قیمت بروز فرش ها در این فروشگاه : 97/12/25

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» نخستین فرش صدفی جهان با نام فرش خلیج فارس

روز ملی خلیج فارس با فرش خلیج فارس

خلیج همیشه پارس

ای همیشه نیلگون، ای خلیج فارس / نام نامی ات هماره جاودانه است
نام نامی ات هماره بر زبان موج / جاودان ترین سرود عاشقانه است

در روز ملی خلیج فارس ، شاه عباس صفوی توانست با کمک انگلیسی ها در سال 1621 ، هرمز را از تصرف پرتغالی ها در آورد . اما در سال های اخیر ، دلیل اهمیت تاریخی این روز ، تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی و دولت است . این تصمیم 10 اردیبهشت را به روز ملی خلیج فارس تبدیل کرده است . این خلیج بزرگ جهان ، به دلیل موقعیت جغرافیایی خود ، در طول تاریخ ، نامش سرافراز است و تمام مردم جهان این خلیج را با دریای پارس می شناسند .
اتحادیه عرب ، نام خلیج فارس را برای اعراب از سال 1364 ممنوع کرده است . در سال 1370 ، بخش عظیمی از جامعه فرهنگی و کوشندگان مسائل اجتماعی و فرهنگی به این موضوع پی بردند که رسانه های عربی نام خلیج فارس را به خلیج عرب تحریف کرده اند . به همین دلیل ، طرفداران این میراث گرانبها ، از سال 1380 ، دفاع از خلیج فارس را یکپارچه و منسجم کردند و راهکارهایی برای حافظت از نام خلیج فارس را انجام  دادند . اولین بار در اطلس مشهور جهانی به نام نشئال جئوگرافیک ، نام خلیج فارس قرار داده شد که مورد خشم و اعتراض فعالان اجتماعی فرهنگی قرار گرفت .
به مناسبت روز جهانی خلیج فارس ، فرش خاکی خلیج فارس با حضور وزیر اطلاعات در جزیره هرمز با به اهتزاز در آمدن پرچم جمهوری اسلامی و با محوریت خلیج همیشه فارس ، درمحل قلعه پرتقالی ها در روستای جاسک رونمایی شد . این فرش صدفی با استفاده از 12 رنگ طبیعی صدف و با مساحت بیش از 400 متر مربع با همکاری 25 هنرمند ساخته شد .
فروشگاه فرش کاشان به مناسبت این روز مهم و برای حمایت از گوهر گرانبهای خلیج همیشه فارس در تاریخ 10 اردیبهشت به تمامی پارسی زبانان ، فروش فرش کاشان را با تخفیفی استثنایی انجام می دهد .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  تاثیر بسته بندی فرش ماشینی در جابجایی و سلامت فرش خریداری شده
•  روش نگهداری و شستشوی فرش ماشینی
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
•  قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته کاشان
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه