تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

الفبای دکوراسیون با حضور فرش ماشینی

الفبای دکوراسیون با حضور فرش

خانه محلی است مأمن آرامش . مکانی که اعضا در آن آرامش یافته و قرار است دورهمی های گرم و صمیمی را تجربه کنند . داشتن فضای مناسب در خانه و استفاده از تصاویری که ذهن را ساکن و آرام کند بسیار حائز اهمیت است و این تصاویر مستقیما بر روان بیننده اثر می گذارد . برای صاحب خانه ها و خانم های با سلیقه طراحی دکوراسیون خانه مهم است چراکه به خوبی از نتیجه آثار به جای مانده از طریق دکوراسیون بر روح و روان آگاه هستند . دلایل زیادی وجود دارد تا صاحب خانه را متقاعد نماید که دکوراسیون و فضای منزل باید بر اساس اصول زیبایی شناسی و منطق و درک بیننده طراحی شود . با این وجود لزوم شناخت مهم ترین عناصر و تأثیر گذار ترین وسایل در ساخت یک دکوراسیون زیبا و باب سلیقه صاحب خانه بر کسی پوشیده نیست .
از مهم ترین وسایل دکوراسیون می توان به فرش ، مبلمان ، پرده ها و تابلو های بکار رفته در فضا اشاره کرد . این عناصر به علت آنکه حجم بالایی از فضا را به خود اختصاص داده و در کنار یکدیگر قرار می گیرند ؛ از وسایل مهم دکور به حساب خواهند آمد . بهتر است بدانیم ترکیب و ست شدن فرش ، مبلمان و پرده به حدی در دکوراسیون تأثیر گذار است که اندکی بی دقتی و انتخاب غلط به راحتی فضا را در هم شکسته و به جای آرامش روح و روان موجب اختشاش و تأثیرات منفی بر دید بیننده خواهد شد .
در کنار همه این موارد مهمان نوازی و انسان دوستی بالا در ایرانیان موجب شده تا بیش از سایر کشور ها به دکوراسیون خانه و فضای مهمان پذیر اهمیت داده و زیبایی دکوراسیون را اصل مهم خانه بدانند . مقاله در دست تحت عنوان الفبای دکوراسیون به توضیح در رابطه با مهم ترین عناصر موثر در دکوراسیون پرداخته است و فرش را اولین اصل در الفبا می داند . در ادامه مفصلا توضیح داده خواهد شد که علت انتخاب فرش به عنوان مهم ترین عنصر دکوراسیون چیست و المان های انتخاب یک تخته فرش زیبا و هم سو با اهداف صاحب خانه چه خواهد بود .
الفبای دکوراسیون با حضور فرش ماشینی
با وجود آنکه در نوشته های مختلف اشاره شده است و به تجربه ثابت شده است که فرش ، مبلمان و پرده اثرگذارترین موارد هستند اما باز هم در بین این سه عنصر ، فرش ها از محبوبیت و تأثیر بیشتری برخوردار هستند . در دنیای ماشینی امروز فرش های ماشینی هم به خوبی جایگاه خود را در خانه های ایرانی پیدا کرده اند و خرید فرش های ماشینی برای دکوراسیون بر فرش های دستبافت پیشی گرفته است . ناگفته نماند که دلیل عرضه و تقاضای بیشتر فرش های ماشینی نسبت به فرش های دستبافت قیمت مناسب تر و زیبایی قابل قبول آن ها ست ولی همچنان ارزش و اعتبار هنری فرش های دستبافت بسیار بیشتر از فرش های ماشینی می باشد . اولین فرش های ماشینی در سال های 1350 تولید و روانه بازار شد و از آن هنگام تا کنون به حدی بر تعداد و تنوع آن ها افزوده شده است که گویی فرش های ماشینی سالیان دراز است که تولید و عرضه می شوند .
از دیدگاه طراحان دکور فرش های ماشینی پایه ، اساس و به عبارتی الفبای دکوراسیون را شکل می دهند . فرش هایی به غایت زیبا و چشم نواز که با طرح هایی برگرفته از دل طبیعت آذین بسته شده اند . در دنیای بزرگ امروزی که روز به روز برتعداد شهر نشینان و آپارتمان نشینان افزوده شده و رفته رفته ترافیک و شلوغی انسان ها را بیشتر از سبک و سیاق زندگی ساده و آرام دور می کند ، داشتن کف پوشی از جنس الیاف و طرح گل و برگ و ... بهترین راهکار برای بهبود کیفیت زندگی می باشد . البته تذکر این نکته نیز به جاست که در انتخاب فرش های ماشینی و انتخاب برند و فروشگاه باید نهایت دقت را به خرج داد تا مبادا با انتخاب نادرست رضایت خرید کاهش یابد .
دلیل اصلی انتخاب فرش به عنوان الفبای دکوراسیون آن است که در نگاه اول فرش و کف پوش ، بیشترین خود نمایی را در چشم بیننده دارد . پوشش سطح زیادی از کف خانه و داشتن رنگ و لعاب متنوع و طرح های خاص موجب خود نمایی کف پوش ها می شود . برای مثال تأثیر فرش تک رنگ و ساده در دید بیننده بسیار کم تر از تأثیری است که یک تخته فرش ماشینی با طرح و نگاره های رنگارنگ و شلوغ دارد .
تا اینجا دانستیم که فرش های ماشینی یا هر کف پوش دیگری الفبای دکوراسیون بوده و اگر درست انتخاب شود ، فضا را زیبا و چشم نواز و اگر غلط انتخاب شود ، فضا را ناموزون نشان داده و بیننده را دلزده و خسته خواهد نمود . حال به سراغ آلمان هایی می رویم که توجه به آن ها تا حد بسیار زیادی در رضایت خرید اثر گذار است .
در انتخاب فرش ماشینی به چه چیز دقت کنیم ؟
فرش های ماشینی را خریداری می کنیم تا در کف فضا پهن کرده و خانه را مکانی مناسب باری زندگی نماید . مناسب شدن فضا به واسطه فرش های ماشینی از دو بعد امکان پذیر است : 1- کابرد و 2- زیبایی
بعد کاربرد فرش های ماشینی به زمانی بر می گردد که انسان های اولیه برای بهتر شدن مکان زندگی خود از شاخ و برگ درختان و بعد ها از پوست و پشم حیوانات استفاده کردند . رفته رفته تنوع و جذابیت آنچه در زمان ها قدیم تحت عنوان کف پوش رواج داشت به حدی بالا گرفت که در حال حاضر بازار بزرگی را به خود اختصاص داده اند و در شهرهایی مانند کاشان پایه ثابت اقتصاد و اشتغال را شکل می دهند . کارخانه های موجود در شهرک های صنعتی کاشان خصوصا برند های ناب و درجه یک مانند فرش کاشان به حدی خوب و درجه یک هستند که در کیفیت و بی نظیر بودن جنس الیاف ان ها شکی نیست .
بعد دیگر زیبایی و ظاهر فرش ها ست ، برای انتخاب فرش ماشینی خوب و مطلوب باید به نکات مختلفی که جمعا اصول زیبایی شناسی نامیده می شود توجه نمود. نکاتی که از رنگ و طرح گرفته تا کیفیت کنترل و هارمون بودن با سایر وسایل را شامل می شود . در این قسمت بصورت تیتر وار به مهم ترین اصول زیبایی شناسی الفبای دکوراسیون اشاره خواهیم نمود .
1- رنگ و طرح مناسب فرش :
برای خرید فرش باید دقت نمود که رنگ نگاره ها با یکدیگر هماهنگ باشد و در عین حال با سایر اجزاء دکور خصوصا مبلمان و پرده ها هم خوانی داشته باشد . توانایی و سلیقه ست کردن دکوراسیون مورد مهمی ست که نیازمند صرف زمان و آگاهی در رابطه با دکور خانه خواهد بود .
2- شانه و تراکم فرش :
فرش های ماشینی در شانه و تراکم های مختلفی تولید می شوند . انتخاب شانه و تراکم بسته به فضایی است که قرار است فرش در آن پهن شود . عموما فرش های کم شانه برای فضاهای شلوغ و پر تردد مانند هال و .. و فرش های پر شانه برای فضاهای کم رفت و آمد و خلوت مانند پذیرایی مورد استفاده خواهند بود . فرش های 1500 شانه زیبا ترین و گران قیمت ترین فرش های حال حاضر بازار فرش و قالی هستند که زیبایی بی نظیری به فضا می دهند و از همین رو برای تزئین دکوراسیون مهمان پذیر خانه مورد استفاده خواهند بود . از طرف دیگر فرش های 500 شانه در طرح هایی ساده تر و ارزان تر مورد استفاده هستند . هرچند فرش های 500 شانه و 700 شانه نسبت به فرش های 1500 شانه زیبایی کم تری دارند اما همچنان در دسته عوامل الفبای دکوراسیون شمرده می شوند .
3- سایز فرش :
فرش ها را که در این نوشتار از آن ها تحت عنوان الفبای دکوراسیون یاد کردیم ، در دو سایز کلی استاندارد و غیر استاندارد تولید می شوند . فرش های استاندارد همان ابعاد 6 متر ، 9 متر و 12 متر هستند و هر سایز خارج از آن را فرش غیر استاندارد یا اصطلاحا بی قواره می نامند . سایز فرش هم از مواردی است که در دکوراسیون اهمیت زیادی داشته و بسیار مورد توجه قرار می گیرد . برای نمونه بهتر است سایز به نحوی انتخاب شود که هنگام پهن شدن در فضا ، لبه فرش اندکی با دیوار فاصله داشته باشد و بدین ترتیب بر جذابیت دکور بیافزاید . البته این مورد برای فضای اتاق خواب که لزوم فرش شدن تمام فضا وجود دارد ، صدق نخواهد کرد .

در نهایت به این نکته اشاره می کنیم که خرید و فروش فرش از فروشگاه معتبر آنلاین فرش کاشان بیشترین سطح رضایت خاطر را فراهم می اورد . داشتن یک تخته فرش که علاوه بر کیفیت بالا و زیبایی بی نظری ارزان قیمت هم باشد هدف هر خریداری است . پس ما به عنوان متخصصین فروشگاه اینترنتی فرش کاشان را به شما معرفی می کنیم چراکه پر مزیت ترین فروشگاه بوده و محصولاتی با کیفیت و زیبا در تنوع بالا را عرضه می کند . برای انتخاب بهترین الفبای دکوراسیون سری به فروشگاه اینترنتی فرش کاشان بزنید .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی