سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» بازار فرش کاشان

بازار فرش

تاریخچه فرش کاشان
فرش از دیر باز وسیله ای برای حفاظت در برابر سرما بوده است . ایرانیان برای نرمی بسترشان از قالی و قالیچه استفاده می کردند . کهن ترین فرش تاریخ متعلق به پازیریک آریایی می باشد ، اما رنسانس هنر فرش ایرانی در عصر صفویه به ویژه در زمان سلطنت شاه طهماسب اول و شاه عباس کبیر رخ داد .
شهرستان کاشان از قطب های اصلی تولید فرش ماشینی و دستباف در ایران و جهان می باشد . در سوابق تاریخی فرشبافی کاشان این حرفه  ریشه در زمانهای دور داشته و علی رغم بحران های اقتصادی توانسته همچنان به بقای خویش ادامه دهد .
پیش از دهه 50 شمسی فرش تمام خانه ها دستباف بودند اما با پ‍یشرفت صنعت نساجی ،صنعت فرش هم از تکنولوژی روز آن زمان بی بهره نماند و دستگاه های بافت فرش ماشینی وارد و اولین فرش ماشینی در ایران بافته شد .
درسال 1353 اولین نمونه فرش ماشینی بافته شده شرکت صنایع فرش راوند کاشان به بازار آمد . کاشان به علت این که قلب تپنده صنعت نساجی کشور محسوب می شود دارای کارخانه های ریسندگی و بافندگی زیادی می باشد و به نوعی در صنعت نساجی حرف اول را در ایران و جهان می زند .

شهر کاشان با داشتن کارخانه های بسیار که عرضه کننده بهترین فرش ماشینی در ابعاد و طرح های گوناگون است ، به عنوان بخش اساسی بازار و صادرات فرش ماشینی در ایران قرار دارد . جدیدترین مدل فرش ماشینی ، فرش های 1200 شانه و 1500 شانه هستند که آخرین تکنولوژی بافت فرش را در خود دارند و از نظر بافت شبیه ترین محصولات به فرش دستبافت بوده و از نظر طرح و نقش با فرش دستبافت برابری می کنند ، به همین جهت این گونه از فرش های ماشینی را فرش دستبافگونه می نامند .

نقش های رایج فرش کاشان
نقوش رایج قالی های کاشان عموماً ترکیبی از نقش های تزئینی می باشد که از ترنج مرکزی چند قسمتی و لچک های مربوط به آن تشکیل شده است . ترنج مرکزی از تعداد زیادی ترنج متحد المرکز تشکیل یافته و ترنج میانی دارای حالت خاصی به شکل یک چلیپای ستاره ای یا شاخه شاخه است .
تمامی شرکت های فرش ماشینی کاشان دارای دستگاه بافنده ی فرش 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه است .از مشخصه های بازر فرش های بافته شده توسط کارخانه فرش کاشان ، استفاده از طرح های زیبا و چشم نواز که توسط استادان و هنرمندان نامی طراحی شده است می باشد که این طرح ها علاوه بر کیفیت بالای هنری که دارند با رنگ بندی زیبا و حرفه ای از دست استادان طراح خارج شده و کارخانه فرش کاشان با کمال میل جهت تولید محصولی زیبا، با کیفیت و چشم نواز از طرح هایی با این استاندارد استقبال می نماید .

دستگاه بافنده فرش ماشینی کاشان
فرش های تولید شده در کارخانجات فرش کاشان با بهترین مواد اولیه و پیشرفته ترین دستگاه های بافندگی تولید می شوند . در مراحل تولید فرش ماشینی هرمقدار دستگاه بافنده فرش پیشرفته تر باشد فرش ماشینی با کیفیت تر و مرغوب تر تولید می شود .
فرآیند تولید فرش ، به صورت آماده کردن نخ ها ، رنگ کردن نخ ها ، بافت فرش ماشینی و تکمیل فرش است . در مرحله تکمیل تمام قالی ها ، مراحل آهار ، شیرینگ و یا پرداخت سطح قالی ، لبه دوزی و بافت ریشه قالی ، کنترل کیفیت و بسته بندی انجام می گیرد . اولین دستگاهی که برای اولین بار قالی ماشینی تولید کرد دستگاه فرانسوی به نام ژاکارد بود که توسط شخصی فرانسوی به نام ماری ژاکارد تولید شده بود . ویژگی اولین قالی ماشینی سبک ، دارای پرز کوتاه ، بافته شده از الیاف مصنوعی و کیفیت متوسط بافته شده بود . انواع دستگاه بافت فرش کاشان  HCI,HCP و Schonherr می باشد .

اهالی آران و بیدگل در شمال کاشان تا قبل از جنگ جهانی اول ، قالیبافی را به عنوان حرفه اصلی دنبال می کردند، لیکن در جوار آن به "شعر بافی" نیز اشتغال داشتند . آران و بیدگل به واسطه داشتن بسیاری از عوامل بافت قالی (نقشه کش، پشم فروش، رنگرز و چله دوان) تعداد بسیاری از کارگاههای متعلق به تکبافان را در خود جای داده است . ظرافت قالی های این بخش معمولاً بین 20 تا 30 رج در گره در نوسان است. قالی های بارج شمار بیشتر 35-40 متعلق به شرکت فرش ماشینی می باشد .

جنس نخ خاب فرش ماشینی کاشان
در نخ خاب قالی ماشینی از نوع اکرولیک هیت ست و نخ ترک استفاده می شود . نخ های يكسره فريز و هيت ست شده پلي پروپيلن كه در فرش های ماشینی به كار مي رود پرزدهي فرش را به صفر مي رساند . فرش‌های ماشینی ۱۰۰٪ آکریلیک دارای کیفیت و قیمت بالاتری هستند ولی فرش‌های ابریشم مصنوعی در حال حاضر به دلیل عدم پرزدهی و شستشوی بسیار آسان وثبات و درخشندگی بالا در بازارهای جهانی بعنوان بهترین کفپوش مورد توجه قرار گرفته شده است .جنس هر فرش ماشینی نیز می‌تواند آکریلیک یا BCF و مخلوطی از این دو یا الیاف جدید ابریشم مصنوعی پلی استر باشد .

فرش آکریلیک نسبت به پلی استر خیلی بهتر است ، چون الیاف آکریلیک نرم تر و لطیف تر و روشن تر است و مقاومتش در برابر انواع آسیب ها زیاد می باشد و رنگ های آن بسیار شاد و شفاف است . در صورتی که جنس فرش ماشینی ، اکریلیک باشد بوی نفت و پلاستیک از آن استشمام نمی‌شود ، در هنگام لمس ، احساس چسبندگی ندارد و رنگ‌ها را شاداب‌تر نمایان می‌کند و همچنین پرزدهی کم و مقاومت بیشتری در برابر عواملی چون نور و گرما دارد .

شانه و تراکم فرش ماشینی کاشان
هر فرش دو نوع تراکم دارد: عرضی و طولی .
تراکم عرضی فرش (شانه): به تعداد ریشه (گره رنگ) در یک متر از عرض فرش می‌گویند که به نام شانه شناخته می‌شود . تراکم طولی فرش نیز به نسبت تعداد شانه و ابعاد آن قابل تغییر است . بازه تراکم طولی فرش از 700 تا 3500 است . هرچه فرش توپرتر و فشرده تر باشد با کیفیت تر است و هرچه شانه و تراکم آن بالاتر رود ، فرش فشرده تر و استقامتش بیشتر می شود .
فرش 1200 شانه ، بسیار باکیفیت تر از فرش 700 شانه است و در عین حال بسیار زیباتر و ریزنقش تر است . هر اندازه که شانه و تراکم بالاتر رود ، قیمت و وزن آن نیز بالاتر می رود . شانه های رایج در فرش ماشینی کاشان بین 700 شانه تا 1500 شانه و تراکم های رایج بین 2100 تا 4500 بافته می شود .

خرید فرش ماشینی از بازار فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان در قالب فرش کلاسیک ، فرش کودک ، فرش فانتزی ، فرش گبه و مدرن تولید می‌شود .
فرش ماشینی کاشان با به کاربردن بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه از فرش های پرفروش و محبوب در جهان می باشد که به صورت حضوری و غیر حضوری به فروش می رسد . خرید حضوری از بازار فرش ماشینی باعث هدر رفتن وقت و هزینه خریداران می شود . خرید غیرحضوری یا همان خرید اینترنتی فرش از راحت ترین و به صرفه ترین روش ها برای خرید فرش ماشینی می باشد . خرید از فروشگاه های فیزیکی غالبا محدود به زمان مشخصی است و در زمان تعطیلات معمولا فروشگاه های فیزیکی تعطیل هستند اما در فروشگاه اینترنتی افراد می توانند در تمام طول 24 ساعت روز نیازهای خود را برطرف کنند .

افراد بعد از خرید از فروشگاه فیزیکی بلافاصله کالای مورد نظر خود را دریافت می کنند . اما خرید از فرشگاه اینترنتی مستلزم ارسال کالا بعد از مدت زمان مشخص است . در خرید اینترنتی فرش به راحتی می‌توان قیمت فروشگاه‌های اینترنتی مختلف را با یکدیگر یا بازار مقایسه کرد . تحویل سریع کالا یکی از پارامترهای اصلی در رقابت بین فروشگاه‌های اینترنتی به شمار می‌رود در خرید اینترنتی فرش کاشان می توان تمامی واسطه های فروش فرش را حذف نموده و فرش را به صورت مستقیم از در ب کارخانه فرش خریداری نمود .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  آنچه باید در مورد خرید اینترنتی فرش ترک بدانید !
•  6 گام انتخاب بهترین فرش ماشینی

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان