تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

معرفی کارخانجات فرش ماشینی سلیمان صباحی آران و بیدگل

شهرک کارخانجات فرش ماشینی سلیمان صباحی آران و بیدگل کاشان

از گذشته تا به حال قالی های دستباف توسط هنرمندان تولید شده است ولی با مرور زمان و بزرگ شدن جوامع تولید فرش دستباف کمتر شده و بیشتر افراد جامعه روی به خرید فرش ماشینی آوردند .
فرش دستباف با قیمت بالاتر و ظرافت بیشتر و همچنین طرح و نقشه های محدودی که در بافت آن ها به کاررفته نسبت به فرش های ماشینی دارای خریداران کمتری می باشد.
جنس الیاف به کاررفته در فرش دستباف بیشتر الیاف طبیعی می باشد بدین منظور هنگام شستشو امکان تغییر رنگ وجود دارد .

امروزه استفاده از دستگاه های صنعتی پیشرفته موجب عرضه محصولات ماشینی شده است . فرش ماشینی حدود 50 سال است که به این صنعت بزرگ راه پیدا کرده است .
در این محصولات معمولا از الیاف های مصنوعی استفاده می شود و بافت آنها ماشین آلات صورت می گیرد به همین دلیل فرش ماشینی نسبت به نوع دستباف دارای قیمت مناسب تری هستند .

آغاز تولید فرش ماشینی در اوایل دهه 50 در کارخانه مخمل ابریشم می باشد و اولین فرش های ماشینی در این کارخانه ها و با دستگاه های مخمل بافی ژاکارد و الیاف مصنوعی بافته شده است . به مرور زمان بر تعداد کارخانجات تولید کننده فرش ماشینی افزوده شد . این محصولات در ابتدا با مشخصات فنی و ظاهر مشخص تولید می شدند .اما با گذشت زمان تغییرات بسیار زیادی در آن ها ایجاد شد و از تمام جهات بهبود یافته اند.

محصولات فرش ماشینی در شهرهای مختلفی تولید می شوند که در میان این شهرها ، فرش کاشان و فرش مشهد دارای شهرت و اعتبار بیشتری می باشد .
کارخانه های این دو شهر با داشتن بهترین دستگاه های فرش بافی و استفاده مواد اولیه مرغوب ، بهترین محصولات را عرضه می کنند .

شهر کاشان مهد تولید فرش ماشینی
در شهرستان کاشان بهترین و با کیفیت ترین فرش های ماشینی درکارخانجات فرش تولید می شوند . انواع فرش ماشینی تولید شده در کاشان عبارتند از :
1- محصولات کلاسیک و سنتی به صورت 500 ، 700 ، 1000 ، 1200 و 1500 شانه
2- محصولات مدرن و فانتزی مانند شنل ، شگی ، سه بعدی و غیره
3- انواع گلیم به صورت گلیم فرش ، گلیم گبه ، گلیم جاجیم و غیره

فرش های تولید شده در کاشان دارای مشخصصات و قیمت های زیادی می باشد . تراکم و شانه در فرش ماشینی کاشان بر عواملی مانند کیفیت ، قیمت و زیبایی محصول تاثیر دارد .

پرفروش ترین و رایج ترین فرش های بافته شده در تولیدی های فرش کاشان عبارتند از : نوع 500 شانه با تراکم 1000 ، نوع 700 شانه با تراکم 2550 ، نوع 1000 شانه با تراکم 3000 ، نوع 1200 شانه با تراکم 3600 ، نوع 1500 شانه با تراکم 4500

از مهمترین خصوصیات فرش ماشینی تولید شده در کاشان استفاده از الیاف اکرولیک و در برخی از موارد پلی استر و پلی پروپیلن می باشد . در محصولات امروزی معمولا از جنس اکریلیک استفاده می شود که دارای کیفیت بیشتر است . در فرش ماشینی کاشان از سه نوع نخ به عنوان نخ خاب ، نخ تار و نخ پود استفاده می شود .
نخ خاب بیشترین تاثیر را بر کیفیت محصول دارد زیرا بیشترین حجم فرش و نما و ظاهر آن را تشکیل می دهد .

از مهم ترین اطلاعات در مورد فرش ، دستگاه یا ماشین بافت آن است .
استفاده از بهترین و به روزترین دستگاه ها در تعیین کیفیت محصول تاثیر بسزایی دارد .
برای بافت محصولات فرش ماشینی درجه یک کاشان از دستگاه های پیشرفته و خاص استفاده می شود .
به صورت کلی با افزایش شانه و تراکم امکان این که از تعداد رنگ های بیشتر استفاده شود کاهش می یابد .
تعداد رنگ های متداول در فرش ماشینی کاشان شامل :
فرش 700 شانه به صورت 8 ، 10 و 12 رنگ
نوع 1000 شانه به صورت 8 و 10 رنگ
نوع 1200 شانه به صورت 8 رنگ
نوع 1500 شانه به صورت 8 رنگ

قلب تولید کننده فرش در ایران در شهرک های کوچک و بزرگ کاشان ، آران و بیدگل جای گرفته است .
یکی از موفق ترین شهرک های تولید کننده فرش شهرک سلیمان صباحی آران و بیدگل می باشد که بالغ بر 80% از تولیدات این شهرک مربوط به تولید فرش ماشینی می باشد . شهرک صنعتی سلیمان صباحی آران و بیدگل با تولید سالانه 35 میلیون متر مربع فرش ماشینی ، قطب تولید فرش ماشینی در کشور است . استقرار بیش از 500 واحد صنعتی در شهرک صنعتی سلیمان صباحی آران و بیدگل باعث پیشرفت و معروفیت این شهرک شده است .
در شهرک صنعتی سلیمان صباحی ابتدا بافت فرش های 440 شانه انجام می شد ولی با ورود ماشین آلات 700 شانه در سال 88 اقدام به تولید فرش های با شانه های دیگر نیز رواج پیدا کرد . در این شهرک صنعتی تمامی تولید کنندگان فروش صادرات را نیز انجام می دادند .
در کارخانجات فرش سلیمان صباحی انواع فرش خام و انواع فرش ماشینی و فرش های تشریفاتی قرمز صورت می پذیرد . بافت تابلو فرش سفارشی و قالیچه و سجاده های متری و فرشهای اتاق کودک از تولیدات خاص این شهرک می باشد .
فرش های 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه از محصولات درجه یک و ممتاز تولید شده در کارخانجات فرش ماشینی شهرک سلیمان صباحی آران و بیدگل می باشد .
با پیشرفت تکنولوژی تولید فرش ترک و گلیم گبه نیز در این شهرک نیز انجام می گیرد .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی