تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

استفاده متنوع از فرش های گرد در دکوراسیون منزل

استفاده از فرش گرد در دکوراسیون

دنیای فرش و قالی بسیار بزرگ است . نوآروی ، خلاقیت و توان بالای تولید کنندگان فرش های ماشینی در کنار مهارت بی نظیر بافندگان ایرانی بازاری به وسعت نیازمندی و سلیقه تمامی خریداران کف پوش در سراسر دنیا به وجود آورده است . در نظر داشته باشید که استفاده از واژه دنیای فرش و قالی بسیار صحیح و اصولی  می باشد . شاید بتوان گفت در اولین سال های تولید فرش های ماشینی که به اوایل 1350 بر می گردد هیچ گاه تصور نمی شد چنین پویایی و توان تولیدی بالایی در کم تر از 4 دهه دامن گیر فرش های ماشینی شود و چنین رقابت بی حد و اندازه ای را در بین تولید کنندگان باب نماید .
در حال حاضر کارخانه ها و تولید کنندگان حاضر در شهر کاشان حرف اول را در تمامی دنیا می زنند و خریداری نیست که به دنبال خرید فرش ، نام و نشان فرش های بی نظیر کاشان را نشنود . هرچند قدرت و توان تولیدی فرش های ماشینی کاشان تا حد زیادی به برند ، فروشگاه و تولید کننده خاص بستگی دارد اما تمام تولیدات کاشان در صورت اصل بودن در رده بهترین فرش های ماشینی قرار می گیرند . در بین بیش از 700 برند موجود و فعال در شهرک های صنعتی کاشان ، کارخانه فرش کاشان یکی از چندین کارخانه ای است که در طول سال ها فعالیت خود محصولات درجه یک و صادراتی روانه بازار کرده است . شهرت و نام آشنای فروشگاه فرش کاشان برای تمام بازاریان و مشتریانی که به دنبال خرید بهترین محصولات وارد بازار می شوند قابل تصور است .
با وجود آنکه اولین بافته هایی که تحت عنوان فرش های ماشینی در سال های 1350 وارد بازار شدند ، در طرح ها و رنگ های محدود بوده و قابل مقایسه با تنوع حال حاضر بازار فرش و قالی نیستند اما همان بافته های به ظاهر ساده در زمان خود بهترین جایگزین برای بافته ها و فرش های دستبافتی شدند که تنها در توان خرید اعیان و اشراف بود . فرش های ماشینی تولید شده در رنگ زمینه گلی ، قرمز و لاکی در شانه 450 و 500 خط مشی و مورد مهمی برای شروع به کار کارخانه های فرش ماشینی شدند ، گرچه در حال حاضر بسیاری از محصولات آن زمان دیگر تولید نشده و جای خود را به بافته های ماشینی داده اند که در شانه و تراکم زیبایی چیزی از فرش های دستبافت کم ندارند اما اهمیت همان بافته های ابتدایی به هیچ وجه قابل انکار نخواهد بود .
ایجاد تنوع و بالا بردن خلاقیت در تولید فرش در اشکال خاص هندسی ، فرش ها را محبوب تر از قبل کرده است . به خصوص فرش های کلاسیک و سنتی اعم از شانه های 700 ، 1000 و 1200 که هرچه تعداد گره بیشتری داشته باشند ، از زیبایی و ظرافت بیشتر برخوردار بوده و به فرش های دستبافت شبیه تر خواهند بود . تا چندی پیش جدید و نو بودن فرش های ترک مد نظر مشتریان قرار داشت و علاقمندی و خرید فرش های ترک در راس آمار مبادلات فرش و قالی واقع شد اما پس از تولید  و روی کار آمدن فرش های گرد و سایر فرش های بی قواره ، خرید فرش ترک جای خود را به خرید فرش گرد داد .
مقاله حاضر تحت عنوان استفاده های متنوع از فرش گرد به بررسی فرشی پرداخته است که در اصطلاح بازار فرش و قالی ، فرش بی قواره نام گرفته و عمدتا کابردی های زیبایی و لوکس به خود می گیرد . هرچند موارد استفاده فرش های گرد مانند دیگر فرش های بی قواره کم نیست اما همچنان کاربرد فرش های استاندارد و مستطیل بسیار بیشتر از سایر بافته های ماشینی است .
فرش های گرد
فرش های گرد یا همان دایره وار خاص تر و ناهنجار تر از فرش های مستطیل شکلی هستند که در بازار های فرش و قالی به چشم می خورند در واقع تولید چنین فرش های بی قواره ای نهایت خلاقیت و توان ذهنی بالای طراحان و تولید کنندگان را می رساند .
انواع فرش های گرد ، بیضی ، هشت ضلعی و مشابه آن ، انواع فرش های سایز بزرگ ، فرش های گل برجسته که گاها هایبالک هم نامیده می شوند ؛ از جمله محصولات نوینی هستند که در اثر خلاقیت بی بدیل تولید کنندگان و عمدتا جهت به بار نشاندن حس رقابت در بین بهترین تولید کنندگان به ثمر نشسته اند . محصولات تولید کنندگان قدر و توانای کاشانی به حدی با کیفیت و با دوام است که دیگر جایی برای بهتر شدن ندارد از این رو تولید کنندگان برای جذب مشتری ، فروش بیشتر و پیروز شدن در رقابت تولید به سمت خلاقیت رفته و با بکارگیری طراحان حرفه ای و نیروی کار زبده محصولاتی را تولید کرده اند که بنابر داشتن ظاهری متفاوت و خاص مشتریان داخلی و خارجی را جذب کرده و به دنیای فرش و قالی رنگ و جلوه ای دیگر بخشیده اند .
خاص بودن و غیر تکراری بودن فرش های گرد است که توانسته مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده و برای فضاهایی مانند پذیرایی آشپزخانه جذاب باشد . این نوع فرش ها برای هماهنگی ظاهری با مبلمان بهتر از فرش های مستطیلی و حتی مربعی عمل کرده و به شیک و لوکس بودن فضای پذیرایی کمک می کند .
فرش های گرد یکی از ده ها فرشی است که در فروشگاه فرش کاشان وجود دارد اما خود به تنهایی شامل چندین و چند طرح و نقشه می باشد به گونه ای که می توان از ان تحت عنوان فرش گرد متنوع یاد کرد . انتخاب از بین انواع فرش های گرد موجود در فروشگاه فرش کاشان کار ساده ای نیست چراکه تنوع و زیبایی بالا در بین این دسته از محصولات خریداران را به شک و البته وسواس می اندازد و خرید این فرش های گرد جهت استفاده های متنوع رضایت بخش خواهد بود .
ابعاد فرش گرد برای استفاد های متنوع
برای بیان ابعاد فرش های گرد از قطر محصول کمک گرفته می شود . معمولا قطر فرش های گرد از ۱۰۰ و ۱۵۰ سانتی متر شروع شده و در برخی موارد تا قطر ۲ متر هم می رسد . بافت و دار فرش های گرد همانند فرش های مستطیل است و دار قالی متفاوت از مربع یا مستطیل وجود ندارد .
زیبایی فرش های گرد
یکی از انواع فرش هایی که برای تزئین و زیبا سازی فضای خانه کاربرد دارد ، فرش های گرد هستند .این محصولات اگر در کارخانه های حرفه ای مانند فرش کاشان و تحت نظارت تیم و دستگاه های درجه یک و با کیفیت بافته شوند به صورتی که در ممتاز بافی فرش گرد شکی نباشد ، بهترین عنصر زیبا ساز دکوراسیون خواهند شد . بافت و تولید فرش های گرد در طرح های قرینه و منظم که عمدتا از نگاره های طبیعت و نقش مایه های منظره الگو گرفته اند ، بیشترین مورد استفاده را در پذیرایی داشته و در ظرح های ساده تر و رنگ های تیره بیشترین کاربرد را در آشپزخانه دارند .
در فرش های گرد مد نظر نوشتار ، شیوه چله دوانی بسیار شبیه به شیوه چله دوانی در فرش های مستطیل و همچنین ترک است منتهی با این تفاوت که در حاشیه فرش تعداد بیش تر از هشت تار برای شیرازه کنار گذاشته می شود و به اندازه سه تا پنج سانتی متر کناره فرش را گلیم بافی می کنند . تعداد تاره های کنار گذاشته شده برای فرش های مستطیل هشت تار می باشد .
حال به سراغ عمل پیاده کرده نقشه و نگاره های زیبا بر روی فرش های گرد می رویم . موردی که به خوبی توانسته است بر استفاده های متنوع از فرش گرد بیافزاید . تعیین تعداد چله های مورد نیاز در این امر حائز اهمیت است . بدین ترتیب که پس از شمردن خانه های کاغذ نقشه قالی و مطابقت با قطر دایره ، در هر طرف با توجه به اندازه فرش دو تا سه خانه به نقشه اضافه می کنند ، سپس عدد به دست آمده از این شمارش را ده برابر کرده و در نهایت با ضرب در دو تعداد کل چله های مورد نیاز برای بافت یک تختخ فرش گرد زیبا با طرح و نگاره ازپیش تعیین شده ، مشخص خواهد شد . با وجود آنکه دار و چله کشی فرش های گرد نسبتا مشابه فرش های مستطیل و مربع است ، اما بافت این گونه محصولات به حدی تخصصی است که کار هر تولید کننده ای نمی باشد و بهتر است خرید فرش های گرد را از فروشگاه های معتبر از جمله فروشگاه اینترنتی فرش کاشان انجام دهیم .
خرید فرش گرد
موارد استفاده فرش های گرد به میزان فرش های مستطیل نیست اما همین موارد هم موجب باز کردن جایگاه ویژه فرش های گرد در خانه ایرانیان شده است .
برای خرید فرش های گرد با کیفیت و زیبا به شما فروشگاه فرش کاشان را معرفی می کنیم . فروشگاه فرش کاشان از جهت کیفیت محصولات را تضمین نموده و تنوع بالای آن تمامی سلایق را پوشش می دهد. همچنین در فروشگاه های اینترنتی خدمات و مزایایی ارائه می شود که در فروشگاه های فیزیکی یافت نشده و بدین ترتیب توصیه و خرید فرش از فروشگاه فرش کاشان ، توجیه منطقی خواهد داشت .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی