تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

طریقه ست کردن فرش با دکوراسیون داخلی منازل

ست کردن فرش ماشینی با دکوراسیون اتاق ها

طریقه ست کردن فرش با دکوراسیون منزل
هر فضایی نیازمند زیبا بودن است . تمام ادارات ، خانه ها ، مکان ها عمومی و ... بر اساس اصول و قواعد مشخصی معماری شده و سبک و سیاق ساخت فضا با در نظر گرفتن تمام محدودیت ها به گونه ای انجام شده است که زیبایی کم نداشته باشد . اما فضا و اتاق خالی بدون هیچ وسیله ای هرچند هم که معماری خوبی داشته باشد قابل استفاده نبوده و باید با لوازم و ملزومات دکوری زیبا وم مناسب با کارکرد برای ان فراهم آورد . در تمام خانه های ایرانیان فرش ماشینی یکی از این ملزومات به حساب می آید ، فرش ماشینی کالایی ست که هم به عنوان کف پوش قابلیت استفاده و کارکرد دارد و هم به عنوان کالایی لوکس و زیبا دکور را زینت خواهد بخشید .
قیمت فرش ماشینی کم نیست و خرید آن عمری و با دوام حساب می شود ، فرش ماشینی را نمی توان به راحتی عوض کرد پس لازم است در هنگام خرید نهایت دقت به عمل آید . خرید محصولی با کیفیت و ناب در تمام محصولات مد نظر است اما تفاوت خرید فرش ماشینی درجه یک با سایر لوازم منزلی طریقه ست کردن فرش با دکوراسیون است که بسیار حائز اهمیت بوده و وسواس خاصی را می طلبد .
برای ست کردن فرش با دکوراسیون منزل باید از قواعد زیبایی شناسی ، سلیقه اعضا خانواده و سبک زندگی و معماری خانه مطلع باشیم . مقاله حاضر تحت عنوان طریقه ست کردن فرش با دکوراسیون منزل در راستای ارائه نکاتی جهت خرید فرش ماشینی زیبا و هارمونی با فضای خانه نگاشته شده است . اگر متخصص دکوراسیون منزل نیستید اما زیبایی خانه و فضا برایتان اهمیت دارد و اگر خواهان داشتن دکوری جذاب و چشم نواز هستید ادامه مقاله را مطالعه نمایید تا از المان های ست کردن فرش با دکوراسیون منزل مطلع شوید .

طریقه ست کردن فرش با دکوراسیون منزل
ست کردن فرش با دکوراسیون دشوار تر از ست کردن دکوراسیون با فرش است . این جمله به ما می گوید در قدم اول هنگام خرید لوازم منزل خرید فرش ماشینی را در اولویت قرار دهید . چراکه ست کردن سایر وسایل با طرح و نقش فرش آسان تر است از خرید فرش برای دکوراسیونی که سایر وسایل را دارد . ناگفته نماند که فرش از نظر طراحان دکور نقطه عطف دکوراسیون بوده و وسیله ای ست جهت تحول دکور .
در ست کردن فرش با دکوراسیون منزل موارد متعددی لحاظ می شوند . از رنگ و طرح فرش گرفته تا ابعاد و سایز آن باید بر اساس نکاتی که در ادامه اشاره می شود انتخاب شود .

طریقه ست کردن رنگ فرش با دکوراسیون منزل
ست شدن رنگ فرش با دکوراسیون به معنای داشتن هماهنگی رنگ زمینه فرش ، رنگ های بکار رفته در فرش و تنوع آن ها می باشد . ست شدن رنگ فرش با پرده ، کف پوش ها و همچنین مبلمان به عنوان سه عنصر اصلی بزرگ و نزدیک به فرش در فضا مهم است . نمی توان رنگ خاصی را به عنوان رنگ ست نام برد ، گاها ترکیب دو رنگ روشن و گاها ترکیب رنگ روشن با رنگ تیره جذابیت خاصی به فضا می دهد . عمدتا برای فضاهای بزرگ و خلوت می توان از رنگ های تیره و روشن کنار هم استفاده کرد و گرما و صمیمیت فضا را بالا برد اما در فضاهای کوچک و مکان هایی که از وسیله پر شده اند ست کردن رنگ دو روشن مطلوبیت بیشتری نسبت به قرار گرفتن رنگ تیره و روشن برای افراد به وجود خواهد اورد چراکه رنگ های روشن فضا را بزرگ تر و رنگ های تیره فضا را کوچک تر از انچه هست نشان می دهند . برای مثال ترکیب رنگ لیمویی و کرم می تواند در فضا به همان اندازه زیبا باشد که ترکیب رنگ لیمویی و سرمه ای جذاب خواهد بود .
علاوه بر رنگ زمینه به رنگ های داخل طرح و نقشه هم توجه نمایید . رنگ های بکار گرفته شده در نگاره های فرش باید با وسایل هماهنگ بوده و البته بنابر ابعاد اتاق ، نورگیری فضا و وسایل موجود تنوع رنگی می تواند بالا یا پایین باشد . برای مکان های خلوت و نورگیر ترکیب رنگ بالا در ست کردن فرش با دکوراسیون منزل زیبا تر بوده و برای مکان هایی که از نور کافی برخوردار نیستند می توانید از فرش هایی که تنوع رنگی کمی دارند کمک بگیرید . همواره توجه نمایید که علاوه بر المان های زیبایی شناسی سلیقه افراد در انتخاب رنگ و طرح موثر است .

طریقه ست کردن طرح فرش با دکوراسیون منزل
سه دسته کلی طرح های شامل : طرح سنتی ، طرح کلاسیک و طرح مدرن می باشد . طریقه ست کردن طرح فرش با سبک دکوراسیون منزل اولین آیتم انتخاب طرح است و شاید بتوان طرح های سنتی و کلاسیک را بجای هم بکار گرفت اما استفاده از فرش های مدرن در فضاها یا منازل سنتی و یا استفاده از فرش های سنتی در خانه هایی با سبک و سیاق مدرن کار درستی نیست و به دور از اصول ست کردن فرش با دکوراسیون منزل است .
علاوه بر نوع طرح ، نگاره های و پیچیدگی فرش هم در طریقه ست کردن فرش با دکوراسیون منزل بی تاثیر نخواهد بود . فرش های شلوغ و پر نقش و نگار برای فضاهای بزرگ مناسب تر از فضاهای کوچک است . اگر فرشی با تنوع رنگی بالا و طرحی شلوغ برای مکانی کوچک خریداری نماییم بی شک آشفتگی و شلوغی فضا ، اغتشاشات بصری ایجاد کرده و در تصورات فرد تاثیر  منفی خواهد داشت .

طریقه ست کردن ابعاد فرش با دکوراسیون منزل
قبل از رفتن به بازار ابعاد اتاق را اندازه گرفته و مشخص نمایید فرش چند متر برای اتاق لازم دارید . فرش های ماشینی در ابعاد  استاندارد فرش 6 متر ، فرش 9 متر ، فرش 12 متر و حتی فرش 24 متر قابل خریداری هستند . تا چند سال پیش فرش های 12 متر پرفروش ترین فرش ها بودند اما در حال حاضر به علت آپارتمان نشینی و کوچک تر شدن ابعاد خانه خرید و فروش فرش های 6 متر و 9 متر بر مبادله فرشهای 12 متر پیشی گرفته است . ست کردن ابعاد فرش با دکوراسیون منزل از موارد متحول کننده بازار است . یادمان باشد که نباید فضا کاملا با فرش پوشیده شود و وجود فضاهای خالی در کناره های فرش هم دکور را زیبا تر نشان داده و هم فضایی جهت گذاشتن کمد ، گلدان ، مبلمان و ... فراهم می اورد تا مجبور نباشیم اشیا سنگین را روی فرش قرار دهیم . در طریقه ست کردن ابعاد فرش با دکوراسیون منزل های بزرگ دقت نمایید که خرید چند تخته فرش 6 متر و ایجاد چند فضای مجزا در اتاق های بزرگ می تواند کاربرد های متنوع و فضاهای زیبایی خلق کند . برای مثال اگر هال یا پذیرایی بزرگی دارید به جای انکه چند تخته فرش 12 متر در کنار یکدیگر پهن کنید ، بر اساس اصول طریقه ست کردن فرش با دکوراسیون منزل چند تخته فرش 6 متر با طرح هایی هماهنگ اما متفاوت خریداری نمایید . یک تخته فرش را در انتهای هال انداخته و میز ناهار خوری را در انجا قرار دهید ، فرشی دیگر در وسط پهن نمایید و مبلمان را به دور ان چیدمان کنید . حتی می توانید فرشی جلو تلویزیون انداخته و محیطی گرم و زیبا برای زمان هایی که قصد تماشای تلویزیون دارید فراهم نمایید .

طریقه ست کردن شانه و تراکم فرش با دکوراسیون منزل
شانه و تراکم در ظاهر فرش با خوبی نمایان می شوند . فرش های ماشینی 1200 شانه بیشترین تعداد گره را داشته ، زیبا تر هستند ، ارتفاع نخ خاب اندکی دارند ، ریز بافت و ریز نقش هستند و همچنین دارای طرح های شلوغ و پر پیچ و خم می باشند . از این رو  فرش های 1200 شانه برای ست شدن با وسایل پذیرایی و قسمت های لوکس منزل توانایی بالاتری نسبت به فرش های 700 شانه خواهند داشت .
فرش های 700 شانه که در هر متر عرض خود تعداد 700 گره دارند ، ریز بافی و ظرافت کم تری در بافت آن ها به خرج داده شده است . فرش های 700 شانه ارتفاع نخ خاب بالا ، نرمی و لظافت بیشتر ، توانایی بالاتری در برابر فشار و سایش و پارخوردی ، مقاومت بالایی در برابر شست و شو و عموما طرح هایی خلوت تر از فرش های پرشانه و تراکم دارند از همین رو و بر اساس همین ویژگی ها فرش های 700 شانه برای ست شدن با فضاهایی که مورد تردد زیاد بوده و حتی در خانه کم تر به چشم می ایند مانند اتاق خواب ها ، خواهند بود .

در خرید فرش ماشینی برای خانه ، اداره و هم مکان اصول و طریقه ست کردن فرش با دکوراسیون را حتما مد نظر قرار دهید چراکه تاثیرات فرش بر دکوراسیون به حدی مهم است که بر ذهن و روان افراد تاثیر مستقیم دارد .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی