تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

فرش سنتی در فضای مدرن

فرش با طرح سنتی در فضاهای مدرن

برای تهیه ی فرش بهتر است به نوع دکوراسیون و سلیقه و وسایلی که برای دکور خود می پسندید دقت کنید . انواع فرش با سبک های مختلف بافته می شود و در بازار موجود می باشد . اما اینکه کدام برای خانه ی شما مناسب می باشد ، باید به هارمونی و هماهنگی آن با سایر وسایل منزل تان دقت کنید .
دو دسته برای خرید فرش اقدام می کنند . یکی تازه عروسان و کسانی هستند که به منزل نو نقل مکان می کنند و دسته ی دوم کسانی هستند که فقط به خرید فرش و تعویض آن اقدام می نمایند .
جز هر کدام دسته که باشید باید دقت کنید که فرش تان با وسایل تان ست باشد . محصولات موجود در بازار هم طرح دارد و هم سبک بافت .
باید دقت کنید که هم رنگ آن متناسب با وسایل منزل تان باشد و هم اینکه از لحاظ سبک دکوراسیون با وسایل منزل تان هم خوانی داشته باشد .
اینکه فرش را اول بخرید یا سایر وسایلتان به انتخاب خودتان مربوط است . اما اینکه اگر اطلاعی در مورد سبک چیدمان ندارید و فکر می کنید هر چه را از هر مدل و رنگ بپسندید و در کنار هم بچینید کار اشتباهی است  و بهتر است از کسانی که در این زمینه سلیقه و نظر خوبی دارند و کارشناسان و دکوراتورها مشورت بگیرید.
انواع سبک چیدمان منزل سنتی ، کلاسیک و مدرن می باشد .
انواع سبک های فرش و فضاها
فرش های سنتی فرش هایی هستند که از قدیم الایام بافته شده و در منازل مورد استفاده واقع می شده است . طرح لچک و ترنج ، افشان ، طرح ریز ماهی از جمله فرش هایی است که در قدیم مورد استفاده واقع می شده است .
فرش های کلاسیک ، فرش هایی هستند که دارای طرح های خاص می باشند . مثل فرش های وینتیج که امروزه بافته می شوند. نمونه ای از فرش هایی می باشند که در محیط های کلاسیک به کار می رود . گلیم و گبه نیز در این فضاها برای زیبایی بیشتر استفاده می شود .
امروزه فرش های ماشینی با طرح هایی بافته می شوند که تلفیقی از سنتی و مدرنیته است . به این محصولات فرش های لوکس گفته می شود. این تولید کننده ها با الهام از طرح های قدیمی و دستکاری آنها و تولید فرشی با طرحی نو ، روزانه فرش های جدید با طرح های زیبا تولید می کنند . این فرش های سنتی به صورت شانه و تراکم بالا بافته می شوند و برای فضاهای مدرن و کلاسیک مناسب هستند .
فرش های مدرن نیز امروزه بازار را پر کرده است. جدیدا افراد دوست دارند ، فرش های فانتزی با رنگ های زیبا در محیط منزل خود داشته باشند و دوست دارند محیط منزل شان جدید بوده و بوی کهنگی به واسطه ی طرح های قدیمی را نداشته باشد.
فرش های فانتزی با رنگ های شاد و متنوع با طراحی های ساده محیطی را به وجود می اورد که به ان فضای فانتزی یا مدرن می گویند.
مقاله مربوطه : معرفی فرش های فانتزی و نقش آن ها در دکوراسیون
تمام این چیزها که در بالا گفته شد، به مثابه ی قانونی است که در زیباتر شدن منزل کمک می کند . اما شکستن قانون با رعایت ریزه کاری ها خود عاملی است که باعث زیباتر شدن منزل می شود . اگر به صورت حساب شده و بر طبق خلاقیتی پا را از چارچوب قانون فراتر نهیم ، صاحب منزلی خواهیم شد که با تلفیق سبک ها بسیار زیباتر خواهد نمود .
البته این به معنی چیدمان منزل بدون حساب و مهندسی رنگ ها و طرح ها نیست .
استفاده از فرش های سنتی در فضاهای مدرن ، فرش های فانتزی و یا کلاسیک در یک محیطی که به صورت سنتی چیده شده خود با متضاد جلوه دادن عناصر محیط باعث تنوع و زیبایی محیط می گردد .
فرش سنتی و فرش مدرن چه تفاوتی دارد؟
فرش های سنتی همان فرش هایی است که به صورت دستباف در طرح های مختلف بافته شده و با پهن شدن در منزل انسان را به سال های دور و اندشه های اصیل می برد که این گونه فرش ها را طراحی کرده و به صورت یکسان می بافته اند.
به طور کلی نوزده نوع و سبک فرش وجود دارد که فرش های مختلف در این دسته از سبک ها بافته می شده اند. و کارشناسان اهل فن با نگاه به هر کدام از این فرش هایی که بافته شده می توانستند تشخیص دهند که در کدام دسته ازفرش ها قرار می گیرد.
از مشهور ترین فرش های سنتی که بیشتر هم در ایران مورد استقبال واقع بوده است، فرش های لچک و ترنج می باشد. فرش زیبای دیگر که مشهور است، فرش افشان و فرش های خشتی می باشند.
فرش سنتی لچک و ترنج در فضای مدرن
فرش هایی که در وسط آن خورشیدی به شکل دایره ، بیضی ، لوزی و مربع وجود دارد و در چهارگوشه ی آن گوشواره هایی قرار دارد و دور تادور آن را حاشیه در بر می گیرد ، فرش های لچک و ترنج می گویند.
این فرش با الهام از خانه های قدیمی ایران که در وسط خانه حیاط قرار داشته و دور تا دور آن را اتاق ها می ساخته اند ، بافته شده است . در مرکز حوض قرار دارد و در چهار گوشه ی ان باغچه هایی احداث می شده که با الهام از پلان این خانه ها این فرش ها را می بافته اند.
فرش سنتی افشان در فضای مدرن
فرش طرح افشان نقطه ی مقابل طرح قبلی است که درباره ی آن توضیحاتی ارائه شد. در طرح افشان ، طراح قلم را که از گوشه ای بر کاغذ می گذاشته تا انتهای فرش و گوشه ای دیگر ، ان را از روی کاغذ بر نمی داشته و این به این معنی است که مرکز این فرش از هر گونه ترنجی خبری نیست و شاخ و برگ و گل ها به صورت درهم در مرکز فرش در میان حاشیه ای که به مثابه ی قاب دور تادور فرش کشیده شده است قرار دارند .
این طرح ، بسیار زیبا و ساده است و برای محیط های سنتی ، مدرن و کلاسیک بسیار مناسب می باشد و توانایی ست شدن با هر سبک و طرح و نقشی را در منزل دارد.
فرش خشتی در فضاهای مدرن
این فرش اگر در فضای مدرن قرار بگیرد ، زیبایی بسیاری به این فضا می بخشد . علت این امر این می باشد که این طرح بسیار خاص است و طراحی بی نظیری دارد . همانطور که از نام ان پیداست ، این طرح خشت خشت در کنار هم قرار گرفته است . در دل فرش ، طراحی به این گونه است که طرح های مختلف درون قاب هایی به صورت مربع یا دایره در دل این فرش کنار هم طراحی شده اند . موزاییک هایی از طرح سراسر این فرش را به صورت متقارن یا نامتقارن فرا گرفته است .
فضای مدرن و فرش مدرن
فرش های مدرن که امروزه در میان فرش های ماشینی دیده می شود ، فرش های فریز ، شنل و شگی می باشند . این فرش ها بسیار ساده و رنگارنگ بوده و در محیط هایی که با کاناپه ها و مبلمان فانتزی دکور می شوند ، مفروش و مورد استفاده قرار می گیرد .
اما به دلیل شانه و تراکم های پایین و طرح های ساده ای که دارند، شاید نتوانند آن جلال و زیبایی فاخری که برای یک منزل انتظار می رود و مورد سلیقه ی ایرانیان است؛ را نتیجه دهند .
به همین دلیل ، انواع فرش های سنتی به صورت ماشینی با طرح های جدید و مدرن و متفاوت از حالت سنتی ، صرف بافته می شوند که می توانند هم مدرنیته و هم حالت سنتی را به منزل بدهند .
پس می توانید با فرش های سنتی، شکوه و تجملی بهتر به فضای منزل تان بدهید  و هم اینکه از داشتن فضایی مدرن در خانه لذت ببرید .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی