تولید و عرضه انواع فرش ماشینی کاشان

بازار فرش کاشان

بازار فرش

تاریخچه فرش کاشان
فرش از دیر باز وسیله ای برای حفاظت در برابر سرما بوده است . ایرانیان برای نرمی بسترشان از قالی و قالیچه استفاده می کردند . کهن ترین فرش تاریخ متعلق به پازیریک آریایی می باشد ، اما رنسانس هنر فرش ایرانی در عصر صفویه به ویژه در زمان سلطنت شاه طهماسب اول و شاه عباس کبیر رخ داد .
شهرستان کاشان از قطب های اصلی تولید فرش ماشینی و دستباف در ایران و جهان می باشد . در سوابق تاریخی فرشبافی کاشان این حرفه  ریشه در زمانهای دور داشته و علی رغم بحران های اقتصادی توانسته همچنان به بقای خویش ادامه دهد .
پیش از دهه 50 شمسی فرش تمام خانه ها دستباف بودند اما با پ‍یشرفت صنعت نساجی ،صنعت فرش هم از تکنولوژی روز آن زمان بی بهره نماند و دستگاه های بافت فرش ماشینی وارد و اولین فرش ماشینی در ایران بافته شد .
درسال 1353 اولین نمونه فرش ماشینی بافته شده شرکت صنایع فرش راوند کاشان به بازار آمد . کاشان به علت این که قلب تپنده صنعت نساجی کشور محسوب می شود دارای کارخانه های ریسندگی و بافندگی زیادی می باشد و به نوعی در صنعت نساجی حرف اول را در ایران و جهان می زند .

شهر کاشان با داشتن کارخانه های بسیار که عرضه کننده بهترین فرش ماشینی در ابعاد و طرح های گوناگون است ، به عنوان بخش اساسی بازار و صادرات فرش ماشینی در ایران قرار دارد . جدیدترین مدل فرش ماشینی ، فرش های 1200 شانه و 1500 شانه هستند که آخرین تکنولوژی بافت فرش را در خود دارند و از نظر بافت شبیه ترین محصولات به فرش دستبافت بوده و از نظر طرح و نقش با فرش دستبافت برابری می کنند ، به همین جهت این گونه از فرش های ماشینی را فرش دستبافگونه می نامند .

نقش های رایج فرش کاشان
نقوش رایج قالی های کاشان عموماً ترکیبی از نقش های تزئینی می باشد که از ترنج مرکزی چند قسمتی و لچک های مربوط به آن تشکیل شده است . ترنج مرکزی از تعداد زیادی ترنج متحد المرکز تشکیل یافته و ترنج میانی دارای حالت خاصی به شکل یک چلیپای ستاره ای یا شاخه شاخه است .
تمامی شرکت های فرش ماشینی کاشان دارای دستگاه بافنده ی فرش 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه است .از مشخصه های بازر فرش های بافته شده توسط کارخانه فرش کاشان ، استفاده از طرح های زیبا و چشم نواز که توسط استادان و هنرمندان نامی طراحی شده است می باشد که این طرح ها علاوه بر کیفیت بالای هنری که دارند با رنگ بندی زیبا و حرفه ای از دست استادان طراح خارج شده و کارخانه فرش کاشان با کمال میل جهت تولید محصولی زیبا، با کیفیت و چشم نواز از طرح هایی با این استاندارد استقبال می نماید .

دستگاه بافنده فرش ماشینی کاشان
فرش های تولید شده در کارخانجات فرش کاشان با بهترین مواد اولیه و پیشرفته ترین دستگاه های بافندگی تولید می شوند . در مراحل تولید فرش ماشینی هرمقدار دستگاه بافنده فرش پیشرفته تر باشد فرش ماشینی با کیفیت تر و مرغوب تر تولید می شود .
فرآیند تولید فرش ، به صورت آماده کردن نخ ها ، رنگ کردن نخ ها ، بافت فرش ماشینی و تکمیل فرش است . در مرحله تکمیل تمام قالی ها ، مراحل آهار ، شیرینگ و یا پرداخت سطح قالی ، لبه دوزی و بافت ریشه قالی ، کنترل کیفیت و بسته بندی انجام می گیرد . اولین دستگاهی که برای اولین بار قالی ماشینی تولید کرد دستگاه فرانسوی به نام ژاکارد بود که توسط شخصی فرانسوی به نام ماری ژاکارد تولید شده بود . ویژگی اولین قالی ماشینی سبک ، دارای پرز کوتاه ، بافته شده از الیاف مصنوعی و کیفیت متوسط بافته شده بود . انواع دستگاه بافت فرش کاشان  HCI,HCP و Schonherr می باشد .

اهالی آران و بیدگل در شمال کاشان تا قبل از جنگ جهانی اول ، قالیبافی را به عنوان حرفه اصلی دنبال می کردند، لیکن در جوار آن به "شعر بافی" نیز اشتغال داشتند . آران و بیدگل به واسطه داشتن بسیاری از عوامل بافت قالی (نقشه کش، پشم فروش، رنگرز و چله دوان) تعداد بسیاری از کارگاههای متعلق به تکبافان را در خود جای داده است . ظرافت قالی های این بخش معمولاً بین 20 تا 30 رج در گره در نوسان است. قالی های بارج شمار بیشتر 35-40 متعلق به شرکت فرش ماشینی می باشد .

جنس نخ خاب فرش ماشینی کاشان
در نخ خاب قالی ماشینی از نوع اکرولیک هیت ست و نخ ترک استفاده می شود . نخ های يكسره فريز و هيت ست شده پلي پروپيلن كه در فرش های ماشینی به كار مي رود پرزدهي فرش را به صفر مي رساند . فرش‌های ماشینی ۱۰۰٪ آکریلیک دارای کیفیت و قیمت بالاتری هستند ولی فرش‌های ابریشم مصنوعی در حال حاضر به دلیل عدم پرزدهی و شستشوی بسیار آسان وثبات و درخشندگی بالا در بازارهای جهانی بعنوان بهترین کفپوش مورد توجه قرار گرفته شده است .جنس هر فرش ماشینی نیز می‌تواند آکریلیک یا BCF و مخلوطی از این دو یا الیاف جدید ابریشم مصنوعی پلی استر باشد .

فرش آکریلیک نسبت به پلی استر خیلی بهتر است ، چون الیاف آکریلیک نرم تر و لطیف تر و روشن تر است و مقاومتش در برابر انواع آسیب ها زیاد می باشد و رنگ های آن بسیار شاد و شفاف است . در صورتی که جنس فرش ماشینی ، اکریلیک باشد بوی نفت و پلاستیک از آن استشمام نمی‌شود ، در هنگام لمس ، احساس چسبندگی ندارد و رنگ‌ها را شاداب‌تر نمایان می‌کند و همچنین پرزدهی کم و مقاومت بیشتری در برابر عواملی چون نور و گرما دارد .

شانه و تراکم فرش ماشینی کاشان
هر فرش دو نوع تراکم دارد: عرضی و طولی .
تراکم عرضی فرش (شانه): به تعداد ریشه (گره رنگ) در یک متر از عرض فرش می‌گویند که به نام شانه شناخته می‌شود . تراکم طولی فرش نیز به نسبت تعداد شانه و ابعاد آن قابل تغییر است . بازه تراکم طولی فرش از 700 تا 3500 است . هرچه فرش توپرتر و فشرده تر باشد با کیفیت تر است و هرچه شانه و تراکم آن بالاتر رود ، فرش فشرده تر و استقامتش بیشتر می شود .
فرش 1200 شانه ، بسیار باکیفیت تر از فرش 700 شانه است و در عین حال بسیار زیباتر و ریزنقش تر است . هر اندازه که شانه و تراکم بالاتر رود ، قیمت و وزن آن نیز بالاتر می رود . شانه های رایج در فرش ماشینی کاشان بین 700 شانه تا 1500 شانه و تراکم های رایج بین 2100 تا 4500 بافته می شود .

خرید فرش ماشینی از بازار فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان در قالب فرش کلاسیک ، فرش کودک ، فرش فانتزی ، فرش گبه و مدرن تولید می‌شود .
فرش ماشینی کاشان با به کاربردن بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه از فرش های پرفروش و محبوب در جهان می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری به فروش می رسد . خرید حضوری از بازار فرش ماشینی باعث هدر رفتن وقت و هزینه خریداران می شود . خرید غیرحضوری یا همان خرید اینترنتی فرش از راحت ترین و به صرفه ترین روش ها برای خرید فرش ماشینی می باشد . خرید از فروشگاه های فیزیکی غالبا محدود به زمان مشخصی است و در زمان تعطیلات معمولا فروشگاه های فیزیکی تعطیل هستند اما در فروشگاه اینترنتی افراد می توانند در تمام طول 24 ساعت روز نیازهای خود را برطرف کنند .

افراد بعد از خرید از فروشگاه فیزیکی بلافاصله کالای مورد نظر خود را دریافت می کنند . اما خرید از فرشگاه اینترنتی مستلزم ارسال کالا بعد از مدت زمان مشخص است . در خرید اینترنتی فرش به راحتی می‌توان قیمت فروشگاه‌های اینترنتی مختلف را با یکدیگر یا بازار مقایسه کرد . تحویل سریع کالا یکی از پارامترهای اصلی در رقابت بین فروشگاه‌های اینترنتی به شمار می‌رود در خرید اینترنتی فرش کاشان می توان تمامی واسطه های فروش فرش را حذف نموده و فرش را به صورت مستقیم از در ب کارخانه فرش خریداری نمود .

خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
نـظـرات کاربران

روش‌های سفارش از گروه تجاری فرش کاشان:

روش اول: خرید و سفارش فرش به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی کارخانه فرش کاشان

روش دوم: خرید و سفارش به صورت تلفنی همراه با مشاوره رایگان از کارشناسان فنی ما 03155443195

روش سوم: سفارش و خرید فرش ماشینی از طریق ارسال پیام واتساپ ما 09133602885

روش چهارم: سفارش و خرید فرش از طریق دایرکت پیج اینستاگرام ما به آدرس Carpetkashancoir

روش پنجم: خرید و سفارش حضوری از نمایشگاه و کارخانه فرش کاشان حتما با هماهنگی قبلی