تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

نحوه انتخاب فرش برای سالن های مستطیلی پذیرایی

نحوه انتخاب فرش برای سالن های مستطیلی

هنگامی که در مورد فضای خانه صحبت می کنیم ممکن است منظور ما هال ، پذیرایی ، اتاق خواب ، آشپزخانه یا هر فضای دیگری باشد که در چهاردیواری خانه قرار گرفته است . هر فضایی در خانه کاربرد و اهمیت خاص خود را دارد ، از جمله آنکه پذیرایی به علت مهمان نشین بودن و لوکس بودن ، هال به علت پرتردد بودن و محل عمده سکونت اعضا خانواده ، اتاق خواب ها به علت آرامش القایی ، آشپزخانه به عنوان قلب خانه و ... .
در این بین در کنار کاربردی که هر فضا دارد ظاهر و زیبایی آن هم اهمیت دارد . هنگام نگاه کردن به دکوراسیون فضا اولین چیزی که در ذهن ما تداعی می شود ، تصاویر بصری رسیده به ذهن از طریق چشم ها ست . به میزانی که دکوراسیون خانه زیبا تر و چشم نواز تر باشد ، جذابیت فضا بیشتر خواهد بود . وسایل و عناصر مختلفی در هر دکور وجود دارند وسایلی که ممکن است کاربردی جز زیبایی و تزئین نداشته باشند اما مهم ترین عناصری که در دکوراسیون حائز اهمیت هستند و به عنوان مهم ترین و اثر گذارترین ها خریداری می شوند شامل فرش ، مبلمان و پرده می باشند . این سه عنصر در کنار زیبا بخشی وظیفه مهم و اصولی کاربرد را هم دارند و جالب است بدانیم که در پیوند نا گسستنی با یکدیگر می توانند دکور خانه را متحول نمایند . تغییر هر یک از سه عنصر مطرح شده می تواند چنان تحولی خلق کند که گویی خانه نو نوار شده است .
نکته مهم و اساسی که در این نوشتار هم مفصلا مورد بحث قرار خواهد گرفت ، نحوه انتخاب صحیح فرش ، مبلمان و پرده است . چرا که به همان اندازه که انتخاب صحیح و اصولی می تواند تأثیر مثبت داشته باشد ، انتخاب غلط و غیر اصولی هم می تواند تأثیر منفی و مضر داشته باشد . برای فهم بهتر موضوع دو فضای مجزا را در ذهن خود تجسم نمایید . در فضای اول تصور کنید که اجزاء خانه با یکدیگر ست شده اند و رنگ و طرح پرده ها و مبلمان با فرش ماشینی هماهنگ باشد ، هرچند این هماهنگی به معنای یک رنگی نیست بلکه به معنای هارمون بودن است . قطعا در چنین فضایی که نحوه انتخاب اجزاء صحیح بوده است زیبایی به غایت رسیده و تصور خانه ای شیک باب سلیقه اعضا خانه دور از ذهن نیست . اما فضای دیگر را به شکلی معکوس تجسم کنید . بدین صورت که رنگ و نگاره های فرش پهن شده در کف خانه از نظر زیبا شناسی در تضاد با مبلمان و پرده ها باشد  و ... . بی شک گذراندن مدت زمان طولانی در چنین فضایی بیننده را آشفته و پریشان خاطر خواهد نمود و همچنین نازیبایی در فضا به همراه خواهد داشت . در چنین فضایی هرچقدر هم که از وسایل لوکس و گران قیمت استفاده شود ، به علت عمدم هماهنگی و هارمونی لازم نمی توان انتظار داشتن دکوراسیون زیبا را داشت .
با این مقدمه به سراغ بحث در رابطه با نحوه انتخاب فرش ماشینی با تمرکز بر سالن های پذیرایی خواهیم رفت . با توجه به محبوبیت و مرغوبیت فرش های فروشگاه فرش کاشان و برتری بودن این برند نسبت به سایر رقبا ، توصیه ما انتخاب فرش مناسب برای سالن پذیرایی از بین محصولات فرش کاشان می باشد . در آخرین مبحث این نوشتار چگونگی خرید فرش کاشان را از فروشگاه های آنلاین توضیح خواهیم داد .
انتخاب فرش ماشینی
انتخاب محصولی مانند فرش ، مبلمان و پرده که قابلیت تعویض زود به زود را ندارند ، باید با آگاهی و دانش باشد . خرید هر تخته فرشی برای فضای خانه ما مناسب نیست چراکه هنگام انتخاب باید موارد زیر مد نظر باشد :
1- انتخاب بر اساس کاربرد فضا :
فرش های انتخاب شده برای پذیرایی ، متفاوت از فرش های انتخاب شده برای آشپزخانه و اتاق خواب خواهند بود . با این وجود لازم است تا هنگام انتخاب با توجه به کاربرد فضا نوع و ویژگی های فنی مناسبی را انتخاب نماییم .
2- انتخاب بر اساس رنگ مبلمان و پرده :
اگر به دنبال خرید وسایل برای خانه جدید خود هستید ، بهتر است ابتدا فرش و کف پوش مناسب را انتخاب کنید و سپس به دنبال سایر وسایل باشید چراکه ست کردن مبلمان و پرده با فرش های ماشینی راحت تر از ست کردن فرش های ماشینی با مبلمان و پرده می باشد . عمدتا جهت انتخاب طرح فرش برای پذیرایی متضاد با مبلمان و پرده عمل می شود بدین معنا که برای مبلمان ها و پرده های طرح دار ، فرش های ساده و کم نگاره و برای ست شدن با مبلمان و پرده های ساده و تک رنگ ، فرش های شلوغ و پر طرح انتخاب می شود . از طرف دیگر کنار هم قرار گرفتن رنگ متضاد مبلمان و فرش پذیرایی در کنار یکدیگر جذابیت خاصی دارد .
3- انتخاب بر اساس سایز :
فرش
های انتخاب شده برای پذیرایی نباید تمام فضا را پوشش دهند . کافی است سایزی انتخاب شوند که تنها محوطه کلی فضا را پوشش دهد . داشتن اندکی فاصله بین لبه فرش و دیوار موردی است که زیبایی پذیرایی را دو چندان می کند . استفاده از فرش های بی قواره ( گرد ، مربع و ... ) که مدتی است در کارخانه های نوآوری و خلاق کاشان از جمله کارخانه فرش کاشان تولید و به بازار عرضه می شود ، باری فضای پذیرایی مناسب خواهد بود  . در ادامه بیشتر به انتخاب فرش بی قواره برای پذیرایی اشاره خواهیم نمود .
مواردی که تحت عنوان اصول زیبایی شناسی انتخاب فرش در مقالات و نوشته ها مورد بحث قرار می گیرد کم نیست و به توحه به رونق روز افزون صنعت مد و دکور هرچه در این باب صحبت شود ، کافی نخواهد بود اما تا اینجا سعی شد به مهم ترین و کلیدی ترین نکات در رابطه با انتخاب فرش برای پذیرایی اشاره شود .
انتخاب فرش برای سالن های مستطیل شکل پذیرایی
آپارتمان ها و خانه های شهری بر خلاف خانه های روستایی و قدیمی از اصول معماری مدرن تبعیت کرده و بر اساس نقشه و استاندارد ساخته می شود از همین رو علاوه بر شباهت بالایی که آپارتمان ها به یکدیگر دارند ، عموما دارای فضاهایی هستند که در ابعاد استاندارد ساخته می شود .
فرش های ماشینی 6 متر ، 9 متر و 12 متر ، فرش های استاندارد هستند و هر فرشی خارج از این سایز در دسته فرش های بی قواره یا غیر استاندارد جای می گیرد . دیده ایم که در خانه های قدیمی کف خانه با فرش استاندارد پوشانده شده است و فضاهای اطراف فرش را کناره ها ، موکت و ... پر کرده اند اما در خانه های آپارتمانی منوال به شکل دیگری است ؛ اول آنکه در این خانه ها ابعاد هر اتاق استاندارد است ، دوم آنکه انتخاب فرش های غیر استاندار برای پذیرایی مناسب است ، چراکه خارج از عرف بوده و ناهنجاری موجود در فضا برای بیننده جذاب است . همچنین پهن شدن فرش های گرد ، بیضی و ... در پذیرایی های مستطیل شکل از عقیده طراحان دکوراسیون می باشد .
اگر پذیرایی خانه شما مستطیل است ، بسته به نور ، سایز و ... می توانید فرشی انتخاب کنید که زیبایی خانه را چند برابر کند . برای این امر مهم کافی است به موارد زیر توجه نمایید :
اگر نور پذیرایی کم است ، رنگ زمینه های روشن و اگر نور پذیرایی کافی است رنگ زمینه های تیره و خنثی گزینه های مطلوبی خواهند بود .
می توانید برای پذیرایی مستطیل شکل بزرگ ، چند تخته فرش بی قواره در ابعاد کوچک انتخاب کرده و بدین ترتیب فضای پذیرایی را پارتیشن بندی کنید .
فرش های گرد و فرش مربع می توانند در زیر مبلمان و میز قرار گرفته برای مهمان در پذیرایی پهن شده و جلوه گر فضا شوند .
پذیرایی های شلوغ و پر وسیله را با فرش های خلوت و درشت نگاره و پذیرایی های خلوت و کم وسیله را با فرش های پر نگاره و شلوغ آذین بندی کنید .
همچنین تابلو فرش ها هم گزینه بسیار شیک و قابل توجهی برای پذیرایی های مستطیل شکلی هستند که صاحب خانه در چیدمان دکوراسیون آن ها حساسیت به خرج می دهد .
برای انتخاب مناسب فرش های ماشینی جهت پهن شدن در پذیرایی های مستطیل شکل ، به فروشگاه اینترنتی فرش کاشان سری زده و در دسته محصولات به دنبال فرش های 1500 شانه و 1200 شانه باشید . فرش های ماشینی 1500 شانه و 1200 شانه که در اصلاح فرش های گران قیمت و لوکس نامیده می شوند ، مختص پذیرایی بوده و بیش از هر عنصر دیگری در فضای خانه تأثیر دارند .
فروشگاه اینترنتی فرش کاشان در کنار کیفیت بالا ، زیبایی و عرضه محصولات به قیمت دارای ویژگی هایی ست که به هیچ وجه در فروشگاه های فیزیکی یافت نمی شود . انتخاب فرش از فروشگاه اینترنتی فرش کاشان ، به مشتریان این اطمینان خاطر را می دهد که محصولات درجه یک و صادراتی را در قیمت ارزان خریداری نموده اند .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی