فرش های 500 شانه و 700 شانه از ظرافت بافت بیشتر ، نازکی بیشتر ، آسیب پذیری و عدم مقاومت در برابر فشار و تردد و ... برخوردار هستند از همین رو هرگز خرید فرش های 1200 شانه و یا 1500 شانه را برای فضاهای پرتردد خانه مانند آشپزخانه ، هال و ... توصیه نمی کنیم .
5- هماهنگ بودن رنگ و طرح فرش ماشینی با رنگ و طرح مبلمان و پرده ها بیشترین تاثیر را در زیبایی دکوراسیون دارد . مبلمان ، فرش ماشینی و پرده کلی ترین وسایل هر دکور هستند که بیشترین تاثیر را بر عهده دارند . انتخاب صحیح این سه عنصر می تواند زیباترین فضا را در خانه شما به تصویر بکشد .
مقاله مربوطه : ست کردن فرش و مبل
مشخصا هنگام خرید فرش های ماشینی انتخاب از بین طرح های مختلف و متنوع ، مطلوب تر از انتخاب از بین چند طرح محدود است و مکانی بهتر از فروشگاه های اینترنتی از جهت تنوع و وجود تمامی طرح ها در بازار فرش و قالی به نظر نمی رسد . هنگام خرید فرش و تأثیر بی نظیر آن بر دکوراسیون در نظر داشته باشید که انتخاب برند و فروشگاه تا میزان زیادی مهم و در انتخاب بهتر موثر است .
تولید کننده ای را انتخاب نمایید که از لحاظ کیفیت و جنس الیاف خوش نام باشد و در زمینه طراحی و نقشه کشی از طراحان زبر دست استفاده نماید . تولید کنندگان کاشانی در طراحی و تنوع مدل فرش های ماشینی نسبت به تولید کنندگان سایر شهر ها خبره تر هستند چراکه در هر کارخانه نیاز به وجود تیم طراحی را لازم می دانند . پس از انتخاب برند و پیدا کردن لینک یا آدرس فروشگاه اینترنتی ، وارد فروشگاه شده و متناسب با مکانی که فرش قرار است در آن قرار بگیرد از بین شانه و تراکم های مختلف انتخاب کنید .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی