سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» الفبای دکوراسیون با حضور فرش ماشینی

الفبای دکوراسیون با حضور فرش

خانه محلی است مأمن آرامش . مکانی که اعضا در آن آرامش یافته و قرار است دورهمی های گرم و صمیمی را تجربه کنند . داشتن فضای مناسب در خانه و استفاده از تصاویری که ذهن را ساکن و آرام کند بسیار حائز اهمیت است و این تصاویر مستقیما بر روان بیننده اثر می گذارد . برای صاحب خانه ها و خانم های با سلیقه طراحی دکوراسیون خانه مهم است چراکه به خوبی از نتیجه آثار به جای مانده از طریق دکوراسیون بر روح و روان آگاه هستند . دلایل زیادی وجود دارد تا صاحب خانه را متقاعد نماید که دکوراسیون و فضای منزل باید بر اساس اصول زیبایی شناسی و منطق و درک بیننده طراحی شود . با این وجود لزوم شناخت مهم ترین عناصر و تأثیر گذار ترین وسایل در ساخت یک دکوراسیون زیبا و باب سلیقه صاحب خانه بر کسی پوشیده نیست .
از مهم ترین وسایل دکوراسیون می توان به فرش ، مبلمان ، پرده ها و تابلو های بکار رفته در فضا اشاره کرد . این عناصر به علت آنکه حجم بالایی از فضا را به خود اختصاص داده و در کنار یکدیگر قرار می گیرند ؛ از وسایل مهم دکور به حساب خواهند آمد . بهتر است بدانیم ترکیب و ست شدن فرش ، مبلمان و پرده به حدی در دکوراسیون تأثیر گذار است که اندکی بی دقتی و انتخاب غلط به راحتی فضا را در هم شکسته و به جای آرامش روح و روان موجب اختشاش و تأثیرات منفی بر دید بیننده خواهد شد .
در کنار همه این موارد مهمان نوازی و انسان دوستی بالا در ایرانیان موجب شده تا بیش از سایر کشور ها به دکوراسیون خانه و فضای مهمان پذیر اهمیت داده و زیبایی دکوراسیون را اصل مهم خانه بدانند . مقاله در دست تحت عنوان الفبای دکوراسیون به توضیح در رابطه با مهم ترین عناصر موثر در دکوراسیون پرداخته است و فرش را اولین اصل در الفبا می داند . در ادامه مفصلا توضیح داده خواهد شد که علت انتخاب فرش به عنوان مهم ترین عنصر دکوراسیون چیست و المان های انتخاب یک تخته فرش زیبا و هم سو با اهداف صاحب خانه چه خواهد بود .
الفبای دکوراسیون با حضور فرش ماشینی
با وجود آنکه در نوشته های مختلف اشاره شده است و به تجربه ثابت شده است که فرش ، مبلمان و پرده اثرگذارترین موارد هستند اما باز هم در بین این سه عنصر ، فرش ها از محبوبیت و تأثیر بیشتری برخوردار هستند . در دنیای ماشینی امروز فرش های ماشینی هم به خوبی جایگاه خود را در خانه های ایرانی پیدا کرده اند و خرید فرش های ماشینی برای دکوراسیون بر فرش های دستبافت پیشی گرفته است . ناگفته نماند که دلیل عرضه و تقاضای بیشتر فرش های ماشینی نسبت به فرش های دستبافت قیمت مناسب تر و زیبایی قابل قبول آن ها ست ولی همچنان ارزش و اعتبار هنری فرش های دستبافت بسیار بیشتر از فرش های ماشینی می باشد . اولین فرش های ماشینی در سال های 1350 تولید و روانه بازار شد و از آن هنگام تا کنون به حدی بر تعداد و تنوع آن ها افزوده شده است که گویی فرش های ماشینی سالیان دراز است که تولید و عرضه می شوند .
از دیدگاه طراحان دکور فرش های ماشینی پایه ، اساس و به عبارتی الفبای دکوراسیون را شکل می دهند . فرش هایی به غایت زیبا و چشم نواز که با طرح هایی برگرفته از دل طبیعت آذین بسته شده اند . در دنیای بزرگ امروزی که روز به روز برتعداد شهر نشینان و آپارتمان نشینان افزوده شده و رفته رفته ترافیک و شلوغی انسان ها را بیشتر از سبک و سیاق زندگی ساده و آرام دور می کند ، داشتن کف پوشی از جنس الیاف و طرح گل و برگ و ... بهترین راهکار برای بهبود کیفیت زندگی می باشد . البته تذکر این نکته نیز به جاست که در انتخاب فرش های ماشینی و انتخاب برند و فروشگاه باید نهایت دقت را به خرج داد تا مبادا با انتخاب نادرست رضایت خرید کاهش یابد .
دلیل اصلی انتخاب فرش به عنوان الفبای دکوراسیون آن است که در نگاه اول فرش و کف پوش ، بیشترین خود نمایی را در چشم بیننده دارد . پوشش سطح زیادی از کف خانه و داشتن رنگ و لعاب متنوع و طرح های خاص موجب خود نمایی کف پوش ها می شود . برای مثال تأثیر فرش تک رنگ و ساده در دید بیننده بسیار کم تر از تأثیری است که یک تخته فرش ماشینی با طرح و نگاره های رنگارنگ و شلوغ دارد .
تا اینجا دانستیم که فرش های ماشینی یا هر کف پوش دیگری الفبای دکوراسیون بوده و اگر درست انتخاب شود ، فضا را زیبا و چشم نواز و اگر غلط انتخاب شود ، فضا را ناموزون نشان داده و بیننده را دلزده و خسته خواهد نمود . حال به سراغ آلمان هایی می رویم که توجه به آن ها تا حد بسیار زیادی در رضایت خرید اثر گذار است .
در انتخاب فرش ماشینی به چه چیز دقت کنیم ؟
فرش های ماشینی را خریداری می کنیم تا در کف فضا پهن کرده و خانه را مکانی مناسب باری زندگی نماید . مناسب شدن فضا به واسطه فرش های ماشینی از دو بعد امکان پذیر است : 1- کابرد و 2- زیبایی
بعد کاربرد فرش های ماشینی به زمانی بر می گردد که انسان های اولیه برای بهتر شدن مکان زندگی خود از شاخ و برگ درختان و بعد ها از پوست و پشم حیوانات استفاده کردند . رفته رفته تنوع و جذابیت آنچه در زمان ها قدیم تحت عنوان کف پوش رواج داشت به حدی بالا گرفت که در حال حاضر بازار بزرگی را به خود اختصاص داده اند و در شهرهایی مانند کاشان پایه ثابت اقتصاد و اشتغال را شکل می دهند . کارخانه های موجود در شهرک های صنعتی کاشان خصوصا برند های ناب و درجه یک مانند فرش کاشان به حدی خوب و درجه یک هستند که در کیفیت و بی نظیر بودن جنس الیاف ان ها شکی نیست .
بعد دیگر زیبایی و ظاهر فرش ها ست ، برای انتخاب فرش ماشینی خوب و مطلوب باید به نکات مختلفی که جمعا اصول زیبایی شناسی نامیده می شود توجه نمود. نکاتی که از رنگ و طرح گرفته تا کیفیت کنترل و هارمون بودن با سایر وسایل را شامل می شود . در این قسمت بصورت تیتر وار به مهم ترین اصول زیبایی شناسی الفبای دکوراسیون اشاره خواهیم نمود .
1- رنگ و طرح مناسب فرش :
برای خرید فرش باید دقت نمود که رنگ نگاره ها با یکدیگر هماهنگ باشد و در عین حال با سایر اجزاء دکور خصوصا مبلمان و پرده ها هم خوانی داشته باشد . توانایی و سلیقه ست کردن دکوراسیون مورد مهمی ست که نیازمند صرف زمان و آگاهی در رابطه با دکور خانه خواهد بود .
2- شانه و تراکم فرش :
فرش های ماشینی در شانه و تراکم های مختلفی تولید می شوند . انتخاب شانه و تراکم بسته به فضایی است که قرار است فرش در آن پهن شود . عموما فرش های کم شانه برای فضاهای شلوغ و پر تردد مانند هال و .. و فرش های پر شانه برای فضاهای کم رفت و آمد و خلوت مانند پذیرایی مورد استفاده خواهند بود . فرش های 1500 شانه زیبا ترین و گران قیمت ترین فرش های حال حاضر بازار فرش و قالی هستند که زیبایی بی نظیری به فضا می دهند و از همین رو برای تزئین دکوراسیون مهمان پذیر خانه مورد استفاده خواهند بود . از طرف دیگر فرش های 500 شانه در طرح هایی ساده تر و ارزان تر مورد استفاده هستند . هرچند فرش های 500 شانه و 700 شانه نسبت به فرش های 1500 شانه زیبایی کم تری دارند اما همچنان در دسته عوامل الفبای دکوراسیون شمرده می شوند .
3- سایز فرش :
فرش ها را که در این نوشتار از آن ها تحت عنوان الفبای دکوراسیون یاد کردیم ، در دو سایز کلی استاندارد و غیر استاندارد تولید می شوند . فرش های استاندارد همان ابعاد 6 متر ، 9 متر و 12 متر هستند و هر سایز خارج از آن را فرش غیر استاندارد یا اصطلاحا بی قواره می نامند . سایز فرش هم از مواردی است که در دکوراسیون اهمیت زیادی داشته و بسیار مورد توجه قرار می گیرد . برای نمونه بهتر است سایز به نحوی انتخاب شود که هنگام پهن شدن در فضا ، لبه فرش اندکی با دیوار فاصله داشته باشد و بدین ترتیب بر جذابیت دکور بیافزاید . البته این مورد برای فضای اتاق خواب که لزوم فرش شدن تمام فضا وجود دارد ، صدق نخواهد کرد .

در نهایت به این نکته اشاره می کنیم که خرید و فروش فرش از فروشگاه معتبر آنلاین فرش کاشان بیشترین سطح رضایت خاطر را فراهم می اورد . داشتن یک تخته فرش که علاوه بر کیفیت بالا و زیبایی بی نظری ارزان قیمت هم باشد هدف هر خریداری است . پس ما به عنوان متخصصین فروشگاه اینترنتی فرش کاشان را به شما معرفی می کنیم چراکه پر مزیت ترین فروشگاه بوده و محصولاتی با کیفیت و زیبا در تنوع بالا را عرضه می کند . برای انتخاب بهترین الفبای دکوراسیون سری به فروشگاه اینترنتی فرش کاشان بزنید .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  فرش آشپزخانه عروس و داماد
•  مقایسه فرش پلی استر فیلامنت و فرش اکریلیک
•  سوالاتی که قبل از خرید فرش ماشینی باید بدانید
•  آنچه باید در مورد خرید اینترنتی فرش ترک بدانید !
•  استفاده از مکانیزم و روشهای نوین نگهداری فرش در موزه فرش

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان