تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی روشن

نام نویسنده: پروین اربابی نصرآبادی
فرش رنگ روشن چه رنگیش خوبه؟

فرش ماشینی رنگ روشن

روانشناسی فرش روشن

انواع رنگ‌های روشن فرش

فرش بژ روشن

فرش گردویی روشن

فرش زمینه کرم طلایی روشن

فرش سبز روشن

فرش کرمی روشن

فرش فیلی روشن

فرش آبی روشن

فرش زمینه روشن خلوت

فرش افشان روشن

فرش لچک ترنج روشن

فرش خشتی روشن

نحوه شست و شوی فرش روشن

خرید فرش روشن

امروزه مقوله زیبایی‌شناسی از نظر طراحی داخلی منازل و روانشناسی مورد اهمیت قرار گرفته است به‌صورتی‌که طراحان داخلی، دقت و وسواس زیادی به خرج می‌دهند تا فضای منازل را از هر لحاظ هارمونی ببخشند و بهترین چیدمان را در دکوراسیون ایجاد نمایند. میزان نور و روشنایی نکته‌ای است که در انتخاب رنگ فرش و وسایل خانه تأثیر زیادی دارد.

در عصر حاضر به‌دلیل مشغله‌های کاری و فکری زیاد افراد سعی می‌کنند، منزل خود را با نمایی آرامش‌بخش چیدمان کنند و از رنگ‌های شاد و روشن و آرامش‌دهنده در چینش وسایل خانه خود استفاده نمایند تا بعد از یک روز کاری، بتوانند از بهترین و آرام‌ترین مکان برای استراحت و فرار از روزمرگی‌ها و درگیری‌های ذهنی و فکری در منزل خود بهره‌مند باشند و به این جهت ترجیح می‌دهند، فرش خانه خود را نیز در رنگ‌های روشن انتخاب نمایند.

 

فرش ماشینی رنگ روشن

میزان نور و روشنایی نکته‌ای است که در انتخاب رنگ فرش و وسایل خانه تأثیر زیادی دارد. فرش ماشینی روشن نیز به‌همین دلیل در کارخانه‌های فرش‌بافی تولید و عرضه می‌شود زیرا طراحان به جهت ایجاد روشنایی در فضای خانه، کاربردی‌ترین وسایل خانه در حجم بزرگ را با رنگ‌های روشن انتخاب می‌نمایند که فرش روشن نیز می‌تواند یکی از موارد روشنایی‌بخش به فضای تاریک و کم‌نور خانه باشد.

 

روانشناسی فرش روشن

در حال حاضر طبق اصول روانشناسی، روحیه و احساسات انسان‌ها رابطه مستقیمی با وسایلی که در زندگی خود از آنها استفاده می‌کنند رابطه مستقیمی دارد. از نظر کاربرد رنگ‌ها در دکوراسیون و چیدمان وسایل منزل گرفته تا رنگ تلفن همراهی که استفاده می‌کنند همه در برانگیختن احساسات فرد اثر مستقیم دارد. از جمله وسایلی که اتفاقاً ساعات زیادی از زندگی فرد در کنار آن سپری می‌شود فرش یا کف‌پوشی است که در منزل یا محل کار خود استفاده نموده است.

رنگ‌های به‌کار رفته در قالی علی‌الخصوص رنگ‌های روشن نیز همین اثر را دارند و افراد در برابر هریک از این رنگ‌ها واکنش‌های متفاوتی از خود بروز می‌دهند که ممکن است خوشایند یا ناخوشایند باشد؛ مثلاً اگر رنگ فرش یا کف‌پوشی آبی باشد تأثیر مستقیم بر ذهن و خاطر انسان دارد. یا رنگ زرد روی حس و حال بشر اثر دارد.

سردی و گرمی فضا از تأثیرات رنگ به‌کار رفته در قالی است پس در این مورد باید انتخاب درست و بجایی در مورد فرش و رنگ آن داشته باشیم؛ چرا که کف‌پوش‌ها فضای زیادی از منزل را به خود اختصاص می‌دهند و بخاطر همین نکته مهم، باید نهایت دقت و توجه در مورد رنگ فرش را به‌کار برد تا اثر آن مثبت و قابل قبول باشد.

تأثیر رنگ فرش باعث پراکنده شدن انرژی در تمام قسمت‌های منزل (که محل آرامش و استراحت اصلی اعضای خانواده محسوب می‌شود) می‌شود و وقتی رنگ فرشی روشن باشد انرژی مثبت بیشتری از خود بروز می‌دهد که مستقیم در برانگیخته شدن احساسات آدمی نقش دارد. مثال بارز در این زمینه کاربرد قالی با رنگ زمینه کرم است که باعث آرامش روحی و روانی فرد می‌شود.

 

انواع رنگ‌های روشن فرش

قالی ماشینی روشن درانواع رنگ‌های فرش کرم، آبی، فیروزه‌ای، بژ، فیلی، سفید، دودی و غیره تولید می‌شود که براساس رنگ‌بندی‌ چیدمان‌های مختلف منازل، رنگ فرش توسط مشتری انتخاب می‌گردد. تنوع رنگ بالا از خصوصیات فرش‌های کارخانه‌ها است و در این زمینه مشتری کاملاً با خاطری آسوده و دستی باز به انتخاب فرش مورد نظر خویش می‌پردازد. اگر بخواهیم تعدادی از این فرش‌ها را معرفی و خصوصیات آن را شرح دهیم به قرار زیر است:

 

فرش بژ روشن

اگر بخواهیم فرش بژ را توصیف کنیم باید بگوییم که رنگ قهوه‌ای مایل به زرد است که به آن فرش ماسه‌ای هم گفته می‌شود. اصطلاح بژ ریشه‌ای فرانسوی دارد و معنی آن پشم طبیعی است که رنگ نشده و سفید هم نیست. یک نوع رنگ خنثی است و وفاداری نمادی است که به فرش بژ نسبت داده‌اند. شاید یکی از دلایلی که با هر نوع دیزاین و چینشی قابل ست کردن هست همین ویژگی‌اش (وفاداری) باشد.

 

فرش گردویی روشن

قالی با رنگ گردویی که دارای زمینه قهوه‌ای هست جزء رنگ‌های خنثی محسوب می‌شود و یکی از بارزترین رنگ‌ها در چیدمان منازل و محل کار است. این رنگ دارای طیف‌های گسترده‌ای هست که عبارتند از: قهوه‌ای دودی، بژ، عاجی، قهوه‌ای سوخته، شکلاتی و غیره. از لحاظ روانشناسی فرش گردویی به‌عنوان نماد سلامتی، آرامش خاصر، حس اعتماد، صادق بودن در امور، زمین و کیفیت است.

 

فرش زمینه کرم طلایی روشن

فرش کرم طلایی روشن، از دیرباز جزء پر فروش‌ترین‌هاست و افراد خرید این فرش‌ها را بر رنگ‌های دیگر ترجیح می‌دهند قالی با رنگ کرم نیز چشم‌نواز محسوب می‌شود و چون با برخورد چشم انسان با رنگ آن، دچار آرامش و امنیت می‌شویم به‌عنوان مکمل در کنار رنگ‌های دیگر خودنمایی می‌کند. این نوع رنگ فرش بیشتر برای منازلی تهیه می‌شود که تازه‌ساز هستند و به نوعی تعداد افراد خانواده کم باشد که تازه عروس و دامادها جزء این خانواده‌ها محسوب می‌شوند.

 

فرش سبز روشن

رنگ سبز طراوت و شادابی و تازگی به محیط هدیه می‌کند و روح و روان آدمی را نوازش می‌کند. و این آرامش و نشاط وقتی بیشتر نمود دارد که فرش منزل هم از رنگ سبز تهیه شده باشد. خانه که محل آرامش و خستگی از تن زدودن است، همراه با فرش رنگ سبز و رنگ‌های روشن، محیطی امن و پرانرژی‌ را ایجاد می‌کند که مورد نیاز هر فردی است.

 

فرش کرمی روشن

از این نوع رنگ فرش بیشتر می‌توان در مکان‌هایی استفاده کرد که دارای فضایی کوچک و کم‌نور هستند چرا که هرچه رنگ فرش روشن‌تر باشد فضا بزرگ‌تر و روشن‌تر نمایش داده می‌شود. افراد با خانه‌های کوچک و کم‌نور از مشتریان پرو پا قرص این نوع رنگ فرش هستند. رنگ کرمی روشن نوعی رنگ لوکس و مجلل به‌حساب می‌آید و فضا و مکان را روشن و شاهانه نمایش می‌دهد.

 

فرش فیلی روشن

فرش با رنگ فیلی روشن،به‌خاطر خنثی بودن با انواع رنگ‌ها از هر طیفی می‌تواند ترکیب شود و فضایی به مکان، منزل و محل کار می‌بخشد که احساس امنیت و آرامش در آن به‌وضوح به چشم می‌خورد رنگ طوسی و فیلی اغلب در دکوراسیون اسپرت و سنتی یک گزینه قابل قبول و مناسب است. رنگ فیلی، نماد عقل و درایت،تعادل، منطق، صلح و آرامش، استقلال و اعتماد است و طیف‌های مختلف آن عبارتند از: خاکستری تیره و روشن، سربی معمولی و تیره و نقره‌ای، طوسی و...

 

فرش آبی روشن

قالی با رنگ آبی، یکی از پرطرفدارترین انواع فرش‌هاست و گزینه مناسبی جهت خرید بخصوص تهیه جهیزیه عروس است. فرش آبی بیان کننده احساسات از جمله وفاداری، سکوت، تمرکز و صداقت است و جزء رنگ‌های سرد محسوب می‌شود و یکی از دلایل کاهش دمای بدن و ضربان قلب است. نماد دانایی و راحتی، رنگ آبی است و طیف‌های مختلف روشن تا تیره را شامل می‌شود.

 

فرش زمینه روشن خلوت

شاید کمتر کسی در گذشته به خرید فرش با زمینه روشن و خلوت فکر می‌کرد چرا که یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها مخصوصاً مادران همواره تمیز نگه داشتن منزل و فرش است که شاید به نظرشان تمیز کردن، تمیز نگه‌داشتن و شستن فرش مشکل بزرگی به نظر بیاید و بگویند که چون دارای فرزند هستیم و اگر فرش لک شود در معرض دید است ولی امروزه با توجه به گستردگی انواع وسایل و ابزارهای شستشوی فرش، دیگر این دغدغه وجود ندارد. و همگی به‌سمت تهیه این نوع فرش دوست داشتنی روی آورده‌اند.

 

فرش افشان روشن

فرش طرح درباری یا افشان از زمان شاه عباس صفوی است و دستباف و مورد علاقه مشتریان و خانواده‌های دوستدار این طرح است.فرش افشان بدون حوض وسط بوده و دارای حاشیه‌های با ترکیب گل و ساقه است و بسیار زیباست. این نوع از فرش دارای طرحی شلوغ است و بهتر است وقتی می‌خواهید آن را تهیه کنید از فرشی با رنگ‌های زمینه روشن مثل بژ با رنگ ملایم استفاده نمایید.

 

فرش لچک ترنج روشن

یکی از رایج‌ترین طرح‌های استفاده شده در فرش‌های قدیمی و دستباف و فرش‌های ماشینی، فرش لچک و ترنج است که از قرن 15 گسترش یافت و در دوره صفویه، به طرحی مرسوم و رایج تبدیل شد. ترنج فرش در مرکز فرش قرار دارد و از خورشید الهام گرفته شده و در چهار گوشه فرش طرح‌های مثلثی شکل است که سرچشمه آن از نقش ترنج مرکزی است.

اصولاً در فرش‌های لچک و ترنج روشن گل‌های کار شده در متن و زمینه فرش یک تا چند درجه تیره‌تر است. البته این گل‌ها می‌توانند به‌صورت رنگ‌های خیلی تند و شاد استفاده گردد و یا رنگ‌هایی با توناژ رنگ زمینه که اصولاً به این فرش‌ها، فرش لایت یا رنگ خواب هم گفته می‌شود.

 

فرش خشتی روشن

یک نوع دیگر از انواع فرش روشن، فرش خشتی روشن است که با اقبال عمومی رو به رو شده و مورد علاقه مردم قرار گرفته فرش طرح قابی یا خشتی است که از نوع فرش طرح درختی است. نقش‌های هندسی دارد و منظم با ابعاد منظم و یکسان بافته شده و داخل هر کدام از خشت‌ها طرح گلدانی، اسلیمی، حیوانات، گل بته جقه و پرنده‌ها است که ترکیبی از فرش سبک سنتی و امروزی است. ترنج در طرح‌های جدید قالی خشتی استفاده می‌شود که سبکی جدید و تازه است. 

 

نحوه شست و شوی فرش روشن

دلیل اصلی مشتاق نبودن خانواده‌ها به خرید فرش روشن، نحوه نگهداری آن بود و منطق آنها هم این بود که فرش روشن زود کثیف می‌شود جای لکه روی آن نمایان است و چهره زشتی به خود می‌گیرد و شستشوی آسانی ندارد و با مشکل مواجه می‌شدند. اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی تمیز نگه‌داشتن و شستن فرش‌های روشن کاری بسیار آسان شده و راه‌های مختلفی برای تمیز کردن و شستشوی قالی وجود دارد.

برای تمیز نگه‌داشتن فرش روشن، غبار روبی و جارو کردن مداوم فرش، راهی بسیار آسان است. دستمال مرطوب و سفید به سطح فرش کشیدن قدم دوم برای تمیز نگه‌داشتن آن است آن هم در یک جهت تا غبار به داخل بافت نفوذ نکند. حال اگر این کارها هم انجام شده باشد ولی باز هم فرش لک شده و تیره، از محلول‌های غیر شیمیایی مانند شامپو فرش، سرکه، جوش شیرین، نمک و... می‌توان استفاده کرد.

اگر می‌خواهید از شامپو فرش استفاده کنید حتماً قبل از آن به دو نکته توجه کنید: غبار روبی کنید و جارو بکشید. مطمئن شوید که فرش رنگ نمی‌دهد که برای فهمیدن این موضوع از یک دستمال سفید و مرطوب استفاده می‌کنیم و در گوشه‌ای از فرش آن را آزمایش کرده و اگر رنگ نداد برای تمام سطح فرش استفاده می‌کنیم.

اصولاً فرش جهیزیه در رنگ کرم انتخاب می‌شود زیرا طبق آیین و رسوم برای شروع زندگی جدید، رنگ‌های روشن را برای خانه تازه عروس و داماد در نظر می‌گیرند زیرا هم به لحاظ روانشناسی و هم به لحاظ دینی مورد تأیید کارشناسان روانشناس و مذهبی است.

فرش‌های ماشینی سنتی و مدرن با رنگ‌های روشن در دکوراسیون‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد که باعث ایجاد فضایی جذاب و شاد می‌گردد. انتخاب فرش کرم رنگ برای فضاهای کوچک و خانه‌هایی با متراژ کم، تأثیر بسیار زیادی در وسعت‌بخشی به فضا دارد یا به‌معنایی دیگر، خانه را در چشم بیننده بزرگ‌تر نمایان می‌سازد.

کارخانه فرش کاشان تولیدکننده انواع فرش ماشینی رنگ روشن است که در شانه تراکم‌ها و مدل‌های مختلف مناسب برای مکان‌های مختلف تولید شده است. به‌جهت خرید فرش پذیرایی، اتاق خواب و حتی آشپزخانه با رنگ روشن می‌توانید از محصولات این شرکت معتبر دیدن نمایید.

با در نظر گرفتن میزان کوچکی و بزرگی فضا، میزان نور موجود در خانه خود، رنگ‌بندی‌های به‌کار رفته در چیدمان و سلیقه خود خواهید توانست بهترین مدل فرش ماشینی رنگ روشن را انتخاب و خریداری نمایید. فرش ماشینی زمینه روشن بسیار مناسب برای فضاهای بسته و تاریک است تا افراد در آن‌جا از نظر روانی افسرده و دلزده نشوند.

فرش ماشینی رنگ روشن کرم می‌تواند در دکوراسیون‌های زیادی مورد استفاده قرار گیرد زیرا به‌عنوان رنگی خنثی و گرم با هر رنگی هم‌خوانی دارد و با هر نوع رنگ‌بندی و چیدمانی قابلیت ست شدن دارد. فرش‌های روشن در انواع طرح‌های زیبا و جدید متناسب با سلیقه‌های مشتریان تولید می‌شود، به‌صورتی که هر طرح فرش توسط طراحان در رنگ‌های روشن مثل فرش زمینه کرم نیز طراحی و تولید و به بازار عرضه می‌شود.

انتخاب فرش زمینه روشن را بیشتر برای مکان‌های کم‌تردد پیشنهاد می‌دهیم تا پاخور کمتر، موجب دیرتر کثیف و لک شدن فرش شود. تولید فرش لایت و رنگ روشن ترک به‌عنوان فرش اروپایی در طرح‌های اصیل ایرانی نیز به این منزله در کارخانه‌های فرش‌بافی صورت گرفته است که از اسقبال بسیار خوبی برخوردار شده است.

 

خرید فرش روشن

شرکت فرش ماشینی کاشان عرضه‌کننده انواع فرش رنگ روشن به‌صورت حضوری و غیر حضوری هست که با در نظر گرفتن شرایط و امکانات خریداران در دیگر شهرها و کشورها، اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی فرش کاشان با امکان جستجوی فرش براساس رنگ‌بندی کرد که توسط آن افراد سریع‌تر می‌توانند به فرش ماشینی روشن در انواع طرح و مدل‌های مورد پسند خود دست یابند.

خرید فرش رنگ روشن از این فروشگاه معتبر، به‌منزله خرید فرش به قیمت کارخانه خواهد بود زیرا عرضه محصولات در این سایت بدون واسطه است که محصول خریداری شده به‌همراه گارانتی معتبر را از کارخانه به‌صورت مستقیم به‌صورت رایگان برای خریداران ارسال می‌شود.

نتیجه‌گیری

کارخانه‌های فرش کاشان طبق استراتژی خاص و نیاز بازار و مشتریان خود به تولید فرش با رنگ‌های مختلف پرداخته است که فرش با رنگ روشن را در تولیدی با روند بیشتر قرار داده است. فرش‌های با زمینه رنگ روشن در تمام شاخه‌های فرش سنتی، مدرن و فانتزی تولید می‌شود که در بسیاری از دکوراسیون‌ها توسط افراد با سلایق مختلف خریداری می‌گردد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی