تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

چه فرشی برای دکوراسیون بخرم ؟

اصول انتخاب فرش مناسب برای دکوراسیون منزل

فرش در منزل عنصر قدرتمندی است . از لحاظ احساسی و بصری نقش مهمی را در منزل ایفا می کند . شما وقتی وارد منزل می شوید، اولین چیزی که نظر شما را جلب می کند، فرشی است که در آن پهن گردیده است . اکثر کسانی که وارد منزل دیگران می شوند ، اولین چیزی که مشاهده می کنند، گستردنی است که با آن کف منزل و فضای با آن مفروش گردیده است.
علاه بر ان فضایی که پر از وسیله باشد اما فرش در ان نباشد، روح ندارد . برعکس اتاقی که خالی از وسیله باشد، اما کف ان با فرشی تمیز و زیبا مفروش شده باشد، کاملا اماده ی زندگی بوده و افراد از قرار گیری در ان احساس گرما و نرمی می کنند.
این قضیه را افراد بسیاری در حین مسافرت و اسکان در اتاقی که در ان تنها یک فرش پهن بوده به درستی احساس می کنند.
پس در هنگام خرید فرش علاوه بر دقت بر قیمت فرش، افراد به زیبایی ان و جنس ان دقت می کنند. تا فرشی برای منزل شان تهیه کنند که هم از راه رفتن بر روی ان احساس خوبی داشته باشند و هم در هماهنگی کامل با وسایل منزل شان باشد.
تاثیر ظاهر فرش در فضای منزل
ظاهر فرش ، شامل سایز آن، سبکی که طرح آن دارد و خود طرح و رنگ فرش می باشد . هر کدام از این عوامل اگر درست انتخاب شود می تواند در زیبایی بخشی به محیط تاثیر گذار باشد . تمام این عوامل را اول سلیقه ی شما و سپس همخوانی آن با سایر عناصر منزل ، رنگ آمیزی دکور و مساحت و پلان فضا تعیین می کند .
در این مقاله نکاتی به شما ارائه می شود که می تواند به شما در انتخاب فرش متناسب با منزل تان کمک کند .
1- فرش های ماشینی ایران در سبک های مختلف سنتی ، کلاسیک و مدرن بافته می شود . سبک سنتی در واقع به طرح و نقشه هایی گفته می شود که در قدیم به صورت دستباف بافته می شده اند و به صورت رایج مورد پسند و استفاده ی خانوار های مختلف در ایران و جهان قرار می گرفته اند . طرح های سنتی فرش های ایران بسیار متنوع است که به طور کلی حدود نوزده دسته طرح وجود دارد که فرش های مختلف با داشتن آلمان های مختص خودشان در هر کدام از دسته ها قرار می گیرند و به وسیله ی کارشناسان کارشناسی می شوند .
طرح لچک و ترنج معروف ترین فرش های سنتی است که مورد استفاده قرار می گرفته است. این فرش یک ترنج در مرکز دارد که به صورت بیضی، دایره یا لوزی طراحی می شده و در اطراف فرش حاشیه ای سرتاسر کشیده شده که در چهار گوشه ی ان گوشواره هایی طراحی شده که به زیبایی فرش می افزاید. این فرش و این طرح با توجه به پلان خانه های تاریخی طراحی شده است که در دوره های پیشین منازل به این صورت ساخته و پرداخته می شده اند .
برای دیدن انواع فرش های ترنج دار برای دکوراسیون کلیک کنید .
خرید فرش ترنج دار برای دکوراسیون
خانه های تاریخی، اگر از بالا مشاهده شوند، مشخص می شود که عناصر قالی لچک و ترنج با الهام ازاین منازل بافته شده اند .
اتاق هایی که در دورتادور اتاق کشیده شده اند، حوضی که در وسط آن قرار دارد و باغچه هایی که در چهار طرف حوض قرار دارند .
2- فرش های سبک کلاسیک ، فرش هایی هستند که هم قدیمی و دستباف می باشند و هم اینکه با الهام از سبک های سنتی امروزه با اندکی تغییر طراحی و به بازار ارائه می شوند . در واقع فرش های لوکس ماشینی که امروزه با طرح های متنوع و امروزی و متفاوت از سبک سنتی خود طراحی می شوند ، جز این دسته قرار می گیرند و از آنها می توان در دکوراسیون های تجملاتی و لوکس برای مفروش کردن منزل استفاده کرد.
3- اما فرش های مدرن که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار دارد، همان فرش های فانتزی با رنگ آمیزی های خاص خود هستند که با توجه به مدی که در غرب زمین به وجود آمده مورد توجه افراد داخل ایران و مشرق زمین هم قرار گرفته است.
فرش های فانتزی در دکورهایی به کار می رود که صاحبان آن نمی خواهند بویی از دکور سنتی و قدیمی را در منزل خود داشته باشند . افرادی که به سادگی روی آورده اند و دیگر دوست ندارند بویی از تجمل بدهند و در جامعه ی صنعتی امروزه دوست دارند در محیطی که بسیار ساده است، اندکی بیاسایند به این دکور روی می آورند و برای تکمیل ان از فرش های ساده ی فانتزی متناسب با رنگ منزل شان استفاده می کنند .
برای دیدن فرش های فانتزی برای دکوراسیون کلیک کنید .
فرش فانتزی در دکوراسیون
4- علاوه بر آن سایز فرش نیز در زیبایی منزل تاثیر گذار است . سایز منزل با توجه به پلان و مساحت اتاق تعیین می شود. نکته ای که باید در هر محیطی که مسکونی است باید به آن توجه کرد این است که بهتر است فرش از محیطی که در آن قرار می گیرد ، کوچکتر باشد . به گونه ای که وقتی کف اتاق پهن می گردد، اطراف آن اندکی خالی بماند . حال این اطراف یا با موکت پوشیده می شود یا اینکه کف اتاق با سنگ و سرامیک و پارکت پوشانده شده و نیازی به پوشیده شدن با فرش ندارد و می تواند خالی بماند که این خود باعث زیباتر شدن منزل می شود.
5- برای چیدمان مبلمان دز این محیط، مبل ها باید اندکی از دیوار فاصله داشته و تنها پایه ی جلویی آن روی فرش قرار بگیرد . این نکات در کنار هم خود باعث زیباتر به نظر رسیدن منزل می شود .
هماهنگی بین فرش و مبل
تاثیر رنگ و طرح فرش در فضا
با فرش می توانید روی چطور به نظر رسیدن منزل و فضا تاثیر بگذارید و این هم شامل تاثیر منفی می شود و هم شامل تاثیرات مثبت !
اگر اتاق شما کوچک و وسایل منزل شما بسیار باشد و به طور کلی فضای اتاقتان شلوغ به نظر برسد ، شما باید از فرش های روشن و طرح خلوت برای فرش کردن منزل تان خریداری کنید . این عنصر قدرتمند خود سبب خلوت تر و بزرگتر به نظر رسیدن منزل تان شود.
اگر برعکس ، محیط خانه ی شما بزرگ باشد و وسایل بسیاری در فضا نداشته باشید ، بهتر است با انتخاب فرش های تیره و شلوغ که می تواند انظار را به مرکز و قلب خود جلب کند ، محیط را شلوغ تر نشان دهید .
نکته ی دیگر در مورد رنگ فرش و اسباب منزل باید بدانید که بهتر است ، رنگ ها حساب شده باشد و از پر رنگ به کمرنگ از کف به سقف طراحی و انتخاب گردد و فرش از سایر وسایل منزل قدرتمند تر باشد .
شکل ظاهری فرش در فضا
شکل های رایج که فرش با آن بافته می شود ، فرش های مستطیلی شکل است . اما شما می توانید با توجه به معماری فضا و اتاق تان پلان تان را مفروش کنید.
به این معنی که می توانید از شکل فضا الهام گرفته و فرش تان را با آن مدل هندسی سفارش دهید و یا خریداری نمایید .
اگر فضای شما مربع شکل باشد می توانید فرش تان را با این شکل سفارش دهید تا اتاق تان زیباتر و خاص تر به نظر برسد . اگر قسمتی از اتاق شما دارای بالکن و یا پنجره ای است که به صورت نیم دایره جلو تر از سایر اتاق رفته ، می توانید آن قسمت از اتاق را با فرش دایره ای شکل مفروش کنید و فضایی گرم و دوستانه را شکل دهید .
هم چنین با توجه به سقف تان می توانید زمین را متقارن طراحی کنید . اگر گچ بری و یا سقف کاذبی دارید که با شکل هندسی خاص تزیین یافته بهتر است به تبعیت از آن فرش تان را نزدیک به آن مدل هندسی طراحی کنید که این خود باعث هویت بخشیدن به منزل تان می گردد و شکل فرش به تنهایی می تواند در آفرینش فضایی خاص و هنرمندانه موثر باشد .

در آخر باید بدانید که سلیقه ی شما و آرامش شما در محیط چه ساده و چه تجملی از هر قانونی مهم تر می باشد.

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی