سفارش انواع فرش درجه یکصفحـه اصلـی کارخانه فرش ماشینی کاشان خرید بی واسطه فرش کاشانارتـبـاط بـا مـا جدیدترین فرش کاشان

» روز جهانی صنایع دستی با فرش کاشان

صنایع دستی فرش کاشان

صنایع دستی ، هنرها و محصولاتی هستند که از هر منطقه با توجه به نوع فرهنگ خود و با استفاده از دستان هنرمند زنان و مردان ایرانی خلق می شود و سمبل فرهنگ و هنر ایرانی است که برگرفته از ذوق مردم است . با گذشت زمان صنایع دستی زیباتر می شوند و بر ارزش هنر ی آن ها افزوده می شود . توجه به صنایع دستی کمک شایانی به رونق اقتصادی کشورمان و رفع بیکاری و حفاظت از فرهنگ و تمدن ایرانی می کند . 20 خرداد ، روز ارج نهادن به آثار هنری  و صنایع دستی است . روزی برای گرامی داشتن زنان و مردانی که با ذوق سرشار آثاری را خلق می کنند . آثاری که نمی توان روی آن ها قیمت گذاشت . مبادله این صنایع دستی می تواند نوعی ارتباط فرهنگی میان جوامع و فرهنگ های گوناگون ایجاد کند و روابط میان جوامع را بهبود بخشد .
ویژگی صنایع دستی
هر اثری را نمی توان جزء صنایع دستی قرار داد . دست ساخته ها باید دارای ویژگی ها و خصوصیاتی باشند تا آن ها در زمره صنایع دستی قرار داد . صنایع دستی باید بتواند فرهنگ و هویت یک ملت را نشان دهد و بار فرهنگی داشته باشد ، به رشد و توسعه اقتصاذی کشور کمک کند ، و زمینه مناسب جهت صادرات را به جوامع دیگر داشته باشد .
صنایع دستی ایران در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده است . نام قالی بافی فارس ، قالی بافی کاشان ، دانش لنج سازی در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است .
قالی بافی  کاشان یکی از برترین صنایع دستی کاشان ، ایران و جهان
کاشان ، یکی از بزرگترین تولید کنندگان قالی های دستباف جهان بوده است . قالی هایی که در بردارنده تارو پودی از پنبه است و در آن از نقوش و نگاره های لچک و ترنج استفاده می شود . قالی هایی که در آن طرح و نگاره ، سمبل فرهنگ ایرانی است . هنر قالی بافی در کاشان نسل به نسل منتقل شده و این هنر در کاشان فراموش نشدنی است . تولید این قالی  های اصیل ایرانی به دست زنان صورت می گیرد .
هنر هنرمندان کاشانی در زمینه بافت و طراحی قالی های دستباف کاشان بی نظیر است . طرح ها و نقشه هایی که منحصر به این شهر است . آمار بسیار بالایی از صادرات فرش مربوط به قالی های دستباف کاشان است . تولید این قالی های دستباف نفیس توانست بر تولید فرش های ماشینی کاشان با زیبایی تمام و کیفیت بالا نیز اثر گذار باشد . قیمت بالای قالی های دستباف کاشان برخی از تولید کنندگان را بر آن داشت تا محصولی ماشینی بسان قالی های دستباف از نظر کیفیت و زیبایی خلق کنند . قالی های دستبافتگونه کاشان ، بسان قالی های دستباف کاشان از نظر زیبایی طرح و نگاره است . تولید کنندگان طرح و نگاره های اصیل ایرانی را به صورت فرش های ماشینی به نمایش گذاشته اند . فرش های دستبافتگونه کاشان از نظر طرح و نگاره همانند قالی های دستباف خودنمایی می کند و نمایش طرح و نگاره به صورت قالی های دستباف و فرش های ماشینی نشان دهنده عشق و علاقه ایرانیان به فرهنگ و اصالت ایرانی است که در این طرح ها و نقشه ها موج می زند . طرح هایی که توسط طراحان خبره و زبر دست کاشانی کشیده شده است . نقشه ها و نگاره های فرش های ماشینی کاشان را که بیانگر اصالت ایرانی است می توان جزء صنایع دستی قرار داد و این هنر خطه کاشان است .

فروش ویژه انواع فرش ماشینی با کیفیت
خرید فرش کاشان
خرید فرش درجه یک
فرش ماشینی کاشان
برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  استفاده از مکانیزم و روشهای نوین نگهداری فرش در موزه فرش
•  صادرات فرش ماشینی ایرانی به سایر کشورها
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
•  فرش ماشینی پلی پروپیلن
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش

» می توانید به ما اعتماد کنید «

ضمانت پرداخت خرید فرش کاشان
اینستاگرام فرش کاشان لینکدین فرش کاشان  صفحه تماشا فرش کاشان صفحه توییتر فرش کاشان صفحه یوتیوب فرش کاشان صفحه فیسبوک فرش کاشان  کانال آپارات فرش کاشان  کانال نماشا فرش کاشان تلگرام فرش کاشان  کانال واتس اپ فرش کاشان