تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش رنگ روشن چه رنگیش خوبه؟

نام نویسنده: پروین اربابی نصرآبادی - 5 دقیقه
فرش رنگ روشن چه رنگیش خوبه؟

امروزه مقوله زیبایی‌شناسی از نظر طراحی داخلی منازل و روانشناسی بسیار زیاد مورد اهمیت قرار گرفته است به‌صورتی‌که طراحان داخلی، دقت و وسواس زیادی به خرج می‌دهند تا فضای منازل را از هر لحاظ هارمونی ببخشند و بهترین چیدمان را در دکوراسیون ایجاد نمایند. میزان نور و روشنایی نکته‌ای است که در انتخاب رنگ فرش و وسایل خانه تأثیر زیادی دارد.

در عصر حاضر به‌دلیل مشغله‌های کاری و فکری زیاد افراد سعی می‌کنند، منزل خود را با نمایی آرامش‌بخش چیدمان کنند و از رنگ‌های شاد و روشن و آرامش‌دهنده در چینش وسایل خانه خود استفاده نمایند تا بعد از یک روز کاری، بتوانند از بهترین و آرام‌ترین مکان برای استراحت و فرار از روزمرگی‌ها و درگیری‌های ذهنی و فکری در منزل خود بهره‌مند باشند و به این جهت ترجیح می‌دهند، فرش خانه خود را نیز در رنگ‌های روشن انتخاب نمایند.

 

فرش ماشینی رنگ روشن

میزان نور و روشنایی نکته‌ای است که در انتخاب رنگ فرش و وسایل خانه تأثیر زیادی دارد. فرش ماشینی روشن نیز به‌همین دلیل در کارخانه‌های فرش‌بافی تولید و عرضه می‌شود زیرا طراحان به جهت ایجاد روشنایی در فضای خانه، کاربردی‌ترین وسایل خانه در حجم بزرگ را با رنگ‌های روشن انتخاب می‌نمایند که فرش روشن نیز می‌تواند یکی از موارد روشنایی‌بخش به فضای تاریک و کم‌نور خانه باشد.

 

انواع رنگ‌ های فرش روشن

قالی ماشینی روشن درانواع رنگ‌های: کرم، آبی، فیروزه‌ای، بژ، فیلی، سفید، دودی و غیره تولید می‌شود که براساس رنگ‌بندی‌ چیدمان‌های مختلف منازل، رنگ فرش توسط مشتری انتخاب می‌گردد. تنوع رنگ بالا از خصوصیات فرش‌های کارخانه‌ها است و در این زمینه مشتری کاملاً با خاطری آسوده و دستی باز به انتخاب فرش مورد نظر خویش اقدام می‌نماید. اگر بخواهیم تعدادی از این فرش‌ها را معرفی و خصوصیات آنها را شرح دهیم به قرار زیر است:

فرش رنگ سفید

مردم در روزگاران گذشته همیشه در این فکر بوده‌اند که فرش خانه حتماً قرمز لاکی و طرحی از گل باشد و به هیچ رنگ و هیچ طرح دیگری فکر نمی‌کردند اینکه منشأ این تفکر کجاست شاید زیاد مهم نباشد اما اینکه امروزه رنگی دقیقاً مخالف آن انتخاب می‌شود جای بسی تأمل است چرا که رنگ انتخابی سفید، رنگی است مورد پسند افراد این زمان. رنگ صلح و آرامش، صفا و دوستی و امنیت. رنگ سفید در انواع دکوراسیون‌ها عالی جواب می‌دهد و به قول معروف «رنگش به هر دکوراسیونی میاد». فرش با رنگ سفید این طور نیست که همیشه با تک‌رنگ سفید بافته شده باشد بلکه با ترکیب با انواع رنگ‌ها از جمله: طوسی، طلایی، مشکی و صورتی شکلی عالی و رؤیایی پیدا می‌کند.

فرش کرم روشن

استفاده از فرش کرم به بزرگ‌تر نشان دادن منزل کمک شایانی می‌کند. چون که رنگ کرم ریشه در رنگ سفید دارد بنابراین، این رنگ نیز با هر نوع دکوراسیونی می‌تواند عجین شده و طرحی جالبی از خود به نمایش بگذارد. رنگ کرم استفاده شده در فرش، گل‌های موجود در روی فرش را بیشتر نمایش می‌دهد و حس قرار گرفتن در محیطی طبیعی و میان باغ گل را به انسان می‌بخشد.

رنگ کرم رنگی خنثی است و با هر نوع رنگی خیلی زود هماهنگ می‌شود و جلوه خاصی به چیدمان منزل می‌بخشد. افراد با خانه‌های کوچک و کم‌نور از مشتریان پر و پا قرص این نوع رنگ فرش هستند. رنگ کرمی روشن نوعی رنگ لوکس و مجلل به‌حساب می‌آید و فضا و مکان را روشن و شاهانه نمایش می‌دهد.طیف ترکیبات متنوعی از این رنگ وجود دارد که می‌توان به این موارد اشاره نمود: کرم آبی، کرم طوسی، کرم سبز، کرم شتری، کرم روشن خلوت، کرم روشن مشکی، کرم روشن فیروزه‌ای، کرم روشن سورمه‌ای و...

فرش کرم روشن

فرش زمینه کرم طلایی

فرش کرم طلایی روشن، از دیرباز جزء پر فروش‌ترین‌هاست و افراد خرید این فرش‌ها را بر رنگ‌های دیگر ترجیح می‌دهند. قالی با رنگ کرم نیز چشم‌نواز محسوب می‌شود و چون با برخورد چشم انسان با رنگ آن، دچار آرامش و امنیت می‌شویم به‌عنوان مکمل در کنار رنگ‌های دیگر خودنمایی می‌کند. این نوع رنگ فرش بیشتر برای منازلی تهیه می‌شود که تازه‌ساز هستند و به نوعی تعداد افراد خانواده کم باشد که تازه عروس و دامادها جزء این خانواده‌ها محسوب می‌شوند.

فرش صورتی

اگر این نوع فرش را در دکوراسیون خود دارید به خود ببالید که شما تصویر زیبا و زنده‌ای از بهار پر گل را در منزل خود نگهداری می‌کنید. طراوت و شادابی رنگ صورتی بر هیچ‌کس پوشیده نیست و به همین خاطر است که تازه عروسان در انتخاب وسایل و اسباب و اثاثیه منازل خود نهایت دقت و توجه را دارند که حتماً از زنگ صورتی در آنها استفاده شده باشد.

رنگ صورتی از ترکیب دو رنگ سفید و قرمز تشکیل شده که بنا به میزان استفاده از هرکدام از این رنگ‌ها در این ترکیب، نوع دکوراسیون نیز ممکن است تغییر نماید. رنگ صورتی انسان را به یاد گل رز صورتی یا قرمز می‌اندازد که فضای شاعرانه و رمانتیک را یادآوری می‌کند. حتماً در کف‌پوش منازل خود از فرش صورتی استفاده نمایید برخلاف تصور خیلی از افراد که صورتی رنگی مختص دختران است اما امروزه طراحان مد انواع متفاوتی از طرح و رنگ‌های این رنگ خاص ارائه داده‌اند که روح را آرامش می‌بخشد و چشم را نوازش می‌کند.

فرش بژ

 در توصیف فرش بژ بیان شده که رنگ قهوه‌ای مایل به زرد است که به آن فرش ماسه‌ای هم گفته می‌شود. اصطلاح بژ، ریشه‌ای فرانسوی دارد و معنی آن پشم طبیعی است که رنگ نشده و سفید هم نیست. یک نوع رنگ خنثی است و وفاداری نمادی است که به فرش بژ نسبت داده‌اند. شاید یکی از دلایلی که با هر نوع دیزاین و چینشی قابل ست کردن هست همین ویژگی‌اش (وفاداری) باشد.

فرش گردویی روشن

قالی با رنگ گردویی که دارای زمینه قهوه‌ای هست جزء رنگ‌های خنثی محسوب می‌شود و یکی از بارزترین رنگ‌ها در چیدمان منازل و محل کار است. این رنگ دارای طیف‌های گسترده‌ای است که عبارتند از: قهوه‌ای دودی، بژ، عاجی، قهوه‌ای سوخته، شکلاتی و غیره. از لحاظ روانشناسی فرش گردویی به‌عنوان نماد سلامتی، آرامش خاطر، حس اعتماد، صادق بودن در امور، زمین و کیفیت است.

فرش گردویی روشن

فرش سبز یک انتخاب جسورانه در دکوراسیون داخلی

معمولاً افرادی از این طیف رنگ بیشتر استفاده می‌کنند که دارای صفاتی همانند جسارت و شجاعت باشند. طراحی منزل با رنگ سبز آن هم از نوع روشنش، انتخابی بسیار جسورانه به حساب می‌آید. استفاده از این نوع دکوراسیون تفاوت بسیاری با خانه‌هایی که با سبک‌های سنتی و کلاسیک چیده شده‌اند خواهد داشت. و فضای منزل را کاملاً دگرگون خواهد نمود.

افرادی که عاشق طبیعت هستند گرایش خاصی به رنگ سبز و انواع آن دارند چرا که رنگ سبز طراوت و شادابی و تازگی به محیط هدیه می‌کند و روح و روان آدمی را نوازش می‌کند. و این آرامش و نشاط وقتی بیشتر نمود دارد که فرش منزل هم از رنگ سبز تهیه شده باشد. خانه که محل آرامش و خستگی از تن زدودن است، همراه با فرش رنگ سبز و رنگ‌های روشن، محیطی امن و پر انرژی‌ را ایجاد می‌کند که مورد نیاز هر فردی است. می‌توان از دو نوع خاص سبز یشمی و پسته‌ای که انواع رنگ‌های از خانواده سبز هستند در چیدمان منزل استفاده نمود.

فرش سبز یک انتخاب جسورانه

فرش فیلی روشن

فرش با رنگ فیلی روشن،به‌خاطر خنثی بودن با انواع رنگ‌ها از هر طیفی می‌تواند ترکیب شود و فضایی به مکان، منزل و محل کار می‌بخشد که احساس امنیت و آرامش در آن به‌وضوح به چشم می‌خورد. رنگ طوسی و فیلی اغلب در دکوراسیون اسپرت و سنتی یک گزینه قابل قبول و مناسب است. رنگ فیلی، نماد عقل و درایت، تعادل، منطق، صلح و آرامش، استقلال و اعتماد است و طیف‌های مختلف آن عبارتند از: خاکستری تیره و روشن، سربی معمولی و تیره و نقره‌ای، طوسی و...

فرش فیلی روشن

فرش آبی روشن

قالی با رنگ آبی، یکی از پرطرفدارترین انواع فرش‌هاست و گزینه مناسبی جهت خرید به‌خصوص تهیه جهیزیه عروس است. فرش آبی بیان‌کننده احساسات از جمله وفاداری، سکوت، تمرکز و صداقت است و جزء رنگ‌های سرد محسوب می‌شود و نیز یکی از دلایل کاهش دمای بدن و ضربان قلب است. نماد دانایی و راحتی، رنگ آبی است و طیف‌های مختلف روشن تا تیره را شامل می‌شود.

فرش آبی روشن

خرید فرش روشن

اگر کسی از شما بپرسد که چه رنگی از انواع رنگ‌های فرش روشن را خریداری کنم چه پاسخی می‌دهید؟ ممکن است در ثانیه‌های ابتدایی در پاسخ دادن مردد بمانید چون که جواب دادن سریع به این سؤال واقعاً مشکل است حق دارید؛ ولی راه‌های زیادی برای پاسخ دادن به این پرسش مهم وجود دارد از جمله: تجربیات دیگران: اگر از دیگران که از این نوع فرش‌ها استفاده کرده‌اند بپرسید حتماً پاسخی درخور و قانع‌کننده‌ به شما خواهند داد چرا که هیچ‌ چیز بالاتر و بهتر از تجربه نیست آن هم در زمینه استفاده از کالا و وسایل که یکی از آن کالاها و وسایل هم فرش رنگ روشن باشد. دیگرانی که از فرش رنگ روشن استفاده کرده باشند حتماً در مورد راه‌های تمیز نگه‌داشتن و شستشوی آنها رمز و رازهایی را آموخته‌اند که شاید در هیچ کتابی هنوز نوشته نشده باشد.

تبلیغات: دومین و شاید یکی از آسان‌ترین راه‌ها تبلیغات باشد که به وفور از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی آنها را می‌بینیم و این به انتخاب ما بسیار کمک می‌کند. چرا که می‌توان از تمام ویژگی‌های محصول تقریباً با اطلاع شد و در مورد آنها حتی تحقیق هم انجام داد که مبادا کالایی تقلبی باشد و خریداری شود. کافی‌است از اطرافیان پرسید یا در سایت‌های گوناگون در مورد آنها تحقیق نمود.

فروشگاه اینترنتی: بله، این هم یکی از راه‌های تهیه فرش با هر نوع رنگی و متناسب با هر نوع سلیقه‌ای است که به انتخاب شما کمک کرده و دیگر هیچ گونه نگرانی از بابت تهیه این نوع فرش زیبا و عامه‌پسند، ندارید چرا که در فروشگاه‌های اینترنتی معمولاً تمام روش‌های خرید، نگهداری، شستشو و تمیز نگه‌داشتن انواع فرش به‌خصوص رنگ روشن آنها با جزئیات به‌خوبی بیان شده است.

امروزه خرید اینترنتی و غیرحضوری یکی از مهم‌ترین انتخاب‌های کاربران شده که دیگر دغدغه‌ای بابت جابه‌جایی، دیر رسیدن کالا به دستشان و مشکلاتی از این قبیل را ندارند. فروشگاه فرش کاشان افتخار دارد که در این زمینه مشاور شما باشد در زمینه تهیه و نگهداری این نوع فرش زیبا. سایت فروشگاهی فرش کاشان، راهی مطمئن برای تهیه انواع فرش در تمام رنگ‌ها، در همه ابعاد برای تمام سلیقه‌ها.

 

نتیجه‌گیری:

نظر به اینکه استقبال از فرش رنگ روشن روز به روز در حال افزایش است و کاربران مشکل‌پسند به خرید این نوع فرش روی آورده‌اند لازم است که علاوه بر خرید حضوری این نوع فرش، سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی نیز در این زمینه فعالیت‌های بیشتری انجام دهند و کالاهای خود را به‌طور پیوسته به‌روز و جدید نمایند تا کاربران در این زمینه مشکل و کمبودی را احساس نکنند.

کارخانه‌های فرش کاشان طبق استراتژی خاص و نیاز بازار و مشتریان خود به تولید فرش با رنگ‌های مختلف پرداخته که فرش با رنگ روشن را در تولیدی با روند انبوه در دستور کار خود قرار داده‌ است. فرش‌های با زمینه رنگ روشن در تمام شاخه‌های فرش سنتی، مدرن و فانتزی تولید می‌شود که در بسیاری از دکوراسیون‌ها توسط افراد با سلایق مختلف خریداری می‌گردد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی